administrator
klub podróżnika

Na Cejlon zapraszamy w listopadzie, porze roku, której w Polsce jako wakacyjnej nie kojarzymy. Właśnie… dlatego. Użyliśmy tu starej nazwy kraju, będącej u nas i nie tylko u nas symbolem egzotyki. Nowa, Sri Lanka, używana od 1972, oznacza „olśniewający kraj” ale brzmi dla naszego ucha już zdecydowanie gorzej.

6 lipca

Spotkaliśmy się w Arco może nie w najliczniejszym gronie (lato!) ale bawiliśmy się dobrze. Rywalizacja jak zwykle była zacięta. Zwyciężyła tym razem zwyciężyła Dominika, a drugie miejsce zajęła Ela. Dla zwycięzcy była oczywiście słodka nagroda ale skromniejsze (i też słodkie) nagrody otrzymali wszyscy. Za serce do walki. 

25 czerwca

To było kolejne spotkanie z cyklu, na które do Maski zapraszamy co miesiąc i nad którym jako klub objęliśmy patronat. Tym razem swoje kreacje zaprezentowała doświadczona projektantka, Joanna Misztela, prowadząca pod swoim nazwiskiem własne studio projektowe.

24 czerwca

W jeden z pierwszych letnich wieczorów zaprosiliśmy klubowiczów do Floriana. Po to, by w miłym gronie, przy smacznie zastawionym stole i dobrym winie spotkać się i porozmawiać.

19 czerwca

Wybierana była Miss Miesiąca. Były więc piękne modelki, które zaprezentowały się tak w strojach wieczorowych, jak i zmysłowych strojach kąpielowych. I ta najpiękniejsza (w tym miesiącu). Zaprosił nas Gentleman, miesięcznik dla prawdziwych mężczyzn (którzy gentlemanami być muszą), a my jako klub objęliśmy nad imprezą patronat

19 czerwca

Kolejne, trzecie już Forum Gospodarcze odbyło się tak, jak zeszłoroczne w Pałacu Kultury i Nauki. Tak, jak nad poprzednim, objęliśmy nad nim jako klub patronat. Nie zabrakło też oczywiście wśród jego uczestników naszych klubowiczów.

9 czerwca

Na konferencję, mającą być próbą dokonania na gorąco oceny wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego, zaprosił nas jej współorganizator, nasz partner demosEuropa Centrum Strategii Europejskiej. Oceny rzeczywiście na gorąco, bo raptem w dwa dni po nich.

9 czerwca

Jak funkcjonują, jaki mają wpływ na rzeczywistość (są, chyba są tzw. czwarta władzą?) – tym między innymi sprawom poświęcona była konferencja, na którą zaprasił nas jej organizator, Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa. Mogliśmy posłuchać jak na ich temat wypowiadają się naukowcy i praktycy, dziennikarze. W tym ludzie o znanych nam z mediów nazwiskach.

Do wyciskania brukselki, czyli wykorzystywania funduszy unijnych jako sposobu zdobywania środków na rozwój firm mówił w czasie Forum wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. A nas szczególnie zainteresowało wystąpienie naszego klubowicza, Jolanty Roli-Zawadzkiej z firmy Superbet, zaproszonej przez organizatorów jako przykład (i wzór), jak to robić należy.

29 maja

Raz na miesiąc zapraszamy w ramach naszej klubowej akademii dobrego stylu do Maski. Tym razem główną atrakcją był pokaz kolekcji Urszuli Ray

7 czerwca

Przyłączyliśmy się ! Moglibyśmy nawet nie tłumaczyć dlaczego, przecież nasze ZA Europą jest zapisane w założeniach naszego klubu. Ale jednak to zrobimy. Może nie po pierwsze ale nie wypada. Nie wypada, abyśmy lekceważyli to, o co tyle lat zabiegaliśmy. Nasza droga do Europy nie była wcale ani łatwa, ani szybka. Ale opłaciło się! Nasza obecność przy urnach to też jest głos ZA Europą. Ale nie tylko.

3 czerwca

Nasz partner demosEUROPA – Centrum Strategii Europejskiej zaprosił nas na konferencję Strategia UE dla regionu Morza Bałtyckiego. Partnerstwo na rzecz Przedsiębiorczości, Innowacyjności i Konkurencyjności (bo tak brzmi pełna jej  nazwa). Konferencję, którą zorganizował wspólnie z ambasadą Szwecji, Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej, Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą oraz Baltic Development Forum.

28 - 31 maja

Z zaproszenia na targi Tajlandia Expo skorzystaliśmy po raz drugi, tym razem obejmując nad nimi także patronat medialny. Mimo kryzysu targi nie straciły w stosunku do zeszłego roku nic ze swego rozmachu, przeciwnie wzrosła liczba prezentujących swoją ofertę firm i doszły nowe elementy programu. Nie zmieniło się miejsce, tak, jak w zeszłym roku czterodniowe targi odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki – to wciąż, mimo, że targowych obiektów w Warszawie jest już całkiem sporo, miejsce najbardziej prestiżowe.

27 maja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprosiła nas na seminarium poświęcone unijnej dyrektywie usługowej. Będącej z jednej strony szansą dla naszych przedsiębiorstw, ale z drugiej strony także wyzwaniem. Tym razem było o szansie. I nie była to teoretyczna debata, ale podejście ściśle praktyczne, mowa była o tym, jak tą szansę wykorzystać.

noc z 16 na 17 maja

Przyłączamy się ! Co ma to wspólnego z deklarowanymi celami naszego Klubu ? Ano to, że jest to Europejska Noc Muzeów. Tej nocy w wielu europejskich miastach tłumy ludzie krążyć będą od muzeum do muzeum, które nie tylko o tak nietypowej porze będą otwarte, ale i wstęp do nich będzie wolny!

wspieramy

Ruszyła  Kampania Ogólnopolska na rzecz Transplantologii szpiku kostnego: Save Life / Ratujmy Życie (www.savelife.org.pl). Kampanię  otworzyła konferencja, która odbyła się w Katowicach 30 kwietnia w hotelu Qubus Prestige.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu