administrator

  patronat medialny klubu i przedsiębiorcy@eu

więcej


Polski Kongres Przedsiębiorczości jest przedstawiany przez organizatorów jako największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce i to w pierwszej chwili może być niezrozumiałe. Wyjaśniając, chodzi o to, że co roku Kongres odbywa się w innym mieście. Ten będzie już ósmy, miał się odbyć już w zeszłym roku, ale przeszkodziła pandemia. Za to odbędzie normalnie, nie online i do tego w doskonałej lokalizacji, w Krakowie, w nowoczesnym centrum kongresowym ICE Kraków nad Wisłą.

 

I konkurencja jest już zakasowana. Bo naprzeciw, na drugim brzegu jest Skałka i Kazimierz. A jak obrócimy głowę nieco w lewo, Wawel. Na tym samym brzegu vis a vis powstałe z inicjatywy Wajdy japońskie muzeum Manggha. A przed centrum kongresowym, nad brzegiem Wisły, stoi diabelski młyn, ale możemy popatrzeć na Kraków z góry także wznosząc się w niebo balonem. Opisuję to tak dokładnie, bo byłem tam w te wakacje. Centrum było zamknięte i obejrzałem je tylko z zewnątrz. To tylko dodatkowe atuty, które ewentualnej konkurencji trudno jednak będzie przebić. A wewnątrz ICE Kraków odbędzie się wielka debata o polskiej gospodarce, której organizatorem jest Polska Agencja Przedsiębiorczości z Katowic. Poprzedni, w Olsztynie, na rok przed pandemią, zgromadził przeszło półtora tysiąca uczestników, Polski Kongres Przedsiębiorczości jest więc jednym z największych i też najważniejszych wydarzeń tego typ w Polsce. Miejscem spotkania przedsiębiorców, ludzi nauki, administracji rządowej, parlamentu i samorządu. Przez dwa dni można będzie wybierać pomiędzy trzema lub czterema równolegle odbywającymi się sesjami, wybór zatem spory i nawet kłopotliwy, ale na szczęście organizatorzy nie zmuszają nas do dokonywania go już dzisiaj. Ale równie ważny jak ten czas podczas paneli, jest czas spędzony na przerwach kawowych i przerwie obiadowej, które możemy, a nawet powinniśmy przeznaczyć na nawiązywania kontaktów biznesowych i nie tylko biznesowych. Do czego organizatorzy nas zresztą zachęcają. Wszystko za darmo, łącznie z obiadem. Możemy sobie nawet zrobić ekstra przerwę lub lepiej wybrać się gdzieś wieczorem. Zagraniczni turyści w tym roku nie dojechali, tłoku w restauracjach i kawiarniach być zatem nie powinno. Lub nawet na wspólny spacer. Podpowiem, że centrum nocnego życia w Krakowie wciąż jest Kazimierz, który mamy na wyciągnięcie ręki i przejść się możemy tam na piechotę. Poniżej link do bardzo obszernego programu, śmiem twierdzić, że każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Podczas inauguracyjnej sesji padnie między innymi pytanie o to, czy państwo przyjazne przedsiębiorcom to rzeczywistość, czy dopiero wyzwanie, przed którym stoimy.


pobierz program kongresu

 

Przyjechać na Polski Kongres Przedsiębiorczości możemy też do Krakowa dzień wcześniej, ten dodatkowy dzień przeznaczony na towarzyszącą kongresowi konferencję „Sektor kreatywny – przemysł przyszłości”, która odbędzie się w Krakowskiej Filharmonii, przewidziano nawet program artystyczny. Możemy wybrać też wizyty studyjne, w showroomie przemysłu 4.0 Mitsubishi Electric, albo Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów należącym do Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Tłumacząc to na polski, chodzi o spalarnię odpadów. I tę wizytę polecam, bo śmieci mogą nas zasypać wcześniej, niż dopadnie nas katastrofa klimatyczna!

 

więcej: https://polskikongres.pl

 

Udział w kongresie jest całkowicie bezpłatny, wymagana  jest jednak wcześniejsza rejestracja online.


 

Organizatorzy pomogą nam także w znalezieniu noclegu, proponując czterogwiazdkowy hotel King Salomon, jak łatwo się domyślić zlokalizowany na Kazimierzu. Ale możliwości jeśli idzie o nocleg w Krakowie jest oczywiście znacznie więcej.

 

A teraz, aby jeszcze bardziej zachęcić do wybrania się na Polski Kongres Przedsiębiorczości do Krakowa kilkunastominutowy film na YouTube pokazujący migawki z poprzedniego kongresu w Olsztynie i zawierający osobiste zaproszenie od prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, który i słusznie traktuje kongres jako narzędzie do promocji swojego miasta.

 

obejrzyj film na YouTube

 

Trzeba jeszcze dodać, że Klub Integracji Europejskiej i magazyn przedsiębiorcy@eu jest jednym z jego patronów medialnych, obok między innymi Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej.

 

Rafał KORZENIEWSKI

 

Magazyn przedsiębiorcy