administrator
8 maja

W sobotę, w szesćdziesiątą  rocznicę ogłoszenia deklaracji Schumana, przez Warszawę przeszedł barwny pochód tych, którzy są za Europą. Udział w niej wzięło około dziesięciu tysięcy osób z kilkunastu krajów członkowskich. Ludzie różnych zawodów, o odmiennych poglądach i przekonaniach, reprezentanci różnych regionów Polski. Młodsi i starsi.  Wszyscy ci, dla których idea zjednoczonej Europy jest ważna. Nie mogło w niej zabraknąć również i nas.

24 kwietnia

Otwarcia swojej szkoły golfa Scott Cranfield dokonał osobiście. A Scott Cranfield to w świecie golfa nie byle kto. Zawdzięczamy mu przełom w tym, jak golfa się uczy.

20 kwietnia

Na seminarium zorganizowanym wspólnie z Transportowym Dozorem Technicznym (TDT) spotkaliśmy się w ich siedzibie na ulicy Chałubińskiego. Zajęliśmy się tematem, który dotyczy nas wszystkich, który sprawia nam niekiedy kłopoty, a nawet bywa przyczyną nieporozumień. O tym też było, ale przede wszystkim o tym, co certyfikacja może nam dać. I jak przebiega proces certyfikacji, tak krok po kroku.

10 kwietnia

Ta tragedia nas zszokowała. W lotniczej katastrofie w Smoleńsku zginął prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Razem z nimi zginęła grupa osób sprawujących w naszym państwie najwyższe urzędy. Lecieli aby oddać hołd ofiarom innej tragedii, tej sprzed siedemdziesięciu lat.

10 kwietnia

Ten filmowy hołd dla ofiar tragedii w Smoleńsku przygotował Krystian Herncisz. Widzimy na nim to, jak na wieść o tej tragedii zareagowaliśmy. Jak się zachowaliśmy. Jak nas ta chwila zjednoczyła w bólu...

wspieramy

Składając rozliczenie podatkowe możemy zadecydować o wsparciu 1% swojego podatku dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, by wybrać jedną z podanych niżej fundacji. Każda robi coś bardzo ważnego. Wszystkie pomagają dzieciom, ale każda inaczej. Nie konkurują ze soba, chyba że chodzi o nasze dla nich wsparcie. Nie wskażemy, która z nich bardziej jest tego godna, naszym zdaniem wszystkie zasługują na to jednakowo. Wszystkie też staramy się wspierać jako klub nie tylko przy tej okazji. 

patronat

Rozpoczęła się kolejna, piąta już edycja Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat. Konkursu z roku na rok cieszącego się coraz większym zainteresowaniem. W którym nagradza się firmy wyróżniające się na tle konkurencji sprawną organizacją, jakością oferowanych produktów i usług oraz nienaganną opinią. W którym mogą też startować instytucje medyczne i urzędy. Wśród laureatów zeszłorocznej edycji tego prestiżowego konkursu nie zabrakło również naszych klubowiczów. Liczymy, że tak będzie i w tym roku. Tak, jak w zeszłym roku, objęliśmy też nad konkursem jako klub patronat.

9 kwietnia

Do wzięcia udziału w tym seminarium zorganizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Networking zaprosiła nas Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Przekonaliśmy się, że warto było z tego zaproszenia skorzystać, ponieważ dawka praktycznej wiedzy, którą zdobyliśmy, każdemu przedsiębiorcy na pewno się przyda. 

8 kwietnia

Tematem konferencji, na którą zostaliśmy zaproszeni przez  Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Instytut Psychologii PAN mógł nas zaskoczyć. Psychologia i ekonomia? A może, jeśli się trochę nad tym zastanowić – zaskoczyć nie powinien wcale?  Konferencję otworzył osobiście prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber.

31 marca

Konferencję zorganizowały Business Center Club i Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz fundacją Leszka Balcerowicza FOR. Już samo to określa jej wagę. Wzięliśmy w niej udział (reprezentowała nas prezes Barbara Jończyk) i poparliśmy w imieniu członków klubu przyjęty na jej zakończenie apel.

29 marca

Temat tej konferencji, którą zorganizował nasz klubowicz, Fundacja Edukacji Ekonomicznej,  zainteresował większość naszych członków. Konsultatywa, to coś więcej niż znane nam konsultacje społeczne będące wysłuchaniem opinii ale bez dopuszczenia do realnego współdecydowania... Była też mowa o konkretnych jej zastosowaniach w praktyce i to na krajowych przykładach.

26 marca

Po raz kolejny zaprosiliśmy na MaskaFashionNight, na cykliczną imprezę do Maski, nad którą jako klub objęliśmy patronat. Pokaz mody był itym razem nny niż zwykle, gdyż był to pokaz bielizny… Bo bielizna też może być modna bądź nie.

22 marca

To było zaproszenie tylko dla Pań. Dla naszych klubowiczek. Zaprosiliśmy je w pierwszy dzień wiosny do salonu piękności Milord w Alei Waszyngtona na Saskiej Kępie (jednego z pięciu w Warszawie). Zaprosiliśmy, aby wiosnę przywitały jeszcze piękniejsze.

18 marca

Z Kubą Jakubczykiem, opiekunem naszego klubu podróżnika, już raz się spotkaliśmy. Wtedy opowiadał nam o wyprawie na najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro. Teraz miał zdać relację z wyprawy na najwyższy szczyt Ameryki, Aconcaguę. Wyprawy, na którą w bagażach podróżników wyruszyła także nasza klubowa flaga. Liczymy jednak, że wkrótce nadarzy się okazja wybrać się z Kubą Jakubczykiem gdzieś wspólnie. Niekoniecznie od razu na najwyższy szczyt któregoś z kontynentów, cel postawimy sobie chyba (na początek przynajmniej) skromniejszy, choć w przyszłości, kto wie?

15 i 16 marca

Na tym seminarium Lewiatan Business Angels dowiedzieliśmy się kim są aniołowie biznesu i jak można skorzystać z ich pomocy. Bo ich pomoc naprawdę może nam się przydać.

9 marca

Na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie” zaprosił nas jej organizator Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W czasie spotkania zostały poruszone tematy nas też jako klub interesujące, bo propagowanie społecznej odpowiedzialności biznesu zapisaliśmy wśród naszych klubowych celów. Ten akurat temat mógł się nam wydawać  nieco egzotyczny ale czy słusznie?

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu