administrator

  zaproszenie

więcej


Organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą konferencja, jest tradycyjnie jednym z pierwszych ważnych biznesowych wydarzeń roku. To zastrzeżenie wynika stąd, że w tym roku odbywa się z pewnym opóźnieniem. Nie ma tu ustalonego od lat programu, ani nawet stałych jego punktów – powinno się w nim znaleźć to, co ma w rozpoczynającym się roku stanowić ma o pulsie polskiej gospodarki. W tym roku program podzielono na trzy bloki, poświęcone geopolityce, gospodarce i inwestycjom. Konferencję mają otworzyć wystąpienia prezesa Izby Andrzeja Arendarskiego oraz zaproszonych ministrów przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz oraz inwestycji i rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego, ale przedstawiciele rządu jeszcze nie potwierdzili swojego udziału. Jeśli się pojawią, to może być okazja do złożenia ważnych deklaracji, bo jest to rok wyborczy i to nawet podwójnych wyborów.

 

Pierwszy z bloków, ten zatytułowany Geopolityka, w całości poświęcony będzie chińskim inwestycjom na polskim rynku i będzie miał charakter debaty, do udziału w której zaproszono także przedstawicieli chińskich firm. Chińskie towary nie tylko zapełniają półki naszych sklepów, Chiny są też jednym z najpoważniejszych źródeł kapitału, co dotyczy również Polski. To nowa geopolityczna rzeczywistość, która już waży na układzie gospodarczych stosunków i gospodarczych, póki co, tylko gospodarczych sojuszy.

 

Drugi blok zatytułowany Gospodarka to kilka wystąpień, które ujęto wspólnym pytaniem, co zrobić, aby zwiększyć konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Pojawi się w tym kontekście między innymi pytanie o fundusze unijne.

 

I wreszcie trzeci blok, zatytułowany Inwestycje. Trochę zaskakujące jest umieszczenie w nim wystąpienia poświęconego brexitowi. Czyżby chodziło o ewakuację z tonącego brytyjskiego okrętu, z czego na razie najwięcej korzystają Paryż i Dublin, i co wygląda w obu wypadkach na zemstę historii? Druga część, debata poświęcona publicznym źródłom finansowania sektora MSP oraz startupom, zaskakująca już nie jest, stanowi w praktyce pewien łącznik, jeśli idzie o program konferencji od lat.

 

A na koniec pozostawiono czas na networking, bo każda taka konferencja to oczywiście okazja do nawiązywania nowych biznesowych kontaktów. Zapewne będzie jeszcze lampka wina i pewnie lunch (dotąd był), ale nie śmię się dopytywać, jeśli nie piszą, to widać mają swoje powody.

 

Konferencja tradycyjnie odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy Trębackiej, jedynie zeszłoroczne ze względu na trwający w siedzibie Izby remont zorganizowano gdzie indziej, w wieżwcu Warsaw Spire. Zdjęcie zdobiące program konferencji zostało prawdopodobnie zrobione właśnie wtedy.

 

program konferencji (pobierz)

 

środa 20 lutego, godzina 10.30 – 16.00

Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, trzeba wypełnić formularz online i zaczekać na akceptację organizatora, z czym czyelnicy naszej strony nie powinni mieć kłopotów.

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu