administrator
28 maja

Odbyło się ono w czasie konferencji podsumowującej projekt zrealizowany przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych, w którym i my wzięliśmy czynny udział. I ta podpisana w pałacu Prymasowskim deklaracja, gdyby chcieć najkrócej podsumować ten projekt, stanowi też jego rezultat. Ten wymierny, dodajmy trwały. Wśród podpisujących deklarację znalazło się też Europejskie Forum Przedsiębiorczości, reprezentujące w tym gronie nie tylko siebie, ale i Klub Integracji Europejskiej, którego jest twórcą i opiekunem.

27 maja

Czy CSR, czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to czysty PR? Organizatorzy, Puls Biznesu i jego merytoryczny partner Europejskie Centrum Przedsiębiorczości uważają, że nie. Staramy się tu trzymać rękę na pulsie (w końcu propagowanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu uczyniliśmy elementem misji naszego klubu) i wiemy, że nie są w tym podejściu osamotnieni, ale pomiędzy tym, co uważają ci, którzy wiedzą o co w CSR chodzi, a tym, co o CSR powszechnie się myśli jest spora rozbieżność. Rozbieżność ta przenosi się i na praktykę.

15 maja

Noc była europejska. Ten dodatek w nazwie umyka zwykle naszej uwadze ale tej nocy w wielu miastach Europy otwarte były dla zwiedzających muzea (i nie tylko muzea) a w kasach nie musieliśmy zostawiać żadnych pieniędzy. W Warszawie po raz pierwszy zorganizowano ją siedem lat temu i była to wtedy impreza bardzo skromna. Byliśmy przy tym już parę lat spóźnieni, bo inni wystartowali znacznie wcześniej. Europejska Noc Muzeów organizowana jest bowiem od początku wieku. Dystans ten nie tylko odrobiliśmy ale zostawiliśmy resztę Europy daleko, daleko z tyłu. Tej nocy to Warszawa była stolicą Europy! 

14 maja

Na podróż po świecie wina zabrała nas pani Danuta Grabowicz z firmy FABER, która była podczas niej naszym przewodnikiem. Poznaliśmy smaki kilkunastu wyśmienitych gatunków win białych, czerwonych i różowych.

 


13 maja

Klub Integracji Europejskiej zaproszony został do Lipowego Przylądka  w Łachach koło Serocka nad Narwią. Z okazji otwarcia sezonu letniego przygotowano niemało atrakcji. Były pyszne dania z grilla i ognisko z kiełbaskami. Odbył się także pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu czterech tańczących barmanek. Była też muzyka, odpowiednia do tej okazji, przy której zaproszeni goście chętnie tańczyli!

8 maja

W sobotę, w szesćdziesiątą  rocznicę ogłoszenia deklaracji Schumana, przez Warszawę przeszedł barwny pochód tych, którzy są za Europą. Udział w niej wzięło około dziesięciu tysięcy osób z kilkunastu krajów członkowskich. Ludzie różnych zawodów, o odmiennych poglądach i przekonaniach, reprezentanci różnych regionów Polski. Młodsi i starsi.  Wszyscy ci, dla których idea zjednoczonej Europy jest ważna. Nie mogło w niej zabraknąć również i nas.

24 kwietnia

Otwarcia swojej szkoły golfa Scott Cranfield dokonał osobiście. A Scott Cranfield to w świecie golfa nie byle kto. Zawdzięczamy mu przełom w tym, jak golfa się uczy.

20 kwietnia

Na seminarium zorganizowanym wspólnie z Transportowym Dozorem Technicznym (TDT) spotkaliśmy się w ich siedzibie na ulicy Chałubińskiego. Zajęliśmy się tematem, który dotyczy nas wszystkich, który sprawia nam niekiedy kłopoty, a nawet bywa przyczyną nieporozumień. O tym też było, ale przede wszystkim o tym, co certyfikacja może nam dać. I jak przebiega proces certyfikacji, tak krok po kroku.

10 kwietnia

Ta tragedia nas zszokowała. W lotniczej katastrofie w Smoleńsku zginął prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Razem z nimi zginęła grupa osób sprawujących w naszym państwie najwyższe urzędy. Lecieli aby oddać hołd ofiarom innej tragedii, tej sprzed siedemdziesięciu lat.

10 kwietnia

Ten filmowy hołd dla ofiar tragedii w Smoleńsku przygotował Krystian Herncisz. Widzimy na nim to, jak na wieść o tej tragedii zareagowaliśmy. Jak się zachowaliśmy. Jak nas ta chwila zjednoczyła w bólu...

wspieramy

Składając rozliczenie podatkowe możemy zadecydować o wsparciu 1% swojego podatku dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, by wybrać jedną z podanych niżej fundacji. Każda robi coś bardzo ważnego. Wszystkie pomagają dzieciom, ale każda inaczej. Nie konkurują ze soba, chyba że chodzi o nasze dla nich wsparcie. Nie wskażemy, która z nich bardziej jest tego godna, naszym zdaniem wszystkie zasługują na to jednakowo. Wszystkie też staramy się wspierać jako klub nie tylko przy tej okazji. 

patronat

Rozpoczęła się kolejna, piąta już edycja Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat. Konkursu z roku na rok cieszącego się coraz większym zainteresowaniem. W którym nagradza się firmy wyróżniające się na tle konkurencji sprawną organizacją, jakością oferowanych produktów i usług oraz nienaganną opinią. W którym mogą też startować instytucje medyczne i urzędy. Wśród laureatów zeszłorocznej edycji tego prestiżowego konkursu nie zabrakło również naszych klubowiczów. Liczymy, że tak będzie i w tym roku. Tak, jak w zeszłym roku, objęliśmy też nad konkursem jako klub patronat.

9 kwietnia

Do wzięcia udziału w tym seminarium zorganizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Networking zaprosiła nas Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Przekonaliśmy się, że warto było z tego zaproszenia skorzystać, ponieważ dawka praktycznej wiedzy, którą zdobyliśmy, każdemu przedsiębiorcy na pewno się przyda. 

8 kwietnia

Tematem konferencji, na którą zostaliśmy zaproszeni przez  Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Instytut Psychologii PAN mógł nas zaskoczyć. Psychologia i ekonomia? A może, jeśli się trochę nad tym zastanowić – zaskoczyć nie powinien wcale?  Konferencję otworzył osobiście prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber.

31 marca

Konferencję zorganizowały Business Center Club i Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz fundacją Leszka Balcerowicza FOR. Już samo to określa jej wagę. Wzięliśmy w niej udział (reprezentowała nas prezes Barbara Jończyk) i poparliśmy w imieniu członków klubu przyjęty na jej zakończenie apel.

29 marca

Temat tej konferencji, którą zorganizował nasz klubowicz, Fundacja Edukacji Ekonomicznej,  zainteresował większość naszych członków. Konsultatywa, to coś więcej niż znane nam konsultacje społeczne będące wysłuchaniem opinii ale bez dopuszczenia do realnego współdecydowania... Była też mowa o konkretnych jej zastosowaniach w praktyce i to na krajowych przykładach.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu