administrator
12 - 14 października

W określeniu europejski nie było przesady, uczestnicy trzydniowego kongresu zjechali do Katowic wręcz z całego świata. Najważniejsi byli oczywiście polscy przedsiębiorcy, to dla nich został on zorganizowany. Mali i średni przedsiębiorcy stanowią w Polsce i niemal w całej Europie koło zamachowe gospodarki. Przeważają nie tylko liczebnie, to akurat nie może dziwić, ale zawdzięczamy im 70% miejsc pracy i niemal połowę dochodu narodowego. Swoim patronatem objęła kongres Komisja Europejska, jak i Parlament Europejski, jako jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń organizowanych w Europie. 

5 września

Tym razem odbył się pod hasłem „Zdrowy Człowiek, Zdrowy Dom”. Było o zdrowym odżywianiu się i o środowisku, w którym najczęściej przebywamy (poza notorycznymi pracoholikami), czyli o domu, w tym o alergenach i jak się przed nimi chronić. Główny wykład konferencji poprowadził Grzegorz Kleszcz, wielokrotny mistrz Polski oraz rekordzista Polski w podnoszeniu ciężarów, trzykrotny olimpijczyk, który opowiedział o sporcie, jako sposobie utrzymania zdrowia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Anny Kalaty, byłej minister pracy i polityki społecznej, kobiety sukcesu, przedsiębiorcy, która poświęciła swój wykład zdrowiu menadżera… 

5 września

Biegliśmy, by popierać transplantacje. Bieg, który odbył się w Łazienkach Królewskich, zorganizowany był już po raz siódmy. Podczas biegu zobaczymliśmy gwiazdy małego i dużego ekranu oraz sceny, biegnące razem z ludźmi po przeszczepach. Najważniejszym punktem wydarzenia było wspólne bicie rekordu Guinnessa w nordic walking! Partnerem wydarzenia był nasz magazyn przedsiębiorcy@eu.

20 września

Tym razem Gracje odebrały Jolanta Kwaśniewska, Katarzyna Dowbor, Lidia Popiel i Grażyna Wolszczak. To nagroda dla osób wyjątkowych, indywidualności, które już niejedną nagrodę otrzymały, ale chyba dla nich również szczególna: za ich własny styl, dzięki któremu mogą nam służyć za wzór także pod względem elegancji. Nagrodę wręczyliśmy już po raz czwarty, więc pewnie tłumaczenie, za co ją przyznajemy, nie jest już tak naprawdę potrzebne. 

17 – 19 września

W olbrzymich, przypominających lotniczy hangar, halach Centrum MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie stanęło kilkaset stoisk, a wielu wystawców dotarło tam prosto z Chin. Swoje oferty zaprezentowały też firmy chińskie już w Polsce obecne, a także polskie, chcące na współpracy z chińskimi firmami skorzystać. 

finał już 24 października

Do finału powoli zbliża się tegoroczna edycja konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców. Kto otrzyma tę prestiżową nagrodę dowiemy się podczas gali, która odbędzie się 24 października. Zadecyduje o tym kapituła konkursu pod przewodnictwem pod Waldemara Piórka z Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, w której gronie zasiada też prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, Barbara Jończyk

7 września

W Le Bistro Rozbrat, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Izy Jaśniewskiej. Wystawa była efektem współpracy restauracji z galerią BE-ART exclusive, której zadeklarowanym celem jest nadanie temu miejscu podwójnej roli, przybytku sztuki kulinarnej (w wydaniu francuskim), połączonego z galerią polskiej sztuki współczesnej. Objęliśmy tę wystawę, jako klub, naszym patronatem (razem z magazynem przedsiebiorcy@eu):

27 sierpnia

Już dwa dni po śniadaniu zaprosiliśmy na pierwszą po wakacyjnej przerwie, kolację biznesową. Spotkaliśmy się u nowego członka klubu, w restauracji Varso Vie na placu Konstytucji, a wieczór swoją muzyką umił nam Ygor Przebindowski Trio.

30 sierpnia

I znów zapraszają nas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. Najbliższe forum będzie benefisem Marka Majewskiego. Jedni kojarzą go z telewizyjnymi i radiowymi szopkami, których był współautorem razem z Marcinem Wolskim, inni z felietonami we „Wprost”, inni jeszcze z kabaretami „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”.

25 sierpnia

Temat pierwszej po wakacjach kawy z ekspertem był praktyczny. Spotyka się z nim każdy przedsiębiorca i dosłownie każdy, jako potencjalny klient. Nie tak dawno nowelizowane przepisy kładą nacisk na ochronę nas w tej drugiej roli. Niby dobrze, reklamowy spam zalewa, nie robiąc różnicy, także nasze skrzynki mailowe, ale nakłada to na przedsiębiorcę dodatkowe obowiązki.

12 - 14 września

Formuła jest dobra i już sprawdzona. Polonijni przedsiębiorcy z całego świata przyjeżdżają do Warszawy, a potem odwiedzają wybrany region kraju. Co roku inny. Przyjeżdżają tu po to, by dowiedzieć się, jakie są możliwości prowadzenia interesów w kraju, z którym wiążą ich więzy rodzinne. Ważne, by spotkali się tu nie tylko z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych, ale i z działającymi tu przedsiębiorcami, z którymi te interesy mogliby wspólnie prowadzić. Stąd skierowane było do nas zaproszenie. W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem „Partnerstwo dla sukcesu”.

25 - 27 września

Wbrew pierwotnym planom otwarcie Muzeum Słoików Świata nie odbyło się podczas festiwalu, bo przesunął sie termin festiwalu. Ale festiwal był okazją, aby je odwiedzić. A nawet, można powiedzieć, był to punkt obowiązkowy. Tymczasową swoją siedzibę (a może już stałą?) znalazło ono w Muzeum Techniki w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. A muzeum to wyjątkowe, bo dotąd słoik swojego muzeum nie miał (ani w Polsce, ani nigdzie), choć towarzyszy nam od weki weków...

12 sierpnia

Poprzednio było o aktualnych konkursach w ramach ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz obejmującego pięć najmniej zamożnych województw Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Teraz ruszymy w podróż po województwach, najwięcej pieniędzy dla przedsiębiorców rozdzielanych będzie bowiem właśnie tam.

7 sierpnia

Ruszają właśnie trzy konkursy na środki z nowej perspektywy finansowej, czyli z nowego unijnego budżetu. Dotąd były to głównie resztki środków z poprzedniego. Z nich uwagę zwracamy zwłaszcza na Bon na innowacje dla MŚP (poddziałanie 2.3.2 w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, następcy dawnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka). Jeśli potrzebujemy pomocy naukowców w opracowaniu wyrobu, usługi, projektu wzorniczego, a także technologii produkcji, to są to pieniądze dla nas. 

wrzesień

Członkiem naszego klubu ta, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym i audycie finansowym firma, jest praktycznie od początku. 130 specjalistów, biura w 7 miastach i ponad dwadzieścia już lat obecności na rynku. Szkolenia to tylko jeden z obszarów ich działalności, ale są tym skuteczniejsi, że posiadaną teoretyczną wiedzę wspierają praktycznym doświadczeniem. Co proponują nam po krótkiej wakacyjnej przerwie we wrześniu? 

sierpień i wrzesień, 16 miast

. Chodzi oczywiście o fundusze dla przedsiębiorców, temat aktualnie gorący, bo pierwsze konkursy już ruszają. Jak z tych funduszy skorzystać? To może okazać się proste, jeśli zdobędziemy trochę wiedzy na ten temat. A okazją są te szkolenia. Organizowane będą w całym kraju, w sumie w 16 miastach (czyli tylu, ile jest województw). Udział w nich jest bezpłatny, a dla tych, którzy będą musieli dojechać, organizatorzy zapewniają nie tylko zwrot kosztów dojazdu, ale i bezpłatny nocleg (szkolenia są dwudniowe). 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu