administrator
25 stycznia

O elektromobilności jako pierwszej rewolucji przemysłowej, w której może uczestniczyć Polska mówił Mateusz Morawiecki jeszcze jako wicepremier i minister rozwoju. Powtórzył to w swoim expose. Właśnie kończą się prace legislacyjne nad ustawą o elektromobliności, uchwalił ją już Sejm i trafiła do Senatu. To już coś więcej niż modne hasło, powoli zaczyna się to przekładać na konkrety. Zorganizowaną przez Naczelną Organizację Techniczną i Stowarzyszenie Elektryków Polskich konferencję objęliśmy patronatem klubu oraz magazynu przedsiębiorcy@eu. 

27 i 28 stycznia oraz 10 i 11 lutego

Warsztaty, w których będzie mógł wziąć każdy z nas, zorganizowano w ramach przygotowań do wystawienia w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki Teatrze Studio „Opery dla Głuchych”, sztuki, w której nie padnie żaden dźwięk. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstawowych znaków (czy raczej gestów) polskiego języka migowego, a każdy warsztaty będzie stanowił odrębna całość. Będzie można zatem wziąć udział w całym cyklu lub na przykład w jednym, aby zaspokoić swoją ciekawość. 

19 stycznia – 19 lutego

Czyli mój francuski festiwal filmowy. Przez cały miesiąc będzie można oglądać biorące w festiwalu filmy całkiem za darmo, w domu, a nawet w pracy (tylko nie dajmy się złapać). Wystarczy, że mamy dostęp do Internetu. Dziesięć biorących udział w konkursie filmów długometrażowych, dziesięć krótkometrażowych i dziesięć filmów poza konkursem. Dokładniej nie francuskich, a francuskojęzycznych. Bo w konkursie wezmą tez udział dwa filmy belgijskie, a poza konkursem dwa kanadyjskie. Znajomość francuskiego nie jest jednak niezbędna, filmy będą pokazywane z polskimi napisami, choć, jeśli wolimy, to możemy napisy wyłączyć. 

10 lutego

Debiutantki chyba już wracają z Wiednia, gdzie w czwartek po raz piąty uczestniczki programu wzięły udział w sławnym Opernball w Operze Wiedeńskiej. I powinny zdążyć na otwarcie wystawy fotograficznej w Centrum Kultury Wilanów, która ma być próbą podsumowania dotychczasowych pięciu edycji programu, mającego swoje serce i korzenie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. My też jesteśmy wszyscy tam zaproszeni na godzinę 18.00, bo to również nasz jubileusz, klub jako partner towarzyszy programowi od początku.

18 stycznia

Celem konferencji w Poznaniu zorganizowanej pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych jest promocja polskiego rynku kapitałowego jako miejsca przyjaznego dla rozwoju biznesu, a także możliwości jakie daje polski rynek kapitałowy. Konferencja zostanie oparta o „success story” wybranych przedsiębiorstw, które w sposób umiejętny wykorzystały szanse rynku kapitałowego i dzięki niemu rozwinęły się w sposób dynamiczny na rynku krajowym oraz zagranicznym. Eksperci przybliżą słuchaczom wybrane tematy prezentujące drogę sukcesu firm funkcjonujących na różnych rynkach, w różnych fazach rozwoju i z różnymi celami emisyjnymi. Zostaną też przedstawione podstawowe zasady funkcjonowania rynku kapitałowego oraz szanse jakie daje polskim przedsiębiorcom. 

8 stycznia

Spotkaliśmy się w restauracji Vivander na Starym Mokotowie, miejscu, do którego świetnie pasuje nadużywane nieco określenie klimatyczne. Francuska wykwintność, włoska fantazja i polskie specjały to najkrótsza jego charakterystyka. Specjały, których mogliśmy oczywiście spróbować. Poznaliśmy również właścicielkę restauracji, Łucję Kelus, która kontynuuje rodzinne tradycje, bo jej pradziad otworzył pierwszą restaurację w Warszawie i to oczywiście zobowiązuje. A także Jacka Grabowskiego, autora bestsellera, „Sekrety Polaków wybitnych”, który właśnie doczekał się kontynuacji. 

10 lutego

Jak co roku Fundacja Pro Seniore zaprasza do udziału w charytatywnej gali karnawałowej wszystkich swoich przyjaciół, do których my się też oczywiście zaliczamy. Huczna zabawa i szlachetny cel, czy może nas tam zabraknąć?


21 kwietnia

Taki bal Aula Politechniki zobaczy dopiero po raz drugi, choć widziała ich wiele. Panie w długich balowych sukniach, panowie we frakach (smokingi będą też dopuszczalne). Warszawski bal Debiutantek nawiązuje do tradycji wiedeńskich balów debiutantek, podczas których młode damy po raz pierwszy występowały publicznie. Ten wiedeński odbywa się do tej pory, na sławny Bal w Operze, Opernball, polskie Debiutantki także zresztą pojadą. My oczywiście też możemy, ale tak, jak rok temu nie musimy, bo po raz kolejny Warszawa rzuca wyzwanie Wiedniowi. A my jako klub znów objęliśmy go ponownie swoim honorowym patronatem.

11 i 12 stycznia

Współczesny rynek to wyzwanie dla właścicieli małych i średnich firm. Monopolizacja i wzrastająca konkurencja wymuszają poszukiwanie skutecznych rozwiązań i wiedzy wspierających rozwój firmy. Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom Zielony Polska Waluta Lokalna zorganizował Akademię Przedsiębiorcy. Służy ona propagowaniu wiedzy o zarządzaniu, sprzedaży, systemach lojalnościowych i motywacyjnych oraz o narzędziach wspierających rozwój i budujących skalę w biznesie. Naszymi prelegentami w wydarzeniu zawsze są praktycy biznesu z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu w ramach naszej akademii zdobędziesz konkretne rozwiązania do wdrożenia w Twojej firmie!

19 grudnia

Nasze doroczne świąteczne spotkaniu klubu zorganizowaliśmy w Warszawskim Domu Technika, w jego reprezentacyjnej sali Balowej. Tradycyjnie już rozpoczęliśmy od wręczenia Bizonów Biznesu tym, którzy są z nami najdłużej. Z rąk Zarządu Klubu, prezesów Barbary Jończyk i Krzysztofa Jończyka odebrali oni oprócz zwykłych, także Srebrne, Złote, Platynowe i Diamentowe Bizony Biznesu. A potem zaśpiewała dla nas obdarzona wyjątkowym i przepięknym głosem Izabela Kopeć. Tym razem, co oczywiste, jej program wypełniły kolędy i pastorałki. 

11 grudnia

Pokaz był naprawdę niezwykły, razem z dziećmi, którym udało się wygrać ciężką walkę z rakiem na wybieg wyszły gwiazdy sceny i ekranu oraz nasze klubowiczki. Dzieci ubrane w stroje z kolekcji endo, wiodącego, polskiego producenta mody dziecięcej, a towarzyszący im dorośli w koszulkach z hasłem tegorocznej akcji, „Razem możemy więcej!”. Zorganizowaliśmy go razem z Fundacją Spełnionych Marzeń, a dzięki temu, dzieciom spełniło się jeszcze jedno ich marzenie. Nie to o wygraniu z chorobą, to zawdzięczają lekarzom i swojej wytrwałości, ale marzenie o tym, by w ich pamięci z tych lat pozostało coś więcej, niż tylko choroba i szpital. 


Pokaz mody Dzieci-dzieciom, 11 grudnia 2017 - fot. Rafał Korzeniewski

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu