administrator
6 listopada

Od lat praktycznie wszyscy narzekamy na złą jakość stanowionego prawa i pewnie każdy z nas jest w stanie podać tu jakiś zabawny, a właściwie mało zabawny przykład. Jedną z przyczyn, może nawet najważniejszą, jest to, iż ci, którzy je tworzą, niezbyt uważnie lub wcale nie wsłuchują się w głos tych, których ma to prawo dotyczyć.

10 listopada

Odbył się tradycyjnie, jak chyba wszystkie poza jednym, w auli Politechniki Warszawskie. Jego tysiąc trzystu uczestników (rekordowo dużo) zjechało się z całej Polski po to, by debatować o Polsce. Bo wbrew temu, co często można przeczytać, co podobno nawet wynika z różnych naukowych badań, taką potrzebę mamy. Nieoficjalnie byliśmy tam już wcześniej, po raz pierwszy natomiast uczestniczyliśmy w nim oficjalnie, współpracując przy jego organizacji.

zgłoszenia do 15 listopada, gala 27 listopada

Innowacyjność to największe wyzwanie stojące przed europejską gospodarką. A Polska na jej tle nie wygląda wcale dobrze. W tym konkursie zorganizowanym przez Zakład Usług Technicznych NOT, NOT to organizacja szczególnie na tym polu zasłużona, liczy się to, jak sobie z tym realnie radzimy. Innowacjom towarzyszyć musi ich wdrożenie. To co ten konkurs wyróżnia na tle innych, to to, że mogą brać w nim udział nie tylko przedsiębiorcy z Polski ale i polonijni z zagranicy. Klub oraz Europejskie Forum Przedsiębiorczości już po raz drugi objęły nad nim patronat.

25 listopada

Mecenas naszej klubowej akademii muzyki, tenor Iwo Orłowski obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej i uczci go Galą zorganizowaną w czterogwiazdkowym hotelu Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą, którego właściciel Andrzej Bartkowski jest jego serdecznym przyjacielem. Spodziewanych jest przeszło tysiąc gości, wśród nich osobistości ze świata kultury, biznesu, polityki i oczywiście mediów (wielu już potwierdziło swoją obecność). Główną gwiazdą będzie oczywiście sam jubilat, a towarzyszyć mu będzie stworzona z młodych muzyków orkiestra Viva Iwo.

14 - 15 listopada

W Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim odbyła się pierwsza z cyklu konferencji poświęconych „Zachowaniu dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacji”. Przy czym sam hotel, mieszczący się w odrestaurowanych wnętrzach średniowiecznego biskupiego zamku stanowił świetną ilustracje, że jest to nie tylko możliwe ale może być też opłacalne. Klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości były parterami organizatorów tej ważnej i prestiżowej konferencji.

7, 12 i 13 listopada

Od czasu do czasu każdy spotyka kogoś, kto twierdzi, że nic z przynależności do Unii nie mamy, że daliśmy się wykorzystać… Gdyby chodziło tylko o osoby w wieku zdecydowanie emerytalnym, można by machnąć ręką. Wiadomo, kiedyś było lepiej, a teraz to wszystko schodzi na psy.

28 października

Czyli spotkanie biznesu i sztuki. Spora dawka sztuki plus debata o sztuce i jeszcze czas, aby się wzajemnie poznać. Na rozmowę. Zaproszenie do Centrum Konferencyjnego Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, gdzie to spotkanie odbędzie się już po raz czwarty, co oznacza, że ta formuła się sprawdziła. Bohaterem tego spotkania będzie Daniel Olbrychski.

27 października

W pałacu w Wilanowie odbyła się uroczysta inauguracja otwarcie projektu „debiutantki”, nad którym klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości wspólnie objęły patronat. Na chwilę zamieniony dziś na muzeum wilanowski pałac stał się znów arystokratyczną siedzibą. A nawet nie na chwilę, bo w tej roli w ramach projektu wystąpi jeszcze kilkakroć, a finałem projektu będzie wielki bal  wzorowany na dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych balach arystokracji, podczas których młode dziewczęta z tych sfer „debiutowały” w towarzystwie.

15 października

Mecenaska naszej klubowej akademii dobrego stylu, Tatiana Sosna-Sarno to też świetna aktorka i najlepiej przekonać się o tym samemu. Okazja właśnie się nadarza, zaprasza nas na sztukę Pawła Binke „Kukła”, w podtytule określoną jako „komedia na czasie”, w której wystąpi w głównej roli. Zaprasza już dziś, w poniedziałek, do Teatru Harenda, a członkowie klubu będą potraktowani szczególnie, bo jako goście Tatiany Sosny-Sarno wejdą bez biletu. 

25 października

Mowa o działaniu 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, znacznie mniej popularnym od działania 8.1, a przyczyna tkwi w tym B2B. Chodzi bowiem o wsparcie dla budowy nowego bądź integracji istniejących systemów informatycznych służących wymianie informacji pomiędzy kooperującymi firmami. Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

23 października

Czyli o naruszaniu praw wyłącznych w cyberprzestrzeni. Drugi w tym roku w Warszawie i trzeci w ogóle warsztat zorganizowany przez Fundację JWP w ramach cyklu „WYGRYWAJ BEZ PODRÓBEK – Nie kradnij cudzych pomysłów”, nad którym jako klub objęliśmy patronat. Temat tych warsztatów to temat i ważny, i na czasie. I na pewno warto wiedzieć o nim więcej.

16 października

„Niech Twój wiek stanie się zagadką a nie tajemnicą…”, pod takim hasłem zostało zorganizowane spotkanie koktajlowe, na które zostaliśmy zaproszeni do Salonu Piękności Milord. Zaprasza nas właścicielka sieci Salonów Piękności Milord (i nasza klubowiczka zarazem), pani Krystyna Tarasiuk.

11 - 14 października

Brazylijski festiwal, największe tego typu wydarzenie w Polsce, odbył się już po raz dziesiąty. A my po raz drugi jako klub objęliśmy go swoim patronatem. Bom Dia Brasil oznacza Dzień Dobry Brazylio!

12 października

Na kolacjach biznesowych spotykamy się co miesiąc, bo ta formuła się po prostu sprawdziła. Na październikową zaprosiliśmy do restauracji Ujazdowska & Mołdawska. Naszym gościem specjalnym był Grzegorz Załuski, ekspert od mowa ciała, założyciel Body Language Institute Polska. Przekonaliśmy się też, że grono klubowiczów znów się powiększyło.

6 października

Na początku października uroczyście otwarto SPA w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. To już piąta placówka Kliniki La Perla - ekskluzywnej sieci Klinik Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej.

28 września

Od festiwalu krasomówstwa różniło ten to, że zapamiętaliśmy nie tylko to, kto i jak mówił ale i co mówił. A to różnica bardzo istotna. Do Warszawy po raz drugi przyjechali najlepsi w Polsce mówcy, by zaprezentować przed ludźmi biznesu swoje umiejętności i… zainspirować. Zachęcić nas, by nad swoimi własnymi umiejętnościami popracować ale i podsunąć sposób, jak to zrobić. Pokazać jak właściwie przygotować się do wystąpienia, jak nie dać się pokonać tremie i jak mówić, by trafić do każdego. Jak motywować pracowników i jak sprzedawać. Tak, jak pierwszą, inauguracyjną edycję tego festiwalu przed rokiem, objęliśmy ją razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości naszym klubowym patronatem.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu