administrator
do czerwca (trzykrotnie uzupełnione)

bezpłatne konferencje i seminaria - polecamy

Garść propozycji dotyczący seminariów i konferencji na najbliższe dwa miesiące. Tych, wartych naszym zdaniem zainteresowania. Zestawienie oczywiście przy tym horyzoncie czasowym niepełne, które wymagać będzie jeszcze uzupełnienia. I takich uzupełnień będziemy sukcesywnie dokonywać, tak, jak to uczyniliśmy już trzykrotnie.


W zestawieniu uwzględniono tylko seminaria i konferencje, w których udział jest bezpłatny (takie bowiem przyjęliśmy kryterium), najczęściej wymaga on potwierdzenia i często (lepiej uprzedzić) obowiązuje tu zasada, kto pierwszy ten lepszy.

 

 

A teraz już po kolei:

 

czwartek 28 kwietnia. Promocja Polski - strategia współpracy, współpraca strategii. Czyli o roli marki narodowej w budowaniu wizerunku Polski na świecie. Na konferencję zaprasza Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, znanego z organizacji konkursu Teraz Polska ale w ten element oczywistej autopromocji będzie tylko jednym z tematów konferencji. Będzie zaś między innymi o zakończonych już EXPO 2010 w Szanghaju i roku Chopinowskim oraz o nadchodzących podobnych wydarzeniach tegorocznych jako szansach takiej promocji, dla Polski i polskiego biznesu. „Kotwicach promocyjnych” jak je określono czyli tych wydarzeniach z tego punktu widzenia kluczowych. A także (w tym samym kontekście) o Euro 2012. I dyskusja o tych sprawach, w tym o wzajemnej współzależności promocji polskich produktów i promocji wizerunku Polski. Gościem specjalnym będzie znany polski lekkoatleta Robert Korzeniowski. Konferencja odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki, w sali im. Kisielewskiego „wygospodarowanej” z dawnej pracowni szkutniczej Pałacu Młodzieży i posiadającej osobne wejście od strony placu Defilad (na prawo od głównego wejścia).

 

więcej: http://www.terazpolska.pl/?menu=full_news&id=91

 

czwartek 28 kwietnia, godzina 10.00 – 14.30

Pałac Kultury i Nauki, sala Kisielewskiego

(osobne wejście, na prawo od głównego)

 

czwartek 28 kwietnia. Energia i budżet jako priorytety polskiej Prezydencji Perspektywa państw wyszehradzkich i Niemiec. Konferencja na te dwa gorące już tematy (Polska obejmie prezydencję czyli przewodnictwo w Unii za dwa miesiące) zorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych z udziałem gości z zagranicy. Każdemu z tych tematów poświęcony będzie w ramach konferencji osobny panel. Szczegółowy program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy on-line na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,672.html

 

czwartek 28 kwietnia, godzina 10.00 – 14.15

Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6b7na2p 

 

czwartek 5 maja. E-narzędzia i technologie generatywne – szybka ścieżka do innowacji. Na konferencję zaprasza Agencja Rozwoju Przemysłu, a poświęcona będzie ona technologiom pozwalającym przygotować i wdrożyć do produkcji projekt całkowicie w oparciu o trzywymiarowy zapis cyfrowy (o to chodzi w technologiach generatywnych). Do lamusa odchodzi w ślad za deską kreślarską bowiem także pozwalający na wydruki komputerowych projektów plotter. Przestaje być potrzebny. Będzie też mowa o nowych trendach w polityce wspierania innowacyjności. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/6zynevd

 

czwartek 5 maja, godzina 9.30 – 17.00

siedziba NOT, ul. Czackiego 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6dpbjze

 

czwartek 5 maja. Polska wciąż atrakcyjna dla inwestorów niemieckich. Konferencja zorganizowana wspólnie przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, podczas której zostanie zaprezentowany raport dotyczący oceny atrakcyjności inwestycyjnej Polski na tle innych państw regionu Europy Środkowowschodniej według inwestorów niemieckich. Wydźwięk tego raportu, jak można się domyślać ze sposobu w jaki sformułowano temat konferencji, jest dla Polski jednak pozytywny. W siedzibie agencji przy Bagateli odbędzie się też dyskusja na ten temat z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki oraz ambasady Niemiec i samych inwestorów. Wymagane potwierdzenie udziału w konferencji (do piątku): karolina.dresler@paiz.gov.pl lub ksoszka@ahk.pl.

 

więcej: http://tinyurl.com/3bnacvg  

 

czwartek 5 maja, godzina 11.00 – 13.15

siedziba PAIiIZ, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3c9ansl  

 

czwartek 5 maja. Gala Inauguracyjna 4 Forum Funduszy Europejskich. Połączona będzie z uroczystym wręczeniem nagród w konkursach ministerstwa rozwoju regionalnego: „Eurolider”, w którym nagradza się tych, którzy skutecznie sięgnęli po środki europejskie i zrobili to z korzyścią dla lokalnej społeczności; oraz „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”, w którym wyróżnienia otrzymują same projekty. Odsłonięta też będzie poświęcona tym projektom wystawa. Na podanej niżej stronie znajdziecie listę nominowanych do nagród. Wymagana wcześniejsza rejestracja (liczba miejsc jest mocno ograniczona). Uroczystość będzie także transmitowana na żywo przez Portal Funduszy Europejskich.

 

więcej: http://tinyurl.com/69qobdh

 

czwartek 5 maja, godzina 14.00 – 17.30 (recepcja i kawa od 13.15)

Pałac Kultury i Nauki, sala Ratuszowa

(główne wejście od strony placu Defilad)

 

piątek 6 maja. O polityce spójności na 4 Forum Funduszy Europejskich. Na program forum obok najbardziej widocznej części jaką będzie Festiwal Funduszy Europejskich na Agrikoli składa się też konferencja poświęcona polityce spójności. Podzielona ona została na trzy części. Podczas pierwszej, debaty politycznej, odpowiedzialni za nią będą mówić o czekających nas tu zmianach oraz ich przyczynach, porażkach i sukcesach obecnej polityki. W drugiej części wypowiedzą się na ten temat eksperci. A trzecia poświęcona będzie roli w niej dialogu społecznego i zaproszono do niej przedstawicieli tych, którzy powinni w nim brać udział: organizacji pracodawców, związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych. Można wziąć udział w całości lub części konferencji, która odbędzie się w Novotelu (d. hotel Forum), należy to zaznaczyć przy wymaganej rejestracji, której należy dokonać do piątku na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/69qobdh

 

piątek 6 maja, godzina 10.00 – 17.00 (całość)

Hotel Novotel Centrum (d. hotel Forum) przy Rondzie

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hjep3m

 

piątek 6 maja. Bałkany Zachodnie. Szanse i wyzwania dalszego rozszerzenia Unii Europejskiej. Konferencja zorganizowana przez Fundację im. Roberta Schumana w przeddzień dorocznej parady poświęcona będzie krajom aspirującym do wstąpienia do Unii Europejskiej ale będących na różnych etapach drogi do spełniania tych aspiracji (niekiedy perspektywa wydaje się bardzo odległa). Odbędzie się też debata poświęcona temu, czy Unia Europejska jest na to rozszerzenie w ogóle gotowa. Bo coraz więcej mówi się o tym, że to właśnie staje się dziś największą przeszkodą. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na podanej poniżej stronie zawierającej szczegółowy program konferencji.

 

więcej: http://tinyurl.com/6xgqzeq

 

piątek 6 maja, godzina 12.00 – 17.30

Atrium Center, Aleja Jana Pawła II 27

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5wec5y5

 

piątek 6 maja. Pokaz filmu „Obca” i zaproszenie na debatę o tożsamości Europy w kinie Kultura. Wstrząsający, poruszający temat zabójstw honorowych niemiecki film w reżyserii Feo Aldagi otrzymał w zeszłym roku nagrodę Parlamentu Europejskiego LEX. Film dotąd w Polsce pokazywany był tylko raz, niewiele osób miało go więc okazję obejrzeć. Pokazany będzie z polskimi napisami, to element nagrody, dla nagrodzonego filmu są przygotowywane napisy we wszystkich 23 językach będących oficjalnymi językami Unii Europejskiej. Ma to ułatwić jego dystrybucję. I tu paść musi pytanie o nieskuteczność tego wysiłku. Bo chodzi przecież o film gdzie indziej doceniony, niemieckiego kandydata do Oscara. Ale tematem debaty, w której weźmie udział między innymi Róża Thun, posłanka do europarlamentu, będzie przede wszystkim to, co jest tematem filmu. Po jeszcze zaproszenie na poczęstunek. Organizatorami pokazu są Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Instytut Spraw Publicznych. Rezerwacja wejściówek w kasie kina: kinokultura@sfp.org.pl bądź telefonicznie 22 826 33 35.

 

więcej: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,684.html

 

piątek 6 maja, godzina 18.30

kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23 róg Trębackiej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/62pjhne

 

poniedziałek 9 i wtorek 10 maja. Expo HRM&D w hotelu Marriott. Dwa dni i 30 wystąpień specjalistów z branży HR na różne tematy, niekiedy z pozoru niezbyt poważne, jak wpływ kawy na atmosferę w pracy, czy o tym, jak konie uczą świadomego przywództwa. Plus wystąpienie człowieka odpowiedzialnego za strategię w polskim rządzie, Michała Boniego, na temat już zasadniczy, o wyzwaniach rozwojowych dla Polski i polskich przedsiębiorstw (w poniedziałek o 16.30). Będzie też można spotkać się z przedstawicielami firm z branży HR przy kawie, którą zapewni jeden z partnerów organizatorów konferencji… i przekonać się o jej rzeczywistym wpływie. Expo jest częścią The 40th IFTDO World Conference & Expo, na który składa się też XIII Kongres Kadry ale w nim udział jest już płatny. Jest to do tego, ze względu na zbieżność czasową, impreza praktycznie konkurencyjna. Udział w Expo płatny nie jest, wymaga tylko uprzedniego zgłoszenia on-line, które opisano jako bezpłatną akredytację chyba dla odróżnienia od zgłoszenia udziału w kongresie. Trochę to zagmatwane? Organizator, Nowoczesna Firma S.A. (nazwa robi wrażenie) umieścił informacje na temat tych wszystkich wydarzeń razem, na jednej stronie i istotnie łatwo się w tym pogubić.

 

program Expo: http://tinyurl.com/65hg9xl

plan targów: http://tinyurl.com/6bde34n  

akredytacja: http://tinyurl.com/66nkdeo 

 

poniedziałek 9 i wtorek 10 maja, 8.30 – 17.00

hotel Marriott (2 piętro), Aleje Jerozolimskie 65/79

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6x9yzkk

 

poniedziałek 9 maja. Jak osiągnąć sukces w swojej dziedzinie? Opowie o tym prof. Andrzej Blikle. Właściciel sławnej rodzinnej firmy i profesor bynajmniej nie od cukierków ale matematyki. Czyli może to być sukces w więcej niż jednej dziedzinie. Będzie też o tym, jak być najlepszym w tym co robimy (nas to też dotyczy), jak „zarządzać” swoim talentem i optymalnie wykorzystywać talenty w zespole. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki Collegium Civitas na stronie organizatora, fundacji Anioły Pracy.

 

więcej: http://tinyurl.com/69fzxm4

rejestracja: http://www.aniolypracy.org

 

poniedziałek 9 maja, godzina 19.00

Pałac Kultury i Nauki, Collegium Civitas na XII piętrze

(główne wejście od strony placu Defilad)

 

wtorek 10 maja. Polsko-gruzińska współpraca gospodarcza – szanse i perspektywy. Seminarium zorganizowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, dla którego okazja jest oficjalna wizyta delegacji gruzińskiej oraz posiedzenie Polsko – Gruzińskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Chodzi nie o próbę podsumowania jak jest ale, jak to podkreślono w temacie seminarium, zakreślenia perspektyw tej współpracy. Seminarium będzie miało formę kameralnego spotkania biznesowego z udziałem delegacji gruzińskiej, zarządu PAIiIZ oraz przedstawicieli polskiego biznesu Uwaga: językiem seminarium będzie angielski. Potwierdzenie udziału: malgorzata.gelo@paiz.gov.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3kp9j68

 

wtorek 10 maja, godzina 10.00 – 12.00

siedziba PAIiIZ, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3pnl873

 

wtorek 10 maja. Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Chyba najpopularniejszemu spośród działań, na które pieniądze można otrzymać w ramach tego programu. Wnioski od mikro i małych przedsiębiorców (bo do nich zdecydowano się zawęzić grono potencjalnych beneficjentów) będą przyjmowane od 9 maja. Do podziału w ramach konkursu jest ponad 300 milionów w skali kraju złotych czyli sporo. Ale zainteresowanych też będzie wielu. Jak przygotować wniosek o wsparcie naszego projektu e-usługi? Jak uniknąć błędów we wniosku? Jak będą one punktowane? O tym podczas spotkania. Będzie też czas na pytania. To w Warszawie zorganizowała Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw ale podobne odbędą się w różnych terminach w całym kraju. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie organizatora, tam też zamieszczono szczegółowy program. Drugi link prowadzi do zakładki na stronie PARP zawierającej informacje o naborze wniosków w tej edycji konkursu.

 

Uwaga, już 28 kwietnia ze względu na duża liczbę chętnych przyjmowanie zgłoszeń na konferencje zakończono. Możliwe jest jednak obejrzenie transmisji on-line z tego spotkania. A Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości postanowiła zorganizować jeszcze jedno spotkanie na ten temat, w piątek 13 maja.

 

więcej: http://www.fund.org.pl/redir,692

o konkursie: http://poig.parp.gov.pl/index/index/744

transmisja on-line: http://tinyurl.com/3ud3uvc

 

wtorek 10 maja, godzina 10.30 – 14.45

Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6b7na2p 

 

wtorek 10 maja. Opcje giełdowe – szkolenie. Czym są, zasady obrotu... Giełdowe abc. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych na Książęcej, a w roli nauczycieli wystąpi szef zespołu instrumentów pochodnych giełdy Krzysztof Mejszutowicz oraz analityk domu maklerskiego PEKAO S.A. Maciej Borkowski. Od niego dowiemy się też, jak akcjami grać, padnie też ku zachęcie (ale i ku przestrodze) trochę przykładów z historii naszej giełdy. Zgłoszenia on-line na podanej niżej stronie, tam też zamieszczono szczegółowy program szkolenia.

 

więcej: http://tinyurl.com/5w7az8q

 

wtorek 10 maja, godzina 16.00 – 19.40

Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4

sala New Connect, poziom zero od strony ulicy

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hg98yh

 

środa 11 maja. Efektywna Sprzedaż – niezawodność w konkurencyjnym otoczeniu. Podczas konferencji zorganizowanej w ramach Akademii Pulsu Biznesu dowiedzieć się będziemy mogli o nowych trendach w zarządzaniu sprzedażą i wiedzy o kliencie. Jak dostosować sieć sprzedaży i jej procesy do szybko zmieniających się warunków. Oraz o możliwych tu innowacjach. A także przyjrzeć się propozycjom Microsoftu w zakresie CRM, bo możemy tu wykorzystać ich platformę Microsoft Dynamics CRM 2011 (ale to tylko element obszernego programu). Pełny program, a także informacje o prelegentach na podanej niżej stronie. Tam też można dokonać rejestracji, będącej warunkiem uczestnictwa w konferencji.

 

więcej: http://tinyurl.com/6xp2uet

 

środa 11 maja, godzina 9.30 – 15.40 (recepcja i kawa od 9.30)

hotel Victoria, plac Piłsudskiego

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5wmcee7

 

środa 11 maja. Jak zamienić dobry wniosek na bardzo dobry biznes? Dotacje na e-usługi oraz wsparcie biznesu elektronicznego. Konferencja poświęcona możliwościom jakie dają działania 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka ale prócz informacji czym się te działania różnią, dla kogo są one przeznaczone i na co można wydawać w ich ramach środki (i oczywiście, jak wygląda procedura konkursowa), będzie też uwzględniony aspekt merytoryczny. W końcu chodzi o projekty informatyczne, a o tym jakoś mówi się najrzadziej. Jedna z całego zaplanowanego cyklu konferencji, organizowanych przez informatyczną firmę 3Soft w całym kraju, wspólnie z różnymi partnerami (w Warszawie będzie to Krajowa Izba Gospodarcza). I dzięki wsparciu z funduszy europejskich, czyli nie należy ich traktować jako elementu marketingu organizatora, co mogłoby wynikać z opisu Formularz zgłoszeniowy do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://www.3soft.pl/page501.aspx

 

środa 11 maja, godzina 10.00 – 13.30

Krajowa Izba Gospodarcza, u. Trębacka 4 (sala 205)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3kmx2fs

 

środa 11 maja. Co dla Europy Środkowej oznaczał globalny kryzys finansowy? Seminarium zorganizowane wspólnie przez Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Central & Eastern Development Initaitive. Swoje tezy, zawarte w niedawno wydanej książce „Ostatni będą pierwszymi” i będące próbą odpowiedzi na to pytanie, przedstawi dr Anders Arslund (szwedzki ekonomista pracujący w Instytucie Petersona w Waszyngtonie). Jego koreferentem będzie prof. Witold Orłowski, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. A w roli moderatora wystąpi ambasador Janusz Reiter. Uwaga: językiem seminarium będzie angielski (nie przewidziano tłumaczenia). Potwierdzenie udziału w seminarium: info@csm.org.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/68599lx

 

środa 11 maja, godzina 10.00 – 12.00

siedziba Kulczyk Holding S.A. ul. Krucza 24/26 (róg Hożej)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5v37246

 

środa 11 maja. Polska internetowa. Jak Internet dokonuje transformacji polskiej gospodarki. To tytuł raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group, który zostanie przedstawiony podczas konferencji w Arkadach Kubickiego, zorganizowanej przez nich wspólnie z PKPP Lewiatan. Prawie wszystkie polskie przedsiębiorstwa i ponad połowa gospodarstw domowych mają dostęp do Internetu. Jakie więc znaczenie ma Internet dla polskie gospodarki? Jak zmienia przedsiębiorstwa i konsumentów? Jak wykorzystują go nasze małe oraz średnie przedsiębiorstwa? To pytania, na które warto znać odpowiedź. I właśnie one będą tematem konferencji. Potwierdzenie udziału w konferencji (do 9 maja): rejestracja@polskainternetowa.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/6fdr29z

 

środa 11 maja, godzina 11.00 – 13.00

Arkady Kubickiego pod Zamkiem Królewskim

(wejście z dołu, od strony wiaduktu trasy WZ)

 

środa 11 maja. Reforma szkolnictwa wyższego a jakość kształcenia i ochrona własności intelektualnej. Seminarium zorganizowana wspólnie przez walczącą z plagiatami Fundację im. A.J. Fresnela oraz spółkę Plagiat.pl oferująca do tego konkretne narzędzia połączona będzie z galą wręczenia certyfikatów „Uczelnia walcząca z plagiatami” i „Wydział walczący z plagiatami”. Na stronie organizatora szczegółowy program seminarium i formularz zgłoszeniowy.

 

więcej: http://www.fresnel.org.pl

 

środa 11 maja, godzina 11.00 – 14.30

siedziba NOT, ul. Czackiego 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6dpbjze

 

piątek 13 maja. Forum menadżerów HR: „Diabeł tkwi w szczegółach a sukces handlowca w kompetencjach”. O strukturach zajmujących się sprzedażą w firmach, padnie też dobry przykład plus gra edukacyjna i dyskusja. Dla pracowników działów HR oraz zarządzających zespołami zajmującymi się sprzedażą w firmach. Wymagana wcześniejsza rejestracja, formularz on-line dostępny na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/66dafh7

 

piątek 13 maja, godzina 9.00 – 15.30

Millennium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123a

centrum konferencyjne Golden Floor

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5smrj8t

 

piątek 13 maja. Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Krąg jego beneficjentów ograniczony jest do mikro i małych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż od roku. Bywa więc, że firmy zakładane są specjalnie z zamiarem uzyskania pieniędzy z tego działania. Wnioski będą przyjmowane już od 9 maja ale nie obowiązuje już (jak to bywało w pierwszych edycjach programu), zasada kto pierwszy ten lepszy. Trzeba przygotować dobry wniosek! Do podziału w ramach konkursu jest ponad 300 milionów w skali kraju złotych czyli sporo. Ale zainteresowanych też będzie wielu. Jak przygotować wniosek o wsparcie naszego projektu e-usługi? Jak uniknąć błędów we wniosku? Jak będą te wnioski oceniane? O tym podczas spotkania. Będzie też czas na pytania. To drugie spotkanie na ten temat w tym tygodniu, bo na poprzednie wtorkowe, limit wyczerpał się jeszcze w kwietniu. Tu też organizatorzy spodziewają się sporego zainteresowania i ograniczają liczbę uczestników z każdej firmy do jednej osoby. Rejestracja na podanej niżej tronie. Przeprowadzona będzie także transmisja on-line ze spotkania. Drugi link prowadzi do zakładki na stronie PARP zawierającej informacje o naborze wniosków w tej edycji konkursu.

 

więcej: http://tinyurl.com/3qz8myc  

o konkursie: http://poig.parp.gov.pl/index/index/744

 

piątek 10 maja, godzina 10.30 – 14.30 (recepcja od 10.00)

Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37 (V piętro)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6b7na2p 

 

piątek 13 maja. Spotkanie informacyjne PARP poświęcone bonowi na innowacje. Współpraca pomiędzy ośrodkami naukowymi a przedsiębiorcami generalnie u nas kuleje. A to, że ze wsparcia naukowców praktycznie wcale nie korzystają małe i mikroprzedsiębiorstwa nawet nas nie dziwi. Traktujemy to jako rzecz naturalną. Program realizowany dzięki funduszom europejskim ma za zadanie przełamać te opory. Suma jaką może otrzymać przedsiębiorca na opłacenie pomocy naukowców we wdrożeniu lub rozwoju produktu (albo technologii jego wytwarzania) nie jest może duża (15 tysięcy) ale jeśli przedsiębiorca zmieści się w jej ramach, to może opłacić koszty ich usług nawet w całości. Podczas spotkania zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w jej siedzibie na Pańskiej, będzie się można dowiedzieć, jak o te środki się ubiegać, na co można je wydać i jak należy je rozliczyć. Nabór wniosków co prawda już się rozpoczął ale do podziału jest aż 8,4 miliona złotych. Zgłoszenia udziału w spotkaniu w spotkaniu można dokonać wypełniając zamieszczony na podanej niżej stronie formularz on-line. Na tej samej stronie odnajdziecie też pełną dokumentację programu.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/index/1783

 

piątek 13 maja, godzina 13.00 – 14.30

siedziba PARP, ul. Pańska 77/79

gdzie to jest: http://www.parp.gov.pl/files/74/87/7087.png 

 

poniedziałek 16 maja. X Polsko-Tajwańska Konferencja Współpracy Gospodarczej. Tajwan to kraj, którego oficjalnie nie uznajemy ale nie oznacza to, że nie utrzymujemy z nim kontaktów gospodarczych. Te są żywe, a mogą być jeszcze żywsze. Forum organizuje wspólnie Krajowa Izba Gospodarcza (odbędzie się w jej siedzibie na Trębackiej) oraz Chińskie Stowarzyszenie Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej (CIECA, skrót angielski). Wezmą w nim udział zrzeszone w CIECIA firmy z Tajwanu i będzie to okazja do nawiązania z nimi współpracy. Taki jest zresztą cel konferencji. Na podanej niżej stronie wstępny wciąż projekt programu części oficjalnej, bardzo ważna lista 18 firm z Tajwanu, których przedstawiciele przyjadą do Warszawy oraz formularz zgłoszeniowy (termin przyjmowania zgłoszeń mija 12 maja).

 

więcej: http://tinyurl.com/6jg3ler

 

poniedziałek 16 maja, godzina 10.00 – 12.00 (część oficjalna)

Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4

gdzie to jest: http://tinyurl.com/5tdjv9w

 

poniedziałek 16 maja. Polska prezydencja a nowe ramy finansowe UE 2014 – 2020. Kolejne, trzecie już, spotkanie organizowane przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w cyklu poświęconym zbliżającemu się już szybko objęciu przez Polskę przewodnictwu w Unii Europejskiej. Dodajmy jeszcze, że propozycje tych nowych ram przygotowuje „nasz człowiek” w Komisji Europejskiej, komisarz Janusz Lewandowski. Potwierdzenie udziału w seminarium: winiarska@pism.pl

 

więcej: http://www.pism.pl

 

poniedziałek 16 maja, godzina 11.00

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, ul. Warecka 1a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/66wrehk

 

wtorek 17 maja. Innowacyjność drogą rozwoju przedsiębiorstw – finansowanie i metody wdrażania. Konferencję zorganizował nasz partner, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wspólnie z Fundacją Poszanowania Energii oraz warszawskim Biurem Funduszy Europejskich. I razem zapraszają na nią nas oraz wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych podnoszeniem konkurencyjności swoich firm w ten właśnie sposób. Podczas konferencji omówione zostaną zasady korzystania z bezpłatnych usług Ośrodka Krajowej Sieci Innowacji prowadzonego przez Fundację Poszanowania Energii, a służących wsparciu poszukiwań i wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych oraz marketingowych. A eksperci z działającego przy Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw punktu konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług przedstawią możliwości pozyskania na nie środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedstawią także inne elementy swojej oferty i oddadzą głos tym, którzy z ich oferty skorzystali. By pokazać, że skorzystać z niej warto. Oferty, trzeba to dodać, skierowanej do przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także tych, którzy o rozpoczęciu działalności gospodarczej dopiero myślą. Konferencja będzie też okazją do zaprezentowania oferty jaką mają dla przedsiębiorców władze Warszawy czyli założeń realizowanego już projektu „Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Przedsiębiorczości Smolna 6”, a także interaktywnych narzędzi internetowych służących wymianie informacji pomiędzy środowiskiem akademickim a biznesem. Szczegółowy program do pobrania na naszej klubowej stronie internetowej. Zgłoszenia udziału w konferencji (będą przyjmowane do 13 maja): mjedrzejowska@fpe.org.pl  

 

więcej: http://www.kie.biz.pl/new/news/czytaj/477

 

wtorek 17 maja, godzina 10.00 – 13.00

Pałac Ślubów, plac Zamkowy 6

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6yxqgav 

 

środa 18 maja. Przyszłość szkolenia oraz konsultacji na rzecz młodych przedsiębiorców z sektora MŚP. Konferencja zorganizowana wspólnie przez naszego partnera, Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Związek Rzemiosła Polskiego ( w jego siedzibie konferencja się odbędzie) w ramach jednego z projektów unijnych finansowanego ze środków z programu „Leonardo da Vinci”. Jak kształcić młodych przedsiębiorców? Jakiego właściwie szkolenia potrzebują? Mowa między innymi będzie o tym, jak można tu wykorzystać Fundusz Pracy. I przestawiony zostanie projekt „Własna firma bez tajemnic” – pierwszy projekt przygotowany specjalnie na potrzeby młodych przedsiębiorców i sektora MŚP. Konferencja odbędzie się w pałacu Chodkiewiczów, siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego. Na podanej niżej stronie do pobrania szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy.

 

więcej: http://www.fund.org.pl/izba/index.php?strona=694

 

środa 18 maja, godzina 11.00 – 15.15 (recepcja od 10.00)

Pałac Chodkiewiczów (siedziba ZRP), ul. Miodowa 14

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6bhtj53

 

poniedziałek 23 maja. I Kongres Szpitali Prywatnych. Kongres organizują wspólnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych oraz Pracodawcy RP. Mowa będzie o miejscu szpitali prywatnych w systemie opieki zdrowotnej, padną przykłady, jak sprawa równego traktowania sektorów wygląda w innych krajach Europy (mówić o tym będą goście zza granicy). Odbędzie się też debata z udziałem przedstawicieli partii politycznych o przyszłości tego sektora w Polsce. I na zakończenie temat praktyczny: kontraktowanie usług zdrowotnych i panel dyskusyjny z udziałem prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Istniejące od 2002 roku stowarzyszenie zrzesza w tej chwili 82 prywatne szpitale z całej Polski. Kongres odbędzie się w centrum konferencyjnym przy szpitalu Carolina Medical Center (to też jeden z członków stowarzyszenia). Potwierdzenie udziału w kongresie (do 20 maja): p.goldanowski@pracodawcy.rp

 

więcej: http://tinyurl.com/6872m85  

strona stowarzyszenia: http://www.szpitale.org

 

poniedziałek 23 maja, godzina 10.30 – 16.30

centrum konferencyjne przy szpitalu

Carolina Medical Center, ul. Pory 78

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6ybxbn6

 

środa 25 i czwartek 26 maja. Pierwszy CEE IPO Summit na warszawskiej Giełdzie. Prezentacja Polski i Europy Środkowo-Wschodniej jako dobrego miejsca do inwestycji, i samej warszawskiej Giełdy jako miejsca, gdzie tych transakcji warto dokonywać. Oraz miejsce spotkania inwestorów z Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i spoza regionu z tymi, którzy poszukują kapitału i chcieliby go pozyskać na giełdzie. Będą też przykłady giełdowych sukcesów spółek z regionu. Pierwszy, gdyż wydarzenie to organizowane jest u nas po raz pierwszy ale od razu z dużym rozmachem.  Chyba wciąż z trudem przyjmujemy do wiadomości, że warszawska giełda jest najważniejszą w regionie, jeśli nie w ogóle jedyną ważną, bo po niej jest długo, długo nic. Pora z tego wyciągnąć korzyści i warszawska giełda to właśnie robi. Co to jest IPO bywalcom giełdy nie trzeba wyjaśniać ale dla tych mniej z giełdowym słownictwem obytym wyjaśnienie się należy: to angielski termin na giełdowy debiut (od Initial Public Offering). CEE to angielski skrót od nazwy naszego regionu, a summit to angielsku szczyt. Dosłownie zatem jest to: Pierwszy Środkowo-Europejski Szczyt Debiutantów Giełdowych. Po angielsku jest nie tylko krócej ale i jakoś poważniej. Dodać jeszcze trzeba, że na giełdzie debiutowała w zeszłym roku… sama Giełda i było to wtedy jedno z najważniejszych wydarzeń na europejskimi rynku kapitałowym. Celem szczytu jest utworzenie płaszczyzny współpracy przygotowujących się do giełdowego debiutu spółek z regionu i inwestorów. I czego już nawet nie trzeba dodawać, dalsze umocnienie pozycji warszawskiej giełdy. Program pierwszego dnia jest dla wszystkich wspólny, drugiego dnia podzielony na część adresowana do inwestorów i tych rozważających giełdowy debiut swoich spółek. Zgłoszeń można dokonywać na podanej niżej poświęconej temu wydarzeniu stronie, gdzie zamieszczono także szczegółowy program i listę korzyści z uczestnictwa. Więc jeśli się wahacie, zajrzyjcie tam właśnie.

 

więcej: http://www.ceeiposummit.pl

 

środa 25 maja, godzina 12.00 – 17.05 (rozpoczyna się lunchem)

czwartek 26 maja, godzina 9.00 – 17.15

Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3pnsuds  

 

czwartek 26 maja. Zmiana systemu wyborczego do Parlamentu Europejskiego szansą na zwiększenie frekwencji wyborczej? Konferencja zorganizowana wspólnie przez Instytut Spraw Publicznych oraz działające w Warszawie Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Dotąd członków parlamentu europejskiego każdy kraj członkowski wybierał osobno. Zgodnie z propozycją, którą Parlament Europejski ma się zająć już w czerwcu, obok list krajowych ma się pojawić lista ogólnoeuropejska. Autor tej propozycji, eurodeputowany Andrew Duff (frakcja liberałów i demokratów), będzie uczestnikiem konferencji i osobiście dokona prezentacji swojego projektu oraz weźmie udział w dyskusji. Do udziału w niej zaproszono też troje polskich eurodeputowanych: Lidię Geringer de Oedenberg , Pawła Kowala i Rafała Trzaskowskiego. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Dotąd wybory do parlamentu europejskiego odbywały się w cieniu wyborów do parlamentów krajowych, były w stosunku do nich dogrywką lub przygrywką, a tematyka europejska zajmowała z reguły niewiele miejsca. Rezultatem była frekwencja, która nie tylko u nas była zdecydowanie niższa niż w wyborach krajowych. Pojawienie się ogólnoeuropejskiej listy (nawet jako uzupełnienia list krajowych) może tu dużo zmienić, bo zwycięstwo będzie wymagało ponadnarodowych koalicji i do tego posiadania kandydatów, którzy podobać się będą nie tylko swoim rodakom. Potencjalnie więc przyszłych europejskich liderów. A jak Wy uważacie? Zgłoszenia udziału w konferencji można dokonać korzystając z formularz on-line na podanej niżej stronie lub mailem: recepcja@isp.org.pl.

 

więcej: http://www.isp.org.pl/konferencje,27,235.html

Andrew Duff: http://andrewduff.eu/en

 

czwartek 26 maja, godzina 14.00 – 16.00

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, ul. Jasna 14/16a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3hrun4e

 

poniedziałek 30 maja. Młodzi jako problem i wyzwanie. Konferencja zorganizowana przez Fundację Batorego. Jakie jest młode pokolenie? Zainteresowane losem wspólnoty czy też – przeciwnie - skupione jedynie na sobie, niechętne polityce i odwrócone plecami od spraw publicznych? To jedno z pytań, z jakim zmierzą się jej uczestnicy i spróbują tą diagnozę potwierdzić lub jej zaprzeczyć. Nie rozpisujemy się tu zbytnio, bo obszerne wprowadzenie znajdziecie pod podanym niżej linkiem (do przeczytania przed). Zamieszczono tam też noty o uczestnikach konferencji i dwa ważne linki.

 

więcej: http://www.batory.org.pl/debaty/20110530.htm

 

poniedziałek 30 maja, godzina 11.00 – 15.30

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3g35t9l

 

wtorek 31 maja. Wytyczne OECD i standardy CSR, a zarządzanie firmą. Wytyczne OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych to obszerny zbiór zasad społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR od angielskiego skrótu Corporate Social Responsibility) odnoszący się do tych przedsiębiorstw i przyjęty przez państwa Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD, znów od angielskiego skrótu, w tym Polskę) oraz kilkanaście innych. Ten uściślający dodatek pominięto i to nieprzypadkowo.  Mowa będzie bowiem o trendzie do integrowania wytycznych i standardów dotyczących odpowiedzialnego biznesu. W ramach konferencji odbędzie się też panel dyskusyjny poświęcony praktyce wdrażania tych wytycznych i standardów oraz wiążących się z tym korzyści ale też wyzwań.  Konferencja odbędzie się w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych na Bagateli, właśnie bowiem agencji powierzono prowadzenie tzw. Krajowego Punktu Kontaktowego OECD (każdy kraj-sygnatariusz ma obowiązek taki punkt zorganizować). O punkcie i jego roli więcej na zakładce na stronie PAIiIZ, do której prowadzi drugi z podanych linków. Razem z nim współorganizatorami konferencji są międzynarodowa agencja PwC (PricewaterhouseCoopers) i Pracodawcy RP. Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane będą do 26 maja: danuta.lozynska@paiz.gov.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3fx2gtl

KPK OECD: http://www.paiz.gov.pl/kpk_oecd

 

wtorek 31 maja, godzina 9.30 – 13.00

siedziba PAIiIZ, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3ovojb6

 

środa 1 czerwca. Młodzi Innowacyjni. Forum Młodych Przedsiębiorców: NIE PRZESZKADZAĆ! Już do nas samych należy ocena, czy powinniśmy zaliczyć się do tych młodych innowacyjnych (i poczuć się zaproszonymi), czy raczej do tych, którzy mają nie przeszkadzać. Organizatorzy, Krajowa Izba Gospodarcza, sami tu żadnych kryteriów nie stawiają. Forum otworzą Aleksander Kwaśniewski i Leszek Balcerowicz. Potem głos będzie należał do tych, którzy powinni młodym innowacyjnym przedsiębiorcom pomagać, obecność potwierdzili prezesi PARP Bożena Lublińska-Kasprzak i Urzędu Patentowego Alicja Adamczak. I oczywiście samych zainteresowanych. Będzie też można skorzystać z porad ekspertów. Wszystko odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik, w którym odbywa się coraz więcej tego typu wydarzeń. Zbieżność dat z Dniem Dziecka zapewne nieprzypadkowa ale nie umiemy jakoś jej wyjaśnić. Choć powód może być też banalny – tydzień później (6 i 7 czerwca) odbędzie się tu bowiem dwudniowy Kongres Innowacyjnej Gospodarki, którego to forum jest zapowiedzią. Wymagana wcześniejsza rejestracja, można jej dokonać na podanej niżej stronie poświęconej forum. Tam też zamieszczono jego szczegółowy program.

 

więcej: http://www.minnowacyjni.pl

 

środa 1 czerwca, godzina 9.45 – 18.00

Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6jkwaqp  

 

środa 1 czerwca. Przyszłość Europy: kryzys jako szansa. Debata zorganizowana przez Fundację Batorego z udziałem ludzi dobrze w europejskich sprawach zorientowanych, wśród nich jest Mikołaj Dowgielewicz, wiceminister spraw zagranicznych odpowiedzialny tam właśnie za sprawy europejskie, Paweł Świeboda, prezes thinktanku demosEUROPA, Marek Cichocki z Centrum Europejskiego Natolin, dwóch eurodeputowanych: prof. Lena Kolarska-Bobińska i Konrad Szymański oraz jeden były (a także były minister spraw zagranicznych), prof. Dariusz Rosati. Poprowadzi ją osobiście prezes fundacji, Aleksander Smolar. To właśnie skład uczestników debaty czyni ją interesującą. Zwraca uwagę brak znaku zapytania, chodzi więc o wykorzystanie tej szansy, gdyż (i coraz więcej takich głosów się pojawia), droga do przezwyciężenia kryzysu wiedzie przez pogłębienie integracji. I tak dzieje się zresztą w przypadku strefy euro, stąd zresztą coraz powszechniejsza obawa o powstanie dwóch Europ o różnym stopniu integracji. Tej z euro i tej bez.

 

więcej: http://www.batory.org.pl/debaty/20110601.htm

 

środa 1 czerwca, godzina 11.00 – 13.00

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3g35t9l

 

poniedziałek 6 i wtorek 7 czerwca. II Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Odbędzie się pod hasłem „innowacyjni ludzie – innowacyjna gospodarka”. I ma być miejscem spotkania ludzi biznesu, ludzi nauki oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządu (obecnych będzie kilku prezydentów wielkich miast). Organizator, Krajowa Izba Gospodarcza, zaplanował go z rozmachem. Świadczy o tym nie tylko program ale i lista zaproszonych gości z „najwyższej półki”, z których zdecydowana większość już potwierdziła swoją obecność. W ramach otwierającej kongres sesji Michał Boni przedstawi przebieg prac nad strategią Polska 2030, którymi kieruje, przedstawiony i omówiony też zostanie raport o innowacyjności polskiej gospodarki. Będzie o roli wielkich firm („okrętów flagowych”) ale i o innowacjach w małych firmach. I o roli wielkich metropolii (stąd nieprzypadkowo owi prezydenci). Oraz o patentach. I padnie zasadnicze pytanie: dokąd zmierza świat? To tematy niektórych składających się na kongres sesji. Będzie też, w ramach sesji podsumowującej kongres, próba odpowiedzi na pytanie o polską road map czyli mapę drogową do innowacyjnej gospodarki. Bo o to, że chcemy by nasza gospodarka była innowacyjna sporu nie ma. Pytanie brzmi, jak do tego doprowadzić? Na zakończenie pierwszego dnia zaplanowano bankiet dla uczestników kongresu. Miejsce kongresu dobrano na pewno nieprzypadkowo: Centrum Nauki Kopernik. Jakby wstępem do kongresu jest zaś odbywające się w tym samym miejscu tydzień wcześniej Forum Młodych Przedsiębiorców: Młodzi Innowacyjni (piszemy o nim wyżej) . Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, można jej dokonać na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziecie też między innymi szczegółowy program kongresu.  

 

więcej: http://www.kongresig.pl

 

poniedziałek 6 czerwca, godzina 11.00 – 20.00

wtorek 7 czerwca, 9.30 – 20.00

Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą

gdzie to jest: http://www.kongresig.pl/lokalizacja.html   

 

wtorek 7 czerwca. Co zrobić, aby edukacja była motorem polskiej edukacji? Pytanie to stanowi temat konferencji zorganizowanej wspólnie przez PKPP Lewiatan i wydawcę liberalnego magazynu „LIBERTÉ!” .  W Polsce jako wielki sukces przedstawia się wzrost liczby osób z wykształceniem wyższym, jaki dokonał się przez ostatnie dwadzieścia lat. A także kilkakrotny wzrost odsetka studiującej młodzieży.  Ale czy na pewno ilość przeszła tu w jakość? Wcale nie mniejszym problemem (a pewnie nawet większym) od jakości tego wykształcenia jest jego niedopasowanie do potrzeb rynku.  Co więc należy zrobić? Jakie umiejętności powinien zdobywać w toku edukacji młody człowiek, by były one dla niego przepustką na rynki pracy? Albo inaczej, bo można to sformułować zupełnie inaczej, co zrobić, by edukacja stała się narzędziem modernizacji kraju. Źródłem niezbędnych do tego, odpowiednio przygotowanych kadr?  Dotyczy to zresztą nie tylko szkolnictwa wyższego. Możemy tu zdradzić, że jeśli idzie o szkolnictwo zawodowe,  przygotowany jest już projekt radykalnych, wręcz rewolucyjnych zmian w jego systemie. Idących chyba w pożądanym kierunku. Ciekawy dobór paneli stów, wśród których znaleźna się szefowa Lewiatana Henryka Bochniarz, przedstawiciele Microsoftu i Intela, zabrakło jednak reprezentantów ministerstwa edukacji i szkolnictwa wyższego. Zgłoszenia udziału:  fundacja@findustrial.pl lub agorecka@pkpplewiatan.pl.

 

więcej: http://tinyurl.com/3odo6e2

 

wtorek 7 czerwca, godzina 11.00 – 13.00

siedziba PKPP Lewiatan, ul. Flory 1

gdzie to jest: http://tinyurl.com/4ybvme3

 

środa 8 czerwca. Dwa lata Partnerstwa Wschodniego – rezultaty i perspektywy. Projekt, będący jednym z priorytetów naszej prezydencji, nasz wkład w politykę europejską. Podczas konferencji zorganizowanej na niecały miesiąc przed jej inauguracją przez Instytut Spraw Publicznych wsparty przez związaną z niemieckimi zielonymi Fundację Heinricha Bölla mowa będzie o propozycjach Komisji Europejskiej, o perspektywach złagodzenia reżimu wizowego (narzuconego nam właśnie przez Unię) i o czymś, co niekoniecznie podobać się będzie wszystkim członkom Partnerstwa, o Partnerstwie jako instrumencie do wpływania na proces demokratyzacji u jego członków. Uwaga, konferencja odbywać się będzie z użyciem współczesnej lingua franca czyli angielskiego (bez tłumaczenia). Zgłoszenia udziału w konferencji można dokonać korzystając z formularz on-line na podanej niżej stronie (gdzie zamieszczono też jej szczegółowy program) lub mailem: recepcja@isp.org.pl.

 

więcej: http://isp.org.pl/konferencje,27,231.html

 

środa 8 czerwca, godzina 10.00 – 16.30

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3g35t9l

 

czwartek 9 czerwca. XI Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw: jak zostać i pozostać przedsiębiorcą. Tym zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości forum odbywa się więc pod hasłem wsparcia dla młodych przedsiębiorców i nowopowstających firm (tzw. „start-upów”). Do nich więc przede wszystkim skierowano w tym roku zaproszenie. Możecie zatem uważać, że tematyka tegorocznego forum nie za bardzo was dotyczy ale przecież młodzi przedsiębiorcy i młode firmy to Wasi potencjalni partnerzy i warto wiedzieć, na jaką pomoc mogą liczyć. To też oczywiście okazja do nawiązania kontaktów z nimi. Pojawi się także temat innowacyjności, dotyczy wszystkich, a tu mechanizmy wsparcia nie są ograniczone tylko do tzw. start-upów. Mimo wszystko organizatorzy nie liczą, by wszystkie tematy interesowały nas w jednakowym. Sesje tematyczne podzielono na dwa bloki, w ramach każdego zaś są po cztery tematy. I tego wyboru po prostu nie da się uniknąć.  Poprzedzająca je wspólna część plenarna z udziałem przedstawicieli polskich władz (w szczególności tych związanych z gospodarką), a także Komisji Europejskiej (bo mowa będzie także o funduszach europejskich) będzie okazją do przedstawienia ich zamierzeń na przyszłość i złożenia pewnych deklaracji. W sytuacji, gdy kończą się fundusze europejskie rozdzielane w ramach obecnego wieloletniego budżetu, warto wiedzieć, co nas w tej nieodległej już przyszłości czeka. A zmiany szykują się spore.  Miejsce wybrano na pewno nieprzypadkowo, Centrum Nauki Kopernik.  Do podobnej symboliki sięgnęli też organizatorzy odbywających się tam wcześniej Forum Młodych Przedsiębiorców i Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. I zbieżność tematyczna też nie wydaje się przypadkowa. To właśnie dziś uznawane jest za piętę achillesową polskiej gospodarki. Na podanej niżej stronie odnajdziecie szczegółowy program i link do formularza rejestracyjnego on-line.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/index/1785

 

czwartek 9 czerwca, godzina 10.00 -16.30

Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6jkwaqp  

 

czwartek 16 czerwca. Strategia ochrony własności Intelektualnej dla małych i średnich przedsiębiorców w Chinach. Coraz częściej nie tylko duże ale i mniejsze firmy lokują swoją produkcję w Chinach, tej fabryce świata (wyprzedziła ona już jeśli idzie o produkcję przemysłową USA). Jak mają sobie radzić jeśli idzie o ochronę tzw. własności intelektualnej, swojego know-how? Czy w ogóle jest to wykonalne? Właśnie o tym będzie mowa podczas seminarium zorganizowanego wspólnie przez  China IPR SME Helpdesk i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w jej siedzibie na Pańskiej.  W programie nie tylko przewidziano czas na pytania i odpowiedzi ale będzie to też okazja do indywidualnych konsultacji ze specjalistami z China IPR SME Helpdesk, powołanej właśnie po to, aby udzielać bezpłatnej pomocy przedstawicielom tego sektora w zakresie ochrony i egzekwowania ich praw do własności intelektualnej w Chinach. Warto zwrócić uwagę, że zaproszenie do udziału w seminarium jest skierowane wyłącznie do europejskich przedstawicieli tego sektora. O pewnych sprawach wolimy rozmawiać w swoim własnym gronie? Chyba tak. Seminarium odbędzie się we współczesnej lingua franca czyli angielskim (tłumaczenia nie przewidziano). Zgłoszenia udziału w seminarium będą przyjmowane do 3 czerwca: olga_kuzior@parp.gov.pl. Jeśli chcemy skorzystać z indywidualnych konsultacji (odbędą się one po seminarium), powinniśmy zaznaczyć to w naszym zgłoszeniu. Również i tu w użyciu będzie angielski.

 

więcej: http://tinyurl.com/423lkbp

China IPR SME Helpdesk: http://www.china-iprhelpdesk.eu

 

czwartek 16 czerwca, godzina 9.30 – 12.00

(konsultacje indywidualne 13.30 – 15.30)

siedziba PARP, ul. Pańska 77/79

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3gjg3sy

 

środa 22 czerwca. Obecność firm chińskich na europejskim rynku wykonawców i producentów. Czy stanowi ona zagrożenie czy szansę dla polskich przedsiębiorstw? Jeśli szansę, to czy polski rząd polski rząd powinien wspierać chińskie inwestycje? I czy chiński model biznesowy można zaadoptować do europejskich warunków? To pytania, które stawiają organizatorzy tej debaty. Szczegóły nie są jeszcze ustalone ale temat wydaje się na tyle ciekawy, że zamieszczamy już w tym zestawieniu. Zgłoszenia udziału w debacie: iwona.siekierka@rk-konferencje.pl

 

więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/chiny.pdf

 

środa 22 czerwca, godziny nieustalone

Hotel Grand, ul. Krucza 28 róg Hożej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3z6ts6s

 

Polecamy, Basia Jończyk i Rafał Korzeniewski

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu