administrator
5 listopada

Jak rozumieć hasło tegorocznego Kongresu? Hasła kolejnych kongresów formułowały dotąd wyzwania stojące przed Polską. Optymizm zabrzmiał dopiero w haśle poprzedniego, jubileuszowego X Kongresu: „Polska jutra. Możemy być lepsi”. Odpowiedź jest pewnie gdzieś pośrodku. Przed nami wyzwania, także te związane z miejscem Polski w Europie i świecie, ale mamy też swoje doświadczenia i atuty, które powinniśmy wykorzystać. Nieprzypadkowo wspomnieliśmy tu o wyzwaniach związanych z miejscem Polski w Europie, po raz kolejny, jako klub, wspieramy kongres, tym razem, jako partner jednej z kongresowych sesji, poświęconej Unii Europejskiej i migracjom. 

startuje 3 listopada !

Tym razem być może nie będzie pozdrowień z kosmosu, za to czeka nas na pewno 10 dni z rosyjskim kinem. Ciekawie zapowiada się główny konkurs. Można powiedzieć, jak zawsze, ale jak dotąd nigdy zawodu nie było, choć nie zawsze filmy, które zapowiadano jako faworytów okazywały się tymi najciekawszymi. Ale wtedy okazywało się, że zachwycił nas inny film, po którym się tego wcale nie spodziewaliśmy. 

9 listopada

O co właściwie chodzi? Coraz częściej w obok siebie pracują ludzie w różnym wieku, cudzoziemcy, w tym korzystający z azylu imigranci, o których jest ostatnio najgłośniej. W zawodach, które dotąd przypisane były jednej płci, pojawiają się osoby płci przeciwnej. To rodzi naturalnie problemy w zarządzaniu takimi zespołami i to właśnie ma być wiodącym tematem zbliżającego się kongresu. Mowa będzie o roli lidera.

9 listopada

Organizowana co roku przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych forum ma charakter debaty, która w tym może być wyjątkowo gorąca. Nie tylko wskutek panującej na świecie niestabilności, także dlatego, że to, jak prowadzić polską politykę zagraniczną jest przedmiotem sporu, który bardzo głęboko podzielił scenę polityczną. Debatę rozpocznie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, a do wzięcia w niej udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w parlamencie. 

17 listopada

Tak, targi, ale wystawcy nie będą pokazywali swojej oferty, ale to, co robią w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Nietypowe prawda? I nie będzie to nudne, bo CSR to nie tylko działalność charytatywna, a nawet dość powszechna jest opinia, że działalność charytatywna nie ma ze społeczną odpowiedzialnością biznesu tak naprawdę nic wspólnego. Bo społecznie odpowiedzialnym trzeba być na co dzień, nie od święta. Plus ciekawie zapowiadająca się konferencja. Przyjdźcie, zobaczcie, może Was zainspirują. Do tego wstęp wolny, bez żadnych zapisów.

16 listopada

Czy polski rynek kapitałowy dostosował się do Market Abuse Regulation? Ta unijna regulacja (wprowadzona rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 596/2014) ma chronić inwestorów przed manipulacjami poufnymi wiadomościami, zarazem nakłada dodatkowe obowiązki i może sprawić kłopoty tym, którzy zobowiązani są przez wymogi giełdy do przygotowywania raportów. I chodzi tu o spojrzenie z tej właśnie strony. Na bezpłatną konferencję przygotowaną we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych zaprasza nas Dziennik Gazeta Prawna

7 listopada

Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”. O tym, jak skonstruować ofertę, jak sformułować umowę, jak się zabezpieczyć (weryfikacja kontrahenta, gwarancje bankowe, zadatek, kaucje i zastawy), a także jak postępować, gdy coś nie wyjdzie: arbitraż oraz postępowanie sądowe. Bardzo dużo, jak na cztery godziny, zatem będzie to bardziej szkolenie. Ale będzie też czas na zadawanie pytań.

29 i 30 listopada

Dwudniowa bezpłatna konferencja, na którą Microsoft zaprasza do warszawskiego hotelu Double Tree Hilton. Nie będę tu reklamował Microsoftu, po prostu wiem, ile firm z ich produktów korzysta. W przypadku pakietów biurowych jest to zdecydowana większość. Doszło nawet do tego, niechętna monopolom Unia finansowała, także u nas, kursy przygotowujące do egzaminów z umiejętności korzystania z nich (ECDL, Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Prócz pakietów biurowych i oczywiście systemów operacyjnych, mają jednak jeszcze wiele innych produktów i to o nie przede wszystkim tu chodzi. 

22 listopada

Na seminarium, które ma nam uświadomić, że w przetargach tych mogą uczestniczyć także polskie firmy i warto skorzystać z tej szansy, zaprasza nas Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy PARP, a wezmą w nim udział ci, którzy te przetargi organizują oraz Marcos Neto, dyrektor Międzynarodowego Centrum Rozwoju Sektora Prywatnego działającego w ramach UNDP, agendy ONZ, której angielską nazwę można na polski przetłumaczyć jako Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dlaczego on? Bo, co dla niektórych może być zaskoczeniem, zaproszenie do udziału w przetargach skierowane jest w pierwszej kolejności właśnie do sektora prywatnego. 

od 7 listopada

Na zakończenie naszego klubowego szkolenia z Bartłomiejem Boralem z Best Brain padła propozycja zorganizowania pełnowymiarowych szkoleń dla tych, którzy by chcieli poważnie pogłębić swoją wiedzę na ten temat, a przede wszystkim zdobyć praktyczne umiejętności. Przyszła pora na konkrety, zapowiedziany kurs już rusza. pierwsze zajęcia odbędą się 7 listopada. 

zgłoszenia do 4 listopada, gala 23 listopada

Konkursowi organizowanemu przez NOT towarzyszymy od samego początku, jako ich partner. Widzieliśmy jak konkurs raczkował, a teraz to już jego szósta edycja. Cel jest niezmienny, wsparcie dla tego, co wciąż jest piętą achillesową naszej gospodarki: innowacyjności. Konkurs pokazuje zresztą, że rzeczywistość niekoniecznie wygląda tak źle, jak się nam wydaje. Być może po prostu zapominamy się pochwalić tym, co osiągnęliśmy. Konkurs jest po temu okazją! To, co konkurs wyróżnia, to to, że oprócz firm działających w kraju (zarówno polskich, jak i zagranicznych) do udziału zaproszone są firmy z krajów, w których działają polonijne stowarzyszenia naukowo-techniczne. 

wernisaż 9 listopada, wystawa potrwa do 3 grudnia

Wystawa w Galerii STALOWA stanowi retrospektywę twórczości tego wrocławskiego artysty. Pokazuje ona charakterystyczne elementy wypowiedzi artysty, takie jak: materia, światło, kolor, czy faktura. Jednocześnie obrazuje, jak za pomocą motywu tytułowego ringu, potrafi on przekazać prawdę o rzeczywistości.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl