administrator
29 czerwca

Jego pełna i nieco przydługa nazwa to w tłumaczeniu na polski Program ramowy na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020. Następca programu ramowego CIP ma wśród swoich zadań budowanie narzędzi umożliwiających małym i średnim firmom dostęp do kredytów. Choć jest to jeden z programów administrowanych wprost z Brukseli, to nie ma to praktycznego znaczenia dla korzystających z tych kredytów przedsiębiorstw. W Brukseli następuje bowiem tylko wybór pośredników finansowych, którzy tych kredytów udzielają. 

22 czerwca

Organizowany jest już po raz czwarty. Wydarzenie o charakterze branżowym, ale należy to rozumieć dość szeroko, bo chodzi tu zarówno o budowę dróg i kolei, jak energetykę (zdecydowanie jednak nie prosumencką), czy oświetlenie ulic, czemu ma być nawet poświęcone jedno z czterech składających się na kongres równoległych forów.

22 czerwca

Czyli po prostu loga. Ich rejestracją nie zajmuje się już OHIM, ale od marca jego następca, EUIPO, czyli Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Zmieniły się też nieco zasady. Rejestracja wspólnotowych znaków towarowych jest jednak dalej prosta, szybka (wszystko można zrobić przez Internet) i niezbyt kosztowna. Uzyskana w ten sposób ochrona jest jednak w znacznym stopniu iluzoryczna. 

11 czerwca

Jak co roku, ubrani w togi i będące insygniami ich władzy łańcuchy, członkowie władz warszawskich cechów przejdą w uroczystym pochodzie z katedry pod pomnik Kilińskiego na Podwalu. Towarzyszyć im będą przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz kompania honorowa Wojska Polskiego. W tym roku będą to jednocześnie obchody równego pięćsetlecia warszawskiego cechu Złotników, dziś będącego częścią Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy. Jego siedziba, mieszczącą też Muzeum Zegarów, znajduje się dokładnie za plecami pomnika. 

15 czerwca

Okazją jest równa, 25 rocznica podpisania Traktatu o Przyjaźni i Dobrym Sąsiedztwie.  W szczycie weźmie udział ponad 300 uczestników, w tym wielu gości z Niemiec, reprezentujących Konfederację Niemieckich Związków Pracodawców (BDA) oraz Federację Niemieckiego Przemysłu (BDI). To wydarzenie towarzyszące dorocznej Gali Nagród Lewiatana, od którego otrzymaliśmy zaproszenie. 

11 czerwca

Do Igrzysk Olimpijskich w Rio zostało jeszcze dwa miesiące, ale poczuć ten klimat będzie można już w ten weekend, podczas pikniku na Kępie Potockiej. Swoją obecność zapowiedziało dwustu naszych olimpijskich medalistów. A wielu konkurencjach będzie można spróbować swych sił samemu lub pokibicować dzieciom, bo piknik to propozycja dla całej rodziny. I to zarówno w konkurencjach olimpijskich, jak i tych, których program igrzysk nie obejmuje. 

17 czerwca

Czyli, jak zbudować sprawną e-administrację i wesprzeć e-gospodarkę. Kolejna już debata z cyklu „Czas na patriotyzm gospodarczy” organizowanych przez Puls Biznesu, na którą jesteśmy zaproszeni do siedziby Giełdy na Książęcą. Otworzy ją wystąpienia wicepremiera Jarosława Gowina.

15 czerwca

Zorganizowany pod patronatem prezydenta Polski Andrzeja Dudy kongres rozpocznie jego wystąpienie i odbędzie on się w jego siedzibie w pałacu namiestnikowskim, co także w sposób symboliczny dodaje mu rangi. Ale ważny jest on nie tylko z tych względów. Jego i to jawnie postawionym celem jest bowiem próba odpowiedzi na pytanie, „Dlaczego i do czego potrzebna jest nam reprezentatywna organizacja MSP?”. 

9 czerwca

Podczas tego szkolenia spróbujemy… poznać siebie, bo najskuteczniejsi w swoich działaniach jesteśmy wtedy, gdy wykorzystujemy nasze własne predyspozycje. Są narzędzia pozwalające takie predyspozycje rozpoznać i skorzystamy z jednego z nich, polskiego, a więc dostosowanego do naszych realiów modelu FRIS®. Naszymi ekspertami będą Ewa Daroszewska i Rafał Foss, założyciele wykorzystującej tę metodę Akademii Dobrego Czasu

13 czerwca

Jak co roku w sportowej rywalizacji zmierzyli się aktorzy, do których dołączyli muzycy i dziennikarze. Spotkali się by w ten nietypowy sposób uczcić świetnego aktora, ale zarazem zapalonego wędkarza Mariana Łącza, który swoją pasją zaraził córkę, również świetną aktorkę, Laurę Łącz. Obowiązki organizatora niestety regularnie przeszkadzają jej w wykazaniu się, że również pod tym względem ojciec nie mógłby się jej wstydzić.

7 czerwca Warszawa, 16 czerwca Gdańsk

Uroczystości wręczenia nagród dla najlepszych eksporterów (to kategoria główna), a także między dla firmy najdynamiczniej rozwijającej eksport i najlepszego eksportowego produktu, towarzyszyć będzie poprzedzająca je konferencja związana z tą tematyką, mająca pokazać możliwości, jakie daje eksport, ale i przestrzec, przed czyhającymi na tej drodze pułapkami. 

14 i 15 czerwca

Kraków jednak pozazdrościł Warszawie i ostro z nią konkurującym na polu organizacji wielkich wydarzeń biznesowych Katowicom. Krakowski kongres, poświęcony nowej gospodarce, to wręcz bezpośredni konkurent zbliżającego się Kongresu Innowacyjnej Gospodarki organizowanego w Warszawie. 4.0 Economy oznacza nawiązanie do czwartej rewolucji przemysłowej.  Chodzi o identyfikację wyzwań i próbę znalezienia na nie odpowiedzi.

14 czerwca

Zmiany w prawie pracy, które weszły w życie w lutym, są duże, wręcz rewolucyjne. Zapoznanie się z nimi to cel tego szkolenia, zorganizowanego przez Centrum Promocji Informatyki. Dla członków klubu 10% zniżki (szczegóły w newsletterze).

4 czerwca

Biblioteki pozazdrościły muzeom i też mają swoją noc. I to po raz drugi. Do akcji w tym roku włączyło się już ponad tysiąc, dużo więc więcej niż w zeszłym roku, bo wtedy było ich sześćset. Wiodącą role odegra znów Biblioteka Narodowa, której ranga po prostu zobowiązuje. Ale nie oznacza to, że będzie tam oficjalnie i drętwo. Wśród przygotowanych tam atrakcji spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem (raczej przedstawiać nie trzeba) i Teatrem Improwizowanym „Klancyk”. Są super, ale jeśli ich nie znacie, to lepiej, by przedstawili się Wam sami…

14 czerwca

Od podpisania historycznego  Traktat o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy mija w tym roku równe 25 lat. Tymczasem wydaje się, że stosunki między Polską a Niemcami od lat nie były aż tak chłodne, by nie powiedzieć wręcz złe. Czy jednak dotyczy to też tego, jak Polacy i Niemcy postrzegają się nawzajem? I jak zapytani o to naprawdę oceniają stan tych stosunków? 

2 czerwca

Pokaz mody podzielono na dwie części, zatytułowane „Stylowa kobieta z dyplomacją” i „Kobieta zmienną jest”, bo każda część będzie miała inny klimat. Tym, co obie części spoi, będzie towarzyszący im występ wokalisty Grzegorza Wilka, ale to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów. Całość poprowadzą Laura Łącz i Ryszard Rembiszewski


pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu