administrator
16 grudnia

Duża międzynarodowa, organizowana corocznie, konferencja poświęcona kluczowym zagadnieniom Europy Środkowo-Wschodniej, ale także Europy jako całości i świata, widzianym z pespektywy Polski jako centrum biznesowego (hubu) regionu. Dotąd była organizowana w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, co było postawieniem kropki nad i jeśli idzie o tematykę, i cel jej organizacji, w tym roku odbędzie się w hotelu Novotel, dawnym Forum przy Marszałkowskiej, co w tym akurat wypadku odbierze jej nieco splendoru. Pewne wydarzenia mają oczywiste dedykowane im miejsce. 

15 grudnia

Organizowana co roku, a potem częściej, międzynarodowa konferencja poświęcona energetyce. Tematyka jest właściwie niezmienna. Co zrobić, by gniazdkach nie zabrakło nam prądu i jak spełnić wymóg ograniczenia emisji dwutlenku węgla? Czy dalej polska energetyka ma być oparta na węglu? Czy na źródłach odnawialnych, czy może energetyce jądrowej? Bo mimo zmiany rządu, plany budowy elektrowni atomowej nie zostały zarzucone. A może wszyscy powinniśmy stać się producentami energii? 

8 grudnia

Nowa unijna dyrektywa w sprawie ochrony tajemnic przedsiębiorstwa przed ich bezprawnym pozyskiwaniem, wykorzystywaniem i ujawnianiem, weszła w życie w lipcu. Przepisy redefiniują gruntownie pojęcie czym jest tajemnicy przedsiębiorstwa i odwołują się również do zagadnienia whistleblowingu, które dotychczas nie było precyzyjnie uregulowane polskim prawem. Przedsiębiorstwa mają aż dwa lub tylko dwa lata na dostosowanie się do tych przepisów. Do udziału w połączonym ze śniadaniem biznesowym seminarium zaprasza nas kancelaria Bird & Bird.

29 listopada

Po Cyberponiedziałku czeka nas we wtorek Dzień Darmowej Dostawy. Cyberponiedziałek to odpowiednik Czarnego Piątku w sklepach internetowych. To czas łowienia okazji. Z okazjami bywa różnie, na szczęście w przypadku zamówień przez Internet mamy dwa tygodnie na zwrot i możemy to zrobić bez podawania powodów. W przypadku Dnia Darmowej Dostawy żadnych pułapek nie ma. Po prostu przy zakupach zamówionych tego dnia nie płacimy za kuriera bądź przesyłkę pocztą


1 grudnia

To jeden z najstarszych konkursów promujących przedsiębiorczość, organizowany jest od 1994 wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Już od kilku lat finałowa gala konkursu organizowana jest w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. W tym roku statuetki wyobrażające wznoszącego się do lotu orła odebrało 9 firm mikro i trzy małe. Bo to konkurs właśnie dla nich. Wyróżnia się firmy, które najlepiej radzą sobie na wymagającym konkurencyjności rynku i mogą być pod tym względem wzorem dla innych.

1 grudnia

Do udziału w tym spotkaniu, które obędzie się w warszawskim hotelu Novotel (tym w centrum Warszawy, dawnym hotelu Forum), zaprasza nas Polsko-Kazachstańska Izba handlowo-Przemysłowa. Weźmie w nim udział dziesięć południowokoreańskich firm, które chcą nam zaoferować produkty ze swoich fabryk.

5 grudnia

czyli spojrzenie na główne wyzwania UE. Międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z trzema thinktankami, z których każdy będzie gospodarzem osobnego panelu. Tematy, właściwie oczywiste, to kryzys migracyjny, rynek wewnętrzny i Unia Europejska w świecie, przy czym każdy z tych tematów pociąga za sobą ważne dla przyszłości Europy pytanie…

5 grudnia

Na konferencję, podczas której zostaną zaprezentowane plany i wyzwania związane z wdrażaniem krajowych programów operacyjnych, a także dotychczas osiągnięte efekty, zaprasza nas Ministerstwo Rozwoju. Cztery równoległe ścieżki tematyczne, każda z nich będzie miała gospodarza w postaci innego wiceministra tego resortu. Zaproszenie adresowane jest nie tyko do przedsiębiorców, ale przedsiębiorców powinno zainteresować w szczególności. Konferencja odbędzie się na Stadionie Narodowym, stadion bowiem, wbrew pozorom (i nazwie) na co dzień pełni rolę centrum konferencyjnego. 

wernisaż 3 grudnia, wystawa czynna do 27 stycznia

Ulica Spokojna, przy której mieści się galeria, jest spokojna nie tylko z nazwy. Zabudowana tylko z jednej strony ciągnie się wzdłuż cmentarnego muru Powązek i jest do tego ślepa. Tego dnia jednak galerię wypełniał tłum, co nie jest wcale takie zwyczajne w przypadku wystawy fotografii. Wystawa nie była jednak taka zwyczajna. Zobaczyć można na niej zdjęcia Krzysztofa Gierałtowskiego, Andrzeja Tyszko i Wojciecha Kukli, którzy uwiecznili na nich Tomasza Stańko, światowej sławy jazzowego muzyka i kompozytora. Choć pochodzą sprzed wielu lat, to część z nich zaprezentowana została po raz pierwszy. Dlaczego jednak lata osiemdziesiąte? I skąd tytuł wystawy? Zapytaliśmy o to i o wystawę samego Tomasza Stańko, który osobiście wziął udział w jej otwarciu. 

12 grudnia

Film widziałem, a mimo to się wybieram. Tytuł to zarazem tytuł znanego obrazu Petera Bruegela. Pełen okrucieństwa obraz jest przeniesioną do rzeczywistości szesnastowiecznej Flandrii sceną Golgoty. Rzeczywistości bynajmniej nieprzedstawionej w sposób realistyczny. Precyzyjnie namalowane są postacie ludzi i ich stroje, ale krajobraz Flandrii jest w rzeczywistości płaski jak stół. W specyficzny sposób została przedstawiona perspektywa, właściwie nie ma to nic wspólnego z zasadami jakie obowiązują w malarstwie i jakich uczono nas na lekcjach plastyki. 

22 listopada

Takie spotkania organizujemy dwa razy do roku, według tego samego, sprawdzonego scenariusza. Ich celem jest umożliwienie prezentacji firm wchodzących w skład naszego klubu i przedstawienie ich oferty. A jeśli poszukujemy partnerów do prowadzonych przez nas przedsięwzięć, jest to okazja, by ich pozyskać do nich pozyskać.

27 listopada

Znów do MCC Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą zapraszają nas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. I jak to u nich, musi być z rozmachem. Na scenę wyjdzie w stuosobowym przeszło składzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego: balet, chór i orkiestra symfoniczna. Bez obaw, miejsca starczy także dla nas! Jego występ składać się będzie z dwóch części, pierwszej, patriotycznej, nawiązującej do wydarzeń sprzed stu lat, gdy legioniści Piłsudskiego wkroczyli do Warszawy i drugiej, zupełnie od niej różnej, na którą złożą się przeboje z najsłynniejszych musicali. Coś, z czym artystów w mundurach zupełnie nie kojarzymy. 

22 listopada

Na seminarium, które ma nam uświadomić, że w przetargach tych mogą uczestniczyć także polskie firmy i warto skorzystać z tej szansy, zaprasza nas Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy PARP, a wezmą w nim udział, którzy zajmują się nimi na co dzień oraz Marcos Neto, dyrektor Międzynarodowego Centrum Rozwoju Sektora Prywatnego działającego w ramach UNDP, agendy ONZ, której angielską nazwę można na polski przetłumaczyć jako Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dlaczego on? Bo, co dla niektórych może być zaskoczeniem, zaproszenie do udziału w przetargach skierowane jest w pierwszej kolejności właśnie do sektora prywatnego. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu