Już po raz drugi na śniadaniu spotkaliśmy się z mecenas Agatą Rewerską z kancelarii prawnej Ad Exemplum. Bo zawsze zapraszamy nie tylko na tytułową kawę, ale i na śniadanie. Tym razem tematem naszego spotkania były arbitraż i mediacja.
Przypominamy, że wciąż istnieje możliwość przyłączenia się do inwestycji w elektrownię wiatrową Klubu Integracji Europejskiej. Zostały zawarte już pierwsze umowy, a liczba dostępnych dla nas udziałów z dnia na dzień maleje. Warto się zatem pośpieszyć!
Podczas prestiżowego SemperOpernball w Dreźnie Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie zaprezentowała spektakularny pokaz trzydziestu autorskich kostiumów swoich studentów i absolwentów. Dyrektor artystyczny SemperOpernball profesor Hans-Joachim Frey dał młodym artystom z Polski niebywałą szansę zaprezentowania własnej twórczości wśród najznamienitszych grup artystycznych z całego świata.
Ich organizator, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym i audycie finansowym firma, jest członkiem naszego klubu praktycznie od początku. 130 specjalistów, biura w 7 miastach i ponad dwadzieścia już lat obecności na rynku. Szkolenia to tylko jeden z obszarów ich działalności, ale są tym skuteczniejsi, że posiadaną teoretyczną wiedzę wspierają praktycznym doświadczeniem. Dla członków klubu aż 20% zniżki!
Postanowiliśmy podsumować i przedstawić w skrócie miniony, 2015 rok, obfitujący w wiele inicjatyw i wydarzeń w życiu Klubu Integracji Europejskiej i jego Członków.
Polska w naturalny sposób wyrasta na najważniejszego partnera Chin w Europie Środkowo-Wschodniej, a kluczowa rola stosunków z jednym z najważniejszych państw na gospodarczej mapie świata powoduje, że będzie to wydarzenie dużej wagi. Poświęcone jego organizacji spotkanie odbyło się 15 stycznia w Warszawie, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.
Tradycyjnie już jesteśmy do wzięcia w nim udziału zaproszeni przez Krajową Izbę Gospodarczą. Dotąd był czas podsumowań, teraz wybiegniemy myślą wprzód. A chyba jesteśmy ciekawi, co ten rok może nam przynieść. Nie zabraknie na pewno tam tych, którzy o obliczu polskiej gospodarki decydują, zasiądą oni przed nami. Ale warto rozejrzeć się też wokół, bo zasiądą i na widowni.
Zostaliśmy zaproszeni na dzień otwarty do elektrowni wiatrowej wzniesionej przez naszego klubowicza, Pracownię Finansową, w Oprzężowie niedaleko Woli Krzysztoporskiej w Łódzkiem. Trudno było z tego zaproszenia nie skorzystać, bo rzadko nadarza się okazja, aby wejść do wnętrza ogromnego wiatraka i z bardzo bliska zobaczyć własną inwestycję. Była to bowiem zarazem propozycja zrobienia dobrego biznesu. Razem z klubowiczami pojechała też tam ekipa telewizji TVN24, której zawdzięczamy relację filmową.
To świąteczne i noworoczne zarazem spotkanie to już Krajowej Izbie Gospodarczej tradycja. Tak, jak i nasz w nim udział. W tym roku zaszczycił je swoim udziałem prymas Polski, kardynał Wojciech Polak.
To było zaproszenie dla tych, którzy chcieli się na chwilę oderwać od świątecznych przygotowań. W Airport Hotel Okęcie czekała nas trzecia edycja wydarzenia, którego byliśmy partnerem razem z magazynem przedsiębiorcy@eu. W programie był między innymi pokaz mody, podczas którego w rolę modelek wcoieliły się popularne aktorki. I bankiet.
Razem z naszym partnerem, Pracownią Finansową, zapraszamy do wybudowania z nami elektrowni wiatrowej pod szyldem Klubu Integracji Europejskiej. Inwestycja w elektrownię wiatrową to nie tylko zyski znacznie wyższe niż na lokacie bankowej, ale także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, do mczego zobowiązują nas dyrektywy unijne.
Do mieszczącej się na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy Chełmskiej, siedziby Mushchelka Group zaprosił nas osobiście prezes Robert Ziółek. Była to inauguracja nowego cyklu naszych klubowych spotkań, spotkań, których gospodarzami są sami członkowie, a których celem jest to, abyśmy poznali się bliżej.
Podczas naszego świątecznego spotkania wręczyliśmy Bizony Biznesu tym, którzy są z nami najdłużej. Podziękowaliśmy też mecenasom naszych klubowych akademii. A w świąteczny nastrój wprowadziła nas swym śpiewem Danuta Stankiewicz.
Tegoroczną muzą zorganizowanego przez Art Imperium konkursu była Magdalena Abakanowicz. Sama jest wybitnym artystą, jednym z niewielu polskich artystów, których nazwisko znane jest na całym świecie (zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko tych żyjących). W tym przypadku wystąpiła jednak w innej, nietypowej dla niej roli: inspiracji. Tym razem odstąpiono od wymogu, by zgłaszane prace były po prostu portretem, dano artystom znacznie więcej możliwości. Efekt konkursu jest zaskakujący, można czerpać inspiracje z prac Abakanowicz i robić to w sposób twórczy.