administrator
19 lipca

Na debatę, w której wezmą oprócz polskiego rzecznika opraw obywatelskich Adama Bodnara, także jego odpowiednicy z Austrii, Estonii, Irlandii oraz Katalonii, zaprasza nas Instytut Spraw Obywatelskich.

28 lipca

Nic w tym moralnie dwuznacznego. Nie wszystko da się zrealizować własnymi siłami, przez publiczną zbiórkę darów, czy pracę woluntariatu. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyaż organizuje też przetargi na dostawy towarów, czy świadczone usługi. I w przetargach tych startują firmy, które po prostu chcą na tym zarobić. To szansa również dla polskich firm. Na seminarium poświęcone możliwościom biznesowym, jakie się tu otwierają, zaprasza Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne PARP i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

14 lipca

Debata, poświęcona współpracy w zakresie gospodarki i infrastruktury w ramach Grupy Wyszehradzkiej, odbędzie się z udziałem gości z tworzących ją wspólnie z Polską Węgier, Czech i Słowacji.  Zaprasza na nią Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, a zorganizowane debaty w Pałacu na Wodzie to świetny pomysł i jest wyraźnie zaproszeniem do spaceru po parku, pełniącym tu rolę kuluarów. 

26 czerwca

Na Rancho pod Bocianem przyjechało w tym roku ponad tysiąc przedsiębiorców wraz z rodzinami, a także goście specjalni: aktorzy, ludzie estrady, dziennikarze. Tradycyjnie podczas gali wręczyliśmy nasze Perły EuroTurystyki, w tym roku było trzech laureatów. Nasza gala miała nietypowy jak na galę charakter. Zamiast white tie, czy black tie, poprosiliśmy naszych gości, by ubrali się wygodnie i zaprosiliśmy na piknik. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, a w dobrej zabawie nie przeszkodziła nam nawet burza. 

18 - 21 sierpnia

To niezwykłe zawody, które jako klub objęliśmy swoim honorowym patronatem, odbędą się już po raz szósty. Znany już datę: 18 – 21 sierpnia. I miejsce, po raz kolejny będą to obiekty warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach. W sportowej rywalizacji zmierzą się tam dzieci, które wygrały wcześniej inną walkę – walkę z chorobą nowotworową. Bo również je, a nie tylko dzieci zmagające się z chorobą, obejmuje swoją opieką Fundacja Spełnionych Marzeń Małgorzaty i Tomasza Osuchów

14 lipca

Na kolejnym spotkaniu z cyklu klubowicze klubowiczom spotkaliśmy się w restauracji Wasabi. Restauracja mieści się w zaprojektowanym przez światowej sławy architekta gmachu Metropolitan przy placu Piłsudskiego a od niedawna jest naszym członkiem klubu.  Wasabi to piekielnie ostry zielony japoński chrzan, nieodłączny dodatek do sushi. Sushi to ich specjalność! 

21 lipca

Jeśli się wybierzecie w lipcu na Stadion Narodowy, będziecie zdziwieni liczbą tych, którzy wybiorą się tam mimo szczytu wakacyjnego sezonu. Będzie tam tłum. Przyjadą tam architekci i inżynierzy, którzy muszą projektować tak, by zapobiec powstawaniu pożarów, a jeśli wystąpią, ograniczyć ich skutki i nie dopuścić do ofiar w ludziach. Zobowiązują ich do tego zresztą przepisy. Będą też ci, którzy przygotowują i prowadzą inwestycje budowlane, a także zarządzają eksploatacją obiektów po ich zakończeniu. Bo to też koszty, które starają się oczywiście ograniczyć. Chcą zatem, by były to rozwiązania zarazem skuteczne, jak i najtańsze. 

16 i 17lipca

Dorośli na swój plenerowy festiwal „Sztuka ulicy” poczekać muszą do września. Dzieci mają go już w ten weekend. I wypada je tam zabrać, co jest pretekstem, by bawić się razem z nimi. Ale można wybrać się i bez nich, nic nam nie wiadomo o górnym limicie wieku. Do Warszawy przyjadą lalkowe teatry z Włoch, Holandii, Węgier, pobliskich Czech (dwa) i Słowacji.

4 lipca

Czy przez kryzys uchodźczy Europa przywróci granice? Od dwóch lat Unia Europejska zmaga się z coraz trudniejszą do opanowania falą imigrantów uciekających przed wojną, prześladowaniami lub po prostu biedą. Przybiera to formę współczesnej wędrówki ludów, wobec której niespójna polityka Unii oraz poszczególnych państw okazują się całkowicie nieskuteczne. Coraz częściej mówi się o przywróceniu kontroli na granicach poszczególnych państw. 

8 września

Tuż po wakacjach odbędą się na Stadionie Narodowym największe tego typu targi w Polsce. Towarzyszyć im będzie branżowa konferencja, targi kariery oraz gala IT Future Award, która odbędzie się dzień wcześniej. Do opisu tego, czego to wydarzenie będzie dotyczyć, wystarczą zaledwie dwie litery: IT. W tym roku do udziału w IT Future Expo zaprasza nas ze swojej słynnej kawalerki Łukasz Jakóbiak, który pojawi się na tam w realu i poprowadzi jeden z wykładów. Jesteśmy, jako klub, jednym z patronów tego wydarzenia, a magazyn przedsiębiorcy@eu znalazł się w gronie głównych patronów medialnych.

22 - 24 września

Duże, wręcz bezprecedensowe wydarzenie biznesowe poświęcone rynkom Azji.  Organizatorzy chcą nas zachęcić, byśmy nie tylko z Azji importowali ale również do Azji eksportowali, bo to 3 miliardy konsumentów. W trakcie targów odbędzie się również  konferencja, podczas której dowiedzieć się będzie można więcej nie tylko o tamtych rynkach, ale także o tamtejszej kulturze i obyczajach, bo to też może nam się przydać. Natomiast goście z Azji dowiedzą się więcej o nas. 

29 czerwca

Jego pełna i nieco przydługa nazwa to w tłumaczeniu na polski Program ramowy na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020. Następca programu ramowego CIP ma wśród swoich zadań budowanie narzędzi umożliwiających małym i średnim firmom dostęp do kredytów. Choć jest to jeden z programów administrowanych wprost z Brukseli, to nie ma to praktycznego znaczenia dla korzystających z tych kredytów przedsiębiorstw. W Brukseli następuje bowiem tylko wybór pośredników finansowych, którzy tych kredytów udzielają. 

27 czerwca

Jak inteligentnie przyciągnąć inwestorów zagranicznych i jak ich optymalnie zaangażować w rozwój polskiej gospodarki, bo tak brzmi dokładnie będące temetem debaty pytanie. Kolejna debata z cyklu „Czas na patriotyzm gospodarczy” zorganizowanego przez Puls Biznesu, na którą jesteśmy zaproszeni do siedziby Giełdy na Książęcą. Poprzedzi ją wręczenie wyróżnień dla największych zagranicznych płatników CIT.

8 lipca

Wbrew nazwie tematyka poświęconej energetyce konferencji będzie przede wszystkim krajowa. Przygotowania w toku, znany jest wciąż tylko zarys programu. Zacznie się jednak od wystąpień od wystąpień przedstawicieli rządu (w tym ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego), będzie to więc okazja do zaprezentowania jego planów w tej dziedzinie. Zabraknie niestety zmarłego w zeszłym roku prof. Krzysztofa Żmijewskiego, spirytus movens całego przedsięwzięcia. 

Te specjalne, uprzywilejowane formy członkostwa w klubie, zapewniają szereg dodatkowych korzyści w porównaniu do zwykłego członkostwa. Mamy już jedenastu członków premium i pięściu członków diamentowych. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu