administrator
18 września

W imieniu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z którą od wielu lat współpracujemy oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszamy przedsiębiorców z Mazowsza na spotkanie poświęcone tematowi, który w Polsce dopiero zaczyna budzić zainteresowanie, pozostając często pojęciem trudnym do rozszyfrowania. Tymczasem w zachodnich firmach zarządzanie wiekiem upowszechniane jest od kilkunastu lat.

3 i 4 paździenika

To już druga edycja tego wydarzenia, nad którą, tak jak nad pierwszą, objęliśmy patronat. W Hotelu Gromada Lotnisko spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet i nie tylko kobiet, bo mężczyźni wcale nie są z udziału w kongresie wykluczeni. Uroczystego otwarcia dwudniowych tym razem obrad dokona pierwsza dama, Anna Komorowska.

27 sierpnia

Na sierpniowej kolacji spotkaliśmy się w Pure Sky Club, w wieżowcu wznoszącym się nad CH Złote Tarasy, skąd z 21 piętra podziwiać można panoramę Warszawy, która lada chwila wraz z zapadającym zmrokiem miała rozbłysnąć światłami. 

4-6 września 2014

W obszernych, przypominających lotniczy hangar halach Centrum MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie stanęło ponad trzysta stoisk, a wielu wystawców dotarło tam prosto z Chin. Bo oczywiście na targach prezentowały się także firmy już tu obecne lub chcące na współpracy z chińskimi firmami skorzystać. 

9 i 10 września

 

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 9-10 września 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. To już II edycja wydarzenia, którego celem jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz instytucjami i przedstawicielami świata nauki prowadzącymi działalność innowacyjną na terenie Mazowsza. Uczestnicy Targów mają możliwość zwiększenia wiedzy na temat możliwości rozwoju ich potencjału poprzez prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażanie innowacji.
W II edycji Targów Nauki i Kooperacji weźmie udział ok. 100 wystawców. To głównie przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, instytucji naukowych oraz organizacji związanych z promocją współpracy nauki i biznesu. Swój udział zapowiedziały już m.in. drukarnie 3D, które zaprezentują swój sprzęt oraz możliwości tej techniki. Atrakcją Targów Nauki i Kooperacji z pewnością będzie stoisko zespołu Robotyki Edukacyjnej oraz ich robot, który służy do uczenia nastolatków zasad programowania i wykorzystania nowoczesnych technologii w praktyce. Jednym z wystawców II edycji Targów będzie także Akademicki Związek Sportowy. – Bardzo się cieszymy z udziału w tym wydarzeniu. Na Targach pokażemy nasz najnowszy ergometr wioślarski oraz zaprezentujemy, jak można wykorzystać nowe technologie w sporcie – mówi Mariusz Walczak z AZS Warszawa.
Targi Nauki i Kooperacji organizowane są z myślą o przedstawicielach małych i średnich firm, które prowadzą lub planują rozpocząć działania innowacyjne, jednostkach naukowych, instytucjach non-profit działających w obszarze innowacji, ośrodkach przedsiębiorczości i innowacyjności oraz instytucjach finansowych. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ma na celu zbliżenie tych grup oraz ukazanie możliwości tworzenia wspólnych projektów. Ponadto misją targów jest zwiększenie ogólnej świadomości o możliwościach rozwoju potencjału przedsiębiorstw i instytucji naukowych dzięki wdrażaniu innowacji oraz prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych.
Targom będzie towarzyszyła bezpłatna konferencja „Wykorzystaj swoją kreatywność: generowanie i wdrażanie rozwiązań innowacyjnych”. Pierwszego dnia zostaną omówione zagadnienia kooperacji różnych podmiotów oraz wynikających z niej pozytywnych efektów dla uczestników. Natomiast drugi dzień konferencji zostanie poświęcony problematyce generowania i wdrażania innowacji. Celem konferencji jest zwiększenie świadomości na temat innowacyjnych rozwiązań nauki oraz ich roli w rozwoju przedsiębiorstw, a także metod podnoszenia konkurencyjności na rynku poprzez wdrażanie innowacji.
Wstęp na Targi Nauki i Kooperacji jest bezpłatny. Udział Wystawców finansowany z pomocy de minimis. Rejestracji na to wydarzenie można dokonać poprzez stronę: www.msodi.mazovia.pl/targi. 
12 sierpnia poznamy wyniki pierwszego etapu konkursu

To najpopularniejszy w Polsce program, w którym biorą udział przedsiębiorstwa i właściwie nie wymaga reklamy. Dzieje się tak, mimo że kryterium nie jest tu sukces gospodarczy, a tylko przestrzeganie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. To, czy używając terminologii pojawiającej się w nazwie programu: przedsiębiorstwo gra fair, postępuje rzetelnie wobec klientów, innych firm, z którymi współpracuje, a także własnych pracowników i wreszcie otoczenia. 

zgłoszenia do 5 listopada, ogłoszenie wyników 26 listopada

Laury innowacyjności to konkurs będący odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest innowacyjność dla polskiej i zresztą w ogóle europejskiej gospodarki. Jej być albo nie być w istocie. Jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy tego typu konkurs, na pewno zaś zorganizowany z największym rozmachem. W tym roku odbędzie się jego czwarta edycja. Po raz kolejny, jako klub, jesteśmy razem z Europejskim Forum Przedsiębiorczości partnerem jego organizatorów, Naczelnej Organizacji Technicznej, a magazyn przedsiębiorcy@eu został jego patronem medialnym. 

18 września

Organizacja wrześniowej gali w Teatrze Capitol, podczas której uhonorujemy "Niezwykłe Osobowości" tego roku i wręczymy im statuetki, nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych sponsorów, a także patronów. Szczególnie dziękujemy oczywiście głównemu sponsorowi, Grupie Auto Wimar. Podziękować za objęcie gali swoim patronatem chcemy ambasadorowi Austrii, Jego Ekscelencji dr Thomasowi M. Buchsbaumowi. Pochwalić się też chcemy obecnością wśród patronów medialnych telewizji TVN24 oraz dziennika Rzeczpospolita

od 30 lipca

Dwie symboliczne barykady staną na Krakowskim Przedmieściu, a na placu Powstańców Warszawy wystawione zostaną prace Bogusława Lustyka poświęcone Powstaniu. Stanowią one plastyczna oprawę 70 obchodów jego wybuchu. Jednocześnie w Domu Artysty Plastyka na Mazowieckiej w ramach wystawy poświęconej Powstaniu zostanie wystawiona jego instalacja „Zostało z barykad”.

19 sierpnia

Na kolejnym śniadaniu biznesowym spotkaliśmy się po krótkiej wakacyjnej przerwie, jeśli o przerwie w ogóle można mówić. Naszym gościem był klubowy ekspert, dr Dariusz Tarczyński. Twórca metody Nieinwazyjnej Analizy Osobowości i instytutu zajmującego się rozwijaniem i wykorzystaniem tej metody w praktyce. O to, byśmy nie wyszli stamtąd głodni zadbał nasz klubowicz, restauracja Kultura, ale oczywiście nie to było najważniejsze.

włączamy się do akcji

Paragon wydany nam przy zakupie owoców na bazarze wciąż jeszcze zaskakuje, szybko staje się to jednak codziennością. Ten akurat na wiele nam się nie przyda, owoce zepsują się na amen zanim zdążymy je zareklamować, w wielu jednak wypadkach może być jednak dla nas bardzo cenny, bo jest dowodem zakupu, a więc i zobowiązań, jakie ma wobec nas sprzedawca. I jest bardzo ważnym narzędziem w walce z szarą strefą, co jest i naszym interesem. Bo my też przecież padamy ofiarą takiej nieuczciwej konkurencji. Te śmieszne paragony z bazaru także temu służą.

18 września

W imieniu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z którą od wielu lat współpracujemy oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszamy przedsiębiorców z Mazowsza na spotkanie poświęcone tematowi, który w Polsce dopiero zaczyna budzić zainteresowanie, pozostając często pojęciem trudnym do rozszyfrowania. Tymczasem w zachodnich firmach zarządzanie wiekiem upowszechniane jest od kilkunastu lat.

31 lipca

Wszystkich smakoszy win zapraszamy w ostatni lipcowy wieczór na ich degustację do portugalskiej restauracji Portucale. Gwiazdą wieczoru będzie zatem wino portugalskie, pochodzące z północy tego kraju -  orzeźwiające Vinho Werde

24 lipca

To największa tego typu konferencja branżowa w Polsce, w tym roku zorganizowana po raz jedenasty. Tym razem organizatorzy zaprosili na Stadion Narodowy (do strefy biznes) i doczekali się rekordowej liczby ponad tysiąca uczestników. Bynajmniej nie tylko strażaków, oni oczywiście też byli, ale najwięcej byłao tam projektantów, a także pracowników firm budowlanych i developerskich. W tym roku byliśmy razem z magazynem przedsiębiorcy@eu  patronami medialnym.

22 i 24 lipca oraz 1, 5 7 i 12 sierpnia

Z tych starych to są na Mazowszu zupełne resztki, za to smakowite, bo w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego „Rozwój przedsiębiorczości” można uzyskać dotacje na inwestycje. Zwłaszcza dla tych, którzy już się starali i im się nie powiodło, trudno nie skorzystać z takiej szansy. A warto dowiedzieć się też tego, co czeka nas w nieodległej już przyszłości i na co możemy liczyć, jeśli idzie o nowe środki. 

10 lipca

W Warszawie gościła na zaproszenie Klubu Integracji Europejskiej delegacja łotewskiego biznesu na czele z Inarą Wiłkaste, bohaterką czerwcowej konferencji w Galerii Porczyńskich.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu