administrator
październik

bezpłatne konferencje i seminaria Warszawie
polecamy

Październikowe konferencje, seminaria i debaty w Warszawie. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny ale nie jest to jedyne kryterium, to są te, które chcemy polecić. Lista na pewno jest niepełna (mogliśmy i niemal na pewno coś przeoczyliśmy) i będziemy ją musieli uzupełniać.


W niemal wszystkich przypadkach trzeba wcześniej potwierdzić udziału i aby nam to ułatwić (albo utrudnić, bo bywa i tak), organizatorzy zamieszczają zazwyczaj formularz. Czasem (coraz częściej) jest to formularz on-line i tak jest najwygodniej. Ale są też tradycjonaliści, którzy zażądają od nas wydrukowania go, ręcznego wypełnienia i odesłania faksem. Nie wszyscy bowiem dostrzegli korzyści z rewolucji informatycznej albo postanowili ją (w miarę swoich możliwości) zbojkotować). Ale to taka uwaga na boku. Jeśli nie podaliśmy do której należy zgłoszenia dokonać, to albo jej nie podano, albo jest to data wcześniejsza o dzień od wydarzenia i nie warto tego osobno zaznaczać, bo to właściwie oczywiste.

 

Pozdrawiamy, Basia Jończyk i Rafał Korzeniewski

 

 

A teraz już po kolei, według dat:

 

poniedziałek 3 października. Efektywność energetyczna. Konferencja zorganizowana przez grupę PTWP S.A. właściciela portalu www.wnp.pl i miesięcznika Nowy Przemysł. Dokonana zostanie jej ocena na tle Europy, mowa będzie o europejskich regulacjach i ich wdrażaniu w Polsce (najkrócej: to będzie bolało), padną przykłady tzw. dobrych praktyk czyli mowa będzie o tych, którzy w polskich realiach stawili czoło temu wyzwaniu. I wreszcie o tym, skąd wziąć na to pieniądze, bo zanim zaczniemy oszczędzać, zwykle czekają nas wydatki. A także o audycie energetycznym i wreszcie o możliwości wyboru dostawcy energii ale w tym wypadku chodzi oczywiście po prostu o mniejsze rachunki za energię. Zgłoszenia udziału dokonuje się tak samo, jak w przypadku innych wydarzeń, na które zaprasza organizator (podajemy odpowiedni link).

 

więcej: http://www.wnp.pl/konferencje/1813.html

zgłoszenia: https://www.ptwp.pl/konferencje

 

poniedziałek 3 października, godzina 9.00 – 16.00

hotel InteContinental, Emilii Plater 49 róg Śliskiej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/42nrpoa 

 

wtorek 4 października. IV Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2011. Tak, jak parę innych opisanych tu wydarzeń, zorganizowane zostało przez grupę PTWP S.A. właściciela branżowych portali www.portalspozywczy.pl, www.dlahandlu.pl , a także portalu www.wnp.pl i miesięcznika Nowy Przemysł. Jest to także forma ich promocji. Forum ma być spotkaniem kadry zarządzającej sektora branży żywnościowej w Polsce, chodzi zarówno o jej wytwórców, jak i część zajmującą się handlem i dystrybucją. Ma być oczywiście również miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych. Zaproszono też tych przedstawicieli organizacji branżowych, parlamentarzystów (dosłownie w przeddzień wyborów chyba nie zlekceważą tej okazji spotkania z potencjalnymi wyborcami?) i w ogóle wszystkich tych, którzy mogą być ważni dla funkcjonowania branży. Program jest na razie podany hasłowo, wiadomo, że będzie on podzielony na sesje związane z funkcjonowaniem poszczególnych części tego sektora (mleko, mięso i tak dalej), pojawi się też temat zarządzania i finansów. Zgłoszenie wygląda tak samo, jak w przypadku innych wydarzeń organizowanych przez PTWP S.A. o czym się przekonacie wchodząc na zakładkę rejestracja. Przy zgłoszeniu należy podać, w których sesjach chcemy uczestniczyć.

 

więcej: http://tinyurl.com/4ywsy7a  

 

wtorek 4 października, godzina 9.00 – 16.30

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

poniedziałek 10 października. Panel CSR - czyli społeczny wymiar marki. Celem projektu Panel CSR jest (zacytujmy): poznanie i zrozumienie znaczenia, jakie dla konsumenta mają kierowane do niego komunikaty na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wpływu, jaki wywierają one na jego zachowanie i przekonania”. Podczas konferencji w Traffic Club (w budynku największej warszawskiej księgarni) zostaną zaprezentowane wyniki kolejnego etapu badań, a także pokazane reklamy prezentujące działania podejmowane przez firmy pod hasłem społecznej odpowiedzialności biznesu. Celem konferencji jest przedyskutowanie, jak ich przekaz jest odbierany i to przedyskutowanie ich nie tylko w gronie specjalistów od tych spraw, bo może się okazać, że sposób ich odbioru jest diametralnie różny. Zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału będą przyjmowane jeszcze do niedzieli, a formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://www.panelcsr.pl

 

poniedziałek 10 października, godzina 10.30 – 13.30

Trzecie Piętro Cafe w Traffic Club, ul. Bracka 25

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3lcqucf

 

środa 12 października. Jak poprawić efektywność energetyczną? Ceny energii będą rosnąć i nic na to mnie poradzimy. Rosnąć będzie też jej udział w kosztach działalności naszej firmy. Chyba, …chyba że zaczniemy ją oszczędzać. Jak? Temu właśnie poświęcona będzie konferencja zorganizowana przez Puls Biznesu. Będzie o nowej ustawie o efektywności energetycznej, która ma to na nas wymusić. O możliwych obszarach oszczędności. A także o technologiach, które mają nam to umożliwić, w tym o spalaniu śmieci jako źródle energii elektrycznej i cieplnej ale to już temat szczegółowy. To wszystko będzie niestety kosztować, będzie więc też o tym, skąd wziąć na to pieniądze (wyjaśniając: są banki, które chętnie udzielą nam na to kredytu). Zgłoszenia udziału można dokonać za pomocą formularza on-line na podanej niżej stronie, gdzie zamieszczono też szczegółowy program konferencji.

 

więcej: http://tinyurl.com/3bqa5p3

 

środa 12 października, godzina 9.30 – 15.00

(rejestracja i poranna kawa od 9.00)

hotel Jan III Sobieski, plac Artura Zawiszy 1

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3dxu3x2  

 

środa 12 października. Zmierzch finansowych systemów motywacyjnych. Czy premie motywacyjne są (i czy zawsze) skuteczne. Dlaczego metoda „kija i marchewki” często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Konferencja zorganizowana przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania ma w nazwie jedynkę, czyli jest pierwszą z zamierzonego cyklu. Z tematem zmierzą się głównie teoretycy ale mowa będzie o praktycznym funkcjonowaniu tych systemów na konkretnych przykładach. I będzie też mowa o możliwej alternatywie. Tej alternatywie poświecone będą też kończące konferencję warsztaty. Wśród uczestników konferencji z profesorskimi tytułami zwraca uwagę nazwisko prof. Blikle, będącego i teoretykiem, i praktykiem zarazem. Poprowadzi on też jeden z warsztatów. Zgłoszenia można dokonać przez formularz on-line na poświęconej konferencji stronie, gdzie odnajdziecie także szczegółowy program konferencji. Z góry uprzedzimy, że limit miejsc jest już na wyczerpaniu.

 

więcej: http://tinyurl.com/3lwqq47

 

środa 12 października, godzina 10.00 – 16.00

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, ul. Pawia 55

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3z8jwsb

 

środa 12 października. Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Spotkanie informacyjne poświęcone konkursowi o środki w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, na które zaprasza nas Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. B2B, czyli biznes to biznes, chodzi o wspieranie powiązań kooperacyjnych pomiędzy przedsiębiorstwami, przy czym wyżej będą oceniane wnioski, gdzie chodzi  współpracę już funkcjonującą, niż dopiero zamierzoną, a kooperujących ze sobą firm musi być co najmniej trzy. Te obostrzenia były powodem, dla którego działanie cieszyło się znacznie mniejszym zainteresowaniem, niż działanie 8.1 (jeden z hitów funduszy europejskich, choć jeśli idzie praktyczne efekty, to bywało już różnie). Jako, że nabór już się rozpoczął i potrwa tylko do 28 października, w praktyce do zainteresowania się tylko dla tych, którzy już zaczęli przygotowywać dokumentację. Inni raczej nie mają już szans. Szczegółowy program spotkania i formularz zgłoszeniowy na podanej niżej stronie. Zgłoszenia udziału w spotkaniu będą przyjmowane do 10 października.

 

więcej: http://poig.parp.gov.pl/index/more/23256

działanie 8.2 POIG: http://poig.parp.gov.pl/index/index/598

 

środa 12 października, godzina 10.30 – 14.00

Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, I piętro

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3p58t58

 

środa 12 października. Chiny. Studium przypadku. Fabryka świata dopomina się, jeśli już nie zajęła miejsca wśród największych gospodarczych i politycznych potęg świata, dziś już chyba naprawdę wielobiegunowego. A jakie są naprawdę Chiny? Jak układają się i układać się mogą w przyszłości stosunki pomiędzy Chinami a Europą (Unią Europejską, mimowolnie stawiamy tu już znak równości)? I jaką rolę może tu odegrać Polska? Debata odbędzie się w ramach cyklu seminariów „Globalna Europa”, na które wspólnie zapraszają polski thinktank demosEUROPA i związana z niemiecka socjaldemokracją Fundacja im. Friedricha Eberta. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na polski i angielski. Formularz zgłoszeniowy on line jest dostępny na podanej niżej stronie, zawierającej też program i listę panelistów.

 

więcej: http://tinyurl.com/3crppah

 

środa 12 października, godzina 17.00 – 18.45

hotel Novotel Centrum czyli d. Forum, ul. Marszałkowska 94/98

gdzie to jest: http://tinyurl.com/6hjep3m

 

czwartek 13 października. Nie tylko fundusze strukturalne: wsparcie dla MSP w Programach Ramowych. Wielu przedsiębiorców nawet nie wie, że są to środki przeznaczone także dla nich, mające im pomóc sfinansować współpracę z placówkami naukowymi, bądź poszczególnymi naukowcami, przygotowującymi rozwiązania przeznaczone właśnie dla nich. Bardzo boleśnie to można było odczuć podczas wielkiej międzynarodowej konferencji FUMAT 2011, gdzie prezentacji polskiego przedsiębiorstwa, będącego jednym ze światowych liderów we wdrażaniu rozwiązań z dziedziny nanotechnologii, przysłuchiwało się zaledwie kilka osób. Stało się nim także dlatego, że umieli tam z tych możliwości skorzystać. A przedsiębiorcę podczas tamtej konferencji wytropić było rzeczą w praktyce nieomal niemożliwą, choć zaproszenie było także do nich skierowane. Bariery (i to te wynikające z niewiedzy) wydają się u nas tkwić po obu stronach. To spotkanie informacyjne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, na które zaprasza ona przedsiębiorców, jest kolejną próbą ich przełamania. Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy do pobrania na podanej niej stronie.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/more/23292

 

czwartek 13 października, godzina 10.30 – 15.00

Centrum Konferencyjne „Zielna”, ul. Zielna 37 VI piętro

gdzie to jest: http://www.centrumzielna.pl/lokalizacja 

 

czwartek 13 października. Kogo wybraliśmy? Co wybraliśmy? Wybory 2011. Spierać się o to będą (a może zgodzą się ze sobą?) w siedzibie Fundacji Batorego, profesorowie Janusz Czapiński, Jarosław Flis, Mirosława Grabowska, Radosław Markowski i Piotr Winczorek, a poprowadzi ją osobiście prezes fundacji Aleksander Smolar. Takich debat odbędzie się oczywiście w telewizji i radio bez liku ale w tej będziemy mogli uczestniczyć „na żywo”, a może nawet wtrącić swoje trzy grosze. I może być (choćby ze względu na nazwiska uczestników) jedną z najciekawszych. Na podanej niżej stronie znajdziecie wyjściowe tezy do dyskusji, kilka pomocniczych pytań, które mają pomóc udzielić generalnej odpowiedzi na oba pytania zawarte w temacie debaty. A także krótkie noty o uczestnikach debaty, osób powszechnie zresztą znanych, także z radia i telewizji.

 

więcej: http://www.batory.org.pl/debaty/20111013.htm

 

czwartek 13 października, godzina 11.00 – 13.30

Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a (Nowe Miasto)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3qrqcqv

 

czwartek 13 października. Flexicurity – efektywny czy efektowny rynek pracy? Z jednej strony mówi się o tym, że w Europie zabraknie rąk do pracy, a drugiej strony rośnie bezrobocie i aż 30% zdolnych do pracy Europejczyków pozostaje (z różnych przyczyn) bez zatrudnienia. Jednym z ważniejszych rozwiązań dla tego problemu (może nawet najważniejszym) wydaje się elastyczny rynek pracy, owa flexicurity. Jak dobrze wykorzystać tkwiące tu możliwości i jak uniknąć błędów? Na konferencję poświęcona próbie odpowiedzi na to pytanie zaprasza nas Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Dużo miejsca będzie poświęconych doświadczeniom zagranicznym (na przykład duńskim, to chyba liderzy jeśli idzie o upowszechnienie elastycznych form zatrudnienia) i warto z nich skorzystać, bo są o wiele większe niż nasze. Podczas konferencji zostaną też wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie FlexLider 2011, dla tych, którzy znaleźli najlepszą praktyczną odpowiedź na te pytania i odbędzie się dyskusja poświęcona ich doświadczeniom. Formularz zgłoszeniowy jest dołączony do programu i można go pobrać na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/6by443a

 

czwartek 13 października, godzina 13.15 – 18.00

hotel Bristol, Krakowskie Przedmieście 42/44, róg Karowej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3mvg4du

 

piątek 14 października. Czy wiesz jak zostać dobrym coachem? Zarówno dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie, jak i dla tych, którzy chcieliby użyć narzędzi coachingu, aby zadbać o rozwój swoich pracowników. Tym razem Forum Menadżerów HR poświęcone będzie w całości coachingowi. Tak, jak i wszystkie spotkania forum poprowadzi je firma doradczo-szkoleniowa PROFES. Jeśli zapiszemy się na spotkanie, zostaniemy członkami forum i będziemy zapraszani na kolejne (nie wiąże się to z żadnymi opłatami). Wszystkie spotkania forum, także i to, mają praktyczną formę warsztatów. Formularz służący do zapisów on-line odnajdziecie na stronie, do której link podajemy poniżej.

 

więcej: http://tinyurl.com/3lr6kox

 

piątek 14 października, godzina 9.00 – 14.15

Millennium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123a

gdzie to jest: http://tinyurl.com/42zqonz

 

wtorek 18 października. Polskie MSP w Chinach – jak wejść i utrzymać się na rynku w Państwie Środka? Chiny to nie tylko fabryka świata ale i jeden z największych rynków. Ale jeśli o tym myślimy, to czeka nas trudne wyzwanie i to nie tylko dlatego, że wielu już wpadło na ten sam pomysł. Seminarium zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości poprowadzi David Lavorel, dyrektor EU SME Centre, placówki powołanej właśnie w celu pomocy europejskim przedsiębiorstwom tego sektora obecnym lub myślącym o obecności na rynku chińskim. Oferuje ona nie tylko bezpłatne doradztwo ale nawet (również bezpłatnie) przestrzeń biurową dla firm rozpoczynających działalność na rynku chińskim. W ramach seminarium istnieje też możliwość bezpośrednich konsultacji z Davidem Lavorelem. Seminarium będzie prowadzone po angielsku ale organizatorzy zapewniają tłumaczenie, także podczas indywidualnych konsultacji. Szczegółowy program seminarium nie jest jeszcze ustalony ale już teraz można dokonywać zgłoszeń, odpowiedni formularz jest do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/more/23362

EU SME Centre: http://www.eusmecentre.org.cn

 

wtorek 18 października, godzina 10.30 – 15.30

Centrum Konferencyjne „Zielna”, ul. Zielna 37

gdzie to jest: http://www.centrumzielna.pl/lokalizacja 

 

środa 19 i czwartek 20 października. VIII Kongres Nowego Przemysłu: energetyka – gaz – paliwa. Zawsze są tłumy, co kongres zawdzięcza ciekawym tematom i przede wszystkim doborowi panelistów z najwyższej półki. Co prawda dziś, póki co, znamy tylko tematy, jakie będą poruszone podczas kongresu, nie znamy jeszcze panelistów ale trudno wątpić, żeby akurat tym razem było inaczej. Jeśli idzie o tematy, to te związane z energią zawsze były obecne i było tego sporo ale tym razem wypełnią one program kongresu w całości. Będzie o polityce energetycznej Unii, o wyzwaniach stojących w związku z tym przed naszą energetyką, o koniecznych inwestycjach (spawy nie stoją tu chyba dobrze). O ciepłownictwie. Ale też o gazie, także tym łupkowym. I o ropie naftowej. Minusem jest to, że nie zawsze jest szansa na zadanie pytania ale możemy spróbować to zrobić na przykład podczas przerwy. Tak, jak w zeszłym roku kongres odbędzie się w hotelu Sheraton. Organizatorem jest grupa PTWP S.A. do której należy miesięcznik gospodarczy Nowy Przemysł oraz portal www.wnp.pl. Wieczorem pierwszego dnia w hotelu odbędzie się też gala podczas której zostaną wręczone przyznawane przez kolegium reakcyjne miesięcznika nagrody „Nowy Impuls” ale w tym wypadku obowiązują osobne zaproszenia. Udział wymaga dokonania wcześniejszego zgłoszenia i wymaga założenia konta na stronie portalu www.wnp.plale opłaci się, bo kongres nie jest jedynym wydarzeniem, na które zapraszają.  Dokonując zgłoszenia powinniśmy zaznaczyć, w których częściach kongresu chcemy uczestniczyć.

 

więcej: http://www.wnp.pl/konferencje/1781.html

zgłoszenia: https://www.ptwp.pl/konferencje

 

środa 19 października, godzina 9.00 – 16.30

czwartek 20 października, godzina 9.00 – 16.00

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

poniedziałek 24 października. X Forum Korporacyjne. O forum już pisaliśmy osobno. To będzie dziesiąte, a więc jubileuszowe. Pomyślano je jako płaszczyznę dialogu pomiędzy sektorem bankowym, a przedsiębiorcami. Od kilku lat współorganizatorem forum wspólnie ze Związkiem Banków Polskich jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (i tak będzie i w tym roku). W tym roku forum ma specjalnego adresata, sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor, który w tym dialogu mógł czuć się nieco pominięty. Sporo miejsca poświecono w programie finansowaniu tego sektora w Europie i zmianom z jakimi trzeba się tu liczyć, a które dotyczyć będą także Polski. Warto tu zwrócić uwagę, że w forum weźmie udział Antonio Tajani, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz komisarz ds. przemysłu i przedsiębiorczości. Ale mowa też będzie o naszych własnych polskich tu doświadczeniach. I temu, na co realnie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć. Jednym z punktów obszernego programu jest także okrągły stół przedsiębiorcy – bankowcy. Część sesji odbywać się tu będzie równolegle i musimy dokonać wyboru, w której z nich chcemy uczestniczyć (należy to zaznaczyć dokonując zgłoszenia). Formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia będą przyjmowane do 20 października) i szczegółowy program forum do pobrania na naszej stronie.

 

więcej: http://www.kie.biz.pl/new/news/czytaj/515

 

poniedziałek 24 października, godzina 10.00 – 16.30

(po zakończeniu obrad, o 16.45 wspólny obiad)

hotel WESTIN, Aleja Jana Pawła II 21, róg Grzybowskiej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/66f38ej

 

poniedziałek 24 i wtorek 25 października. VII Forum Rynku Zdrowia. Zaprasza na nie do hotelu Sheraton redakcja miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia. Organizatorzy nie kryją, wręcz przeciwnie podkreślają, że wybór października, miesiąca w którym odbędą się wybory jest nieprzypadkowy. Ale trochę przestrzelili z wyborem daty, forum odbędzie się dwa tygodnie po wyborach. Forum ma być więc podsumowaniem działań legislacyjnych w dziedzinie ochrony zdrowia i zarazem (skoro odbędzie się już po wyborach) próbą sporządzenia bilansu otwarcia. Będzie o ubezpieczeniach zdrowotnych. Dużo miejsca poświęcono sprawom leków, nie zabraknie też tematu zarządzania placówkami medycznymi i roli technologii informatycznych. I to wciąż tylko niektóre tematy. Sesje na które podzielono konferencję odbywać się będą w części równolegle i dlatego jeśli zgłosimy swój udział w konferencji, będziemy musieli zdecydować, w których z nich chcemy uczestniczyć (należy to zaznaczyć przy dokonywaniu zgłoszenia). Trzeba więc uważnie przestudiować ramowy program forum, który jest do pobrania na podanej niżej stronie. Wieczorem pierwszego dnia odbędzie się też uroczystość wręczenia wyróżnień przyznanych w plebiscycie redakcję miesięcznika ale tu obowiązują odrębne zaproszenia (jeśli chcielibyśmy wziąć w niej udział, należy to zaznaczyć dokonując zgłoszenia). Zgłoszenia udziału w konferencji należy dokonać za pomocą formularza on-line, który zamieszczono na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/3urmyww

zgłoszenie: https://www.ptwp.pl/konferencje

 

poniedziałek 24 października, godzina 9.00 – 16.00 i o 19.00 gala

wtorek 25 października, godzina 9.00 – 16.00

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

czwartek 27 październik. Mechanizmy wsparcia dla inwestycji energooszczędnych. To, że powinniśmy oszczędzać energię, że nawet musimy (wręcz nie mamy innego wyjścia) – o tym chyba nie trzeba przekonywać. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Bo aby zacząć oszczędzać, wpierw trzeba zainwestować. Jeśli chcemy mniej wydawać na ogrzewanie, trzeba docieplić budynek. Zaś w przemyśle oszczędności w zużyciu energii wymagają inwestycji w nowoczesne technologie, które to umożliwią. Organizatorzy liczą, że konferencja pomoże w znalezieniu rozwiązania, skąd środki na te inwestycje zdobyć. Jednym z rozważanym pomysłów będzie uznanie, że spłatę kredytu zapewnią oszczędności na zużyciu energii. Wymusiłoby to z jednej strony inwestycje o odpowiednim, mierzalnym efekcie w tym zakresie. A z drugiej strony zapewniłoby łatwiejszy i tańszy dostęp do kredytów na ten cel (w mniejszym zakresie lub wcale nie byłyby potrzebne gwarancje kredytowe). To jeden z pomysłów. Wśród zaproszonych na konferencję gości znaleźli się Jan Rączka, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Na pewno będzie prof. Krzysztof Żmijewski, sekretarz generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji. Jeden z najlepiej zorientowanych w tych sprawach ludzi w Polsce i umiejący na dodatek przedstawić je w sposób zrozumiały nie tylko dla fachowców. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 października, formularz zgłoszeniowy, tak jak i szczegółowy program konferencji jest do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/3ozfcqh

 

czwartek 27 października, godzina 9.30 – 16.45

(rejestracja i poranna kawa od 8.30)

Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat,

ul. Nowy Świat 6/12 róg Alei Jerozolimskich

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3pkvkd3

 

czwartek 27 październik. Hong Kong – Guangdong Business Conference in Warsaw 2011. Hongkong, mający w Chinach specjalny status oraz przylegająca doń chińska prowincja Guangdong, u nas bardziej znana jako Kanton, to wciąż najbardziej dynamicznie rozwijający się region Chin i pełniący kluczową rolę w ich eksporcie (a co za tym idzie, jedno z najważniejszych miejsc na mapie gospodarczej świata. Do Warszawy ma przyjechać aż trzystu kantońskich biznesmenów, określenie więc przez organizatorów konferencji jako największego wydarzenia gospodarczego w naszej części Europy nie musi być więc wcale przesadą. Konferencja ma dość nietypowy ale logiczny ze względu na jej cel program. Po części oficjalnej, wezmą w niej udział oprócz chińskiego ambasadora także gubernator prowincji Guandong i główny sekretarz Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu, oddzieloną lunchem drugą część konferencji przeznaczono na bezpośrednie już konsultacje biznesowe. Nacisk jest bowiem położony na nawiązywanie praktycznych kontaktów biznesowych pomiędzy partnerami z Chin i z Polski. Zgłoszenia udziału w konferencji można dokonać korzystając z formularza on-line zamieszczonego na poświęconej wydarzeniu stronie. Znajdziecie tam też nie tylko program,  ale i listę gości z Chin, którzy przylecą na konferencję do Warszawy.

 

więcej: http://hkguangdong2011.com

 

czwartek 27 października, godzina 10.00 – 16.30

hotel Hilton, ul. Grzybowska 63, róg Wroniej

gdzie to jest: http://hkguangdong2011.com/place.aspx

 

czwartek 27 październik. Monitoring Rynku Budowlanego 2011. Konferencja organizowana jest przez firmę ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku już przez po raz czternasty i stanowi próbę podsumowania wyników budownictwa oraz prezentacji aktualnych panujących tu trendów. Mowa będzie i o rynku budownictwa mieszkaniowego, i o rynku dla firm specjalizujących się w budowie infrastruktury. W programie znalazło się też miejsce dla przedstawienia zmian zachodzących w dziedzinie dystrybucji materiałów budowlanych. I sposobów komunikacji z klientami (w tym wykorzystania w tym celu mediów społecznościowych). Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy do pobrania na podanej niżej stronie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 października.

 

więcej: http://tinyurl.com/3vfdsp4

 

czwartek 27 października, godzina 10.00 – 16.00

hotel Lord, Aleja Krakowska 218

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3nn574m

 

Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu