administrator
11 września

Poranna kawa z ekspertem w restauracji San Thai
o przywódzctwie w firmie i o okazjach na rynku nieruchomości

więcej


We wrześniu na porannej kawie z ekspertem spotkaliśmy się w San Thai, prawdziwej tajskiej restauracji na Próżnej. Rozpoczęliśmy od zaprezentowania od sprawozdania z pracy klubu za ostatnie pół roku (było się czym pochwalić!), a także przedstawiliśmy nowych członków klubu, którzy oficjalnie odbiorą klubowe certyfikaty podczas Gali Akademii Dobrego Stylu w październiku.

 

Najważniejszą częścią naszego spotkania były oczywiście wystąpienia ekspertów. Jako pierwszy wystąpił Andrzej Cichocki, który przyszedł na nasze spotkanie z Pawłem Wnętrzakiem, prezesem zarządu KLG S.A. – on sam jest wiceprezesem. Obu przedstawiła zebranym Elżbieta Pełka, prezes PNSA, nasz diamentowy członek. Gdy mówił o roli przywództwa w organizacji opierał się na swoich własnych doświadczeniach jako przedsiębiorca. Jego droga była może nieco nietypowa, bo miał już wcześniej za sobą spore doświadczenie jako menadżer w korporacji – był między innymi członkiem zarządu AXA – i przekonać się miał jak bardzo różni się to od prowadzenia własnego biznesu. Przede wszystkim, prowadząc własny biznes, można liczyć tylko na siebie. Po drugie – i to nie mniej ważne – nie można zarządzać firmą jak folwarkiem. Trzeba umieć zaufać współpracownikom, nie tylko dlatego, że samemu nie sposób wszystko ogarnąć, ale także dlatego, że ich wiedza, umiejętności i doświadczenie, często są w konkretnej dziedzinie znacznie większe niż nasze. Rola przywódcy jest w istocie trudniejsza niż tylko wydawanie rozkazów. To też umiejętność doboru współpracowników i właśnie dzielenia się kompetencjami. Po nim wystąpili dwaj doświadczenie rynkowi praktycy, Bartłomiej Rogalski i Marcin Kazimierczuk, którzy na przykładzie konkretnej inwestycji w apartamenty na dawnym Służewcu Przemysłowym w Warszawie, dziś wielkiej dzielnicy biurowej pokazali, jak znaleźć okazję poniżej ceny rynkowej, dającej jednocześnie szanse na duży zysk.

 

A na koniec zaprosiliśmy na poczęstunek przygotowany przez restaurację San Thai. Nie ma ona w ofercie typowego menu śniadaniowego, mogliśmy za to spróbować najróżniejszych przystawek na zimno i gorąco. Nie tak ostrych, jak niektórzy się obawiali, ale bardzo wyrazistych w smaku. I będących zachętą, by wpaść tam jeszcze raz. Warto dodać, że posiłki przygotowują tam prawdziwi Tajowie.

 

 

  partner                                               diamentowy partner


Restauracja SAN THAI      Bank PKO BP

  Restauracja SAN THAI

  ul. Próżna 10, gdzie to jest

 

 

 

 Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć