administrator
9 czerwca

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci Best Brain
patronat klubu i magazynu przedsiębiorcy@eu

więcej


Już w tę sobotę w gmachu Akademii Pedagogiki Specjalnej na ul. Szczęśliwickiej odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci Best Brain. W tym roku w mistrzostwach weźmie udział rekordowa liczba uczestników, będzie ich prawie stu. Organizatorem mistrzostw jest nasz klubowicz, szkoła rozwoju umysłowego Best Brain, założona przez braci Bartłomieja i Tobiasza Boralów, najlepszych zawodników z Polski w historii tego sportu. Jesteśmy jako klub patronem tego wydarzenia, a wśród patronów medialnych jest między innymi TVP Sport i oczywiście magazyn przedsiębiorcy@eu.


Na mistrzostwah przewidziano pięć konkurencji. Np. zapamiętywanie fikcyjnych dat. Trzeba będzie zapamiętać daty 90 wydarzeń, które nigdy nie miały miejsca, jak powstanie frytek przeciwko schabowemu, albo i miały, ale dotąd o nich nie wiedzieliśmy, np. kiedy wynaleziono scyzoryk lub kiedy komputery zaczęły myśleć. Znajomość historii w tym wypadku na nic nam się nie przyda, może być nawet dużym problemem. Trzeba będzie też wykuć 90 słów ze słownika fikcyjnego języka, zapamiętać po kolei trzysta cyfr, 120 słów, ale tym razem polskich, za to po kolei. I jeszcze pięćdziesiąt i potem jeszcze sto kolorów ze słuchu. Też po kolei. To w ogóle możliwe?

 

Regulamin, ale przede wszystkim przykłady pytań do poszczególnych konkurencji można znaleźć na stronie mistrzostw. Można spróbować samemu w domu, więc najpierw polacamy przeczytać regulamin, potem wydrukować puste karty podpowiedzi i dopiero potem trwający dwie minuty rzut oka na arkusz pytań i powinniście zapamiętać wszystko cyfry i słowa, na fikcyjne daty jest aż cztery minuty, na słówka z fikcyjnego języka pięć (ale trzeba zapamiętać też polskie odpowiedniki). A w przypadku kolorów zapamiętać je trzeba od razu (nie będą powtarzać). To w ogóle jest możliwe? Można się będzie o tym przekonać oglądając relację z mistrzostw. Jeśli jednak bez problemów uczyliście się wierszyków w podstawówce, to być może macie talent do tego. I może warto się nim pochwalić?

 

I teraz, jak to przeczytaliście, zajrzyjcie na stronę wydarzenia, dlatego podaję ją dopiero teraz:

 

www.mistrzostwa.bestbrain.pl

 

Zmagania na żywo można śledzić na ich profilu na Facebooku:

 

www.facebook.com/mistrzostwabestbrain

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu