Gdy inne teatry wciąż są zamknięte, oni będą grali, a nawet będą mieli premierę. Krakowski Teatr KOMEDIA zagra na zamku w Krasiczynie, perle polskiego renesansu, a widzowie w bezpiecznej od siebie odległości zasiądą w domach przed ekranami monitorów. Najpierw, 12 maja, będzie to spektakl „Artyści na szlaku”, który miał w listopadzie premierę podczas kolacji teatralnej zorganizowanej wspólnie przez naszych klubowiczów, Warszawski Dom Technika NOT i Restaurację Avangarda Warszawa, i chcąc czcić w ten sposób 50-lecie śmierci generała Władysław Andersa. A 18 maja na zamku w Krasiczynie, w stulecie rodzin papieża Polaka, świętego Jana Pawła II odbędzie się premiera spektaklu „JP2 -oczekiwane pokolenie”. Obejrzeć je będzie można za darmo, bo wystawienie obu spektakli było możliwe dzięki dofinasowaniu ze środków wieloletniego programu NIEPODLEGŁA, mającego wspierać przedsięwzięcia służące uczczeniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym Polacy mają mieć większe emerytury. Złożą się na to sami pracownicy, pracodawcy i w pewnym stopniu też państwo. Co ważne, dla pracodawców udział w tym programie jest obowiązkowy. Największe firmy, te zatrudniające 250 i więcej pracowników, już takie programy stworzyły. W tym roku muszą to zrobić firmy zatrudniające 20 i więcej pracowników. Początkowo miały być rozdzielone na dwie tury, po modyfikacjach wynikających z tzw. tarczy antykryzysowej mają to zrobić w jednym terminie. Do 10 listopada będą musiały stworzyć PPK u siebie i zapisać do nich pracowników, a do 27 października podpisać umowy o ich prowadzenie. Pozostałe i cała budżetówka muszą to zrobić w przyszłym roku.
Znamy już laureatów konkursu! Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: dane, digitalizacja i komunikacja. Swoich laureatów wybrali też internauci. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 23 kwietnia. Oczywiście online!
Już w ten piątek zapraszamy na kolejny webinar z kancelarią Lubasz i Wspólnicy, tym razem będzie on poświęcony tzw. tarczy antykryzysowej, uchwalonej w ekspresowym tempie ustawie, która już wczoraj weszła w życie. To chyba najbardziej gorący dziś temat dyskusji w kręgach biznesu. Podczas webinaru poznamy najważniejsze zawarte w niej rozwiązania, mające pomóc przedsiębiorcom dotkniętym gospodarczymi skutkami epidemii i środków, jakie podjęto dla walki z nią. Webinar został zorganizowany we współpracy z kancelarią Gawroński & Partners. Ciąg dalszy bardzo udanego webinaru z 24 marca, ale wtedy tarcza antykryzysowa była dopiero projektem.
Obecny czas to czas zakazów i ograniczeń, które dotknęły przedsiębiorców, ale i różnych rozwiązań, które mają im pomóc w jego przetrwaniu. Niełatwo to wszystko ogarnąć i dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców. Na webinar im poświęcony zaprosiła nas kancelaria Lubasz i Wspólnicy.
Epidemia wywróciła do góry nogami plany organizatorów Europejskiego Kongresu Samorządów, ale zareagowali oni błyskawicznie i znamy już jego nowy termin. Odbędzie się on dwa miesiące później, 1 i 2 czerwca. Miejsce nie ulega zmianie, będzie to Hotel Gołębiewski w Karpaczu, dokąd przenosi się kongres po pięciu dotychczasowych edycjach w Krakowie.
Dwudniowe Międzynarodowe Targi Gospodarki Energetycznej to jedno z najważniejszych wydarzeń tej branży w Polsce. Odbędą się w Ptak Warsaw EXPO w podwarszawskim Nadarzynie, które jest ich współorganizatorem razem z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Choć do rozpoczęcia targów mamy jeszcze ponad miesiąc, to większość stoisk już została wynajęta, a trzy tysiące gości już zapowiedziało, że targi odwiedzi. To dane na koniec lutego. Dodajmy od razu, że dla odwiedzających targi udział w nich jest bezpłatny, to może być dodatkowa zachęta. Wciąż też możemy wykorzystać targi do promocji swojej firmy i dołączyć jako wystawca.