administrator
25 września

W Sobieniach Królewskich mieliśmy okazję gościć już po raz trzeci.  Również tym razem bardzo nam się podobało, więc prawdopodobnie będziemy częstym gościem. Dlaczego? Ci, którzy nie byli wcześniej mogli się o tym przekonać, jeśli skorzystali z ostatniego zaproszenia. Ci, którzy już byli pewnie się domyślają ale od tamtego czasu to miejsce mocno się zmieniło (na lepsze oczywiście). Jak zwykle bawilśmy się bardzo dobrze i już po raz kolejny objęliśmy nad imprezą jako klub patronat.

12 września

Integracyjny piknik odbył się w niedzielę 12 września na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w warszawskim Wawrze przy ulicy Zalipie 17. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii i Psychiatrii Środowiskowej „Azaliowa”, a partnerem obok dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej był Klub Integracji Europejskiej. Warto tu napisać parę słów o samym stowarzyszeniu.

31 sierpnia

Masz dobry pomysł na biznes ale nie masz kapitału? Anioły biznesu – i to zdecydowanie różni je od innych aniołów – nie są bezinteresowne, ktoś mógłby powiedzieć, że są nawet pazerne ale może się okazać, że ich pomoc jest jedynym wyjściem. Do tego angażując swój kapitał będą ryzykowały razem z nami. Ale nie do każdego wyciągną swą pomocną dłoń. Co zrobić, by wyciągnęły? O tym dowiedzieliśmy się na seminarium zorganizowanym przez największą w Polsce sieć aniołów biznesu Lewiatan Business Angels, działającą przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan – na które byliśmy zaproszeni do siedziby Lewiatana na Klonowej w ostatni dzień sierpnia.

11 sierpnia

Gorący hiszpański wieczór we Florianie i upalne polskie lato? Na szczęście upalne ( męczące już) polskie lato udało się dzięki sprawnie działającej klimatyzacji zostawić za progiem i zanurzyć w przytulnej atmosferze Floriana bez niego. A do Floriana zaprosiła nas jego właścicielka, Hanna Wnukiewicz, tego dnia solenizantka.

z działalności Europejskiego Forum Przedsiębiorczości

Nowopowstała izba gospodarcza swój główny cel zawarła w swojej nazwie. Chodzi o poprawienie efektywności energetycznej, co jest jednym z najważniejszych wyzwań (jeśli w ogóle nie najważniejszym), przed którym stoi polska gospodarka. Stoi każde przedsiębiorstwo i każdy płacący rachunki za energię. Wśród jej założycieli znalazło się także Europejskie Forum Przedsiębiorczości i między innymi Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Wszystkich członków izby, choć dopiero co powstała, wymienić byłoby trudno, bo w zebraniu założycielskim wzięło ich udział ponad stu.

17 lipca

Wzięliśmy udział w otwarciu tych niezwykłych igrzysk i kibicowaliśmy biorącym udział w zmaganiach sportowych dzieciom. Znaleźliśmy się tam jako oficjalny patron tego wydarzenia, w gronie doborowym, bo patronat objęli także Polski Komitet Olimpijski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz i rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Objęli, gdyż chodzi o imprezę naprawdę wyjątkową.

12 lipca

Zostaliśmy na nie zaproszeni i nie odmówiliśmy, bo odmówić nie wypadało. Na corocznych spotkaniach być po prostu wypada. To okazja towarzyska ale zawsze jest też coś więcej. Tym razem był to Manifest Kulturalny Lewiatana i do ogrodu willi na Klonowej, gdzie mają siedzibę, przybył osobiście minister kultury Bogdan Zdrojewski – by być świadkiem jego ogłoszenia.

PKF Consult radzi

Spółka PKF Centrum Rachunkowości Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej PKF Consult, przedstawia nam dwie pierwsze publikacje z tego nowego cyklu przygotowane przez wykwalifikowanych księgowych  PKF Centrum Rachunkowości. Głównym celem „Alertu rachunkowości” jest zainteresowanie szeroko rozumianą problematyką rachunkową związaną z działalnością podmiotów gospodarczych.

6 lipca

Czy innowacje można zaplanować? Można, zajmuje się tym między innymi firma TOUCH, współorganizator seminarium, na które zostaliśmy zaproszeni. Drugim jest BRE BANK S.A. – jeden z największych polskich banków, specjalizujący się w obsłudze przedsiębiorstw. Oni zajmą się tym, czym zajmują się banki: czyli jak innowacje sfinansować? 

1 lipca

Masz pomysł na biznes, ale nie masz kapitału? Problem dotyczy nie tylko tych początkujących, ale i tych doświadczonych biznesmenów. Pomysł, aby pójść w takiej sytuacji do banku niekoniecznie jest najlepszym. Są też inne rozwiązania. Jakie? O tym właśnie była mowa na warszatatach zorganizowanych w ramach programu Owoce biznesu.

30 czerwca

Nie, nie dostaniemy tej sumy do kieszeni, ale jeśli mamy innowacyjny pomysł, w oparciu o który chcemy rozwinąć nasz biznes, to mamy szanse na uzyskanie wsparcia kapitałowego. O tyle (o te 200.000 €) może zostać dokapitalizowana spółka, którą założymy, by ten biznes prowadzić. Wsparcie obejmuje nie tylko to wsparcie kapitałowe, ale i doradcze, a także infrastrukturę i usługi na rzecz naszej nowoutworzonej firmy.

29 czerwca

Konferencja zorganizowana przez Centrum Informacji o Środowisku wspólnie z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, poświęcona była wspólnotowemu Systemowi Ekozarządzania i Audytu, zwykle określanemu skrótem jako EMAS (od jego anglojęzycznej nazwy Eco Management and Audit Scheme). Konferencja w Warszawie poprzedziła konferencje w kilku innych miastach (m.in. w Zamościu, Łodzi, Szczecinie czy Bydgoszczy), które razem składają się na ogólnopolską kampanię promującą EMAS.

26 czerwca

Doroczna Letnia Gala Business Center Club  odbyła się po rocznej przerwie, bowiem w zeszłym roku, ze względu na kryzys, gali nie zorganizowano. Tak, jak te w poprzednich latach odbyła się ona na terenie Torów Wyścigów Konnych na Służewcu. Nasz klub tradycyjnie już reprezentowali prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości Barbara Jończyk oraz dyrektor klubu Rafał Korzeniewski. Galę otworzył prezes BCC Marek Goliszewski podkreślając w swoim wystąpieniu, że ważną rolę na drodze do członkostwa Polski w Unii Europejskiej odegrali nie tylko politycy i ich decyzje, ale i polscy przedsiębiorcy.

24 czerwca

Jak dołączyć do grona tych, którym się na wschodnich rynkach powiodło? Zarówno tych nieco bliższych (Ukraina i Rosja), jak i tych zdecydowanie dalszych (Chiny i Kazachstan). Tak najkrócej można streścić temat cyklu konferencji, z których ta warszawska stanowiła podsumowanie. Zaprosił nas  na nią Dziennik Gazeta Prawna. W trakcie konferencji zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorców, którzy z szansy  współpracy ze Wschodem już skorzystali i odnieśli sukces. Dla nas była to okazja, aby podpytać ich o doświadczenia.

22 czerwca

Masz pomysł na biznes, ale nie masz kapitału? Problem dotyczy nie tylko tych początkujących, ale i tych doświadczonych biznesmenów. Odwróćmy teraz sytuację - to ty masz kapitał i to do Ciebie zwracają się ci, którzy chcą rozkręcić swój biznes, a dla Ciebie to szansa, aby na tym zarobić. Ty też możesz zostać Aniołem Biznesu. Możesz też zaangażować swoje środki w fundusz Venture Capital lub dokonać zakupu obligacji, ale nie skarbowych, lecz obligacji przedsiębiorstw. Wszystkie te metody wsparcia dla przedsiębiorstw zaprezentowano na konferencji.

17 czerwca

Tradycyjnie spotkaliśmy się w ten wieczór u członka naszego klubu, restauracji Florian.  Mieści się ona w jednym z budynków dawnych koszar mirowskich, czyli gwardii konnej koronnej od czasów saskich do końca niepodległej Rzeczpospolitej trzymających straż na Zamku Królewskim (zwanych popularnie dragonami mirowskimi, od nazwiska  pierwszego szefa regimentu).  To bardzo dawna historia, o której już niejednokrotnie była mowa na naszej stronie. Wypada ją znać choćby dlatego, że jest związana z siedzibą naszego członka klubu restauracją Florian, w której organizujemy raz w roku spotkanie z mecenasami naszych klubowych akademii.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu