administrator
5 czerwca

Temat naszego comiesięcznego spotkania był oczywiście prowokacją. Współczesne firmy księgowe muszą być doskonale zorientowane w zagadnieniach prawnych, o czym zresztą przekonaliśmy się podczas dyskusji, którą udało nam się w ten sposób wywołać. A chodziło o pokazanie zalet spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, których często nie doceniamy, będąc przekonani, że jest to forma odpowiednia dla firm już naprawdę dużych, choćby ze względu na większe wymagania odnoszące się do księgowości. 

11 czerwca

Tak, naprawdę! Do MCC Mazurkas Conference Center & Hotel w podwarszawskim Ożarowie zjedzie zespół Piwnicy pod Baranami w ponad trzydziestoosobowym składzie, czyli praktycznie w komplecie. A to raczej nieczęsto się zdarza. W programie koncertu największe ich przeboje, a tych uzbierało się przecież niemało. Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz, których za stworzenie Forum Humanum Mazurkas nagrodziliśmy specjalną Perłą EuroTurystyki, zapraszają nas na prawdziwą ucztę! Tytuł nawiązuje do tytułu jednej z ich piosenek, ale chodzi oczywiście o coś więcej. Dla wielu uczestników, w tym dla gospodarzy, będzie to też podróż w przeszłość, przeszłość, która w tym wypadku na szczęście się nie kończy. Plus stałe punkty programu, jak scena młodych artystów i kolejny wernisaż. 

8 czerwca

Choć tak, jak my Estonia należy do Unii Europejskiej, a nawet przez chwilę dzieliliśmy wspólną historię, to Estonia jest dla nas krajem bez mała egzotycznym. Także jeśli idzie o gospodarkę, choć ten niewielki kraj może być dla nas atrakcyjnym partnerem. Także, jako okno na Rosję i Finlandię, dwa znacznie większe rynki. Mocnym jego atutem jest świetna e-administracja, nie ugrzęźniemy więc tam w kolejkach do urzędów. Wyróżnia się też stosunkiem do przedsiębiorców i w rankingu wolności gospodarczej the Heritage Foundation został oceniony najwyżej w całej Unii Europejskiej. Atutem Estonii jest także euro, które Estonia przyjęła już w 2011 roku.

23 maja

Tym razem naszego eksperta zapytaliśmy o narzędzia Google, a w szczególności o Google AdWords. Wybór eksperta nie był przypadkowy, Janusz Kamiński jest specjalistą w tym zakresie, a Agencja Trakido, której jest właścicielem (diamentowy członek naszego klubu), to certyfikowany partner Google. Warto więc płacić za to, aby nasza strona pojawiła się w wynikach wyszukiwania, mimo, że zostanie opatrzona dopiskiem link sponsorowany?

7 czerwca

Związek między oboma objętymi naszym patronatem wydarzeniami może wydawać się niezbyt oczywisty, ale wystarczy zobaczyć na własne oczy zapełniony autokarami targowy parking, by zrozumieć o co chodzi. Przyjeżdżają nimi zorganizowane przez izby gospodarcze grupy przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i z kilku krajów sąsiednich, najwięcej z Ukrainy i Białorusi. Targi jeszcze przed nami, ale to obrazek znany mi już z poprzednich edycji i teraz nie będzie inaczej. Organizatorzy targów płacą za transport, noclegi, a nawet zwracają koszty wiz. To wielki wysiłek organizacyjny i warto, by wykorzystać go w pełni. 

6 - 8 czerwca

więcej

3 czerwca

Nie musimy czekać do października, gdy w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Whisky Live Warsaw, gdyż już w czerwcu w Sopocie odbędzie się Whisky Live Sopot. W tym roku bowiem Sopot (a właściwie Trójmiasto) dołączył do elitarnego grona największych miast świata, takich jak Londyn, Nowy Jork, Tokio czy Paryż, w których organizowane są wydarzenia z tego cyklu. 

2 czerwca

Do Dworu Anna zapraszają nas Anna i Kazimierz Gajkowie z rodziną. Głównym bohaterem będą oczywiście nalewki. Oceni je jury złożone z osób znanych, acz z nalewkami się nie kojarzące. Będzie wśród nich dwóch znanych sportowców, bokser Grzegorz Skrzecz i zapaśnik Jacek Fafiński, reżyser Jerzy Gruza (ten od „Czterdziestolatka”), aktorka Tatiana Sosna-Sarno i kosmonauta Mirosław Hermaszewski. To nie przypadek, mają reprezentować nas i nasze gusta. Ale to nie wszystkie atrakcje, które tam na nas czekają, będzie też staropolska biesiada z tańcami, i pokaz sztucznych ogni. A gwiazdą wieczoru (oprócz oczywiście nalewek), będzie Jacek Kawalec i jego muzyczne wcielenia. Objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym klubu i naszego magazynu przedsiębiorcy@eu. 

zgłoszenia do 31 maja

więcej

24 maja

Przez te pięć lat kartę podpisało 163 firmy, urzędy, instytucje państwowe i pozarządowe, uczelnie. Dużo to, czy mało? Raczej mało, przecież karta mówi o równości, zagwarantowanej nam przecież w konstytucji i o tym, że to, czego wymaga prawo, można też uczynić atutem. Obchody są też okazją do zorganizowania poświęconej tej tematyce konferencji. Tym razem będzie ona poświęcona zarządzaniu wiekiem w miejscu pracy. Strasznie nie lubię tego zarządzania. Bo jak, zarządzimy teraz, że wszyscy będziemy młodsi? Ale Jeśli by się to udało, to oczywiście jestem za!  Żarty na bok. Sprawa jest poważna.

23 maja

Ten drugi kraj bardziej znany jest jako Birma, sprawa jego nazwy powoduje zresztą problemy, także o charakterze prawnym i co za tym idzie, dyplomatycznym. Nasze MSZ używa formy Mianma. Odsuwając na bok problemy z nazwą, pod względem gospodarczym ten kraj buddyjski jest dla nas terra incognita, nieznanym lądem. Nie jest nim Indonezja, największy kraj muzułmański i jeden z gospodarczych tygrysów Azji, członek grupy G20. Eksporter ropy i węgla kamiennego, będącego konkurencją dla naszego własnego. A także ważny producent żywności. Mimo to, warto i o nim dowiedzieć się więcej. 

22 maja

Okazją do jego organizacji jest wizyta w Polsce prezydenta Singapuru, Tonyego Tan, któremu towarzyszyć będzie delegacja singapurskich przedsiębiorców. A jego częścią będą spotkania w formule B2B jej uczestników i przedsiębiorców z Polski.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu