administrator
11 maja

A właściwie to, co klasyka dopiero niezadługo się stanie, bo kompozytorzy są jak najbardziej żyjący, ba, młodzi i niejeden sukces jeszcze przed nimi. Na koncert zaprasza nas organizator, Fundacja ForMusic, która postawiła sobie za cel propagowanie współczesnej muzyki poważnej, przybliżenie jej nam i przekonanie do niej.

26 kwietnia

Bo na kwietniową kolację biznesową zaprosiliśmy do największej w Warszawie kręgielni, kolejność była jednak odwrotna, najpierw spotkaliśmy się w mieszczącej się tam włoskiej restauracji Questo e Quello, gdzie zauroczył nas swoim śpiewem Sebastian Gawlik.

1 maja

Dopiero co zaproszeni byliśmy zaproszeni na huczne otwarcie Black Angels Music Club, a już otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne, tym razem Blue Angels Music Club w nadmorskim Jantarze!  

13 i 14 maja

Mało patentujemy i jest to uznawane za dowód naszej małej innowacyjności. Konferencja ma za cel zbliżenie środowisk tych, którzy patentami zajmują się zawodowo i tych, którzy z patentów korzystają, zarówno chroniąc w ten sposób własne prawa (i przekonać ich, że warto), jak i je nabywając. Mowa będzie między innymi o Wspólnej Klasyfikacji Patentowej (CPC), która weszla w życie z początkiem tego roku. 

5 kwietnia

Ivan Meisner, nazywany przez CNN ojcem, a przez inne media guru współczesnego networkingu, oczarował 5 kwietnia aulę warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej na seminarium „Uprawiaj networking jak profesjonalista”. Klub Integracji Europejskiej był jednym z partnerów społecznościowych tego wydarzenia. 

8 – 10 kwietnia

Większość obywateli Unii uważa, że Parlament Europejski nie zajmuje się niczym ważnym w strukturach wspólnoty europejskiej. Tymczasem 70% praw, które regulują życie mieszkańców Unii Europejskiej uchwalanych jest właśnie tam. To w Parlamencie Europejskim podjęto decyzję o ograniczeniu cen rozmów międzynarodowych w telefonii komórkowej, przygotowano przepisy ułatwiające leczenie za granicą, a także regulacje zwiększające prawa pasażerów kolei i linii lotniczych. O tym jak ważna jest to instytucja świadczy również fakt, że działa tam aż 5 tysięcy lobbystów.

27 kwietnia

Uliczne parady kojarzymy raczej z Ameryką, może dlatego, że czcimy głównie różne narodowe klęski. Nie z samych klęsk jednak nasza historia się składała i miast biadolić, warto je uczcić jak należy. Takim zwycięstwem było Insurekcja w Warszawie. Do tego stanął na jego czele człowiek z ludu, jak to się wtedy mówiło, mistrz szewski Jan Kiliński, co na owe czasy był wydarzeniem niezwykłymi w polskiej historii wydarzeniem przełomowym.

zgłoszenia do 29 maja (18 października)

Celem zorganizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną konkursu, którego patronem jest Stanisław Staszic, jest promowanie innowacyjnych produktów, technologii i usług. Nagrody te będą przyznawane w aż 12 kategoriach, a sam konkurs organizowany jest już po raz trzeci i po raz trzeci Europejskie Forum Przedsiębiorczości oraz nasz klub jest partnerem jego organizatorów.

8 maja (konkurs startuje 6 maja)

Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

ogłoszenie konkursów w kwietniu i maju

Chodzi tu przy tym o jedno z najpopularniejszych działań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Konkurs dla średnich przedsiębiorstw ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, w przyszłym zaś miesiącu planowane jest ogłoszenie konkursu dla przedsiębiorstw mikro i małych.

do 30 kwietnia

Wspierają dzieci chorujące na nowotwory. Jak? Spełniają ich marzenia, pomagają uwierzyć w siebie i sukces w walce z chorobą.  Im i ich rodzicom (im ta pomoc  też jest potrzebna). Ale sami też wymagają wsparcia. Możemy to zrobić składając deklarację podatkową. 

4 kwietnia

Prace naszego klubowicza mieliśmy już okazje podziwiać w Galerii Czajka na Skaryszewskiej, gdzie ma także swoje atelier. Tym razem zaprosił nas (czyli wszystkich klubowiczów) na wernisaż wystawy swoich prac Galerii Casinos Poland w hotelu Marriott. Nas, czyli wszystkich klubowiczów. Zatytułował ją „GRA ŚWIATŁA”.

5 kwietnia

Zaproszeni zostali, to ważne, wszyscy klubowicze. A skoro tak, to nie wypadało z zaproszenia do Black Angels Music Club nie skorzystać. I nie zawiedliśmy się. Od muzyki (bo to przecież Klub muzyczny), drżały mury ale gdy wychodziliśmy, jeszcze stały. No, a skoro tak, to bawiliśmy się dobrze.

22 marca

Na marcowej kolacji biznesowej spotkaliśmy się w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, u naszego nowego klubowicza, a specjalnie dla nas w farsie „Kukła” Jerzego Gruzy (bo to on kryje się za pseudonimem Paweł Binke) wystąpili Tatiana Sosna-Sarno i towarzyszący jej Grzegorz Sierzputowski.

25 i 26 marca

Druga konferencja z cyklu „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja” odbyła się w jednym z najcenniejszych zabytkowych wnętrz w Polsce, w stanisławowskim teatrze dworskim w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach. Po raz też drugi klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości współpracowały przy jej organizacji. 

20 marca

Środki na wsparcie w ramach obecnej perspektywy finansowej, także te przeznaczone dla przedsiębiorców już się wyczerpują. Warto więc zainteresować się tymi formami wsparcie, które dotąd cieszyły się zdecydowanie mniejsza popularnością niż dotacje.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu