administrator

  polecamy

więcej


To dobrze, że jesteśmy już po wyborach, samorządowych. Wybory rozbudziły naszą ciekawość, nasza wiedza o wyzwaniach przed którymi stoją współczesne miasta jest o wiele większa. Z drugiej strony zdarzało się, że padały nieprawdziwe argumenty lub o wiele częściej zwolennicy lub przeciwnicy poszczególnych rozwiązań przytaczali tylko argumenty dla nich wygodne, pomijając to, co tego nie potwierdzało. Taka jest niestety logika kampanii, teraz możemy na wiele spraw spojrzeć z pewnym dystansem. Piszę o tym także dlatego, że sam się wybieram.

 

Tematów, które podjęte zostaną jest sporo, począwszy od tego najoczywistszego, jakim jest zarządzanie. Tu nowe technologie dostarczają na prawdę dużo narzędzi. Dzięki nim i satelitom ludzie oczekujący na tramwaj wiedzą, kiedy on nadjedzie. To taki pierwszy z brzegu przykład.  Będzie też oczywiście o komunikacji miejskiej, w tym nawet o propozycji pierwszego w Polsce autonomicznego autobusu, który to pomysł zresztą zupełnie mi się nie podoba. Ciekawe, że nie ma u nas praktycznie debat o takich rozwiązaniach w przypadku metra czy kolei, choć jest to znacznie prostsze, a co więcej, takie rozwiązania już w świecie funkcjonują. I temat miejskiej polityki energetycznej, temat oczywiście nie nowy, ale za to bardzo gorący. W tym wątek odnawialnych źródeł energii oraz możliwości, byśmy byli nie tylko konsumentami energii, ale i jej producentami. Ma to nawet swoją nazwę: prosument. Miała być to rewolucja, ale jak dotąd jakoś nie wypaliło. Dlaczego? Akurat w tej sprawie jestem zresztą optymistą. Warto przestudiować uważnie program, bo może znajdzie się tam coś, co akurat nas szczególnie interesuje.

 

Szczegółowy program i listę panelistów wraz z informacjami o nich (jak zaznaczyłem, warto tam zajrzeć) znajdziecie na stronie konferencji, której organizatorem jest SuccessPoint. Warto zwrócić uwagę, że honorowym patronatem objęło konferencję oprócz ministerstwa cyfryzacji aż ośmiu marszałków województw, Związek Miast Polskich, a także Związek Powiatów Polskich, odchodząca już prezydent Warszawy i ponownie wybrany prezydent Zamościa oraz trzy ambasady. Robi wrażenie!

 

więcej

 

czwartek 15 listopada, godzina 9.20 – 15.10

Centrum konferencyjne Golden Floor Plaza

Aleje Jerozolimskie 123A, XXII piętro

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy rejestracja online. Gratis też panorama Warszawy z okien wieżowca. Organizatorzy nie zapewniają natomiast lunchu, jeśli się zdecydujemy, jest on płatny (należy to zaznaczyć przy rejestracji).

 

Rafał Korzeniewski
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu