administrator
11 grudnia

Pokaz był naprawdę niezwykły, razem z dziećmi, którym udało się wygrać ciężką walkę z rakiem na wybieg wyszły gwiazdy sceny i ekranu oraz nasze klubowiczki. Dzieci ubrane w stroje z kolekcji endo, wiodącego, polskiego producenta mody dziecięcej, a towarzyszący im dorośli w koszulkach z hasłem tegorocznej akcji, „Razem możemy więcej!”. Zorganizowaliśmy go razem z Fundacją Spełnionych Marzeń, a dzięki temu, dzieciom spełniło się jeszcze jedno ich marzenie. Nie to o wygraniu z chorobą, to zawdzięczają lekarzom i swojej wytrwałości, ale marzenie o tym, by w ich pamięci z tych lat pozostało coś więcej, niż tylko choroba i szpital. 


Pokaz mody Dzieci-dzieciom, 11 grudnia 2017 - fot. Rafał Korzeniewski

15 grudnia

To będzie jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej konferencji. Nazwa wskazuje na rolę, jaką powinna pełnić Warszawa w regionie.  Obok centrum giełdowego, co się udało już wtedy, gdy konferencja startowała, także centrum gospodarczego regionu. Pierwsze edycje odbywały się zresztą w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Przenosiny do hotelu Novotel, którego zresztą nikt nie nazwie w Warszawie inaczej niż Forum, nieco może odebrały wydarzeniu prestiżu, ale nie uczyniły go ani trochę mniej ciekawym. Warto choćby zwrócić uwagę na organizowany po raz trzeci panel z udziałem byłych ministrów finansów, będący okazją nie tylko oceny aktualnej polityki rządu i kondycji polskiej gospodarki, ale i prognoz na przyszłość.

14 grudnia

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” zaprasza nas na swój kongres, gdzie, jakby nie na Giełdę. Tematem będą prognozy na przyszły rok, spojrzymy też na nie oczami prezesów giełdowych spółek, a specjalnie pochylimy się nad branżą chemiczną. Mowa też będzie o wsparciu dla polskich eksporterów oraz Polsce jako centrum handlu wierzytelnościami w Europie Środkowo-Wschodniej. Może same w sobie nie jest to wcale zaskakujące, polska giełda jest wiodącą giełdą regionu od dawna, nie jest wiec to dziwne. Chodzi o wyciągnięcie wniosków i perspektywy. 

11 i 12 grudnia

Organizatorami konferencji i towarzyszących im warsztatów są Ministerstwo Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej. Będzie to szeroki przegląd różnych programów i instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, z których dotacje to tylko jedna z form, choć na pewno najbardziej pożądana przez samych przedsiębiorców. Dominować zaczynają różne formy pomocy zwrotnej, chodzi o to, by nie zakłócać konkurencji, a także efektowniej wykorzystać środki (bo mogą one posłużyć do wsparcia znacznie większej ilości przedsięwzięć). W praktyce zawsze okazuje się zresztą, że przedsiębiorcy wiedzą tylko o niektórych programach. Inne, zwłaszcza te, które rozdzielane są w wprost w Brukseli (poza koszykami narodowymi), to dla nich ziemia niezbadana, terra incognita. Odbędzie się też debata z udziałem przedsiębiorców. Ale co najcenniejsze, drugi dzień przeznaczony jest w całości na warsztaty, poznać więc będzie można praktyczną stronę przygotowywania wniosków o wsparcie. W programie też lunch i networking ujęte nieprzypadkowo w jednym, ostatnim jego punkcie. A także możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji. 

11 grudnia

Na kolejne spotkanie Akademii Turniaka na Stadionie Narodowym poświęcone tym razem finansom w tak zwanym turkusowym organizacjom zaprasza nas osobiście Grzegorz Turniak, nasz klubowy ekspert ds. networkingu. Wśród jego gości będzie między innymi profesor Andrzej Blikle, nieprzypadkowo kojarzony z pączkami. 

4 grudnia gala finałowa

W Rico's Concept przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się gala finałowa konkursu Fresh Faces World 2017. To już trzecia edycja tego prestiżowego wydarzenia organizowanego przez Magteam Model Management. Fresh Faces World to konkurs modelingowy umożliwiający jego uczestnikom zdobycie doświadczenia oraz zrobienia pierwszych kroków w kierunku podpisania międzynarodowych kontraktów z najlepszymi agencjami na świecie, a tym samym zdobycia realnej pracy w zawodzie modelki bądź modela. 

6 grudnia

Chyba nie ma bardziej tajemniczego kraju w Europie, do tego muzułmańskiego, w którym jednak możemy poszukać partnerów do robienia biznesu lub nawet samemu zainwestować. Robić biznes! Okazją do organizacji forum jest wizyta w Polsce premiera tego kraju Ediego Ramy, któremu będzie towarzyszyć aż kilkudziesięcioosobowa delegacja albańskich biznesmenów. W forum, które odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, weźmie też udział premier Beata Szydło

8 grudnia

Choć cele polityki klimatycznej, a zwłaszcza jej narzędzia, są często w Polsce krytykowane, także przez przedstawicieli władz, to nie oznacza, że nas ona nie dotyczy. Mamy tu zobowiązania i musimy stawić czoła temu wyzwaniu. W tym kolejnym regulacjom składającym się na tzw. Pakiet Zimowy, który ma być kolejnym krokiem zwiększającym efektywność tej polityki. Wyzwania bardzo dla Polski trudnego, bo jak żadna inna gospodarka w Unii uzależniona jest ona od węgla. Na co warto zwrócić uwagę, konferencja objęta została patronatem ministra energii i pełnomocnika rządu ds. polityki klimatycznej, a nawet przewodniczącego sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność. Pierwszy z nich, minister Krzysztof Tchórzewski, otworzy nawet konferencję razem z byłym premierem i obecnie przewodniczącym ważnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. przemysłu, badań Naukowych i energii, Jerzym Buzkiem. 

8 i 9 grudnia

Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich wydaje się wciąż stosunkowo nową, tymczasem w tym roku mija trzydzieści lat od powołania pierwszego rzecznika, którym została Ewa Łętowska. Jako próbę podsumowania można uznać panel, w którym wezmą udział wszyscy żyjący rzecznicy. Tematem debaty mają być jednak przede wszystkim współczesne problemy, wybrane podczas poprzedzającej kongres debaty, w której każdy mógł wziąć udział i coś zaproponować. W sesji otwierającej kongres wezmą udział prezydent Andrzej Duda, komisarz Praw Człowieka Rady Europy Nils Muiznieks, przedstawicielka na Europę Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka ONZ Birgit van Hout, i oczywiście gospodarz, obecny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jeśli nie będziemy mogli wziąć udziału osobiście, możemy zadać pytanie już teraz, online.

15 grudnia

To będzie jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej konferencji. Nazwa wskazuje na rolę, jaką powinna pełnić Warszawa w regionie.  Obok centrum giełdowego, co się udało już wtedy, gdy konferencja startowała, także centrum gospodarczego regionu. Pierwsze edycje odbywały się zresztą w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Przenosiny do hotelu Novotel, którego zresztą nikt nie nazwie w Warszawie inaczej niż Forum, nieco może odebrały wydarzeniu prestiżu, ale nie uczyniły go ani trochę mniej ciekawym. Warto choćby zwrócić uwagę na organizowany po raz trzeci panel z udziałem byłych ministrów finansów, będący okazją nie tylko oceny aktualnej polityki rządu i kondycji polskiej gospodarki, ale i prognoz na przyszłość.

1 i 2 grudnia

W jednym miejscu spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet, żądnych wiedzy, szukających nowych możliwości i kontaktów. Przez dwa dni debaty, prelekcje ekspertów i wywiady na żywo z osobowościami polskiego biznesu przeplatać się będą z pokazami mody, a jednocześnie odbywać się będą targi z produktami dla biznesu. A pierwszy punkt programu to sesja pozytywnych relacji z Grzegorzem Turniakiem, naszym klubowym ekspertem od networkingu…

1 grudnia

Obrazek ubranej na biało dziewczyny z wiankiem z płonących świeczek na głowie kojarzy nam się jednoznacznie ze Szwecją. To element obchodów święta męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana (makabryczne szczegóły z rozmysłem pominę) i nie ma ona żadnego związku ze Szwecją, tam jednak obchodzi się to święto najuroczyściej. Czy dziewczynę z aureolą ze świeczek zobaczymy, nie wiem, wiem, że tego dnia usłyszymy w zborze luterańskim na placu Małachowskiego Young Cathedral Voices, dziecięcy chór z katedry w Uppsali, miejsca koronacji szwedzkich królów (w tym „naszego” Zygmunta III Wazy). Bardzo tam znany i popularny, a rzadko występujący za granicą. Na koncert zapraszają nas tamtejsza parafia i ambasada Szwecji. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu