administrator
20 czerwca

Zaprasza nas dziennik Rzeczpospolita, a celem forum jest wymiana opinii i praktycznych doświadczeń związanych z rynkiem pracy z puntu widzenia pracodawców (bo tak perspektywa będzie jednak przyjęta). Sam rynek pracy jednak się zmienia i nie jest on, jak jeszcze kilka lat temu, rynkiem pracodawcy, coraz częściej warunki stawiają też pracownicy. Dla nich ważne jest, jak pogodzić pracę i rodzinę i będzie to jeden z tematów forum, które swym honorowym patronatem objęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej.

20 czerwca

Pakt ma charakter ściśle gospodarczy i jednoczy cztery kraje Ameryki Łacińskiej: Meksyk, Kolumbię, Peru i Chile. To razem przeszło jedna trzecia dochodu narodowego Ameryki Łacińskiej i ponad połowa naszych obrotów handlowych z regionem. Nic więc dziwnego, że już kilka lat temu Polska dołączyła do grona prawie pół setki obserwatorów i ogłosiła go jednym z priorytetów polityki wobec Ameryki Łacińskiej. Wszystko pięknie, tylko, czy ktokolwiek o tym wie? Stąd zapewne pomysł seminarium, zorganizowanego wspólnie przez Krajową Izbę Gospodarczą wraz z Departamentem Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

10 czerwca

Na piknik zaprasza nas klubowicz, Fundacja Pro Seniore. Odbędzie się on w sobotę 10 czerwca na hipodromie w Starej Miłosnej, obecnie miejscu stacjonowania reprezentacyjnego szwadronu kawalerii Wojska Polskiego. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się koncerty dla dzieci i dorosłych, dmuchane miasteczko dla dzieci, zawody sportowe i wiele innych.  W tym roku po raz pierwszy uruchomiona zostanie Strefa Seniora, w której osoby starsze będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań wzroku i słuchu, porad dietetyka, a także wziąć udział w zajęciach sportowych z instruktorem, takich, jak joga i nordic walking. 

5 czerwca

Temat naszego comiesięcznego spotkania był oczywiście prowokacją. Współczesne firmy księgowe muszą być doskonale zorientowane w zagadnieniach prawnych, o czym zresztą przekonaliśmy się podczas dyskusji, którą udało nam się w ten sposób wywołać. A chodziło o pokazanie zalet spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, których często nie doceniamy, będąc przekonani, że jest to forma odpowiednia dla firm już naprawdę dużych, choćby ze względu na większe wymagania odnoszące się do księgowości. 

11 czerwca

Tak, naprawdę! Do MCC Mazurkas Conference Center & Hotel w podwarszawskim Ożarowie zjedzie zespół Piwnicy pod Baranami w ponad trzydziestoosobowym składzie, czyli praktycznie w komplecie. A to raczej nieczęsto się zdarza. W programie koncertu największe ich przeboje, a tych uzbierało się przecież niemało. Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz, których za stworzenie Forum Humanum Mazurkas nagrodziliśmy specjalną Perłą EuroTurystyki, zapraszają nas na prawdziwą ucztę! Tytuł nawiązuje do tytułu jednej z ich piosenek, ale chodzi oczywiście o coś więcej. Dla wielu uczestników, w tym dla gospodarzy, będzie to też podróż w przeszłość, przeszłość, która w tym wypadku na szczęście się nie kończy. Plus stałe punkty programu, jak scena młodych artystów i kolejny wernisaż. 

8 czerwca

Choć tak, jak my Estonia należy do Unii Europejskiej, a nawet przez chwilę dzieliliśmy wspólną historię, to Estonia jest dla nas krajem bez mała egzotycznym. Także jeśli idzie o gospodarkę, choć ten niewielki kraj może być dla nas atrakcyjnym partnerem. Także, jako okno na Rosję i Finlandię, dwa znacznie większe rynki. Mocnym jego atutem jest świetna e-administracja, nie ugrzęźniemy więc tam w kolejkach do urzędów. Wyróżnia się też stosunkiem do przedsiębiorców i w rankingu wolności gospodarczej the Heritage Foundation został oceniony najwyżej w całej Unii Europejskiej. Atutem Estonii jest także euro, które Estonia przyjęła już w 2011 roku.

23 maja

Tym razem naszego eksperta zapytaliśmy o narzędzia Google, a w szczególności o Google AdWords. Wybór eksperta nie był przypadkowy, Janusz Kamiński jest specjalistą w tym zakresie, a Agencja Trakido, której jest właścicielem (diamentowy członek naszego klubu), to certyfikowany partner Google. Warto więc płacić za to, aby nasza strona pojawiła się w wynikach wyszukiwania, mimo, że zostanie opatrzona dopiskiem link sponsorowany?

7 czerwca

Związek między oboma objętymi naszym patronatem wydarzeniami może wydawać się niezbyt oczywisty, ale wystarczy zobaczyć na własne oczy zapełniony autokarami targowy parking, by zrozumieć o co chodzi. Przyjeżdżają nimi zorganizowane przez izby gospodarcze grupy przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i z kilku krajów sąsiednich, najwięcej z Ukrainy i Białorusi. Targi jeszcze przed nami, ale to obrazek znany mi już z poprzednich edycji i teraz nie będzie inaczej. Organizatorzy targów płacą za transport, noclegi, a nawet zwracają koszty wiz. To wielki wysiłek organizacyjny i warto, by wykorzystać go w pełni. 

6 - 8 czerwca

więcej

3 czerwca

Nie musimy czekać do października, gdy w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Whisky Live Warsaw, gdyż już w czerwcu w Sopocie odbędzie się Whisky Live Sopot. W tym roku bowiem Sopot (a właściwie Trójmiasto) dołączył do elitarnego grona największych miast świata, takich jak Londyn, Nowy Jork, Tokio czy Paryż, w których organizowane są wydarzenia z tego cyklu. 

2 czerwca

Do Dworu Anna zapraszają nas Anna i Kazimierz Gajkowie z rodziną. Głównym bohaterem będą oczywiście nalewki. Oceni je jury złożone z osób znanych, acz z nalewkami się nie kojarzące. Będzie wśród nich dwóch znanych sportowców, bokser Grzegorz Skrzecz i zapaśnik Jacek Fafiński, reżyser Jerzy Gruza (ten od „Czterdziestolatka”), aktorka Tatiana Sosna-Sarno i kosmonauta Mirosław Hermaszewski. To nie przypadek, mają reprezentować nas i nasze gusta. Ale to nie wszystkie atrakcje, które tam na nas czekają, będzie też staropolska biesiada z tańcami, i pokaz sztucznych ogni. A gwiazdą wieczoru (oprócz oczywiście nalewek), będzie Jacek Kawalec i jego muzyczne wcielenia. Objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym klubu i naszego magazynu przedsiębiorcy@eu. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu