administrator

  IX Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych
  patronat instytucjonalny

więcej

 

„Nowy wymiar BOGACTWA. Rodzina. Trwanie. Dobro”, pod takim hasłem odbędzie się 28 i 29 marca w Poznaniu Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych. To bogactwo ma bowiem wymiar nie tyko materialny, ale oznacza także wiedzę, tradycję i relacje. To, co scala i buduje silną firmę rodzinną na pokolenia. 


- Gdy czasy są nieoczywiste, siłą stają się rzeczy, które czynią człowieka bogatym wewnętrznie! Rodzina – nie ma firmy rodzinnej, która może trwać przez pokolenia bez silnej, zdrowej, kochającej się rodziny! To siła relacji, uważności, poświęconego czasu… w imię budowania tych więzi.  Trwanie – wspólna historia, znaczenie decyzji, jakie podejmowali przodkowie ponosząc ryzyko biznesowe, siła wartości, którym pozostajemy wierni. To odpowiedzialność na pokolenia! Dobro – jak mawiał Seneka, rzeczą ważną w dobroci jest CHCIEĆ stać się dobrym! – podkreśla dr Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, który jest organizatorem kongresu.

 

W tym roku zasadniczej zmianie ulegnie formuła kongresu. Podczas kongresu przedsiębiorcy rodzinni spotkają się w zupełnie innej niż dotychczas formule. Po wystąpieniu każdego z gości odbędzie się krótkie podsumowanie eksperckie oraz forum dyskusyjne. Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się goście z zagranicy, tacy jak Ivan Miroshnychenko, Piret Potisepp czy Erika Matwij. Ich wystąpienia będą stanowiły wstęp do dyskusji w formule Let’s talk about… pomiędzy uczestnikami kongresu. 

 

Uczestnicy będą dyskutować o aktualnych dziś tematach, jak prowadzić zarządzanie kryzysowe w firmie rodzinnej, jak komunikować się w trudnej sytuacji z rodziną, pracownikami, jak radzić sobie ze stresem, lękiem i niepewnością, czy zadbać o kondycję psychofizyczną swoją i pracowników. Mowa też będzie o profesjonalizacji zarządzania firma, bo sama tradycja czy wartości nie wystarczą. A także o wielowymiarowo rozumianej odpowiedzialności społecznej biznesu.

 

więcej

 

Wśród zaproszonych do grona prelegentów znalazł się Władysław Grochowski Prezes i współwłaściciel firmy Arche opowie, jak ważny jest optymizm, szczególnie w trudnych momentach, o zaufaniu jako źródle człowieczeństwa i zmianie, która jest warunkiem koniecznym, by rozwijać firmę. Natomiast Zofia Dzik z Instytutu Humanites poruszy niezwykle istotny temat, jakim jest Leading with purpose.

 

Gościem specjalnym kongresu będzie Patrizia Gucci – prawnuczka założyciela Domu Mody Gucci – Guccio Gucci, córka Paolo Gucci. Reprezentantka czwartego już pokolenia rodziny Gucci przedstawi historię najsłynniejszego włoskiego domu mody oraz rodzinnego dziedzictwa. Jak aktualnie funkcjonuje biznes w domu mody Gucci – bez rodziny właścicielskiej? Jaka była kiedyś rodzina Gucci, a jakie jest jej kolejne pokolenie, jakie wartości rodzinne przekazywane są potomstwu, czy jest ono wychowywane w kulcie rodzinnych tradycji i jakie lekcje można wyciągnąć z historii Gucci – na te i wiele innych pytań odpowie spadkobierczyni dziedzictwa Gucci.

 

Gucci Gucci jako firma rodzinna to już przeszłość. O współczesnej rodzinnej firmie modowej opowie Artur Kazienko, prezes zarządu Grupy Kazar. Wielowymiarowa społeczna odpowiedzialność biznesu będzie zaś tematem wiodącym dyskusji, między przedsiębiorcami i instytucjami społecznymi, która poprowadzi dr hab. Maciej Stradomski, przewodniczący rady programowej Instytutu Biznesu Rodzinnego. Natomiast to, że Matrix już nie jest fikcją, udowodni prezentując najważniejsze trendy w świecie firm rodzinnych Szymon Trzebiatowski, ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego i wieloletni członek zarządu Volkswagen Poznań, zwolennik łączenia tradycyjnych rozwiązań organizacyjnych z kreatywnością, design thinking, sprawnością metod zwinnych, i skutecznością scruma poza IT.

 

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych to dla firm rodzinnych z całej Polski szansa, aby porozmawiać o swoich biznesach, o tym co ich nurtuje, ciekawi, ale też by wymienić się wiedzą i doświadczeniem oraz zainspirować siebie i innych. Już po raz drugi Kongres będzie też otwarty dla dzieci z rodzin biznesowych, przyszłych ich sukcesorów, dla których równolegle z prelekcjami kongresowymi odbywać się będą zajęcia i warsztaty. pod opieką pedagoga. A w części wieczornej uczestnicy spotkają się na uroczystej gali. Dwudniowe wydarzenie poprowadzi dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Szczegółowy program kongresu jest już dostępny na jego stronie. Tam też znajdziecie informację dotyczącą udziału w kongresie. Możliwy jest zarówno udział stacjonarny, jak online. Dla członków naszego klubu 10% zniżki na hasło „JustFriends”! 

 

więcej: https://kongresfirmrodzinnych.pl

 

Zapisz się !

 

Instytut Biznesu Rodzinnego Instytut Biznesu Rodzinnego to centrum wiedzy o firmach rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i konstytucji firm rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, będących unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania cennych relacji biznesowych.



Magazyn przedsiębiorcy