administrator
25 czerwca

Zawody odbyły się już po raz piętnasty, po raz kolejny w Białobrzegach, bo od kilku lat miejsce się już nie zmienia. Po raz kolejny też jako klub zostaliśmy partnerem tego wydarzenia.

24 czerwca

Letniej Gali postanowiliśmy nadać formę swobodniejszą, rodzinnego pikniku, bo taka tu wydała nam się właściwsza. Poprosiliśmy nawet, by nikt nie zakładał krawata. Choć nie zabrakło też elementu uroczystego, wręczenia Perły EuroTurystyki, nagrody Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, która w tym roku została przyznana po raz pierwszy i otrzymało ją właśnie Rancho pod Bocianem. Bawiliśmy się nie tylko w klubowym gronie. Przyjechało tam, licząc z rodzinami, przeszło czterystu uczestników. Głównie przedsiębiorców, ale też dziennikarzy i ludzi kultury.

31 maja

Na kolejny ale ostatni już przed wakacjami pokaz mody zorganizowany w ramach naszej klubowej akademii dobrego stylu wspólnie z projektantką Anna Krzyżanowską znów zaprosiliśmy do jej pracowni w Hotelu Europejskim. Tym razem była to kolekcja mody letniej, bo lato już tuż, tuż…

30 maja

Na biznesowa kolację zaprosiliśmy tym razem do włoskiej restauracji Questo e Quello. I nietypowo – do mieszczącej się również w Arco kręgielni. Oczywiście nie chodziło ani o to, by spróbować włoskiej kuchni, ani o kręgle choć odegrały one tu istotną rolę. Istotą naszych biznesowych kolacji jest bowiem spotkanie, ma to być okazja do odnowienia starych i nawiązania nowych biznesowych i nie tylko biznesowych kontaktów. Powoli nabierają te nasze spotkania regularności, acz na wakacje zrobimy jednak przerwę. 

pierwsze warsztaty już 30 maja

To już trzecia edycja tego cyklu, poświęconego ochronie własności intelektualnej i przemysłowej. Najpierw warsztaty te Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi organizowała pro publico bono samodzielnie, później za pośrednictwem powołanej w tym celu Fundacji JWP pod hasłem: Masz Pomysł? Masz Patent. Masz zysk! To szczegół organizacyjny, dalej są to ci sami ludzie i robią to naprawdę świetnie. Skąd wiemy? Uczestniczyliśmy w nich. A teraz obejmujemy swoim patronatem, chcąc zachęcić przedsiębiorców do uczestnictwa w nich. Szczególnie tych mikro, małych i średnich (w dużych przedsiębiorstwach radzą sobie z tym naprawdę dobrze). Bo to dla nich ten cykl został zorganizowany.

19 czerwca

Mowa o działaniu 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, znacznie mniej popularnym od działania 8.1, a przyczyna tkwi w tym B2B. Chodzi bowiem o wsparcie dla budowy nowego bądź integracji istniejących systemów informatycznych służących wymianie informacji pomiędzy kooperującymi firmami. Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

26 maja

Kilkudziesięciu podzielonych na drużyny uczestników gry będzie próbowało rozwiązać kryminalną zagadkę sprzed 74 lat. A dokładniej to oni też cofną się w czasie do 1938 roku, gdyż gra jest oparta o toczącą się w realiach tuż przedwojennej Warszawy powieść Artura Górskiego „Warszawski Al Capone”. Uczestnicy gry rozwiązując kolejne zagadki przemierzą Wolę, Ochotę i Śródmieście. Jesteśmy jako Klub partnerem organizatorów gry.

zróbmy im prezent na Dzień Dziecka

Fundacja Spełnionych Marzeń Małgorzaty i Tomasza Osuchów, której działania staramy się jako Klub wspierać, pomaga dzieciom walczącym z chorobą nowotworową i tym, które walkę już wygrały i przechodzą okres rekonwalescencji (a także ich rodzicom, bo oni często tej pomocy też potrzebują).  Na tle innych ich działań letni obóz dla podopiecznych fundacji wydaje się przedsięwzięciem niezbyt efektownym, a przecież jest jednym z tych najważniejszych. 

24 - 25 maja

Już trzeci, więc ta formuła się sprawdza. Miejsce też bez zmian: Centrum Nauki Kopernik. I organizator: Krajowa Izba Gospodarcza. Odbędzie się pod hasłem Innowacyjność – jak to robią inni? Uczmy się od najlepszych! A gościem specjalnym będzie prof. Francis Fukuyama, prorok, który zwątpił.

19 maja

To dziś prawdziwe szaleństwo w całej Europie, a zwłaszcza w Polsce. Choć początki były bardzo skromne. Po raz pierwszy zorganizowano ją w 1997 roku w Berlinie, a w Polsce dopiero w 2003 roku. Zresztą pomysł, by otworzyć w nocy muzea, skoro świeciły one pustkami w dzień (może nie wszystkie ale wiele z nich), wydawał się dziwaczny. O dziwo jednak okazał się strzałem w dziesiątkę. 

14 maja

To dość szczególne zaproszenie, zaprasza nas Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, jednego z pierwszych prywatnych teatrów w Polsce, który jednak swoją rolę traktuje jako misję. To zaproszenie na wieczór autorski Mirosława Zygmunta, kiedyś inżyniera i szachisty, dziś – poety i bezdomnego. Jego wiersze Emilian Kamiński będzie czytać osobiście

12 maja

Tego dnia przez Warszawę przejdzie kolorowy pochód złożony głównie z młodzieży, aby uczcić Dzień Europy. To święto euroentuzjastów, tych którzy są za Europą. Czyli w Polsce niemal wszystkich. Bo jeśli są spory o to, jak daleko powinniśmy pójść w zakresie integracji, ile kroków w przód wykonać, to bardzo niewielu jest tych, którzy by chcieli wykonać krok w tył. To także nasze klubowe święto.

8 maja

Na debatę do swojej siedziby w pałacu Lubomirskich zaprasza nas Business Centre Club. Dlaczego ten temat jest ważny? Bo często, bardzo często narzekamy na jakość prawa a jednym z najważniejszych powodów tego stanu rzeczy jest brak odpowiedniego mechanizmu konsultacji publicznych, pozwalającego uniknąć prawnych bubli. I mający zresztą z tym ścisły związek nasz brak udziału w tych konsultacjach. Skoro nie dostrzegamy, by on coś tu zmieniał, umywany od tego ręce. I tak kółko się zamyka. Roli konsultacji publicznych nie doceniają zarówno ci, którzy prawo tworzą (politycy i urzędnicy), jak i sama opinia publiczna. Opinia publiczna, czyli my wszyscy.

od 1 marca

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 marca tego roku Punkty Konsultacyjne Krajowego Systemu Usług (PK KSU) na Mazowszu mają w swojej ofercie nowe usługi dla przedsiębiorców oraz osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą. Tym razem nie są to usługi bezpłatne ale odpłatność na poziomie 1/10 należy uznać za wręcz symboliczną. 

26 kwietnia

Także w naszym klubie jest sporo firm rodzinnych. Stanowią one w Polsce, tak, jak w całej Europie znaczną grupę wśród przedsiębiorstw, zwłaszcza tych mniejszych. Pytanie będące tematem konferencji to dla jednych odległa perspektywa, dla innych znacznie bliższa. A w jednej z firm należących do naszego klubu taka sukcesja została przeprowadzona całkiem niedawno. Będzie to temat Pierwszego Forum Przedsiębiorców Grant Thornton, na które zostaliśmy zaproszeni do warszawskiego hotelu Sheraton

24 kwietnia

To warszawskie seminarium, na które zostaliśmy zaproszeni, jest jednym z całego cyklu seminariów warsztatowych organizowanych w całym kraju  przez Europejską Unię Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN. Mają one na celu przedstawienie mechanizmów wsparcia, na jakie mogą liczyć polscy przedsiębiorcy planujący bądź już prowadzący eksport. To właśnie eksport ma być w najbliższych latach motorem polskiej gospodarki, o czym mówiono podczas niedawnego Forum Edukacyjnego dla MŚP. A także zwrócenie uwagi na ewentualne pułapki i wskazanie, jak ich unikać. Ma być, mimo mnogości tematów, krótko i konkretnie.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu