administrator
19 i 20 czerwca

polecamy

więcej


To wstydliwa już dziś sprawa, ale kiedyś próbowaliśmy na skróty jako sojusznik Amerykanów. Miało się to nam opłacić, o czym jednak wcale nie zapewniali nas Amerykanie, tylko ludzie uważający się za znających reguły rządzące światem. Co poniektórzy dalej chcą uchodzić za autorytety, więc wola o tym nie pamiętać. Teraz jednak robimy to tak, jak to należy robić. Jak piszą w zaproszeniu organizatorzy „Forum jest podsumowaniem ponad rocznych działań, których celem jest budowa nowej jakości w relacjach biznesowych, kulturalnych i międzyludzkich między Polską, a Irakiem. Zależy nam na tym, aby nasze relacje gospodarcze osiągnęły, co najmniej taki poziom, jak w latach 70. i 80. Wydarzenie jest dedykowane podmiotom gospodarczym zainteresowanym perspektywicznym i wzrostowym rynkiem irackim, które pragną budować swoje relacje biznesowe na wiarygodnych i solidnych fundamentach”. To nawiązanie do przeszłości nie jest przypadkowe. Polska wtedy w Iraku była naprawdę obecna, nawet w trudnych dla Polski latach osiemdziesiątych, zaowocowały wcześniejsze kontakty. Także te międzyludzkie.

 

Głównymi gośćmi dwudniowego Forum będą minister ropy oraz członkowie Narodowej Komisji Inwestycyjnej. Minister ropy, bo nie ma co ukrywać to najważniejszy dziś filar irackiej gospodarki i Irak wcale nie jest z tego dumny. Chciałby to zmienić, stąd ważny jest udział członków komisji, która organizuje współpracę z inwestorami, zainteresowanymi partycypacją w projektach odbudowy Iraku. Jej cel jest nawet dalej idący. Chodzi o transformację gospodarki w kierunku gospodarki wolnorynkowej, czemu nie sprzyjał czas niekończących się wojen. Irak ma na szczęście dla siebie poważny atut, ropę. I to jest argument dla polskich firm, by się w te projekty zaangażować. Wspomniana komisja ma zaś decydujący głos przy wyborze firm, które wezmą udział w tych projektach. Więcej, ma także wpływ na to, czym będą one do tego zachęcane. To może być więc sposób, by wejść na ten rynek. Oczywiście jest ryzyko, ale są i potencjalnie bardzo duże zyski…

 

Organizatorami forum są Iraqi-Polish Chamber of Commerce and Industry oraz Polsko-Arabski Klub Społeczno-Gospodarczy. Patronatem objęli je między innymi Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz ambasada Iraku w Warszawie.

 

więcej

 

wtorek 19 i środa 20 czerwca

Hotel Sangate Airport

Warszawa ul. KOR 32, gdzie to jest

 

Udział w forum jest bezpłatny, wymagana rejestracja online (do 15 czerwca, liczba miejsc ograniczona).

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu