administrator

  VII IT Future Expo za nami !
  klub był partnerem branżowym targów

więcej


   www.itfuture.pl

 

 

IT Future Expo, doroczne najważniejsze doroczne spotkanie tej branży odbyło się znów na stadionie, ale tym razem był to nie stadion Narodowy, a stadion Legii. IT Future Expo to 3000 tysiące uczestników, 100 wystawców, te liczby robią wrażenie, a przecież chodzi o wydarzenie branżowe. Wstęp był dla gości darmowy, ale zaproszono tylko przedsiębiorców, ludzi z branży i potencjalnych klientów. Bo to targi, mają służyć pozyskaniu nowych klientów i partnerów biznesowych. A to, że targi odbywają się już po raz siódmy i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem świadczy, że to się udaje. Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie słabnie zainteresowanie targami, chodzi o to, by trzymać rękę na pulsie, być na bieżąco z tym, co się dzieje w branży. Podkreśleniem wagi wydarzenia był honorowy patronat, jaki objęły nad nim Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

 

Jeśli byliście na targach to z pewnością waszą uwagę zwróciły stające na niektórych stoiskach statuetki Lidera IT. To nagroda w konkursie, którego gala odbyła się dzień wcześniej także na stadionie Legii. Konkurs to podsumowanie dokonań branży IT w zeszłym roku. Nagrodzono najciekawsze rozwiązania w aż 18 kategoriach, poniżej zamieszczamy ich listę. W ich wyborze wzięli udział internauci, to oni wskazywali najlepszą trójkę, spośród której wyboru laureata dokonywało profesjonalne jury. Link prowadzi na stronę laureata, byście mogli się dowiedzieć o nim więcej. Podczas targów to działało oczywiście prościej, wystarczyło podejść i się zapytać. Na tym też polega sens tego typu wydarzeń.

 

AI FORCE 1 z produktem Chatbot - Panel Trenera, narzędzie do wirtualizacji pracowników, w kategorii BI Trends


Pirxon z produktem Pirxon Robot w kategorii BPM Leader


3S Data Center z produktem 3S Cloud2B Backup w kategorii Cloud Computing


Agraf Systemy Interaktywne z Monitorem Interaktywnym Newline VN w kategorii Computer & Equipment Technology


HSC z systemem okablowania strukturalnego AIM FUTURE-PATCH TKM wraz z oprogramowaniem DCIM PATCH MANAGER w kategorii Data Center Leader


Samito - formerly SaveCart z produktem rozpoznawania obrazów dla e-commerce w kategorii E-commerce Innovation


wfirma.pl - Księgowość Online z produktem wFirma.pl w kategorii ERP Trends


CRIF India z produktem Credit Check System Wymiany Informacji, w kategorii Industry Dedicated IT Solutions


ATEN Poland z produktem ATEN KVM over IP Matrix System w kategorii Infrastructure Innovation


Cloudware Polska Sp. z o.o. z produktem Next Vision One w kategorii Innowacja Roku 2019


Cypherdog Security z produktem Cypherdog w kategorii IT Security


Matrix42_de z produktem Matrix42 Workspace Management w kategorii IT Services Leader 


SOTI Inc. z produktem SOTI ONE Platform - Enterprise Mobility Management w kategorii Mobile Trends


Archman z produktem Business Navigator w kategorii Workflow Management

 

Gali nadano godną odnotowania oprawę, odbyła się debata liderów tej branży, zaproszono też do udziału w niej prawników, bo jednym z tematem było to, czy sztuczna inteligencja może ich w przyszłości zastąpić. Pewnie spodziewacie się, że padła odpowiedź twierdząca, a wcale nie! I to nie tylko dlatego, że ta sztuczna inteligencja jest wciąż niezbyt inteligentna. Mam osobiście niezbyt dobre doświadczenia z sztuczną inteligencją pracująca dla jednej z sieci komórkowych, która miała nawet imię, ale nie sposób jej było wytłumaczyć, że Internet nie działa i to jest mój problem. W końcu jednak, na szczęście, pozwoliła mi porozmawiać z operatorem. Sztuczna inteligencja okazała się w tym wypadku niezbyt inteligentna, ale nie podam ani nazwy sieci, ani jej imienia, bo boję, że poda mnie do sądu za zniesławienie. To się jednak może z czasem poprawić, bo sztuczna inteligencja się uczy (dziś już wygrywa z arcymistrzami szachowymi, co kiedyś było nie do pomyślenia), nie zmieni się jednak to, że człowiek jako interfejs jest po prostu przyjaźniejszy. Prawnicy mogą zatem spać spokojnie. W prostszych przypadkach sztuczna inteligencja zastępuje człowieka jednak już dzisiaj, choćby te panią siedząca na kasie w sklepie. Jedna z nagród wręczonych podczas gali była za wirtualizacje pracowników, czyli zastępowanie ich przez sztuczną inteligencję (nagroda w kategorii BI Trends). Bo to się już dzieje na naszych oczach! Był jeszcze bardzo udany koncert Patrycji Malinowskiej i bankiet, a przy okazji szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

 

Jeszcze więcej okazji do ich nawiązania było na to następnego dnia podczas targów następnego dnia. Wyróżniało się stoisko sponsora strategicznego, firma Archman, gdzie prezentowano między innymi Business Navigator, aplikację do kompleksowej pracy grupowej (z wykorzystaniem przeglądarki), za która firma została wyróżniona w kategorii Workflow Management. Dodajmy tu, że mieliśmy podczas targów jako magazyn wraz z Klubem Integracji Europejskiej również własne stoisko.

 

Tradycyjnie targom IT FUTURE Expo towarzyszył również IT Future Congress, podczas którego można było zapoznać się z prelekcjami z zakresu bezpieczeństwa IT, data center, BPM, czy sztucznej inteligencji, bo temat pojawił się i tutaj. A największe zainteresowanie przyciągnęła debata poświęcona próbie odpowiedzi na pytanie, dziś chyba już retoryczne, czy warto robotyzować procesy biznesowe? Retoryczne, bo dziś to, czy możemy otrzymać kredyt jest oceniane przez roboty nawet w małych bankach spółdzielczych.

 

I nie tylko IT Future Congress, bo od jakiegoś czasu do wydarzeń dołączył też Developer Congress, konferencja dla programistów oraz IT Career Summit, napiszmy to wprost, targi pracy dla specjalistów z branży IT, o czym, warto uprzedzić, gdyż może się okazać, że będziemy musieli poszukać nowego pracownika, gdyż nasz, którego wysłaliśmy na targi stał się łupem headhunterów.

 

Do zobaczenia zatem za rok, bo spotkamy się na pewno. Z wystawcami i z tymi, którzy chcą zastosować rozwiązania z dziedziny IT u siebie. Bo tego typu wydarzenia wciąż mają racje bytu, także w dobie Internetu.

 

Już pewnie niedługo na stronie IT Future Expo pojawią się informacje o kolejnej edycji targów, więc warto podać jej adres: www.itfuture.pl.

 

Rafał Korzeniewski

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu
galeria zdjęć