administrator
28 października

Podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych poznaliśmy laureatów tego prestiżowego konkursu o wieloletniej już tradycji, po raz pierwszy odbył się bowiem w 1994 roku. Nagradzane są w nim najaktywniejsze, najbardziej innowacyjne i konkurencyjne firmy, zarówno produkcyjne, jak usługowe i handlowe. W tym rzemieślnicze, organizatorami konkursu są bowiem Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

5 - 15 listopada, Warszawa

Już tylko dwa tygodnie zostało do dnia, w którym Sputnik wyląduje w Warszawie. Wyląduje po raz dziewiąty i nie będzie to pierwszy raz, gdy będziemy temu lądowaniu towarzyszyć. I pilnie chodzić do kina, by nie ominęło nas nic z tego, co warto i wręcz trzeba zobaczyć. Bo festiwal to prawdziwe święto rosyjskiego kina w Polsce. W sekcji konkursowej zobaczymy w tym roku 15 filmów i jak ktoś chce być z kinem rosyjskim na bieżąco, to jest to absolutne minimum. 

19 listopada - 2 grudnia

Już wkrótce odwiedzi Polskę legendarny chór Aleksandrowa. Swoją koncertową trasę rozpocznie w Warszawie występem na Torwarze. Nie będzie to pierwszy raz i choć odwiedzi aż 14 miast, wszędzie może spodziewać się kompletów na widowni. Bo chór Aleksandrowa jest jedyny i niepowtarzalny. I po prostu trzeba ich usłyszeć, a także zobaczyć…

7 listopada

Znów do Warszawy zjechali z całej Polski, a nawet z zagranicy, ludzie, których różnią poglądy, ale nie przekonanie, że debata o Polsce jest potrzebna. To, że kongres odbył się tuż po wyborach, na pewno tej debacie sprzyjało. Opadły, choć na chwilę tylko, jak się miało okazać, wyborcze emocje. Oczekiwaliśmy na powołanie nowego rządu. Pozostały zaś wyzwania, przed którymi Polska stała i dalej stoi. Zaproszenie skierowane było do wszystkich, którzy chcieli w tej debacie uczestniczyć i tak jest od samego początku. Po raz drugi, jako klub, współpracowaliśmy z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową przy jego organizacji, a magazyn przedsiębiorcy@eu objął go swoim patronatem medialnym. 

27 października

Joanna Hetman-Krajewska jest nie tylko świetnym prawnikiem, ale i ma temperament świetnego wykładowcy. Którym zresztą jest, bo pracę we własnej kancelarii prawniczej łączy z pracą na uczelni. Dziedzina prawa, w której się specjalizuje jest sama w sobie fascynująca, a dla przedsiębiorców ma także znaczenie praktyczne.

3 i 4 października

Ten wyjazd planowaliśmy od dawna, trochę chyba nawet zbyt długo zwlekaliśmy i wahaliśmy się, ale tylko po to, by udał się nadzwyczajnie. Dopisała nawet pogoda, na chwilę wróciło do nas lato, choć już w parę dni później miało przyjść jej załamanie. Na miejscu czekały nas wszystkie atrakcje Jabłoń Lake Resort, ale integrować zaczęliśmy się już w autokarze naszego klubowicza, Jacka Przybysza z Garden Service, który zasponsorował nam transport autokarem w jedną i drugą stronę.

22 października

Nasz klub stale się powiększa i dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie w formule, która pozwoliłaby jego członkom krótko przedstawić ich firmy i rodzaj poszukiwanych kontaktów. By ułatwić ten pierwszy krok na drodze wzajemnego poznania się. Licząc oczywiście także na konkretny biznesowy wymiar tego spotkania. I chyba się nie zawiedliśmy. A na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich na bankiet. 

20 - 22 listopada

Była to największa impreza motoryzacyjna w Polsce. Zaprezentowane zostaływszystkie najnowsze modele aut dostępne w Polsce i wiele z tych jeszcze niedostępnych też. Można je było wypróbować i od razu kupić. Te starsze modele także były i kupić je można byłó znacznie taniej, bo to sygnał do wyprzedaży. A przecież rok temu były częścią najnowszej oferty. Wszystko to w jednym miejscu, na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie. Raptem kwadrans drogi z centrum Warszawy, oczywiście samochodem. Objęliśmy to wydarzenie patronatem klubu i naszego magazynu, przedsiębiorcy@eu. 

22 września

Spotkaliśmy się u naszego klubowicza, w niedawno odnowionym Florianie, którego zobaczyliśmy w nowej aranżacji. Zmiana wyszła zdecydowanie na korzyść! Ekspertem, którego zaprosiliśmy tam na kawę, był Tomasz Kurek, wiceprezes Agencji Rozwoju Innowacji. Zapytaliśmy go o środki unijne, bo pierwsze konkursy w ramach aktualnej perspektywy unijnej 2014 – 2020 właśnie ruszyły... 

23 września

Na kolejny nasz klubowy salonik artystyczny zaprosiliśmy tym razem wspólnie z Galerią STALOWA. Był to wernisaż malarstwa Bartosza Czarneckiego. Młodego i bardzo interesującego malarza, który jest odkryciem Galerii STALOWA, a odtąd już naszym wspólnym...

12 - 14 października

W określeniu europejski nie było przesady, uczestnicy trzydniowego kongresu zjechali do Katowic wręcz z całego świata. Najważniejsi byli oczywiście polscy przedsiębiorcy, to dla nich został on zorganizowany. Mali i średni przedsiębiorcy stanowią w Polsce i niemal w całej Europie koło zamachowe gospodarki. Przeważają nie tylko liczebnie, to akurat nie może dziwić, ale zawdzięczamy im 70% miejsc pracy i niemal połowę dochodu narodowego. Swoim patronatem objęła kongres Komisja Europejska, jak i Parlament Europejski, jako jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń organizowanych w Europie. 

5 września

Tym razem odbył się pod hasłem „Zdrowy Człowiek, Zdrowy Dom”. Było o zdrowym odżywianiu się i o środowisku, w którym najczęściej przebywamy (poza notorycznymi pracoholikami), czyli o domu, w tym o alergenach i jak się przed nimi chronić. Główny wykład konferencji poprowadził Grzegorz Kleszcz, wielokrotny mistrz Polski oraz rekordzista Polski w podnoszeniu ciężarów, trzykrotny olimpijczyk, który opowiedział o sporcie, jako sposobie utrzymania zdrowia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Anny Kalaty, byłej minister pracy i polityki społecznej, kobiety sukcesu, przedsiębiorcy, która poświęciła swój wykład zdrowiu menadżera… 

5 września

Biegliśmy, by popierać transplantacje. Bieg, który odbył się w Łazienkach Królewskich, zorganizowany był już po raz siódmy. Podczas biegu zobaczymliśmy gwiazdy małego i dużego ekranu oraz sceny, biegnące razem z ludźmi po przeszczepach. Najważniejszym punktem wydarzenia było wspólne bicie rekordu Guinnessa w nordic walking! Partnerem wydarzenia był nasz magazyn przedsiębiorcy@eu.

20 września

Tym razem Gracje odebrały Jolanta Kwaśniewska, Katarzyna Dowbor, Lidia Popiel i Grażyna Wolszczak. To nagroda dla osób wyjątkowych, indywidualności, które już niejedną nagrodę otrzymały, ale chyba dla nich również szczególna: za ich własny styl, dzięki któremu mogą nam służyć za wzór także pod względem elegancji. Nagrodę wręczyliśmy już po raz czwarty, więc pewnie tłumaczenie, za co ją przyznajemy, nie jest już tak naprawdę potrzebne. 

17 – 19 września

W olbrzymich, przypominających lotniczy hangar, halach Centrum MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie stanęło kilkaset stoisk, a wielu wystawców dotarło tam prosto z Chin. Swoje oferty zaprezentowały też firmy chińskie już w Polsce obecne, a także polskie, chcące na współpracy z chińskimi firmami skorzystać. 

finał już 24 października

Do finału powoli zbliża się tegoroczna edycja konkursu Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców. Kto otrzyma tę prestiżową nagrodę dowiemy się podczas gali, która odbędzie się 24 października. Zadecyduje o tym kapituła konkursu pod przewodnictwem pod Waldemara Piórka z Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, w której gronie zasiada też prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, Barbara Jończyk

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu