administrator
14 - 25 listopada

Belgia to nie tylko kraj, którego stolica jest zarazem stolicą Unii Europejskiej. To także kraj z którym związanych jest ponad pół tysiąca działających w Polsce firm, jest więc już ważnym partnerem gospodarczym Polski, a może być jeszcze ważniejszym. Temu też miały służyć organizowane w Polsce przez Belgijską Izbę Gospodarczą (Belgian Business Chamber) wspólnie z gospodarczymi przedstawicielstwami Flandrii, Walonii i Brukseli po raz już trzynasty Dni Belgijskie, nad którymi honorowy patronat objęła ambasada tego kraju, a my jako klub dołączyliśmy do grona patronów medialnych tego wydarzenia. Były więc spotkania o charakterze wprost biznesowym, i wiele innych, też mających odegrać tu istotną rolę. Bo im bardziej się znamy, tym łatwiej też o współpracę o charakterze biznesowym.

28 października (19 i 26 października)

To miłosna komedia z Olgą Bończyk i Piotrem Gąsowskim, której scenariusz powstał na podstawie powieści Bernarda Slade’a, będącego nie tylko powieściopisarzem ale i autorem wielu scenariuszy filmowych.

24 października

To będzie już jubileuszowe. Powstało jako miejsce dialogu sektora bankowego i przedsiębiorców i tę rolę pełni do dziś. W tym roku ma specjalnego adresata, sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor, który w tym dialogu mógł się czuć nieco pominięty. A przecież to 99% ogółu przedsiębiorstw i – co często umyka już naszej uwadze – twórca aż 2/3 polskiego PKB. Od kilku lat współorganizatorem Forum wspólnie ze Związkiem Banków Polskich jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (i tak będzie i w tym roku). Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu.

11 października

Pierwszym po wakacjach klubowym spotkaniem było tradycyjne kojarzenie ofert gospodarczych, na które zaprosiliśmy do Maski. Była to też okazja, aby poznać naszych nowych klubowych ekspertów, nowych mecenasów naszych klubowych akademii, a także nowych członków klubu, bo ich grono znów się powiększyło. Był też koncert awangardowych muzyków z Fundacji ForMusic. Ale wszystko po kolei.

6 i 7 października

Kongres, który odbędzie się w Katowicach zaplanowany został z rozmachem, o czym świadczy choćby liczba uczestników, których organizatorzy spodziewają się przeszło dwóch tysięcy. Będzie to więc jedno z najważniejszych spotkań biznesowych tego sektora nie tylko w Polsce (tu chyba nie ma konkurencji) ale i w naszej części, a chyba i w całej Europie. Określenie go jako pierwszy świadczy, że wydarzenie ma mieć charakter nie jednorazowy, a cykliczny. I choć do kongresu jeszcze sporo czasu, ruszyła już w Internecie rejestracja chętnych do wzięcia w nim udziału.

październik

Październikowe konferencje, seminaria i debaty w Warszawie. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny ale nie jest to jedyne kryterium, to są te, które chcemy polecić. Lista na pewno jest niepełna (mogliśmy i niemal na pewno coś przeoczyliśmy) i będziemy ją musieli uzupełniać.

16 września

Do Galerii Czajka zaprosiliśmy na mini recital Filipa Moniuszki, który w „The Voice of Poland” w telewizyjnej dwójce przeszedł właśnie eliminacje i miał tu nakręcić teledysk do programu. Znaliśmy go i jego głos z naszych klubowych spotkań. Przez wszystkie odcinki The Voice of Poland trzymaliśmy za niego kciuki.

15 września

Nasz klubowicz, Maska, obchodził swoje ósme urodziny i zaprosił na nie swoich partnerów oraz stałych gości. Był tort i szampan. Było też przypomnienie najlepszych maskowych imprez, swoista Maska w pigułce.

14 września

Wśród wydarzeń rozkręcającego się Tygodnia Obywatelskiego, to zwróciło naszą szczególną uwagę. Działaniom Fundacji ForMusic, mającym przybliżyć nam współczesną muzykę poważną towarzyszyliśmy bowiem przez kilka miesięcy jako ich patron medialny.

wrzesień i październik (uzupełnione)

Konferencje, seminaria i debaty w Warszawie. Te, które chcemy polecić we wrześniu i październiku. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Lista na pewno niepełna i będziemy ją oczywiście uzupełniać, tak, jak to właśnie zrobiliśmy. Nie ma też na niej wydarzeń pozawarszawskich, o niektórych z nich, jak o Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, piszemy osobno. My sami w poniedziałek byliśmy w Gdańsku, na wpisanej do wydarzeń polskiej prezydencji konferencji poświęconej społecznej odpowiedzialności biznesu. Oczywiście zdamy klubowiczom relację!

8 - 10 września

Ten obrazek nas zaszokował. Zazwyczaj towarzyszące targom konferencje nie gromadzą zbyt wielu uczestników, są tylko dodatkiem od ich programu. Tak było zresztą i tym razem, jednak połączone sale konferencyjne na Marsa nie zdołały pomieścić wszystkich. Ludzie stali pod ścianami. Młodzi, starzy. Pod krawatami i bez. Trzeba było wszystko powtórzyć jeszcze raz następnego dnia, dal tych, dla których nie starczyło miejsca nawet pod ścianami. Drugi szok przeżyliśmy, gdy poproszono o podniesienie ręki tych, którzy byli w Chinach. Mniej więcej co trzecia ręka poszła w górę. Temat konferencji brzmiał jak handlować z Chinami.

8 - 12 września

Fundacja Kultury Brazylijskiej MACUNAIMA zorganizowała w Warszawie festiwal już po raz ośmy. Pięciodniowy, zorganizowany ze sporym rozmachem festiwal nie ma chyba konkurencji jeśli idzie o wydarzenia promujące w Polsce kulturę brazylijską. Znaną u nas na pewno mniej, niż na to zasługuje. Miał ten festiwal swoją gwiazdę, bo tego typu wydarzenie gwiazdę mieć powinno – do Polski po raz pierwszy przyjechała Flávia Bittencourt.

12 i 13 sierpnia

Klub Maska zobaczyliśmy w nowej odsłonie, bo w Masce znów były zmiany. Duże, na lepsze? Na pewno na lepsze ale najlepiej oceńcie sami, po to właśnie tam zapraszaliśmy. Tamten piątkowy i sobotni wieczór był w paryskim stylu, były tancerki z piórami jak w Moulin Rouge, do tego muzyka na żywo (saksofon) i potem także ta bardziej mechaniczna, do tańca, przygotowana przez DVJ Rocco.

11 sierpnia

Czyli zaproszenie na spotkanie z kompozytorami muzyki klasycznej i wcale nie oznacza to zaproszenia na seans spirytystyczny. Podczas kolejnej debaty poświęconej muzyce klasycznej, zorganizowanej w cyklu Łazienki ForMusic (oczywiście w Łazienkach!), poznamy młodych kompozytorów ją tworzących, bo są jednak tacy! Debaty nad którą, tak jak nad całym projektem, objęliśmy jako klub patronat medialny.

28 lipca

Miał to być festiwal inspiracji i zgodnie z zapowiedzią był. Zorganizowany przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców w Polsce był nim nie tylko w tym sensie, że zachęcił do korzystania z ich usług (choć to chyba też). Dość, że nie zadowolonych, a wzięło w nim udział ponad dwustu uczestników, wypełniając mimo wakacyjnej przecież pory salę audytorium Biblioteki Narodowej. Wielu z nich przyjechało spoza Warszawy. Byliśmy partnerem społecznościowym tego wydarzenia.

26 lipca

Zgodnie z raportem oenzetowskiej agencji UNCTAD ogłoszonym 26 lipca Polska zajmuje w tym prestiżowym rankingu szóste miejsce. Na pierwszym są (to raczej nie jest zaskoczenie) Chiny, na drugim Stany Zjednoczone, a dalej pozostałe kraje BRIC, czyli kolejno Indie, Brazylia i Rosja. Wśród krajów, które Polska w tym rankingu wyprzedza, są między innymi Niemcy i Wielka Brytania. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu