administrator
lipiec (aktualizacja)

Propozycji niezbyt wiele i nie spodziewaliśmy się, by w ciągu miesiąca wiele co przybyło. W końcu zaczęły się już wakacje. I tu się niezbyt pomyliliśmy, acz listę przyszło jednak uzupełnić. Prócz warszawskich jedna propozycja wyjazdowa, w Gdańsku ale organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z i do Warszawy.

czerwiec (uzupełnione 22 czerwca)

I znów raz jeszcze uzupełniona garść propozycji dotyczących seminariów i konferencji. Zrobiliśmy tu ich pełne zestawienie na czerwiec, znajdziecie tu więc propozycje wcześniejsze i te najnowsze. Te najnowsze, których we wcześniejszych zestawieniach zabrakło, wyróżniliśmy. Trochę tego się jak widać zebrało. A jest tu już pewna selekcja, wybraliśmy te ciekawsze. Oczywiście nie wszystkie tematy wszystkich zainteresują ale liczymy, że każdy wśród tych propozycji będzie mógł wybrać coś dla siebie. Tematy są jak widać bardzo różne.

16 czerwca

Tradycyjnie już (bo to już tradycja) powitaliśmy  lato w  klubowym gronie w restauracji Florian, u naszej klubowiczki Hani Wnukiewicz. Był suto zastawiony stół, a miejscowa kuchnia, choć wiedzieliśmy, że stać ją na wiele, znów zdołała nas tym co przygotowała zaskoczyć. Głównymi bohaterami wieczoru mieli być jednak mecenasi naszych klubowych akademii.

13 czewca

Do malowniczo położonych Białobrzegów zjechali znani aktorzy ale też dziennikarze i muzycy, o dobrze nam znanych z ekranu telewizora twarzach, by oddać się wędkowaniu, pasji wcale nie tak wśród nich jak się okazuje rzadkiej. Okazją były XIV już Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza. Znanego aktora, ojca również znakomitej aktorki Laury Łącz, która jest zarazem ich organizatorką i która nas do objęcia ich naszym klubowym patronatem i wizyty w Białobrzegach zaprosiła. Basia Jończyk, nasza prezes w tym roku wystąpiła na zawodach w roli gościa i obserwatora. A czy "połknęła haczyk pasji wędkowania" ? Zobaczymy za rok.

2 - 5 czerwca

Po raz kolejny zostaliśmy zapraszeni na targi Tajlandia Expo 2011. Odbyły się one po rocznej przerwie i wróciły do sprawdzonej już formuły i miejsca. Podobnie jak w latach ubiegłych nasz Klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości objęły nad nim patronat.

28 maja

Na piknik zostaliśmy zaproszeni przez developera niedawno wzniesionego ekskluzywnego osiedla Constans w Konstancinie-Jeziornej. Konstancin-Jeziorna to bez wątpienia najlepszy podwarszawski adres. Do tego fantastyczne otoczenie, które stanowi Chojnowski Park Krajobrazowy, jedno z „zielonych płuc” Warszawy. Część z 43 domów jest już zasiedlona i stąd owi sąsiedzi, o to czy warto tam zamieszkać mogliśmy bowiem spytać tych, którzy już to zrobili.

24 maja

Pierwszy z serii niezwykłych koncertów muzyki poważnej zorganizowanych w Warszawskiej Szkole Filmowej przez Fundację ForMusic odbył się 24 maja. Współczesna klasyka ale podana inaczej, angażująca też wzrok, gdzie obraz jest integralną częścią widowiska, wykonywanego na żywo koncertu. Objęliśmy nad tym wydarzeniem patronat.

13 i 14 maja

W najbliższy piątek i sobotę obradować będzie w Warszawie Kongres Obywateli Kultury. Wszystko zaczęło się od postulatu 1%, 1 (słownie: jednego) procenta przeznaczonego w budżecie na kulturę. Ten postulat dalej pozostaje aktualny i jakby wizytówką ruchu ale to był tylko punkt wyjścia. Kolejnym krokiem był przedstawiony w grudniu projekt Paktu dla Kultury, poddany następnie trwającym do kwietnia konsultacjom społecznym. Podczas kongresu zostanie zaprezentowana publicznie jego ostateczna wersja.

do czerwca (trzykrotnie uzupełnione)

Garść propozycji dotyczący seminariów i konferencji na najbliższe dwa miesiące. Tych, wartych naszym zdaniem zainteresowania. Zestawienie oczywiście przy tym horyzoncie czasowym niepełne, które wymagać będzie jeszcze uzupełnienia. I takich uzupełnień będziemy sukcesywnie dokonywać, tak, jak to uczyniliśmy już trzykrotnie.

17 maja

Konferencję zorganizował nasz partner, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wspólnie z Fundacją Poszanowania Energii oraz warszawskim Biurem Funduszy Europejskich. Z zaproszenia skorzystali przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani podnoszeniem konkurencyjności swoich firm w ten właśnie sposób. Z zaproszenia skorzystali również nasi członkowie klubu.

wspieramy

Składając rozliczenie podatkowe możemy zadecydować o wsparciu 1% swojego podatku dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, by wybrać jedną z podanych niżej fundacji. Każda robi coś bardzo ważnego. Wszystkie pomagają dzieciom, ale każda inaczej. Nie konkurują ze soba, chyba że chodzi o nasze dla nich wsparcie. Nie wskażemy, która z nich bardziej jest tego godna, naszym zdaniem wszystkie zasługują na to jednakowo. Wszystkie też staramy się wspierać jako klub nie tylko przy tej okazji. 

Wielkanoc

Nie może oczywiście nie być świątecznych życzeń. I nie może w nich (w naszym wypadku) zabraknąć europejskiego akcentu...

16 kwietnia

Na spotkanie z Kubą Jakubczykiem, opiekunem naszego Klubu Podróżnika zaprosiliśmy tym razem do warszawskiego klubu Arco. Spotkania z tym znanym podróżnikiem, himalaistą, żeglarzem, człowiekiem o wielu pasjach, są już na stałe wpisane w harmonogram naszych klubowych spotkań i należą do tych szczególnie ulubionych przez klubowiczów. Nic więc dziwnego, że tego dnia zebraliśmy się tłumnie. Rolę prowadzącego nasze spotkanie pełnił Paweł Burczyk, znany polski aktor, mecenas naszej akademii filmowej. Zanim jednak zaczęła się ta część oficjalna, …ale zacznijmy od początku.

14 kwietnia

Chciałbyś nabrać trochę szlifów? Albo przeciwnie – chętnie zmieciesz kilka piedestałów z powierzchni ziemi? Okazją będzie debata podczas drugiego z czwartkowych wieczorów w Łazienkach poświęconych muzyce w ramach projektu „Łazienki for Music”, nad którym jako klub objęliśmy patronat. Tym razem pod nóż idą koncertowe obyczaje!

11 kwietnia

To seminarium zorganizowaliśmy wspólnie  z międzynarodową spółką doradczo-audytorską, Grupą Kapitałową PKF Consult, a patronat nad nim objęła Giełda Papierów Wartościowych. Chcieliśmy pokazać, jakie możliwości daje naszej firmie rynek kapitałowy czyli giełda. Zaprosiliśmy na nie obok klubowiczów spore grono właścicieli firm i zarządzających nimi menadżerów spoza klubu. I spotkaliśmy się z nimi na Giełdzie, w sali notowań parkietu Catalyst, by o tych możliwościach porozmawiać.

kwiecień

Nasz klubowicz, spółka PKF Tax należąca do Grupy Kapitałowej PKF Consult, przedstawia nam swoją kolejną publikację z cyklu poświęconego szeroko rozumianej problematyce podatkowej. Jak zawsze są to przy tym zagadnienia praktyczne.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu