administrator
23 listopada

Na kolejnej biznesowej kolacji spotkaliśmy się w restauracji Bacio di Angelo. Gwiazdami wieczoru byli Iwona Węgrowska i Roland Bilicki z romskiego zespołu Romanca.  I oczywiście sama restauracja, której nazwa po włosku oznacza pocałunek anioła…

21 listopada

Konkurs ma już długą tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się bowiem w 1994 roku. Nagradzane są w nim firmy produkcyjne, handlowe i usługowe, w tym rzemieślnicze, należące do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, te najbardziej dynamiczne, innowacyjne i umiejące dzięki temu sprostać konkurencji na rynku. Liderzy. W tym roku kapituła konkursu postanowiła nagrodzić 17 firm. Po raz kolejny już nasz klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości objęły ten prestiżowy konkurs swoim patronatem medialnym.

14 listopada

Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

19 listopada

Czyli jaką rolę może odegrać kultura? Jesteśmy zaproszeni na międzynarodową konferencję, której temat, zawierający w sobie wezwanie do działania, bardzo nam się podoba. Też jesteśmy za tym, by było więcej Europy ale czy może w tym coś pomóc kultura?

21 i 22 listopada

Związek Rzemiosła Polskiego oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości zapraszają na dwudniową konferencję poświęconą dyskusji i wymianie doświadczeń na temat wyzwań stojących przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami w perspektywie szybko zmieniającego się rynku pracy i rosnącego znaczenia społecznej odpowiedzialności biznesu. To temat, który także nas powinien zainteresować.

6 listopada

Od lat praktycznie wszyscy narzekamy na złą jakość stanowionego prawa i pewnie każdy z nas jest w stanie podać tu jakiś zabawny, a właściwie mało zabawny przykład. Jedną z przyczyn, może nawet najważniejszą, jest to, iż ci, którzy je tworzą, niezbyt uważnie lub wcale nie wsłuchują się w głos tych, których ma to prawo dotyczyć.

10 listopada

Odbył się tradycyjnie, jak chyba wszystkie poza jednym, w auli Politechniki Warszawskie. Jego tysiąc trzystu uczestników (rekordowo dużo) zjechało się z całej Polski po to, by debatować o Polsce. Bo wbrew temu, co często można przeczytać, co podobno nawet wynika z różnych naukowych badań, taką potrzebę mamy. Nieoficjalnie byliśmy tam już wcześniej, po raz pierwszy natomiast uczestniczyliśmy w nim oficjalnie, współpracując przy jego organizacji.

zgłoszenia do 15 listopada, gala 27 listopada

Innowacyjność to największe wyzwanie stojące przed europejską gospodarką. A Polska na jej tle nie wygląda wcale dobrze. W tym konkursie zorganizowanym przez Zakład Usług Technicznych NOT, NOT to organizacja szczególnie na tym polu zasłużona, liczy się to, jak sobie z tym realnie radzimy. Innowacjom towarzyszyć musi ich wdrożenie. To co ten konkurs wyróżnia na tle innych, to to, że mogą brać w nim udział nie tylko przedsiębiorcy z Polski ale i polonijni z zagranicy. Klub oraz Europejskie Forum Przedsiębiorczości już po raz drugi objęły nad nim patronat.

25 listopada

Mecenas naszej klubowej akademii muzyki, tenor Iwo Orłowski obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej i uczci go Galą zorganizowaną w czterogwiazdkowym hotelu Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą, którego właściciel Andrzej Bartkowski jest jego serdecznym przyjacielem. Spodziewanych jest przeszło tysiąc gości, wśród nich osobistości ze świata kultury, biznesu, polityki i oczywiście mediów (wielu już potwierdziło swoją obecność). Główną gwiazdą będzie oczywiście sam jubilat, a towarzyszyć mu będzie stworzona z młodych muzyków orkiestra Viva Iwo.

14 - 15 listopada

W Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim odbyła się pierwsza z cyklu konferencji poświęconych „Zachowaniu dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacji”. Przy czym sam hotel, mieszczący się w odrestaurowanych wnętrzach średniowiecznego biskupiego zamku stanowił świetną ilustracje, że jest to nie tylko możliwe ale może być też opłacalne. Klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości były parterami organizatorów tej ważnej i prestiżowej konferencji.

7, 12 i 13 listopada

Od czasu do czasu każdy spotyka kogoś, kto twierdzi, że nic z przynależności do Unii nie mamy, że daliśmy się wykorzystać… Gdyby chodziło tylko o osoby w wieku zdecydowanie emerytalnym, można by machnąć ręką. Wiadomo, kiedyś było lepiej, a teraz to wszystko schodzi na psy.

28 października

Czyli spotkanie biznesu i sztuki. Spora dawka sztuki plus debata o sztuce i jeszcze czas, aby się wzajemnie poznać. Na rozmowę. Zaproszenie do Centrum Konferencyjnego Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, gdzie to spotkanie odbędzie się już po raz czwarty, co oznacza, że ta formuła się sprawdziła. Bohaterem tego spotkania będzie Daniel Olbrychski.

27 października

W pałacu w Wilanowie odbyła się uroczysta inauguracja otwarcie projektu „debiutantki”, nad którym klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości wspólnie objęły patronat. Na chwilę zamieniony dziś na muzeum wilanowski pałac stał się znów arystokratyczną siedzibą. A nawet nie na chwilę, bo w tej roli w ramach projektu wystąpi jeszcze kilkakroć, a finałem projektu będzie wielki bal  wzorowany na dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych balach arystokracji, podczas których młode dziewczęta z tych sfer „debiutowały” w towarzystwie.

15 października

Mecenaska naszej klubowej akademii dobrego stylu, Tatiana Sosna-Sarno to też świetna aktorka i najlepiej przekonać się o tym samemu. Okazja właśnie się nadarza, zaprasza nas na sztukę Pawła Binke „Kukła”, w podtytule określoną jako „komedia na czasie”, w której wystąpi w głównej roli. Zaprasza już dziś, w poniedziałek, do Teatru Harenda, a członkowie klubu będą potraktowani szczególnie, bo jako goście Tatiany Sosny-Sarno wejdą bez biletu. 

25 października

Mowa o działaniu 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, znacznie mniej popularnym od działania 8.1, a przyczyna tkwi w tym B2B. Chodzi bowiem o wsparcie dla budowy nowego bądź integracji istniejących systemów informatycznych służących wymianie informacji pomiędzy kooperującymi firmami. Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

23 października

Czyli o naruszaniu praw wyłącznych w cyberprzestrzeni. Drugi w tym roku w Warszawie i trzeci w ogóle warsztat zorganizowany przez Fundację JWP w ramach cyklu „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK – Nie kradnij cudzych pomysłów”, nad którym jako klub objęliśmy patronat. Temat tych warsztatów to temat i ważny, i na czasie. I na pewno warto wiedzieć o nim więcej.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu