administrator
18 kwietnia

W najnowszym, przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita i Gazetę Giełdy „Parkiet” po raz piętnasty rankingu najlepszych firm audytorskich roku, członek naszego klubu, PKF Consult, po raz już kolejny znalazł się w TOP 5, w piątce najlepszych i to w aż czterech kategoriach. 

22 kwietnia

Na organizowane przez siebie Forum zaprasza nas EDUVISION, członek premium klubu. Odbędzie się ono 22 kwietnia w hotelu Lamberton w Ołtarzewie pod Warszawą. Podczas Forum dowiedzieć się będzie można między innymi o dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw narzędziach i o roli wizerunku. Objęliśmy to wydarzenie patronatem naszego klubu. 

9 maja

Jesteśmy w przededniu wprowadzenia jednolitych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych obejmujących całą Unię Europejską. Nowe, znacznie ostrzejsze przepisy mają obowiązywać już od czerwca. Surowsze mają być też kary za nieprzestrzeganie tych przepisów. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy to szkolenie, które nie ograniczy się do przedstawienia zmian w prawie, ale chcemy też podczas niego wskazać, jak się należy do ich wprowadzenia przygotować w naszej firmie. Przełożyć wymogi prawa na wymagania praktyczne.

13 maja

Zapraszają nas, a zwłaszcza tych, którzy swoją przygodę z biznesem dopiero rozpoczynają (możemy im ją polecić) organizatorzy, czyli Krajowa Izba Gospodarcza. Ale także tych, którzy chcieliby do tych początkujących wyciągnąć rękę, wystąpić jako mentorzy, bądź nawiązać współpracę. 

26 kwietnia

Warszawski przystanek europejskiego roadshow Facebooka. O mocy jaką ma Facebook nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W Polsce ma 14 milionów użytkowników, ale nie tylko o nich nam chodzi. Czyli jak dać ostrogę swojej firmie, bo słowo boost znaczy też ostroga. 

24 kwietnia

Jej bohaterem będzie muzyka cygańska (w stosunku do muzyki to określenie jest wciąż jak najbardziej poprawne), usłyszymy ją w MCC Mazurkas Conference Center & Hotel w międzynarodowym wykonaniu (bo Romowie są w Europie wszędzie), a w roli maestra wystąpi sławny Miklosz Deki Czureja, zwany królem czardasza. Romskich muzyków wesprze orkiestra kameralna Filharmonii Lwowskiej. Tradycyjnie Forum towarzyszyć będzie też wernisaż i finisaż poprzedniej wystawy malarstwa. Przypomnijmy jeszcze, że Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza, którzy nas do Ożarowa zapraszają, wyróżniliśmy za stworzenie Forum Humanum Mazurkas nagrodą specjalną Pereł EuroTurystyki

27 kwietnia

Rwanda to kraj, którego nazwa nie schodziła w latach dziewięćdziesiątych z pierwszych stron gazet, a wiadomości stamtąd rozpoczynały programy informacyjne w telewizji i radiu. Dziś o Rwandzie się nie pisze i to jest na pewno dobra wiadomość dla tych, którzy zajmują się biznesem.

19 kwietnia

Nowe przepisy weszły w życie już z początkiem roku i jest to zmiana o charakterze rewolucyjnym. Chodzi o długo dyskutowany zamiar dania firmom, które popadły w kłopoty, nowej szansy. Pierwszeństwo przed upadłością będzie miało postępowanie restrukturyzacyjne i to z użyciem środków pomocy publicznej. Jak to ma wyglądać w praktyce? Temu, powodom i celom wprowadzenia zmian w prawie [poświęcona będzie konferencja, podczas której dowiemy się też, jak z nowych rozwiązań będzie można skorzystać. Nikomu oczywiście tego nie życzymy, ale nowe rozwiązania na pewno warto znać. Tym bardziej, że służą one przede wszystkim temu, by do upadłości nie dopuścić. 

19 - 26 maja

Będzie to już dziewiąta odsłona Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”. To lustrzane odbicie festiwalu „Sputnik nad Polską”, który miał już swoją dziewiątą odsłonę w zeszłym roku. W Polsce jest to święto rosyjskiego kina, a w Rosji polskiego. Przez osiem dni w dwóch moskiewskich kinach: „Pięć Gwiazd na Pawieleckiej” oraz „Iluzjon” pokazywane będą najciekawsze polskie filmy z ostatnich dwóch lat. Jeśli macie w Moskwie znajomych, koniecznie im ten festiwal polećcie. A jeśli tam w tych dniach będziecie, pójdźcie z nimi do kina!

19 kwietnia

Forum ma być poświęcone możliwościom inwestycyjnym w krajach tworzących Radę Współpracy Zatoki, czyli Arabię Saudyjską, Bahrajn, Katar, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jakkolwiek szokująco by to nie zabrzmiało, chodzi o zachęcenie polskich przedsiębiorców do inwestowania w tych krajach, a nie odwrotnie. Nie jest to jednak żart, a co więcej, polscy przedsiębiorcy są już w tych krajach obecni i jeden z paneli składających się na forum będzie poświęcony ich doświadczeniom. A samą konferencję otworzy wystąpienie ambasadora Unii Europejskiej w Arabii Saudyjskiej, którym jest Polak, Adam Kułach.

do 1 maja

Sztuka tak bardzo zaangażowana, że gdzieś się w tym zagubiła sztuka. Najciekawszy eksponat stoi przed budynkiem(zróbcie sobie z nim selfie!), ale i tak warto wejść do środka. Bo to już ostatnie wystawy w dawnym pawilonie meblowym Emilia. Ciekawa przestrzeń, która nawet lepiej się sprawdziła jako wystawowa, niż w swojej pierwotnej funkcji. 

18 kwietnia

Polskie firmy według danych Komisji Europejskiej delegują do pracy w innych państwach Unii corocznie ponad czterysta tysięcy pracowników. Przygotowywane zmiany, co prawda, tego nie narzucają, ale zapewne wiele państw skorzysta z możliwości zrównania wysokości ich płac z płacami pracowników miejscowych, co oczywiście uderzy w konkurencyjność polskich firm. Bo nie ma co ukrywać, niższe płace, a wiec niższe koszty, to wciąż jest to jeden z ich atutów. 

22 - 24 września

Duże, wręcz bezprecedensowe wydarzenie biznesowe poświęcone rynkom Azji.  Organizatorzy chcą nas zachęcić, byśmy nie tylko z Azji importowali ale również do Azji eksportowali, bo to 3 miliardy konsumentów. W trakcie targów odbędzie się również  konferencja, podczas której dowiedzieć się będzie można więcej nie tylko o tamtych rynkach, ale także o tamtejszej kulturze i obyczajach, bo to też może nam się przydać. Natomiast goście z Azji dowiedzą się więcej o nas. Dodatkową atrakcją podczas targów będzie zorganizowany Festiwal Kultury Azjatyckiej. Bogaty i różnorodny program zaprezentują przedstawiciele z kilkunastu krajów Azji. Bedzie to idealna okazja do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów z najdalszych jej zakątków swiata.To już całkiem nietypowe, ale na Mazurach we wrześniu trwa wciąż sezon wakacyjny, zadbać więc wypada i o tego typu atrakcje. Wszystko odbędzie się i to już po raz drugi, w jednym z najnowocześniejszych centrów targowo-kongresowych w Europie, czyli Expo Mazury w Ostródzie. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl