administrator

  klub partnerem medialnym

więcej


Dlaczego Forum 590? Piąty Kongres 590 trzeba było przenieść na ten rok, zgodnie z planami ma się odbyć w formule hybrydowej na wiosnę, ale termin nie został jeszcze ustalony. Znamy już wiodący jego temat, ma nim być wizja Polski w 2030 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejny odbędzie w normalnym terminie, na jesieni, zapewne jednak znów w formie hybrydowej. Organizatorzy Kongresu 590 postanowili jednak nie czekać z założonymi rękoma. Organizują Forum 590, cykl spotkań eksperckich w formule online poświęconych najważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką. Pierwsze z nich odbędzie się już 25 lutego. Tak, jak w przypadku Kongresu 590, jesteśmy partnerem medialnym Forum 590.


www.kongres590.plLogo kongresu to fragment kodu kreskowego pokazujący kraj pochodzenia produktu. 590 oznacza Polskę. Temat tego pierwszego spotkania z cyklu Forum 590 nie powinien zatem zaskakiwać. O ile na rynkach europejskich czujemy się całkiem pewnie, to na tamtych trzech stawiamy dopiero pierwsze kroki.

 

Forum 590 ma stanowić platformę dialogu na ważne dla polskich przedsiębiorców tematy – mówi Remigiusz Kopoczek, prezes będącej organizatorem zarówno kongresu jak i forum spółki Kongres 590. Pierwsze wydarzenie w ramach tej inicjatywy poświęcimy polskiemu eksportowi i jego roli w budowaniu ekspansji. Według najnowszych danych GUS krajowy eksport w 2020 roku wzrósł o 2,8% w ujęciu rok roku. Razem z zaproszonymi ekspertami porozmawiamy o tym, jakie mechanizmy mogą wzmocnić ten trend, jakie bariery napotykają polscy eksporterzy w legislacji oraz na rynkach światowych. Wspólnie poszukamy też recepty na nowe wyzwanie, jakim jest rosnąca rola Chin w gospodarce światowej – dodaje.

 

Pierwsze spotkanie z cyklu Forum 590 podzielono na trzy dwugodzinne panele, jednak nie według formuły terytorialnej. Pierwszy panel dotyczyć będzie instytucji państwa i samoorganizacji eksporterów (rozpocznie się o godz. 10.00). Drugi panel poruszać będzie tematykę regulacji i deregulacji nowych rynków: Chin, Indii i Afryki (o godz. 12.00). Ostatni, trzeci panel ma pokazać na przykładach efektywne modele modeli współpracy na nowych rynkach (o godz.14.00).

 

www.kongres590.pl 

www.kongres590.pl

 

Warto zwrócić uwagę na uczestników paneli Forum 590, w gronie prelegentów znajdują się: profesor Krzysztof Szczerski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP; Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych; Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych; Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu; Radosław Pyffel, kierownik programu "Biznes chiński" w Akademii Leona Koźmińskiego; ksiądz Jacek Gniadek, misjonarz uczestniczący w misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii; profesor Zbigniew Krysiak, Instytut Myśli Schumana, Dr Krzysztof Malczewski, Instytut Myśli Schumana; Jarosław Malczewski, Instytut Myśli Schumana; Maks Kraczkowski, Wiceprezes Zarządu PKO Bank Polski; Piotr Fic, p.o. Prezesa Zarządu, Biomed Lublin S.A.; Piotr Wojciechowski, Prezes Zarządu WB Electronics S.A. oraz Andrzej Sadowski, Prezydent Centrum im. Adama Smitha.

 

Transmisja Forum 590 odbywać się będzie na stronie Kongresu 590 www.kongres590.pl oraz na jego profilach społecznościowych na Facebooku i YouTube. Wstęp wolny!

 

Współorganizatorami Forum 590 są: Instytut Gospodarki Narodowej, Instytut Myśli Schumana. A jego partnerami: Biomed Lublin i Grupa WB.

 


Magazyn przedsiębiorcy