administrator
12 lipca

Zostaliśmy na nie zaproszeni i nie odmówiliśmy, bo odmówić nie wypadało. Na corocznych spotkaniach być po prostu wypada. To okazja towarzyska ale zawsze jest też coś więcej. Tym razem był to Manifest Kulturalny Lewiatana i do ogrodu willi na Klonowej, gdzie mają siedzibę, przybył osobiście minister kultury Bogdan Zdrojewski – by być świadkiem jego ogłoszenia.

PKF Consult radzi

Spółka PKF Centrum Rachunkowości Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej PKF Consult, przedstawia nam dwie pierwsze publikacje z tego nowego cyklu przygotowane przez wykwalifikowanych księgowych  PKF Centrum Rachunkowości. Głównym celem „Alertu rachunkowości” jest zainteresowanie szeroko rozumianą problematyką rachunkową związaną z działalnością podmiotów gospodarczych.

6 lipca

Czy innowacje można zaplanować? Można, zajmuje się tym między innymi firma TOUCH, współorganizator seminarium, na które zostaliśmy zaproszeni. Drugim jest BRE BANK S.A. – jeden z największych polskich banków, specjalizujący się w obsłudze przedsiębiorstw. Oni zajmą się tym, czym zajmują się banki: czyli jak innowacje sfinansować? 

1 lipca

Masz pomysł na biznes, ale nie masz kapitału? Problem dotyczy nie tylko tych początkujących, ale i tych doświadczonych biznesmenów. Pomysł, aby pójść w takiej sytuacji do banku niekoniecznie jest najlepszym. Są też inne rozwiązania. Jakie? O tym właśnie była mowa na warszatatach zorganizowanych w ramach programu Owoce biznesu.

30 czerwca

Nie, nie dostaniemy tej sumy do kieszeni, ale jeśli mamy innowacyjny pomysł, w oparciu o który chcemy rozwinąć nasz biznes, to mamy szanse na uzyskanie wsparcia kapitałowego. O tyle (o te 200.000 €) może zostać dokapitalizowana spółka, którą założymy, by ten biznes prowadzić. Wsparcie obejmuje nie tylko to wsparcie kapitałowe, ale i doradcze, a także infrastrukturę i usługi na rzecz naszej nowoutworzonej firmy.

29 czerwca

Konferencja zorganizowana przez Centrum Informacji o Środowisku wspólnie z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, poświęcona była wspólnotowemu Systemowi Ekozarządzania i Audytu, zwykle określanemu skrótem jako EMAS (od jego anglojęzycznej nazwy Eco Management and Audit Scheme). Konferencja w Warszawie poprzedziła konferencje w kilku innych miastach (m.in. w Zamościu, Łodzi, Szczecinie czy Bydgoszczy), które razem składają się na ogólnopolską kampanię promującą EMAS.

26 czerwca

Doroczna Letnia Gala Business Center Club  odbyła się po rocznej przerwie, bowiem w zeszłym roku, ze względu na kryzys, gali nie zorganizowano. Tak, jak te w poprzednich latach odbyła się ona na terenie Torów Wyścigów Konnych na Służewcu. Nasz klub tradycyjnie już reprezentowali prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości Barbara Jończyk oraz dyrektor klubu Rafał Korzeniewski. Galę otworzył prezes BCC Marek Goliszewski podkreślając w swoim wystąpieniu, że ważną rolę na drodze do członkostwa Polski w Unii Europejskiej odegrali nie tylko politycy i ich decyzje, ale i polscy przedsiębiorcy.

24 czerwca

Jak dołączyć do grona tych, którym się na wschodnich rynkach powiodło? Zarówno tych nieco bliższych (Ukraina i Rosja), jak i tych zdecydowanie dalszych (Chiny i Kazachstan). Tak najkrócej można streścić temat cyklu konferencji, z których ta warszawska stanowiła podsumowanie. Zaprosił nas  na nią Dziennik Gazeta Prawna. W trakcie konferencji zostały wręczone wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorców, którzy z szansy  współpracy ze Wschodem już skorzystali i odnieśli sukces. Dla nas była to okazja, aby podpytać ich o doświadczenia.

22 czerwca

Masz pomysł na biznes, ale nie masz kapitału? Problem dotyczy nie tylko tych początkujących, ale i tych doświadczonych biznesmenów. Odwróćmy teraz sytuację - to ty masz kapitał i to do Ciebie zwracają się ci, którzy chcą rozkręcić swój biznes, a dla Ciebie to szansa, aby na tym zarobić. Ty też możesz zostać Aniołem Biznesu. Możesz też zaangażować swoje środki w fundusz Venture Capital lub dokonać zakupu obligacji, ale nie skarbowych, lecz obligacji przedsiębiorstw. Wszystkie te metody wsparcia dla przedsiębiorstw zaprezentowano na konferencji.

17 czerwca

Tradycyjnie spotkaliśmy się w ten wieczór u członka naszego klubu, restauracji Florian.  Mieści się ona w jednym z budynków dawnych koszar mirowskich, czyli gwardii konnej koronnej od czasów saskich do końca niepodległej Rzeczpospolitej trzymających straż na Zamku Królewskim (zwanych popularnie dragonami mirowskimi, od nazwiska  pierwszego szefa regimentu).  To bardzo dawna historia, o której już niejednokrotnie była mowa na naszej stronie. Wypada ją znać choćby dlatego, że jest związana z siedzibą naszego członka klubu restauracją Florian, w której organizujemy raz w roku spotkanie z mecenasami naszych klubowych akademii.

16 czerwca

Tytuł konferencji dobrze opisuje jej temat. Znaczna część funduszy europejskich została już co prawda wykorzystana lub przynajmniej rozdzielona (w ramach środków przewidzianych na lata 2007 – 2013). Ale nie wszystkie. A środki na projekty informatyczne cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem firm. I nie ma w tym nic dziwnego – po prostu mamy tu duże potrzeby. Konferencja w ramach Akademii Funduszy Europejskich, na ktorej zadbano o praktyczne podejście do tematu funduszy europejskich, zorganizowana została przez Puls Biznesu oraz ich partnera merytorycznego Europejskie Centrum Przedsiębiorczości.

15 czerwca

Forum odbyło się po raz kolejny w tym samym miejscu, w Pałacu Kultury i Nauki. Najpierw dostaliśmy solidną dawką wiedzy, a w przerwach i w czasie kończącego Forum lunchu okazję do nawiązywania biznesowych (i nie tylko tych biznesowych) kontaktów.  Organizator, Program Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości (to ich flagowe przedsięwzięcie), postarał się, by było to wielkie spotkanie przedsiębiorców, samorządowców i sektora finansowego. My, jako klub, objeliśmy już po raz trzeci patronat nad Forum.

13 czerwca

13 czerwca członkowie Klubu Integracji Europejskiej wzięli udział w uroczystym otwarciu Golf Adventure Club na Rancho Pod Bocianem, któremu towarzyszył całodzienny piknik rodzinny. Główną atrakcją imprezy był rozgrywany na tamtejszych polach do minigolfa Turniej o Puchar Burmistrza Tarczyna. Każdy chętny uczestnik pikniku mógł wziąć w nim udział. A chętnych nie brakowało – wśród nich także członkowie klubu i nasz dyrektor – Rafał Korzeniewski.

8 czerwca

Już po raz kolejny zaprosiliśmy na spotkanie zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Propagowanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu uważamy za jeden z najważniejszych celów naszego klubu i nieprzypadkowo zapisaliśmy go jako element jego misji. Ale do wagi tematu, jaki został podjęty podczas tego spotkania przekonywać nie musimy. To w ogóle jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stajemy po prostu jako ludzkość.

7 czerwca

Na seminarium zaprosiła nas Krajowa Izba Gospodarcza. Hampton Roads to w Wirginii, ale nie znajdziecie go na mapie. To dziesięć miast i pięć hrabstw, które połączyły swe siły, aby razem stawić czoła wyzwaniom przyszłości. Dysponują portami zdolnymi przyjąć największe oceaniczne statki i liniami kolejowymi wybiegającymi stąd w głąb Stanów Zjednoczonych.

31 maja - 2 czerwca

Zorganizowany z rozmachem kongres odbył się w Katowicach po raz drugi i po raz drugi wzięliśmy w nim udział. Po prostu uznaliśmy, że na imprezie tej rangi być wypada. Nasz klub w Katowicach reprezentowali prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości Barbara Jończyk oraz dyrektor klubu, Rafał Korzeniewski. Wzięli oni też udział na zaproszenie czeskiej ambasady w odbywającym się w jego ramach polsko-czeskim spotkaniu gospodarczym.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu