administrator

  klub i magazyn przedsiębiorcy@eu partnerami

więcej

W programie zwraca uwagę debata poświęcona handlowi detalicznemu, gdzie od lat trwa spadek liczby małych niezależnych firm, ustępujących miejsca sieciom handlowym, super i hipermarketom, a zwłaszcza dyskontom. Co roku zamykanych są tysiące małych sklepów. Czy zakaz handlu w niedziele, który miał im pomóc rzeczywiście im pomógł, czy w rzeczywistości zaszkodził? I co może nawet istotniejsze, jaki wpływ ma na towarzysząca temu likwidacja lokalnych hurtowni, naturalnego źródła zaopatrzenia dla takich sklepów. Sieci ich nie potrzebują - same organizują sobie zaopatrzenie – co dla małych sklepów jest nie tyle trudne, co wręcz niemożliwe.


Debatę, w której udział wezmą:

 

Marzena Gradecka – Prezes Polskiej Grupy Drogeryjnej,

Jan Rakowski – Prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej,

* Tadeusz Sławik – Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zakupowej Kupiec,

Stanisław Zieńkowicz– Przewodniczący Rady Nadzorczej sieci handlowej „MERCO”,

Wiesław Michałowski – Prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej,

Maciej Ptaszyński– Dyrektor Generalny Polskiej Izby Handlu,

* Ryszard Jaśkowski – Prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem” w Warszawie,

Tadeusz Zagórski – Prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług,

poprowadzi Jacek Ratajczak, redaktor „Poradnika Handlowca”. 

 

Inne tematy to sukcesja w firmach rodzinnych, również gorący temat (na emeryturę odchodzi pokolenie, które te firmy zakładało), nowe ostrzejsze wymagania dotyczące danych osobowych, a Maciej Orłoś opowie, jak doradzi, jak sobie radzić z wystąpieniami publicznymi (właśnie pożyczyłem jego książkę!).

 

Gościem specjalnym będzie Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który przedstawi swój projekt: wprowadzenia wzorem Niemiec dobrowolnej składki na ZUS dla przedsiębiorców w Polsce. Dowiemy się też czym poza tym zajmuje się na co dzień ten niedawno utworzony urząd.

Tradycyjnie Kongres będzie też okazją do wręczenia nagród w konkursach organizowanych organizowana przez Kongregację Przemysłowo-Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Instytutu Europejskiego Biznesu oraz ULAN.

 

Tak, jak poprzedni odbędzie się w Warszawskim Domu Technika NOT na Czackiego, u Diamentowego członka naszego klubu.

 

więcej: www.kongresng.pl

 

Udział w kongresie jest płatny, w przypadku płatności do końca kwietnia cena jest promocyjna i wynosi 70 złotych, po tym terminie wzrośnie do 120 złotych netto. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja obnline, której można dokonać już dzisiaj na stronie kongresu www.kongresng.pl.

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu