O powodzeniu tego programu przekonujemy się co roku podczas wielkiej gali, na której spotykamy tłum jego laureatów, bo nie pierwszy raz obejmujemy go naszym patronatem razem z magazynem przedsiebiorcy@eu. Jego powodzenie nie jest przypadkiem, to, czego wymagamy od partnerów w biznesie to przecież bycie fair. Z niesolidnymi przedsiębiorcami nikt nie chce mieć do czynienia. Tego samego oczekują od nas klienci. I pracownicy, bo o nich dziś też już trzeba się starać. Jeśli tacy jesteśmy, warto się tym pochwalić jako naszym atutem. Uczestnictwo w programie jest okazją, aby to zrobić.
„Po latach kryzysów Unia Europejska stoi przed wyzwaniem odbudowy zaufania Europejczyków i zniwelowania sporów między państwami członkowskimi. Jak tego dokonać?” czytamy w zaproszeniu przesłanym nam przez Instytut Spraw Publicznych na konferencję, podczas której zostanie zaprezentowany raport zatytułowany „Re-energising Europe: A package deal for the EU27”, pakiet propozycji dla ożywienia UE, rezultat kilkunastomiesięcznych prac dziesięciu instytutów analitycznych z całej Europy. Jednym z punktów programu jest też wystąpienie Hermana Van Rompuya, poprzednika Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, obecnie stojącego na czele niezależnego thinktanku European Policy Centre.
Wychodzimy z inicjatywą wspólnego świętowania „Walentynek” w znanej nam restauracji Awangarda, która przygotowała dla nas atrakcyjną ofertę na uczczenie święta zakochanych. Będzie pyszne jedzenie i dobra muzyka, a także odpowiedni nastrój, czyli wszystko to, co niezbędne jest, by się dobrze bawić. Jednak zdecydować musimy się szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona, a chcielibyśmy mieć wydzieloną dla klubowiczów strefę, tak abyśmy byli wszyscy razem.
Na pierwszej w tym roku kawie z ekspertem spotkaliśmy się w Drukarni na warszawskim Kamionku, u nowego członka klubu. Naszym ekspertem był Paweł Nykiel, przedsiębiorca, społecznik, zwolennik i promotor sharing economy. Twórca pierwszej w Polsce platformy ekonomii społecznej Divideyou, która służy łączeniu inwestorów z prosumentami i uczy alternatywnego finansowania biznesu.
O elektromobilności jako pierwszej rewolucji przemysłowej, w której może uczestniczyć Polska mówił Mateusz Morawiecki jeszcze jako wicepremier i minister rozwoju. Powtórzył to w swoim expose. Właśnie kończą się prace legislacyjne nad ustawą o elektromobliności, uchwalił ją już Sejm i trafiła do Senatu. To już coś więcej niż modne hasło, powoli zaczyna się to przekładać na konkrety. Zorganizowaną przez Naczelną Organizację Techniczną i Stowarzyszenie Elektryków Polskich konferencję objęliśmy patronatem klubu oraz magazynu przedsiębiorcy@eu.