administrator
8 maja (konkurs startuje 6 maja)

Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

ogłoszenie konkursów w kwietniu i maju

Chodzi tu przy tym o jedno z najpopularniejszych działań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Konkurs dla średnich przedsiębiorstw ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, w przyszłym zaś miesiącu planowane jest ogłoszenie konkursu dla przedsiębiorstw mikro i małych.

do 30 kwietnia

Wspierają dzieci chorujące na nowotwory. Jak? Spełniają ich marzenia, pomagają uwierzyć w siebie i sukces w walce z chorobą.  Im i ich rodzicom (im ta pomoc  też jest potrzebna). Ale sami też wymagają wsparcia. Możemy to zrobić składając deklarację podatkową. 

4 kwietnia

Prace naszego klubowicza mieliśmy już okazje podziwiać w Galerii Czajka na Skaryszewskiej, gdzie ma także swoje atelier. Tym razem zaprosił nas (czyli wszystkich klubowiczów) na wernisaż wystawy swoich prac Galerii Casinos Poland w hotelu Marriott. Nas, czyli wszystkich klubowiczów. Zatytułował ją „GRA ŚWIATŁA”.

5 kwietnia

Zaproszeni zostali, to ważne, wszyscy klubowicze. A skoro tak, to nie wypadało z zaproszenia do Black Angels Music Club nie skorzystać. I nie zawiedliśmy się. Od muzyki (bo to przecież Klub muzyczny), drżały mury ale gdy wychodziliśmy, jeszcze stały. No, a skoro tak, to bawiliśmy się dobrze.

22 marca

Na marcowej kolacji biznesowej spotkaliśmy się w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, u naszego nowego klubowicza, a specjalnie dla nas w farsie „Kukła” Jerzego Gruzy (bo to on kryje się za pseudonimem Paweł Binke) wystąpili Tatiana Sosna-Sarno i towarzyszący jej Grzegorz Sierzputowski.

25 i 26 marca

Druga konferencja z cyklu „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja” odbyła się w jednym z najcenniejszych zabytkowych wnętrz w Polsce, w stanisławowskim teatrze dworskim w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach. Po raz też drugi klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości współpracowały przy jej organizacji. 

20 marca

Środki na wsparcie w ramach obecnej perspektywy finansowej, także te przeznaczone dla przedsiębiorców już się wyczerpują. Warto więc zainteresować się tymi formami wsparcie, które dotąd cieszyły się zdecydowanie mniejsza popularnością niż dotacje.

15 marca

Walka o prawa konsumentów przenosi się do Internetu. Do 2015 powstanie europejska platforma, która umożliwi mieszkańcom Unii zakupy przez Internet nie tylko w ich kraju zamieszkania, lecz także w odległych zakątkach Starego Kontynentu. 

wiosna

Objęliśmy jako klub patronat nad muzycznym projektem Danuty Stankiewicz, nad którym patronat objął też ambasador Rosji, a wcześniej ministerstwa kultury Rosji, Polski i Łotwy. Projekt to szczególny, gdyż ma służyć kulturalnemu zbliżeniu tych krajów. Danuta Stankiewicz realizuje trzypłytowy album z romansami rosyjskimi, cygańskimi, utworami Anny German oraz kompozytora Rajmonda Paulsa. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, a jednym z elementów promocji będzie cykl koncertów w Rosji i w Polsce.

28 lutego

Na biznesowej kolacji spotkaliśmy się u nowego członka klubu, w japońskiej restauracji SUSHI CLUB by Sensi w śródmiejskiej części Muranowa, przy Stawkach. Dobrze widoczny od ulicy szyld nie pozwalał zabłądzić.

7 – 14 lutego

W Polsce odbył się po raz szósty, po raz zaś trzeci klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości wystąpiły w roli partnerów organizatorów tego wydarzenia. Istotą tygodnia jest uświadomienie roli networkingu w rozwoju biznesu, do czego nas akurat nie trzeba przekonywać.

25 stycznia

Nasza styczniowa kolacja biznesowa miała nietypowy charakter. Zaprosiliśmy bowiem na tańce, ponieważ był karnawał i wypadało się bawić! Spotkaliśmy się w Dorum Art – Galerii Czajka nie po raz pierwszy. Urządziliśmy tam bowiem już barbórkę, która była zarazem oficjalnym otwarciem Dorum Art po ich przeprowadzce na Skaryszewską. 

21 grudnia

Na świąteczne spotkanie tym razem zaprosiliśmy do Teatru Kamienica.  I sądząc po frekwencji, choć spotkaliśmy się w rozpoczynający przedświąteczny weekend piątek, nie przegraliśmy konkurencji z przygotowaniami do świąt. I od razu dodajmy, że ci, którzy przyszli na pewno nie wyszli zawiedzeni.

12 grudnia

Ostatni, gdyż lada chwila w hotelu powinien rozpocząć się od dawna zapowiadany remont. Takie są przynajmniej zapowiedzi. A po nim to już nie będzie ten sam hotel. Na pokaz mody zaprosiliśmy członków klubu w ramach naszej klubowej akademii dobrego stylu wspólnie z projektantką Anną Krzyżanowską, która ma w hotelu swoją pracownię i salon mody.

11 grudnia

Ostatnie w tym roku warsztaty zorganizowane przez Fundację JWP w ramach cyklu „Podróbki są groźne” dotyczyć będzie ochrony naszych praw do wynalazku. Jak zwykle poprowadzą je fachowcy, zajmujący się tymi sprawami na co dzień i jak zwykle podczas ich szkoleń nie zabraknie praktycznych przykładów.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu