administrator

  patronat medialny klubu i przedsiębiorców@eu

więcej


Pastora Galvan urodziła się w Sewilli, stolicy Andaluzji, ojczyzny flamenco i dalej jest z tym miastem związana. Jej ojciec jest znanym tancerzem i nauczycielem flamenco. Sławnym tancerzem flamenco jest jej brat Israel, który jest dla niej często inspiracją, ale ma to też charakter praktycznej współpracy – tworzy dla niej układy choreograficzne. Choć, jak twierdzi, sama nie ma aż tak awangardowych jak on poglądów na flamenco i dorobiła się już własnego rozpoznawalnego przez znawców stylu. Nie będę tu może opisywał wszystkich jej sukcesów w Hiszpanii i poza jej granicami, bo to lektura dla prawdziwych znawców tematu, do których sam nie śmiem się zaliczać i nie podejrzewam o to też czytelników, można o tym poczytać na stronie organizatora polskich koncertów czy w Wikipedii. Znacznie lepiej poszukać na YouTube filmów z jej występów, to przemówi mocniej, a jeden przykład zamieszczam poniżej.

 

kliknij i obejrzyj film

 

Pastora Galvan nie przyjedzie do Polski sama, towarzyszyć jej będzie dwoje Sewilczyków, śpiewaczka Ceristina Tovar oraz gitarzysta Juan Ramirez, bo bez gitary trudno sobie flamenco wyobrazić, często bywa ono – tak będzie w ty przypadku – jedynym instrumentem. Oboje mino młodego wieku nie bez osiągnięć.


Wystąpią dwa razy w Warszawie, w sobotę 21 i niedzielę 22 września w auli Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Koszykowej oraz w poniedziałek 23 września w Filharmonii Lubelskiej na tyłach Centrum Spotkania Kultur (wszystkie występy rozpoczną się 19.00). Bilety można już nabyć online na Ticketmaste.pl (kliknij tutaj) oraz w sklepach Media Markt. A kogo Pastora Galvan zainspirowała na tyle, że sam chciałby spróbować (z tym, że nie jest to propozycja dla poczatkujących), może się zapisać na warsztaty, które osobiście poprowadzi w Warszawie.


Więcej informacji na www.arteflamenco.eu.


Magazyn przedsiębiorcy@eu objął jej występy w Polsce swoim patronatem.


Rafał Korzeniewski

 Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu