administrator
8 - 10 września

Ten obrazek nas zaszokował. Zazwyczaj towarzyszące targom konferencje nie gromadzą zbyt wielu uczestników, są tylko dodatkiem od ich programu. Tak było zresztą i tym razem, jednak połączone sale konferencyjne na Marsa nie zdołały pomieścić wszystkich. Ludzie stali pod ścianami. Młodzi, starzy. Pod krawatami i bez. Trzeba było wszystko powtórzyć jeszcze raz następnego dnia, dal tych, dla których nie starczyło miejsca nawet pod ścianami. Drugi szok przeżyliśmy, gdy poproszono o podniesienie ręki tych, którzy byli w Chinach. Mniej więcej co trzecia ręka poszła w górę. Temat konferencji brzmiał jak handlować z Chinami.

8 - 12 września

Fundacja Kultury Brazylijskiej MACUNAIMA zorganizowała w Warszawie festiwal już po raz ośmy. Pięciodniowy, zorganizowany ze sporym rozmachem festiwal nie ma chyba konkurencji jeśli idzie o wydarzenia promujące w Polsce kulturę brazylijską. Znaną u nas na pewno mniej, niż na to zasługuje. Miał ten festiwal swoją gwiazdę, bo tego typu wydarzenie gwiazdę mieć powinno – do Polski po raz pierwszy przyjechała Flávia Bittencourt.

12 i 13 sierpnia

Klub Maska zobaczyliśmy w nowej odsłonie, bo w Masce znów były zmiany. Duże, na lepsze? Na pewno na lepsze ale najlepiej oceńcie sami, po to właśnie tam zapraszaliśmy. Tamten piątkowy i sobotni wieczór był w paryskim stylu, były tancerki z piórami jak w Moulin Rouge, do tego muzyka na żywo (saksofon) i potem także ta bardziej mechaniczna, do tańca, przygotowana przez DVJ Rocco.

11 sierpnia

Czyli zaproszenie na spotkanie z kompozytorami muzyki klasycznej i wcale nie oznacza to zaproszenia na seans spirytystyczny. Podczas kolejnej debaty poświęconej muzyce klasycznej, zorganizowanej w cyklu Łazienki ForMusic (oczywiście w Łazienkach!), poznamy młodych kompozytorów ją tworzących, bo są jednak tacy! Debaty nad którą, tak jak nad całym projektem, objęliśmy jako klub patronat medialny.

28 lipca

Miał to być festiwal inspiracji i zgodnie z zapowiedzią był. Zorganizowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców w Polsce był nim nie tylko w tym sensie, że zachęcił do korzystania z ich usług (choć to chyba też). Dość, że nie zadowolonych, a wzięło w nim udział ponad dwustu uczestników, wypełniając mimo wakacyjnej przecież pory salę audytorium Biblioteki Narodowej. Wielu z nich przyjechało spoza Warszawy. Byliśmy partnerem społecznościowym tego wydarzenia.

26 lipca

Zgodnie z raportem oenzetowskiej agencji UNCTAD ogłoszonym 26 lipca Polska zajmuje w tym prestiżowym rankingu szóste miejsce. Na pierwszym są (to raczej nie jest zaskoczenie) Chiny, na drugim Stany Zjednoczone, a dalej pozostałe kraje BRIC, czyli kolejno Indie, Brazylia i Rosja. Wśród krajów, które Polska w tym rankingu wyprzedza, są między innymi Niemcy i Wielka Brytania. 

23 lipca

Filharmonia Narodowa zrobiła sobie bardzo długi urlop, pozostawiając miłośników tej poważniejszej muzy na łasce losu. Trzeba było sobie jakoś radzić i zadania tego podjęła się Fundacja ForMusic. A my objęliśmy nad tym wydarzeniem patronat.

14 lipca

Lipcowy panel w Łazienkach był muzykach. W końcu musieliśmy do nich dojść. Najtrudniejsze zawody? Lekarz, prawnik, architekt… Chyba nikt z nas nie wymieniłby na tej liście muzyka. Tymczasem fajna sprawa i świetna zabawa, to tylko niewielka część życia zawodowego muzyka…

lipiec (aktualizacja)

Propozycji niezbyt wiele i nie spodziewaliśmy się, by w ciągu miesiąca wiele co przybyło. W końcu zaczęły się już wakacje. I tu się niezbyt pomyliliśmy, acz listę przyszło jednak uzupełnić. Prócz warszawskich jedna propozycja wyjazdowa, w Gdańsku ale organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z i do Warszawy.

czerwiec (uzupełnione 22 czerwca)

I znów raz jeszcze uzupełniona garść propozycji dotyczących seminariów i konferencji. Zrobiliśmy tu ich pełne zestawienie na czerwiec, znajdziecie tu więc propozycje wcześniejsze i te najnowsze. Te najnowsze, których we wcześniejszych zestawieniach zabrakło, wyróżniliśmy. Trochę tego się jak widać zebrało. A jest tu już pewna selekcja, wybraliśmy te ciekawsze. Oczywiście nie wszystkie tematy wszystkich zainteresują ale liczymy, że każdy wśród tych propozycji będzie mógł wybrać coś dla siebie. Tematy są jak widać bardzo różne.

16 czerwca

Tradycyjnie już (bo to już tradycja) powitaliśmy  lato w  klubowym gronie w restauracji Florian, u naszej klubowiczki Hani Wnukiewicz. Był suto zastawiony stół, a miejscowa kuchnia, choć wiedzieliśmy, że stać ją na wiele, znów zdołała nas tym co przygotowała zaskoczyć. Głównymi bohaterami wieczoru mieli być jednak mecenasi naszych klubowych akademii.

13 czewca

Do malowniczo położonych Białobrzegów zjechali znani aktorzy ale też dziennikarze i muzycy, o dobrze nam znanych z ekranu telewizora twarzach, by oddać się wędkowaniu, pasji wcale nie tak wśród nich jak się okazuje rzadkiej. Okazją były XIV już Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza. Znanego aktora, ojca również znakomitej aktorki Laury Łącz, która jest zarazem ich organizatorką i która nas do objęcia ich naszym klubowym patronatem i wizyty w Białobrzegach zaprosiła. Basia Jończyk, nasza prezes w tym roku wystąpiła na zawodach w roli gościa i obserwatora. A czy "połknęła haczyk pasji wędkowania" ? Zobaczymy za rok.

2 - 5 czerwca

Po raz kolejny zostaliśmy zapraszeni na targi Tajlandia Expo 2011. Odbyły się one po rocznej przerwie i wróciły do sprawdzonej już formuły i miejsca. Podobnie jak w latach ubiegłych nasz Klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości objęły nad nim patronat.

28 maja

Na piknik zostaliśmy zaproszeni przez developera niedawno wzniesionego ekskluzywnego osiedla Constans w Konstancinie-Jeziornej. Konstancin-Jeziorna to bez wątpienia najlepszy podwarszawski adres. Do tego fantastyczne otoczenie, które stanowi Chojnowski Park Krajobrazowy, jedno z „zielonych płuc” Warszawy. Część z 43 domów jest już zasiedlona i stąd owi sąsiedzi, o to czy warto tam zamieszkać mogliśmy bowiem spytać tych, którzy już to zrobili.

24 maja

Pierwszy z serii niezwykłych koncertów muzyki poważnej zorganizowanych w Warszawskiej Szkole Filmowej przez Fundację ForMusic odbył się 24 maja. Współczesna klasyka ale podana inaczej, angażująca też wzrok, gdzie obraz jest integralną częścią widowiska, wykonywanego na żywo koncertu. Objęliśmy nad tym wydarzeniem patronat.

13 i 14 maja

W najbliższy piątek i sobotę obradować będzie w Warszawie Kongres Obywateli Kultury. Wszystko zaczęło się od postulatu 1%, 1 (słownie: jednego) procenta przeznaczonego w budżecie na kulturę. Ten postulat dalej pozostaje aktualny i jakby wizytówką ruchu ale to był tylko punkt wyjścia. Kolejnym krokiem był przedstawiony w grudniu projekt Paktu dla Kultury, poddany następnie trwającym do kwietnia konsultacjom społecznym. Podczas kongresu zostanie zaprezentowana publicznie jego ostateczna wersja.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu