administrator
25 stycznia

To już w Krajowej Izbie Gospodarczej wieloletnia tradycja. Można je też traktować jako otwarcie sezonu konferencyjnego po świąteczno-noworocznej przerwie. Świetni paneliści, z reguły zapraszani są też przedstawiciele rządu i raczej temu zaproszeniu nie odmawiają. W tym roku będą to wicepremier Jarosław Gowin oraz świetnie znany i lubiany tu, na Trębackiej, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, Jerzy Kwieciński.  

polecamy publikację

W 2015 ONZ i różne jej agendy udzieliły zamówień na 17,5 mld $, rok 2016 nie powinien być pod tym względem gorszy. Polskie firmy w 2015 uszczknęły z tego tortu zaledwie 2,2 mln $. W naturalny sposób w największym stopniu korzystają z tego przedsiębiorcy z krajów, do których kierowane są środki pomocowe i na rozwój (a także tych, w których biura mają organizujący przetargi), ale fatalnie wypadamy nawet na tle krajów Grupy Wyszehradzkiej. Czeskie firmy zdobyły kontakty na przeszło 15,5 mln $, węgierskie na prawie 11 mln, fatalnie wypadliśmy nawet na tle Słowacji (ponad 3 mln $, o połowę więcej niż Polska).

18 stycznia

Spotkań, konferencji i seminariów poświęconych funduszom unijnym było już całkiem sporo i będzie jeszcze więcej, ale w tym wypadku mają to być warsztaty i podejście ma być praktyczne. Będzie odrobina teorii, o tym, co to jest innowacyjność, bo to teraz hasło klucz, przegląd różnych możliwości uzyskania wsparcia, potem już praca w grupach poświęcona przygotowaniu wniosków. A na koniec jeszcze czas na indywidualne konsultacje.

20 stycznia

Zapraszają nas na nią razem z fundacją, redakcja magazynu Businesswoman & life oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Gala odbędzie się w Centrum Olimpijskim, a okazją do jej organizacji jest premiera kalendarza gwiazd magazynu. W programie poza tym koncert Thomasa Martina, czyli znanego nam Tomka Martyńskiego, show na skrzypcach w wykonaniu Agnes Violin, pokaz mody, licytacja obrazów, loteria wizytówkowa i uroczysty bankiet.

18 grudnia

Nasze świąteczne spotkanie zorganizowaliśmy w tym roku w restauracji Krasnodwór. Na stołach pojawiły się wyśmienite. tradycyjne, świąteczne potrawy. Był czas na rozmowę, o tym, jaki był mijający rok i czego spodziewamy się po następnym. Bo było to jednocześnie nasze ostanie spotkanie w tym roku. W nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas swym pięknym głosem znana operowa śpiewaczka Izabela Kopeć. I zachęciła nas do wspólnego śpiewania kolęd. Wcześniej jednak, jak co roku, wręczyliśmy Bizony Biznesu tym członkom klubu, którzy są z nami najdłużej. 

9 grudnia

Wystawę w hallu gmachu Krajowej Izby Gospodarczej przy Trębackiej zorganizowaliśmy razem z nowym członkiem premium naszego klubu, internetową galerią Art. Kwiatecka.com. Zaprezentowane na niej zostały obrazy właścicielki galerii, niezależnej artystki Iwony Ochnio-Kwiateckiej. Wystwa połączona była z ich sprzedażą i już podczas wernisażu znalazły one pierwszych nabywców. Tytuł wystawy to zarazem motto galerii i życiowe credo artystki.

13 grudnia

Do jednego ze swoich salonów zaprasza nas ich właścicielka, Krystyna Tarasiuk. Będzie można zobaczyć ich przy pracy, a także samemu poddać się różnym proponowanym przez nich zabiegom. Nie zabraknie wina i dobrego humoru, a cały event poprowadzi znana i lubiana chyba przez nas wszystkich aktorka Laura Łącz

21 grudnia

Konferencja poświęcona temu, co ma być w najbliższych latach głównym narzędziem wsparcia dla polskich przedsiębiorców ze strony Unii – tanich pożyczek i gwarancji kredytowych. Uświadamianie przedsiębiorcom, że udział dotacji w puli środków pomocowych maleje i w końcu zmaleje do zera (są to środki jednorazowego użytku) trwa. Może warto dać się przekonać już teraz, zanim i po kredyty ustawi się kolejka?

15 grudnia

Dziura w obrotach z Chinami straszy, zresztą nie tylko nas, dlatego Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych postanowiła pomóc tym, którzy spróbują ją zasypać i zaprasza ich na połączone z warsztatami szkolenie na Bagatelę, gdzie ma siedzibę. Będzie się można dowiedzieć, jak wejść na rynek chiński, jakie obowiązują tam przepisy, a także o upodobaniach chińskiego klienta. Wśród prelegentów będą polscy przedsiębiorcy, którym się to udało, a także przedstawiciele chińskich firm, bo tam również budzi to już niepokój. Warunkiem udziału jest przygotowanie trzech pytań do prelegentów... 

10 i 11 grudnia

Na kolejne, tym razem dwudniowe forum zaprasza nas EDUVISION, członek premium naszego klubu. Podczas forum wejdziemy w umysł księgowego, zatroszczymy się o bezpieczeństwo naszej firmy, poznamy narzędzia poprawiające jej kondycję oraz zadbamy zarówno o rozwój biznesowy, jak i osobisty. Nie zabraknie okazji do nawiązania nowych konatktów biznesowych, ważnym punktem programu jest spotkanie integracyjne pierwszego dnia forum, które rozpocznie się wieczorem i potrwa do późna w nocy. Forum odbędzie się w dobrze nam znanym MCC Mazurkas, co traktujemy jako dodatkową zachętę do wzięcia w nim udziału.

16 grudnia

Duża międzynarodowa, organizowana corocznie, konferencja poświęcona kluczowym zagadnieniom Europy Środkowo-Wschodniej, ale także Europy jako całości i świata, widzianym z pespektywy Polski jako centrum biznesowego (hubu) regionu. Dotąd była organizowana w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, co było postawieniem kropki nad i jeśli idzie o tematykę, i cel jej organizacji, w tym roku odbędzie się w hotelu Novotel, dawnym Forum przy Marszałkowskiej, co w tym akurat wypadku odbierze jej nieco splendoru. Pewne wydarzenia mają oczywiste dedykowane im miejsce. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl