Przed nami kolejna Gala Akademii Dobrego Stylu, odbędzie się ona 28 października, tak, jak poprzednia, w historycznym, ponad stuletnim gmachu Warszawskim Domu Technika na Czackiego. W jego reprezentacyjnej Sali Balowej znów wręczymy Gracje. Wyróżniamy nimi te wybitne postacie życia publicznego, których ponadczasowa elegancja i wdzięk powodują, że i pod tym względem mogą być one wzorem dla wszystkich. W dotychczasowych edycjach otrzymały je: Ewa Błaszczyk, Bożena Dykiel, Anna Jurksztowicz, Beata Tyszkiewicz, Otylia Jędrzejczak, Izabela Trojanowska, Laura Łącz, Halina Frąckowiak, Urszula Dudziak, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Dowbor, Jolanta Kwaśniewska, Lidia Popiel, Grażyna Wolszczak, Anna Popek, Katarzyna Frank-Niemczycka i Teresa Rosati.
Na spotkanie z tego cyklu Robert Ziółek, prezes Mushchelki zaprasza nas do swojej siedziby na terenie Wytwórni Filmów Fabularnych przy Chełmskiej już po raz drugi. Miejsce, jakie obrał na siedzibę nie jest przypadkowe, jest bowiem również producentem filmowym. A klubowicze, co warto przypomnieć, byli gośćmi na premierach filmów „Git” oraz „Ostatni klaps”.
Będzie mnóstwo atrakcji i w przeciwieństwie do innych imprez targowych, naprawdę dużo zwiedzających. My też będziemy tam obecni, wręczymy specjalne Perły EuroTurystyki najlepszym wystawcom. Będziemy mieli także wydzieloną odrębną klubową strefę, gdzie zorganizujemy stoiska dla dotychczasowych laureatów przyznawanych przez nas Pereł EuroTurystyki, ale to również propozycja dla wszystkich klubowiczów, którzy będą mogli tam wystawić swoje stoiska otrzymując znaczny rabat.
Bez dwóch zdań najbardziej prestiżowa impreza tego typu w kraju poświęcona whisky. Na uczestników wydarzenia czeka kilkaset odmian tego szlachetnego trunku, pochodzących z praktycznie wszystkich zakątków świata, gdzie whisky się ceni. Nawet z Japonii, której pewnie większość nieobeznanych z tematem w ogóle z whisky nie kojarzy. A także irlandzkiej i amerykańskiej whiskey oraz bourbona. Łącznie 55 wystawców z aż 15 krajów.
To już po raz dziesiąty? To dlatego zaczynam tracić rachubę. Określenie święto rosyjskiego kina brzmi trochę jak slogan marketingowy, ale jest po prostu prawdziwe. Jeśli chcemy być z rosyjskim kinem na bieżąco, Sputnik to właściwie jedyna na to szansa. Na co dzień w kinie rosyjskie filmy są właściwie nieobecne, w telewizji jest już nieco lepiej, pojawiają się też filmy, które swoją premierę w Polsce miały właśnie na festiwalu, ale nie wszystkie. W praktyce, jeśli potraktujemy to poważnie, oznaczać to będzie prawie dwa tygodnie, przez które będziemy wyrwani z normalnego rytmu. Może nawet zarwiemy noc, podczas poprzednich organizowano też nocne maratony filmowe. Do startu kolejnego Sputnika pozostał już niecały miesiąc!
Jedna z kilku branżowych konferencji organizowanych przez Grupę PTWP SA (prowadzącą serwisy portalspozywczy.pl, handlu.pl i wydawcę magazynu Rynek Spożywczy), według tego samego sprawdzonego wzoru i nawet w tym samym miejscu. Zarazem chyba największa konferencja organizowana w Polsce dla tej branży.
Człowiek czy biznes vs człowiek i biznes. Jak branża finansowa może zarabiać pamiętając o człowieku? Istotą projektu NIENIEODPOWIEDZIALNI, jak deklarują organizatorzy konferencji, jest zwrócenie uwagi branży finansowej na jej współczesne wyzwania w tym konieczność przewartościowania swoich dotychczasowych zachowań rynkowych, nowego spojrzenia na rolę branży finansowej oraz potrzebę kreowania odpowiedzialnych postaw społecznych, służących budowaniu relacji opartych na zaufaniu i wiarygodności.
Pomnik autorstwa Zbigniewa Stanucha stanie przy gmachu Teatru Wielkiego Opery Narodowej od strony ulicy Moliera. Jego uroczyste odsłonięcie nastąpi w sobotę 8 października o godzinie 18.00. Inicjatorką tej pięknej idei jest była primabalerina Teatru Wielkiego a dziś prezes Fundacji Sztuki Tańca Bożena Kociołkowska. Jej realizacja była możliwa dzięki przychylności i wsparciu dyrektora teatru Waldemara Dąbrowskiego. Finansowanie całego projektu wziął na siebie członek naszego klubu, Grupa Mazurkas (Biuro Podróży, Hotel i Catering Mazurkas) w osobach jej prezesów, Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza.
Tak, targi, ale wystawcy nie będą pokazywali swojej oferty, ale to, co robią w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Nietypowe prawda? I nie będzie to nudne, bo CSR to nie tylko działalność charytatywna, a nawet dość powszechna jest opinia, że działalność charytatywna nie ma ze społeczną odpowiedzialnością biznesu tak naprawdę nic wspólnego. Bo społecznie odpowiedzialnym trzeba być na co dzień, nie od święta. Plus ciekawie zapowiadająca się konferencja. Przyjdźcie, zobaczcie, może Was zainspirują. Do tego wstęp wolny, bez żadnych zapisów.
Na pierwsze po wakacjach śniadanie i spotkanie z cyklu poranna kawa z ekspertem zaprosiliśmy do noszącej podwójną nazwę Restauracji Florian Ogień czy Woda. Zanim spróbowaliśmy przygotowanego tam pysznego śniadania, z naszymi ekspertami (tym razem było ich trzech) zajęliśmy się sprzedażą. Wyzwaniem, z którym musi zmierzyć się każdy prowadzący biznes.
Ten recital wybitnej polskiej skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej będzie szczególny, tego dnia kończy ona czterdzieści lat. Zarazem będzie początkiem czegoś, będzie otwierał nowy stworzony przez artystkę cykl „MUZYCZNE PODRÓŻE”. To wspaniały recital na skrzypce solo, który zabrzmiał blisko sto razy w ponad dwudziestu krajach świata i utwory z rozrywkowej płyty „MY JOURNEY” o 12 miastach świata! Możemy też wziąć udział w uroczystej kolacji z artystką po koncercie. Zapraszamy do mieszczącego się w dawnym Pałacu Prymasowskim Hotelu Belotto!
Spotkanie polonijnych przedsiębiorców z Polską i co ważne, z polskimi przedsiębiorcami, stąd skierowane także do nas zaproszenie. Jest też zawsze okazją do prezentacji wybranego regionu kraju, w tym roku będzie to województwo warmińsko-mazurskie. Konferencję otworzy wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.