administrator
25 listopada

Wielka Gala podczas której laureaci odebrali złote statuetki Programu Promocji Jakości EuroCertyfikat 2010 odbyła się na Zamku Królewskim w  Warszawie – w miejscu podkreślającym prestiż i znaczenie konkursu. Tak, jak rok i dwa lata temu objęliśmy nad oboma tymi wydarzeniami patronat.

listopad

Belgian Business Chamber czyli Belgijska Izba Gospodarcza zaprasza nas obchody Dni Belgijskich. Mają one być okazją do zacieśnienia kontaktów (a pewnie i nawiązania nowych) pomiędzy firmami z obu krajów. Zapraszają nas w ich ramach na konferencję poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu. I na wieczory kulinarne, gdyż punktem wyjścia do nawiązania kontaktów biznesowych mogą być i te osobiste. Objęliśmy nad tymi wydarzeniami jako klub patronat medialny.

4 listopada

Było to jedno z najważniejszych dorocznych i już po raz szesnasty organizowanych wydarzeń dla tego sektora gospodarki. Towarzyszyła mu gala rozdania nagród Lider Przedsiębiorczości Roku dla najlepszych z nich. Patronat objęli nad nim wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz Danuta Hübner, jeszcze niedawno jeden z europejskich komisarzy, a dziś przewodnicząca ważnej komisji rozwoju regionalnego w Parlamencie Europejskim. My jako klub objęliśmy nad nim po raz kolejny patronat medialny. Była także telewizja.

PKF Consult radzi

Nasz klubowicz, spółka PKF Tax należąca do Grupy Kapitałowej PKF Consult, przedstawia nam kolejną publikację z tego cyklu przygotowanego przez ich wysokowykwalifikowanych doradców podatkowych. Głównym celem „alertu podatkowego” jest zainteresowanie szeroko rozumianą problematyką z tej dziedziny związaną z działalnością podmiotów gospodarczych.

akademia wiedzy i umiejętności, październik

Szkolenia, seminaria, konferencje. Kolejne, uaktualnione znów zestawienie, bo wciąż napływają kolejne zaproszenia. Zebraliśmy tu zarówno to, co może nam dostarczyć praktycznej wiedzy, jak i to, co posłużyć może poszerzeniu naszych horyzontów. Obok tematów ściśle gospodarczych pojawiają się tu tematy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, bo je również uważamy za ważne. Nie pominęliśmy też zaproszeń do udziału w debacie publicznej, bo od udziału w niej nie powinniśmy się uchylać. Zebraliśmy je osobno, by nie umknęły naszej uwadze umieszczone w cotygodniowej pigułce pomiędzy wydarzeniami kulturalnymi i tymi o całkiem już rozrywkowym charakterze. A także dlatego (i ten wzgląd wcale nie jest tu mniej ważny), że często obowiązuje tu wymóg potwierdzenia uczestnictwa ze znacznym nawet wyprzedzeniem lub decyduje po prostu kolejność zgłoszeń. Tym razem to, co wydarzy się w październiku. A wydarzy się całkiem sporo…

26 i 27 października

Już siódme, czyli idea ta powoli się u nas rozpowszechnia. Partnerstwo to bowiem idea u nas dopiero raczkująca, choć tu i ówdzie zapuściło już korzenie. Zwykle jednak jesteśmy dopiero na początku drogi. My też w takie inicjatywy jako klub się włączamy, jesteśmy sygnatariuszami Partnerstwa na rzecz adaptacyjności na Mazowszu o którym wkrótce napiszemy więcej. Takie inicjatywy kojarzą się nam zwykle z pytaniem, co świat biznesu może zrobić dla? To też, ale nie tylko. I tak (czyli w ramach tego nie tylko) będzie w tym przypadku.

26 października

CSR czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Konferencja inaugurująca projekt realizowany dzięki wsparciu ze środków unijnych przeznaczonych na wzmacnianie lokalnego partnerstwa na rzecz adaptacyjności. Adaptacyjność to po prostu zdolność przystosowania się do zachodzących zmian. Celem tego projektu jest przyczynienie się do jej wzrostu wśród mazowieckich przedsiębiorców. Realizuje go związek zawodowy OPZZ Konfederacja Pracy wspierany merytorycznie przez Fundację CentrumCSR.PL.

12 października

Spotkanie, jak już to podkreśliliśmy na wstępie, miało charakter roboczy. Partnerstwo, efekt jednego z programów unijnych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostało zawiązane w maju. Teraz przyszedł czas, aby wypełnić je konkretną treścią. I temu właśnie miało służyć spotkanie na Trębackiej, w siedzibie jednego z jego sygnatariuszy.

2 i 3 października

W trakcie tego cyklu szkoleń zorganizowanych przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw ich uczestnicy otrzymają porcję solidnej wiedzy z zakresu zarządzania, pisania biznesplanów i ich weryfikacji oraz możliwości pozyskiwania dotacji unijnych. Jako pierwszy poruszony został temat pomocy publicznej. Z ich organizatorem współpracowaliśmy już nie raz i nie raz skorzystaliśmy z prowadzonych przez nich szkoleń – wiemy więc, że warto je polecać.

28 września

Jak osiągnąć sukces dzięki kontaktom? Tego właśnie uczy Grzegorz Turniak. Właśnie wystartowała druga ich edycja, a składa się na nie cykl trzech wykładów, z którymi polski guru networkingu Grzegorz Turniak będzie jeździł po Polsce. Robi wrażenie lista partnerów tego projektu, do której i my dołączyliśmy.

25 września

W Sobieniach Królewskich mieliśmy okazję gościć już po raz trzeci.  Również tym razem bardzo nam się podobało, więc prawdopodobnie będziemy częstym gościem. Dlaczego? Ci, którzy nie byli wcześniej mogli się o tym przekonać, jeśli skorzystali z ostatniego zaproszenia. Ci, którzy już byli pewnie się domyślają ale od tamtego czasu to miejsce mocno się zmieniło (na lepsze oczywiście). Jak zwykle bawilśmy się bardzo dobrze i już po raz kolejny objęliśmy nad imprezą jako klub patronat.

12 września

Integracyjny piknik odbył się w niedzielę 12 września na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w warszawskim Wawrze przy ulicy Zalipie 17. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii i Psychiatrii Środowiskowej „Azaliowa”, a partnerem obok dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej był Klub Integracji Europejskiej. Warto tu napisać parę słów o samym stowarzyszeniu.

31 sierpnia

Masz dobry pomysł na biznes ale nie masz kapitału? Anioły biznesu – i to zdecydowanie różni je od innych aniołów – nie są bezinteresowne, ktoś mógłby powiedzieć, że są nawet pazerne ale może się okazać, że ich pomoc jest jedynym wyjściem. Do tego angażując swój kapitał będą ryzykowały razem z nami. Ale nie do każdego wyciągną swą pomocną dłoń. Co zrobić, by wyciągnęły? O tym dowiedzieliśmy się na seminarium zorganizowanym przez największą w Polsce sieć aniołów biznesu Lewiatan Business Angels, działającą przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan – na które byliśmy zaproszeni do siedziby Lewiatana na Klonowej w ostatni dzień sierpnia.

11 sierpnia

Gorący hiszpański wieczór we Florianie i upalne polskie lato? Na szczęście upalne ( męczące już) polskie lato udało się dzięki sprawnie działającej klimatyzacji zostawić za progiem i zanurzyć w przytulnej atmosferze Floriana bez niego. A do Floriana zaprosiła nas jego właścicielka, Hanna Wnukiewicz, tego dnia solenizantka.

z działalności Europejskiego Forum Przedsiębiorczości

Nowopowstała izba gospodarcza swój główny cel zawarła w swojej nazwie. Chodzi o poprawienie efektywności energetycznej, co jest jednym z najważniejszych wyzwań (jeśli w ogóle nie najważniejszym), przed którym stoi polska gospodarka. Stoi każde przedsiębiorstwo i każdy płacący rachunki za energię. Wśród jej założycieli znalazło się także Europejskie Forum Przedsiębiorczości i między innymi Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Wszystkich członków izby, choć dopiero co powstała, wymienić byłoby trudno, bo w zebraniu założycielskim wzięło ich udział ponad stu.

17 lipca

Wzięliśmy udział w otwarciu tych niezwykłych igrzysk i kibicowaliśmy biorącym udział w zmaganiach sportowych dzieciom. Znaleźliśmy się tam jako oficjalny patron tego wydarzenia, w gronie doborowym, bo patronat objęli także Polski Komitet Olimpijski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz i rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Objęli, gdyż chodzi o imprezę naprawdę wyjątkową.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu