administrator
3 i 4 października

To już druga edycja tego wydarzenia, nad którą, tak jak nad pierwszą, objęliśmy patronat. W Hotelu Gromada Lotnisko spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet i nie tylko kobiet, bo mężczyźni wcale nie są z udziału w kongresie wykluczeni. Uroczystego otwarcia dwudniowych tym razem obrad dokona pierwsza dama, Anna Komorowska.

30 września

Nasze pierwsze jesienne spotkanie poświęciliśmy zawieraniu umów. Naszym ekspertem była Agata Rewerska, radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, prowadząca własną kancelarię prawną Ad Exemplum oraz szkołę prawa procesowego pod tą samą nazwą. Spotkanie odbyło się u naszego klubowicza, w restauracji Jasna 24.

gala 25 października

Znamy już listę laureatów konkursu WIKTORIA, Znak Jakości Przedsiębiorców. Rozstrzygnięcia konkursu dokonała kapituła, na której przewodniczącego wybrano ponownie Waldemara Piórka, prezesa Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, organizatora konkursu, a jej sekretarzem została Barbara Jończyk, prezes Klubu Integracji Europejskiej, który w tym roku dołączył do nich jako partner. 

27 września

Światowej sławy ekspert od technik perswazji oraz odczytywania i wykorzystywania mowy ciała (a także hipnozy), jest nie tylko autorytetem wśród naukowców. Jest autorem 22 książek czytanych nie tylko przez studentów (4 z nich przetłumaczono i wydano też w Polsce). I przede wszystkim praktykiem, szkolącym między innymi szefów IBM, Microsoftu, Beinga czy Starbucsa. A także, nie bójmy się tego słowa, gwiazdą, ekspertem w programach telewizyjnych oraz w prasie, opiniotwórczym „The New York Times” i wcale nie mniej (choć może nieco inaczej) opiniotwórczych jak „Cosmopolitan”, „Women’s World” czy „Playboy”.  

25 września i kolejne 13 października

Fundusze europejskie budzą zrozumiałe w pełni zainteresowanie przedsiębiorców i warto zwrócić uwagę na te, które są już dostępne. Bo na te krajowe przyjdzie nam jeszcze poczekać. Podczas poświęconej im konferencji w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w połowie września, prowadzący ją szef agencji, Sławomir Majman raz po raz dopytywał się, kiedy ruszą konkursy i będzie można z nich skorzystać. Odpowiedzi padały od dyplomatycznych (tak szybko, jak to będzie możliwe, czyli nie wiadomo), po dość ostrożnie deklarowany koniec roku. 

22 - 25 września

Tegoroczny, czwarty już kongres odbędzie się pod hasłem odnoszącym się do dziesięciolecia Polski w Unii. Po raz pierwszy będziemy w tym roku jednym z patronów medialnych kongresu, razem z magazynem przedsiębiorcy@eu, obejmując nim dwie, chyba kluczowe z punktu widzenia powodzenia europejskiego projektu sesje: pierwszą, poświęconą porozumieniu o strefie wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi i drugą, poświęconą relacjom Unia-Wschód, a dokładniej z obejmującą Rosję, Białoruś i Kazachstan Unią Celną. 

19 września

W Bibliotece Narodowej zostanie zaprezentowana pierwsza pozycja biblioteki naukowej klubu, monografia pod redakcją dr Cezarego Szyjko. Gościem honorowym będzie Inara Wiłkaste, łotewska przedsiębiorczyni, ofiara prześladowań ze strony władz i służb specjalnych swojego kraju, dziś zabiegająca o sprawiedliwość przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. To właśnie jej została zadedykowana ta książka (z okazji przyznania jej nagrody Victory of Human Rights 2014), a jej przypadkowi poświęcono jedną z pięciu części obszernej monografii. 

18 września

Podczas wielkiej gali w wypełnionym po brzegi Teatrze Capitol uhonorowaliśmy jako Europejskie Forum Przedsiębiorczości osobowości naprawdę niezwykłe: Janinę Ochojską, Ewę Ewart, Inarę Wiłkaste, Czesława Czaplińskiego i Jacka Pałkiewicza. Statuetkę Temidy, bo wręczyliśmy jeszcze jedną nagrodę, odebrał natomiast Walter Schwimmer. To początek nowej klubowej tradycji, gdyż takie nagrody przyznawane będą corocznie. 

18 września

W imieniu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z którą od wielu lat współpracujemy oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszamy przedsiębiorców z Mazowsza na spotkanie poświęcone tematowi, który w Polsce dopiero zaczyna budzić zainteresowanie, pozostając często pojęciem trudnym do rozszyfrowania. Tymczasem w zachodnich firmach zarządzanie wiekiem upowszechniane jest od kilkunastu lat.

3 i 4 paździenika

To już druga edycja tego wydarzenia, nad którą, tak jak nad pierwszą, objęliśmy patronat. W Hotelu Gromada Lotnisko spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet i nie tylko kobiet, bo mężczyźni wcale nie są z udziału w kongresie wykluczeni. Uroczystego otwarcia dwudniowych tym razem obrad dokona pierwsza dama, Anna Komorowska.

27 sierpnia

Na sierpniowej kolacji spotkaliśmy się w Pure Sky Club, w wieżowcu wznoszącym się nad CH Złote Tarasy, skąd z 21 piętra podziwiać można panoramę Warszawy, która lada chwila wraz z zapadającym zmrokiem miała rozbłysnąć światłami. 

4-6 września 2014

W obszernych, przypominających lotniczy hangar halach Centrum MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie stanęło ponad trzysta stoisk, a wielu wystawców dotarło tam prosto z Chin. Bo oczywiście na targach prezentowały się także firmy już tu obecne lub chcące na współpracy z chińskimi firmami skorzystać. 

9 i 10 września

 

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 9-10 września 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. To już II edycja wydarzenia, którego celem jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz instytucjami i przedstawicielami świata nauki prowadzącymi działalność innowacyjną na terenie Mazowsza. Uczestnicy Targów mają możliwość zwiększenia wiedzy na temat możliwości rozwoju ich potencjału poprzez prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażanie innowacji.
W II edycji Targów Nauki i Kooperacji weźmie udział ok. 100 wystawców. To głównie przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, instytucji naukowych oraz organizacji związanych z promocją współpracy nauki i biznesu. Swój udział zapowiedziały już m.in. drukarnie 3D, które zaprezentują swój sprzęt oraz możliwości tej techniki. Atrakcją Targów Nauki i Kooperacji z pewnością będzie stoisko zespołu Robotyki Edukacyjnej oraz ich robot, który służy do uczenia nastolatków zasad programowania i wykorzystania nowoczesnych technologii w praktyce. Jednym z wystawców II edycji Targów będzie także Akademicki Związek Sportowy. – Bardzo się cieszymy z udziału w tym wydarzeniu. Na Targach pokażemy nasz najnowszy ergometr wioślarski oraz zaprezentujemy, jak można wykorzystać nowe technologie w sporcie – mówi Mariusz Walczak z AZS Warszawa.
Targi Nauki i Kooperacji organizowane są z myślą o przedstawicielach małych i średnich firm, które prowadzą lub planują rozpocząć działania innowacyjne, jednostkach naukowych, instytucjach non-profit działających w obszarze innowacji, ośrodkach przedsiębiorczości i innowacyjności oraz instytucjach finansowych. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ma na celu zbliżenie tych grup oraz ukazanie możliwości tworzenia wspólnych projektów. Ponadto misją targów jest zwiększenie ogólnej świadomości o możliwościach rozwoju potencjału przedsiębiorstw i instytucji naukowych dzięki wdrażaniu innowacji oraz prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych.
Targom będzie towarzyszyła bezpłatna konferencja „Wykorzystaj swoją kreatywność: generowanie i wdrażanie rozwiązań innowacyjnych”. Pierwszego dnia zostaną omówione zagadnienia kooperacji różnych podmiotów oraz wynikających z niej pozytywnych efektów dla uczestników. Natomiast drugi dzień konferencji zostanie poświęcony problematyce generowania i wdrażania innowacji. Celem konferencji jest zwiększenie świadomości na temat innowacyjnych rozwiązań nauki oraz ich roli w rozwoju przedsiębiorstw, a także metod podnoszenia konkurencyjności na rynku poprzez wdrażanie innowacji.
Wstęp na Targi Nauki i Kooperacji jest bezpłatny. Udział Wystawców finansowany z pomocy de minimis. Rejestracji na to wydarzenie można dokonać poprzez stronę: www.msodi.mazovia.pl/targi. 
12 sierpnia poznamy wyniki pierwszego etapu konkursu

To najpopularniejszy w Polsce program, w którym biorą udział przedsiębiorstwa i właściwie nie wymaga reklamy. Dzieje się tak, mimo że kryterium nie jest tu sukces gospodarczy, a tylko przestrzeganie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. To, czy używając terminologii pojawiającej się w nazwie programu: przedsiębiorstwo gra fair, postępuje rzetelnie wobec klientów, innych firm, z którymi współpracuje, a także własnych pracowników i wreszcie otoczenia. 

zgłoszenia do 5 listopada, ogłoszenie wyników 26 listopada

Laury innowacyjności to konkurs będący odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest innowacyjność dla polskiej i zresztą w ogóle europejskiej gospodarki. Jej być albo nie być w istocie. Jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy tego typu konkurs, na pewno zaś zorganizowany z największym rozmachem. W tym roku odbędzie się jego czwarta edycja. Po raz kolejny, jako klub, jesteśmy razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości partnerem jego organizatorów, Naczelnej Organizacji Technicznej, a magazyn przedsiębiorcy@eu został jego patronem medialnym. 

18 września

Organizacja wrześniowej gali w Teatrze Capitol, podczas której uhonorujemy "Niezwykłe Osobowości" tego roku i wręczymy im statuetki, nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych sponsorów, a także patronów. Szczególnie dziękujemy oczywiście głównemu sponsorowi, Grupie Auto Wimar. Podziękować za objęcie gali swoim patronatem chcemy ambasadorowi Austrii, Jego Ekscelencji dr Thomasowi M. Buchsbaumowi. Pochwalić się też chcemy obecnością wśród patronów medialnych telewizji TVN24 oraz dziennika Rzeczpospolita

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy