administrator
kwiecień

Nasz klubowicz, spółka PKF Tax należąca do Grupy Kapitałowej PKF Consult, przedstawia nam swoją kolejną publikację z cyklu poświęconego szeroko rozumianej problematyce podatkowej. Jak zawsze są to przy tym zagadnienia praktyczne.

2 kwietnia

Na aukcji wystawione zostały obrazy trzech naszych współczesnych surrealistów: Tomasza Sętowskiego (najbardziej znanego z nich), Jarosława Jaśnikowskiego i Marcina Kołpanowicza. Aukcję sprawnie i ze swadą poprowadził znany aktor Paweł Burczyk. Miała ona cel charytatywny, wsparcie dwojga podopiecznych stworzonej przez Annę Dymną fundacji Mimo Wszystko udzielającej pomocy niepełnosprawnym. Objęliśmy nad nią jako klub patronat.

1 kwietnia

Swój jubileusz, równe dwadzieścia lat działalności firmy, POLFINANS obchodził uroczyście w Teatrze Kamienica. Dzień był może nietypowy (1 kwietnia) ale rocznica jak najbardziej poważna. POLFINANS to niemal rówieśnik polskich przemian gospodarczych. A biorąc pod uwagę to, czym się zajmują – doradztwo podatkowe i usługi księgowe – to firma, która towarzyszyła tym zmianom krok w krok.

24 marca

Ta debata stanowiła inaugurację projektu, w skład którego wchodzi  wiele różnorodnych działań przygotowanych wspólnie przez gospodarzy Parku Łazienkowskiego, Fundację ForMusic oraz internetowy magazyn fineLIFE.pl. Łączyć je będzie miejsce, wszystko odbywać się będzie w Łazienkach oraz to, że wszystko będzie związane z muzyką. Objęliśmy jako klub patronat nad tym interesująco zapowiadającym się projektem.

17 marca

Forum otworzyli wspólnie organizatorzy, ministrowe gospodarki obu krajów, Waldemar Pawlak i Ion Ariton. W programie forum prócz części konferencyjnej przewidziano też czas na bezpośrednie rozmowy biorących w nim udział przedsiębiorców z Polski i Rumunii. A nawiązanie kontaktów pomiędzy nimi jako potencjalnymi partnerami biznesowymi było jednym z głównych celów, jakie postawili sobie organizatorzy forum.

5 marca

W ostatnią sobotę Karnawału wspólnie z gospodarzami zaprosiliśmy klubowiczów na Rancho pod Bocianem. Do Przypek. I choć za oknem był luty mróz, to wewnątrz panowała naprawdę gorąca atmosfera.

24 lutego

Często uważamy, że PR to coś, czym mogą posługiwać się tylko wielkie firmy. I politycy, którzy działaniom z dziedziny PR poświęcają chyba nawet zbyt wiele czasu. Ale to nieprawda, że PR nie mogą posługiwać się i te mniejsze. Mogą, a nawet powinny. Mówił o tym podczas konferencji w pałacu Chodkiewiczów prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. I temu właśnie służyć ma cykl szkoleń zorganizowany przez związek, do udziału w którym również nas zaprasza. Przeznaczonych dla właścicieli oraz kadry kierowniczej małych i średnich firm. Są one dzięki wsparciu uzyskanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego bezpłatne.

14 lutego

Na romantyczną walentynkową kolację zaprasiłanas do Floriana jego właścicielka, Hanna Wnukiewicz oraz obdarzony niezwykłym głosem Sebastian Gawlik, którego tam właśnie mieliśmy okazję poznać.

7 - 11 lutego

Od poniedziałku do piątku na całym świecie odbywały się wydarzenia związane z tym tygodniem. Organizowano je także w Polsce. Wiodąca rolę odegrały tu w tym roku Warszawa i Bydgoszcz. Nad polską edycją tygodnia po raz kolejny objęliśmy jako klub patronat.

24 stycznia

Noworoczne kojarzenie ofert gospodarczych to już w klubie tradycja. W BABALU też już gościliśmy nie pierwszy raz.

22 stycznia

Wśród tych, którym wręczono w tym roku statuetkę Lidera był też nasz klubowicz, firma Delic-Pol. To był moment, który sprawił nam szczególną satysfakcję. Jak co roku uroczyste wręczenie nagród Businesss Center Club odbyło się w warszawskim Teatrze Wielkim.

9 stycznia

To co robi Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to coś w skali naszego kraju wyjątkowego. I może nawet nie tylko naszego. To, co wyróżnia jego akcję od innych, to to, że angażujemy się w nią wszyscy. No, może nie całkiem wszyscy ale prawie wszyscy. Zawsze znajdą się jacyś malkontenci ale nawet tych nie przybywa ale ubywa. I raczej nie zgłaszają swych zastrzeżeń zbyt głośno.

życzenia

Polska wychodzi z kryzysu w miarę obronną ręką. Ale już dla Europy ten rok szczęśliwy nie był. Ten ma być znacznie lepszy ale problemów jest dalej co niemiara. Europa i europejskie instytucje w obliczu kryzysu nie zdały tego egzaminu może na celujący ale też wbrew do niedawna dominującym (i dalej licznym) eurosceptykom nie okazały się nieprzydatne. I co więcej, tam, gdzie proponuje się jakieś rozwiązania mające ustrzec nas przed problemami w przyszłości, brzmią one: nie mniej a więcej Europy. Wręcz zdecydowanie więcej. Na razie jednak czeka nas „sprzątanie” po kryzysie. To, że mu się nie daliśmy nie powinno nas wprowadzać w złudne samozadowolenie. Jesteśmy częścią Europy i jej kłopoty są naszymi kłopotami. I nie jest to kwestia przekonania, odczuliśmy (i odczuwamy) to na własnej skórze. I jeśli ma nam się udać, musimy to zrobić wspólnie. Akurat Polaków do tego tak bardzo przekonywać nie trzeba. Trzeba… Europę. Zmagającej się z konsekwencjami kryzysu, poobijanej Europie życzymy więc Szczęściw(sz)ego Nowego Roku! I oczywiście życzymy go także naszym rodakom i sobie nawzajem.

9 grudnia

Nasze przedświąteczne spotkanie to już klubowa tradycja. Znów też, po raz trzeci już, zorganizowaliśmy je w centrum konferencyjnym na Kopernika, w jego największej, reprezentacyjnej Sali Ziemiaństwa Polskiego. Zmieniliśmy tylko jedno.

akademia wiedzy i umiejętności, grudzień (aktualizacja 15 XII)

Mimo, iż to grudzień i zbliżają się święta – a może właśnie dlatego – nazbierało się trochę zaproszeń. Różnych. Będących okazją, by poszerzyć swoją praktyczną wiedzę ale też tą mniej (z pozoru przynajmniej) praktyczną, a często także aby zawrzeć nowe znajomości. W przypadku tych tematów, które wydają się mniej praktyczne okazja, by przekonać się, że obraz świata kreowany przez media w telewizji, radiu czy na pierwszych stronach gazet i problemów tam przedstawianych jako kluczowe jest mocno niepełny…

25 listopada

Wielka Gala podczas której laureaci odebrali złote statuetki Programu Promocji Jakości EuroCertyfikat 2010 odbyła się na Zamku Królewskim w  Warszawie – w miejscu podkreślającym prestiż i znaczenie konkursu. Tak, jak rok i dwa lata temu objęliśmy nad oboma tymi wydarzeniami patronat.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu