Zaprosiliśmy do restauracji PORTUCALE, gdzie u naszego klubowicza odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ewy Rudnickiej i towarzyszącą mu degustacja win z oferty firmy ATLANTIKA. Było więc coś dla oczu i coś dla podniebienia.
Niestety nie chodzi o dar mówienia wieloma językami, ani nic takiego. Różne jednak drogi prowadzą do celu i wywierać wpływ na ludzi można i bez takich nadnaturalnych zdolności. Można się też tego nauczyć. W wyniku kilkugodzinnego treningu nie zostaniemy co prawda charyzmatycznym przywódcą, ale mamy szansę nauczyć się kilku użytecznych technik pomagających budzić pozytywne emocje i skuteczniej przekonywać. A to może nam się przydać. Piotr Tymochowicz nauczył tej sztuki wielu polityków i z tego jest najbardziej znany. Nie tylko politycy korzystali z jego usług, bo nie tylko politykom te umiejętności są potrzebne. To propozycja również dla nas i dlatego warto zapisać tę datę w swoim kalendarzu.
Zostań prosumentem, czyli producentem i konsumentem energii elektrycznej jednocześnie. To dziwne słowo powstało z ich połączenia i kryje się za nim dziś bardzo konkretna treść, bo cóż może być konkretniejszego niż pieniądze? Dotąd propozycja instalacji paneli ogniw fotowoltaicznych nie była zbyt kusząca, bo albo i tak trzeba było korzystać z prądu z sieci (słońce przecież w nocy nie świeci, a i w dzień często, chowa się za chmurami), albo trzeba było zainstalować baterie, co stawiało pod znakiem zapytania opłacalność całej inwestycji. Dziś już takiego dylematu nie mamy.
Do Galerii Czajka w Dorum Art zaprasiła nas Fundacja Miss po 50ce oraz Urząd Miasta Praga Południe. W programie były rzeczy miłe dla oka i ucha, ożyły też szklane manekiny Katarzyny Czajka, będącej spirytus movens całego wydarzenia. Objął je swoim patronatem magazyn przedsiębiorcy@eu.
Do Mazurkasa zapraszają nas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. Kulig na Mazowszu, wyglądał tak (opisywał to ksiądz Kitowicz), że szlachta podróżowała saniami od dworu do dworu, bawiąc w każdym tak długo, póki wszystkiego nie zjadła i nie wypiła, po czym ruszała dalej z gospodarzami. Jak wtedy tańczono, jak tańczyła szlachta i jak tańczył lud, pokaże nam Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, jest to najnowszy ich spektakl.
Marcin Painta jest zdobywcą GRAND PRIX konkursu MUZA 2014 i temu właśnie zawdzięczamy tę wystawę. Jego pełen symboliki obraz zatytułowany skromnie „Magda” wygrał w rywalizacji z ponad siedemdziesięcioma innymi portretami Magdaleny Woźniak zaprezentowanymi w Kartonovni. Teraz ma ją całą dla siebie. Jak wykorzysta tę szansę? Jesteśmy konsekwentni i tak jak i tamtą wystawę, także i tę objęliśmy swoim patronatem razem z magazynem przedsiębiorcy@eu.
Nasz nowy klubowicz, firma technologiczna ITH FX, wspólnie z Domem Maklerskim TMS Brokers SA zaprasza nas na konferencję, która odbędzie się w czwartek 26 marca w salonie JLR Centrum, autoryzowanego przedstawiciela marek Jaguar, Aston Martin i Land Rover na Saskiej Kępie.
W tym roku w pierwszy dzień wiosny spotkaliśmy się w Klubie Sosnowym w Businessman Institute. To nowe adres na mapie polecanych przez nas miejsc w Warszawie. Od razu postanowiliśmy podzielić się naszym odkryciem. Szczęśliwie też przekonaliśmy właścicieli, aby wstąpili do naszego klubu, dzięki czemu mogliśmy spotkanie zorganizować właśnie tam. Do otoczonego lasem pałacyku jest z centrum Warszawy niewiele ponad kwadrans jazdy samochodem.
To będzie druga organizowana przez nas przy Trębackiej wystawa. Na wystawę obrazów Janusza Lewandowskiego zapraszamy do holu siedziby Krajowej Izby Gospodarczej, która jest naszym partnerem przy jej organizacji. Obrazy Janusza Lewandowskiego mogliśmy zobaczyć także podczas pierwszej wystawy, ale wtedy był jednym z kilku artystów, których prace prezentowaliśmy. Tym razem będzie to wystawa indywidualna. Swoim patronatem wystawę objął Odział Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków.
Jak co roku spotkaliśmy się w największej warszawskiej kręgielni Arco, u członka naszego klubu. Po raz pierwszy walczyliśmy o puchar klubu i postanowiliśmy już, że stanie się to odtąd naszą klubową tradycją i stałym punktem w naszym kalendarzu. Oprócz pucharów było też wiele nagród rzeczowych ufundowanych przez naszych klubowiczów. Jak zwykle wręczyliśmy również klubowe certyfikaty nowym członkom klubu, bo nasze grono stale się powiększa.
Po dinozaurach z Czerwonych Gitar zespół dwa razy młodszy. Teksty współczesne i starsze, Osieckiej oraz Młynarskiego, w ich interpretacji. Coś dla tych, którzy lubią posłuchać nie tylko samej muzyki, ale i dobrego tekstu. Cztery ich ostanie płyty zyskały status platynowych, a ta z piosenkami Młynarskiego zdobyła nawet podwójną platynę.
50 lat na scenie - to jubileusz wyjątkowy. Zaczęli naprawdę ostro, ich debiutancka płyta zatytułowana „To właśnie my” rozeszła się w ponad 160 tysiącach egzemplarzy. Druga, zatytułowana po prostu „Czerwone Gitary 2” już w 240. Ale co to były za przeboje! „Nie zadzieraj nosa”, „Matura”, „Bo Ty się boisz myszy”… Znają je wszyscy, także najmłodsze pokolenie, choć może niekoniecznie szaleje przy nich na prywatkach. Choć, kto to wie?
Piotr Krajewski i jego malarstwo wymykają się łatwym ocenom. Trzeba je smakować. Okazja, by to zrobić, właśnie się nadarza. Jego obrazy zostaną wystawione w galerii Quantum w Warszawskim Domu Artysty Plastyka przy Mazowieckiej. Objęliśmy ją naszym patronatem.
Polish Businesswoman Congress to dwudniowe seminarium, podczas którego w jednym miejscu spotka się ponad półtora tysiąca przedsiębiorczych osób (nie tylko kobiet), żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości.
O tym wydarzeniu, którego organizatorem jest Laura Łącz i skierowanej do nas propozycji pisaliśmy już w newsletterze, a teraz postanowiliśmy napisać osobno, bo więcej o nim wiemy i jako klub zdecydowaliśmy się czynnie zaangażować, zostając jego wyłącznym partnerem.
12 lutego odbyła się Wielka Gala Finałowa Roku 2014 Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej. Podczas gali wręczono m.in. statuetki Polish Exclusive 2014 oraz Produkt Finansowy Roku 2014.