administrator

  polecamy

więcej


Polska była jednym z krajów, w których kobiety uzyskały pełne prawa wyborcze i to od razu po odzyskaniu niepodległości. To efektowne nawiązanie do tegorocznej rocznicy odzyskania niepodległości. I hasło zarówno tegorocznych obchodów Dnia Różnorodności, jak i organizowanej z tej okazji konferencji. Dziś kobiety coraz częściej nie zadowalają się formalnie równymi prawami, coraz częściej domagają się równości rzeczywistej, wręcz parytetów i to nie tylko w ławach parlamentu. Tu już dochodzimy do realiów dnia dzisiejszego. I mowa będzie nie tylko o prawach kobiet.

 

Konferencja ma być okazją do dyskusji, czy w Polsce naprawdę przestrzegany jest zakaz dyskryminacji w miejscu pracy i czy same przepisy prawa wystarczą, by zachowana była równość ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie czy orientację seksualną.

 

To oczywiście okazja do promocji Karty Różnorodności, podpisując którą przedsiębiorstwa same nakładają na siebie obowiązek realizowania zawartych w niej postulat. Nie są to zasady rewolucyjne, chodzi o to, by wymagania które nakłada prawo wypełniać nie tylko zgodnie z ich literą, ale i z ich duchem. Warto tu wymieniać się doświadczeniami i wdrażać najlepsze z pomysłów jakie mają tu inni. I spróbować też jej wspólnie poprawić lub jeśli zajdzie taka potrzeba, zaproponować nowe rozwiązania.

Jednym z poruszonych tematów mają być role kobiet i mężczyzn, także w życiu prywatnym. Coraz częściej mówi się tu nie tylko o partnerstwie, ale wręcz wymienności tych ról. I choć już dzisiaj nie występujemy w roli pionierów, to także u nas pojawił się na przykład tak zwany urlop „tacierzyński”.

 

A na koniec jeszcze odbędą się warsztaty. Podczas jednego z nich wcielić się będzie można w rolę niepełnosprawnych i na ten właśnie się wybieram po uważnej lekturze przygotowanych w zeszłym roku przez nieistniejący już resort infrastruktury i budownictwa „Standardów dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami”, bo choć mało się tym rząd chwalił, miał tu pewne osiągnięcia. Chcę to jeszcze raz skonfrontować z realiami.

 

Dowiedz się więcej !

Organizatorem konferencji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jeden z pionierów propagujących w Polsce ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, często wciąż określanej u nas angielskim skrótem CSR (Corporate Social Responsibility). I twórca Karty Różnorodności.

 

więcej

 

czwartek 24 maja, godzina 9.30 – 17.00

Bank BZ WBK – Centrum Relacyjne

Aleja Jana Pawła II 17, parter

gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, zgłoszenia przez formularz online na stronie wydarzenia (liczba miejsc ograniczona).

 

Rafał Korzeniewski

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu