administrator
13 i 14 maja

W najbliższy piątek i sobotę obradować będzie w Warszawie Kongres Obywateli Kultury. Wszystko zaczęło się od postulatu 1%, 1 (słownie: jednego) procenta przeznaczonego w budżecie na kulturę. Ten postulat dalej pozostaje aktualny i jakby wizytówką ruchu ale to był tylko punkt wyjścia. Kolejnym krokiem był przedstawiony w grudniu projekt Paktu dla Kultury, poddany następnie trwającym do kwietnia konsultacjom społecznym. Podczas kongresu zostanie zaprezentowana publicznie jego ostateczna wersja.

do czerwca (trzykrotnie uzupełnione)

Garść propozycji dotyczący seminariów i konferencji na najbliższe dwa miesiące. Tych, wartych naszym zdaniem zainteresowania. Zestawienie oczywiście przy tym horyzoncie czasowym niepełne, które wymagać będzie jeszcze uzupełnienia. I takich uzupełnień będziemy sukcesywnie dokonywać, tak, jak to uczyniliśmy już trzykrotnie.

17 maja

Konferencję zorganizował nasz partner, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wspólnie z Fundacją Poszanowania Energii oraz warszawskim Biurem Funduszy Europejskich. Z zaproszenia skorzystali przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani podnoszeniem konkurencyjności swoich firm w ten właśnie sposób. Z zaproszenia skorzystali również nasi członkowie klubu.

wspieramy

Składając rozliczenie podatkowe możemy zadecydować o wsparciu 1% swojego podatku dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, by wybrać jedną z podanych niżej fundacji. Każda robi coś bardzo ważnego. Wszystkie pomagają dzieciom, ale każda inaczej. Nie konkurują ze soba, chyba że chodzi o nasze dla nich wsparcie. Nie wskażemy, która z nich bardziej jest tego godna, naszym zdaniem wszystkie zasługują na to jednakowo. Wszystkie też staramy się wspierać jako klub nie tylko przy tej okazji. 

Wielkanoc

Nie może oczywiście nie być świątecznych życzeń. I nie może w nich (w naszym wypadku) zabraknąć europejskiego akcentu...

16 kwietnia

Na spotkanie z Kubą Jakubczykiem, opiekunem naszego Klubu Podróżnika zaprosiliśmy tym razem do warszawskiego klubu Arco. Spotkania z tym znanym podróżnikiem, himalaistą, żeglarzem, człowiekiem o wielu pasjach, są już na stałe wpisane w harmonogram naszych klubowych spotkań i należą do tych szczególnie ulubionych przez klubowiczów. Nic więc dziwnego, że tego dnia zebraliśmy się tłumnie. Rolę prowadzącego nasze spotkanie pełnił Paweł Burczyk, znany polski aktor, mecenas naszej akademii filmowej. Zanim jednak zaczęła się ta część oficjalna, …ale zacznijmy od początku.

14 kwietnia

Chciałbyś nabrać trochę szlifów? Albo przeciwnie – chętnie zmieciesz kilka piedestałów z powierzchni ziemi? Okazją będzie debata podczas drugiego z czwartkowych wieczorów w Łazienkach poświęconych muzyce w ramach projektu „Łazienki for Music”, nad którym jako klub objęliśmy patronat. Tym razem pod nóż idą koncertowe obyczaje!

11 kwietnia

To seminarium zorganizowaliśmy wspólnie  z międzynarodową spółką doradczo-audytorską, Grupą Kapitałową PKF Consult, a patronat nad nim objęła Giełda Papierów Wartościowych. Chcieliśmy pokazać, jakie możliwości daje naszej firmie rynek kapitałowy czyli giełda. Zaprosiliśmy na nie obok klubowiczów spore grono właścicieli firm i zarządzających nimi menadżerów spoza klubu. I spotkaliśmy się z nimi na Giełdzie, w sali notowań parkietu Catalyst, by o tych możliwościach porozmawiać.

kwiecień

Nasz klubowicz, spółka PKF Tax należąca do Grupy Kapitałowej PKF Consult, przedstawia nam swoją kolejną publikację z cyklu poświęconego szeroko rozumianej problematyce podatkowej. Jak zawsze są to przy tym zagadnienia praktyczne.

2 kwietnia

Na aukcji wystawione zostały obrazy trzech naszych współczesnych surrealistów: Tomasza Sętowskiego (najbardziej znanego z nich), Jarosława Jaśnikowskiego i Marcina Kołpanowicza. Aukcję sprawnie i ze swadą poprowadził znany aktor Paweł Burczyk. Miała ona cel charytatywny, wsparcie dwojga podopiecznych stworzonej przez Annę Dymną fundacji Mimo Wszystko udzielającej pomocy niepełnosprawnym. Objęliśmy nad nią jako klub patronat.

1 kwietnia

Swój jubileusz, równe dwadzieścia lat działalności firmy, POLFINANS obchodził uroczyście w Teatrze Kamienica. Dzień był może nietypowy (1 kwietnia) ale rocznica jak najbardziej poważna. POLFINANS to niemal rówieśnik polskich przemian gospodarczych. A biorąc pod uwagę to, czym się zajmują – doradztwo podatkowe i usługi księgowe – to firma, która towarzyszyła tym zmianom krok w krok.

24 marca

Ta debata stanowiła inaugurację projektu, w skład którego wchodzi  wiele różnorodnych działań przygotowanych wspólnie przez gospodarzy Parku Łazienkowskiego, Fundację ForMusic oraz internetowy magazyn fineLIFE.pl. Łączyć je będzie miejsce, wszystko odbywać się będzie w Łazienkach oraz to, że wszystko będzie związane z muzyką. Objęliśmy jako klub patronat nad tym interesująco zapowiadającym się projektem.

17 marca

Forum otworzyli wspólnie organizatorzy, ministrowe gospodarki obu krajów, Waldemar Pawlak i Ion Ariton. W programie forum prócz części konferencyjnej przewidziano też czas na bezpośrednie rozmowy biorących w nim udział przedsiębiorców z Polski i Rumunii. A nawiązanie kontaktów pomiędzy nimi jako potencjalnymi partnerami biznesowymi było jednym z głównych celów, jakie postawili sobie organizatorzy forum.

5 marca

W ostatnią sobotę Karnawału wspólnie z gospodarzami zaprosiliśmy klubowiczów na Rancho pod Bocianem. Do Przypek. I choć za oknem był luty mróz, to wewnątrz panowała naprawdę gorąca atmosfera.

24 lutego

Często uważamy, że PR to coś, czym mogą posługiwać się tylko wielkie firmy. I politycy, którzy działaniom z dziedziny PR poświęcają chyba nawet zbyt wiele czasu. Ale to nieprawda, że PR nie mogą posługiwać się i te mniejsze. Mogą, a nawet powinny. Mówił o tym podczas konferencji w pałacu Chodkiewiczów prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. I temu właśnie służyć ma cykl szkoleń zorganizowany przez związek, do udziału w którym również nas zaprasza. Przeznaczonych dla właścicieli oraz kadry kierowniczej małych i średnich firm. Są one dzięki wsparciu uzyskanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego bezpłatne.

14 lutego

Na romantyczną walentynkową kolację zaprasiłanas do Floriana jego właścicielka, Hanna Wnukiewicz oraz obdarzony niezwykłym głosem Sebastian Gawlik, którego tam właśnie mieliśmy okazję poznać.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu