administrator
4 października

Marek Pindral opowie o Omanie
Klub Podróżnika

więcej


Już w ten czwartek razem z Travel Architects zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem naszym gościem będzie Marek Pindral, który spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, dlatego jak w baśniach Szeherezady, posłuchamy barwnej opowieści, splecionej z wielu wątków: o flakonie perfum, które kosztują więcej, niż samochód i wielbłądach, droższych od żon. O tym, że zakazana może być nie tylko muzyka, ale nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych.

 

Pojedziemy na pogranicze z Jemenem, skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło. Przy okazji dowiemy się, że wspomniany Salomon to prorok Sulejman, postać ważna również dla muzułmanów, bo wyrastamy przecież z tego samego, biblijnego pnia. Dlatego poznamy też przedślubne perypetie… Jezusa - na cześć kolejnego proroka islamu takie imię (Issa) nosi do dziś wielu muzułmanów.

 

Poznamy Arabów, którzy rwali na strzępy polski opłatek oraz takich, którzy z radością się nim łamali, zapraszając potem Marka na wspólne modły do meczetów, które w Omanie potrafią latać niczym dywany. A chętni będą mogli nabyć książki po promocyjnej cenie, wraz z autografem autora…

 

Spotkamy się z nim u naszego klubowicza, w noszącej podwójną nazwę  restauracji Florian Ogień czy Woda na Chłodnej, dokąd zapraszamy razem z Travel Architects, mecenasem Klubu Podróżnika. A po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

 

czwartek 4 października, godzina 18.30

restauracja Florian Ogień czy Woda

Warszawa ul. Chłodna 3, gdzie to jest

 

Udział w spotkaniu jest dla członków klubu bezpłatny, prosimy o wcześniejsze potwierdzenie mailem swojej obecności: rsvp@kie.biz.pl.

 


Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, poza Polską zamieszkując na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki – przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów („Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu”, w 2015 „W cieniu minaretów. Oman” (pierwsza polska książka o tym kraju), a w styczniu 2018 - „Indie czyli świat”.

 

www.facebook.com/marekpindral

www.marekpindral.com

 

Marek Pindral - W cieniu minaretów

 

 

Cele Klubu Podróżnika to:

 

zarazić pasją do podróżowania

inspirować marzenia o podróżach

pokazać warte odwiedzenia miejsca

dzielić się doświadczeniami z podróży

 

 

Travel Architects

   www.travelarchitects.pl

 

Pomagamy w spełnianiu dużych i małych marzeń związanych z podróżami :) Szyjemy na miarę podróże dopasowane do Twoich indywidualnych, unikatowych preferencji, oczekiwań i możliwości. Zapewniamy spokój, bezpieczeństwo i wygodę dzięki zespołowi troskliwych i uważnie słuchających profesjonalistów. Możesz rozkoszować się tylko i wyłącznie niezapomnianymi doświadczeniami z podróży, a nam zostawić całą żmudną resztę związaną z jej perfekcyjnym przygotowaniem. Oszczędzamy nie tylko czas, lecz dbamy również o to, aby mądrze zarządzać budżetami w podróży.

 

 

 

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu