administrator

  patronat klubu i magazynu przedsiębiorcy@eu

więcej


Jeśli się wybierzecie się tego dnia na Stadion Narodowy, będziecie zdziwieni liczbą tych, którzy wybiorą się tam tak, jak wy, mimo szczytu wakacyjnego sezonu. Będzie tam tłum. Przyjadą architekci i inżynierzy, którzy muszą projektować tak, by zapobiec powstawaniu pożarów, a jeśli wystąpią, ograniczyć ich skutki i nie dopuścić do ofiar w ludziach. Zobowiązują ich do tego zresztą przepisy. Będą też ci, którzy takie inwestycje przygotowują i prowadzą, a także zarządzają ich eksploatacją po zbudowaniu. Bo to też koszty, które starają się oczywiście ograniczyć. Chcą zatem, by były to rozwiązania zarazem skuteczne, jak i najtańsze.

 

A wraz z nimi pojawią się też strażacy, ale nie oni będą tam najliczniejszą grupą. Wbrew nazwie nie do nich przede wszystkim adresowany jest program Kongresu Pożarnictwa, oni wystąpią tam jako eksperci. I co pewnie będzie szokujące dla laików, największy nacisk będzie położony na to, by nic nie spaliło się zbyt szybko, zanim wszyscy nie zdążą uciec. To wypełnia treść większości przepisów, określanych jako przeciwpożarowe, to zajmuje uwagę projektantów i samych pożarników. I najczęściej, na szczęście, do niczego się nie przydaje. Skoro już wspomnieliśmy o przepisach, to jest to w programie kongresu element zawsze obecny. Uwaga koncentruje się tu na najnowszych ich zmianach lub tych ich elementach, które budzą wątpliwości. I praktycznym ich przełożeniu na stosowane w zabezpieczeniach przeciwpożarowych rozwiązania. Bo praktyka jest tu najważniejsza. Godziny wykładów, prelekcji, praktycznych warsztatów i prezentacji, a także bogata oferta na stoiskach wystawców w ramach towarzyszących wydarzeniu Fire & Security EXPO 2019. I tłumy starające się zorganizować swój czas tak, by wyłuskać z tego bogatego programu to, co najbardziej dla nich interesujące.

 

Szczegóły dotyczące agendy Kongresu Pożarnictwa znajdziecie wkrótce na efektownie przygotowanej stronie kongresu (odpowiednią zakładkę odnajdziecie w górnym menu). By skorzystać z udziału w kongresie, powinniśmy swoją wizytę na nim dobrze zaplanować, bo zbyt wiele rzeczy dzieje się podczas kongresu jednocześnie. Do tego powinniśmy zarezerwować sobie trochę czasu na obejrzenie stoisk towarzyszących kongresowi dwóch wydarzeń: Fire EXPO i Security EXPO.

 

www.fire-expo.pl

 

czwartek 25 lipca, godzina 8.00 – 18.00

PGE Stadion Narodowy w Warszawie

(część konferencyjna pod koroną stadionu)

 

Udział w kongresie jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja przez formularz online na stronie wydarzena.

 

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu