administrator

więcej

Tak, to będzie już dwudziesty raz! Do Polski przyjadą polonijni przedsiębiorcy z całego świata. Z bliższej, dalszej zagranicy i z antypodów. Wielu z nich to już stali uczestnicy tego wydarzenia. Przyjadą nie po to, by odwiedzić kraj, ale by poszukać tu szans na udany biznes. Bo przecież są przedsiębiorcami. Nawiązują też kontakty między sobą, ale bardzo ważne, by spotkali tu też miejscowych przedsiębiorców. Od lat scenariusz wyglądał tak samo, pierwsza część spotkania w Warszawie, a potem część wyjazdowa. W tym roku będzie to zorganizowane nieco inaczej. Zbiórka w Warszawie, a potem zaraz wyjazd do Torunia, można też tam wybrać się bezpośrednio.

19 maja

To już 15. Noc Muzeów w Warszawie! Będzie się działo, a takie skromne były początki! Z roku na rok wydarzeń przybywa. I my mamy wśród nich swój klubowy akcent, w Noc Muzeów tradycyjnie zapraszamy do Wilanowa, gdzie uczestniczki programu Debiutantki wezmą udział w pokazie mody z epoki. A że w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, cofniemy się tym razem w czasie o mniej niż sto lat. Nie do 1918 roku, ale do lat dwudziestych i trzydziestych. W tym roku pokaz na dziedzińcu pałacu w Wilanowie odbędzie się pod hasłem „Czar i wdzięk Niepodległej”. Początek pokazu o 21.00, zapraszamy!

28 maja

Unia stawia na innowacyjność i nie chodzi tylko o deklaracje, idą za tym pieniądze. Pieniądze dla nas, dla przedsiębiorców. Część z nich możemy uzyskać wprost od Unii, do nich należy program Horizon 2020, inne są rozdzielane w ramach puli krajowej. O tym wszystkim będzie mowa podczas seminarium w Klubie Bankowca zorganizowanego przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej. I nie ma być to dyskusja w gronie naukowców czy ekspertów, zaproszenie skierowane jest do przedsiębiorców. Seminarium, objęte honorowym patronatem trzech ministerstw i Komisji Europejskiej, zakończy networkingowy lunch, służyć ma więc także nawiązaniu nowych użytecznych kontaktów.

22 maja

Czyli jak zarobić na zamówieniach od Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Trochę odwagi i można. W Polsce panuje jakiś fatalizm, przekonanie, że to nie dla nas, bo i tak wygrają firmy z tych dużych krajów, które w Unii rozdają karty. Ale raz, że to nie tak łatwo ułożyć to pod stołem. Ale co ważniejsze, bo najlepiej przemawia przykład, mamy i wśród polskich firm takie, które te zamówienia zdobywały. Jedna z nich zostanie zaprezentowana podczas konferencji, ale organizatorzy nie zdradzili jej nazwy. Konferencję zorganizowały Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne PARP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, w którego siedzibie na placu Trzech Krzyży konferencja się odbędzie.

24 maja

Po raz trzeci redakcja Obcasy.pl zaprasza kobiety biznesu, ale także kultury i mediów. 250 kobiet sukcesu spotka się w Digital Knowledge Village na Puławskiej w Warszawie. Będą wśród nich prezeski, właścicielki firm oraz przedstawicielki managementu na wysokich korporacyjnych stanowiskach. Zaproszenia przyjęły wyjątkowe kobiety ze świata show-biznesu: Ilona Ostrowska, Katarzyna Walter, Agnieszka Frykowska, Dominika Tajner- Wiśniewska, Dorota Goldpoint, Ilona Felicjańska, Agnieszka Kałuża, Aldona Orman, Magdalena Antosiewicz i wiele niesamowitych osobowości. Koktajl poprowadzi Conrado Moreno, a Jimmie Wilson, który był dwukrotnym finalistą „Must Be Music”, zadba o jego oprawę muzyczną.

18 maja

Kolacja i sztuka? Czemu nie! Na gościnnej scenie Warszawskiego Domu Technika NOT zespół Krakowskiego Teatru Komedia (złożony bynajmniej nie tylko z Krakusów, ale i z Warszawiaków). Trzy razy łóżko, czyli trzy potyczki, trzy ważne rozmowy i trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary. Na scenie w Warszawskim Domu Technika wystąpią autor sztuki, Jan Jakub Należyty, a także Pamela Adamik, Ewa Równiak i Bartosz Buława. A Restauracja AVANGARDA zadba o oprawę kulinarną!

Marzysz o pracy w modelingu, ale nie wiesz, jak zacząć? Uważasz, że odznaczasz się wyjątkową urodą i masz „to coś”? Ten konkurs jest dla Ciebie! Weź udział w 4 edycji Fresh Faces World organizowanej przez Magteam Model Management i zawojuj świat mody! Przyjdź na casting Fresh Faces World Kielce w galerii Echo, zaprezentuj się, a może to właśnie Ty wyjedziesz do Nowego Jorku i zrobisz światową karierę w modelingu.

wernisaż 24 maja

Mimo, iż malarstwa uczył się samodzielnie, jego prace znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Zachwycali się nimi Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Gerhard Shroder czy Jacques Chirac. W czym tkwi wyjątkowość Stanisława Przewłockiego i jego twórczości?


„Dla mnie malarstwo Stanisława Przewłockiego nie jest malarstwem pejzaży, lecz malarstwem nastrojów”

Zbigniew Niedźwiedzki-Rawicz, pisarz, Wrocław

 

Na przełomie maja i czerwca prace artysty będą prezentowane w Warszawie na wystawie w Sadyba Best Mall na Powsińskiej.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu