administrator
12 grudnia

Film widziałem, a mimo to się wybieram. Tytuł to zarazem tytuł znanego obrazu Petera Bruegela. Pełen okrucieństwa obraz jest przeniesioną do rzeczywistości szesnastowiecznej Flandrii sceną Golgoty. Rzeczywistości bynajmniej nieprzedstawionej w sposób realistyczny. Precyzyjnie namalowane są postacie ludzi i ich stroje, ale krajobraz Flandrii jest w rzeczywistości płaski jak stół. W specyficzny sposób została przedstawiona perspektywa, właściwie nie ma to nic wspólnego z zasadami jakie obowiązują w malarstwie i jakich uczono nas na lekcjach plastyki. 

22 listopada

Takie spotkania organizujemy dwa razy do roku, według tego samego, sprawdzonego scenariusza. Ich celem jest umożliwienie prezentacji firm wchodzących w skład naszego klubu i przedstawienie ich oferty. A jeśli poszukujemy partnerów do prowadzonych przez nas przedsięwzięć, jest to okazja, by ich pozyskać do nich pozyskać.

27 listopada

Znów do MCC Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą zapraszają nas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. I jak to u nich, musi być z rozmachem. Na scenę wyjdzie w stuosobowym przeszło składzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego: balet, chór i orkiestra symfoniczna. Bez obaw, miejsca starczy także dla nas! Jego występ składać się będzie z dwóch części, pierwszej, patriotycznej, nawiązującej do wydarzeń sprzed stu lat, gdy legioniści Piłsudskiego wkroczyli do Warszawy i drugiej, zupełnie od niej różnej, na którą złożą się przeboje z najsłynniejszych musicali. Coś, z czym artystów w mundurach zupełnie nie kojarzymy. 

22 listopada

Na seminarium, które ma nam uświadomić, że w przetargach tych mogą uczestniczyć także polskie firmy i warto skorzystać z tej szansy, zaprasza nas Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy PARP, a wezmą w nim udział, którzy zajmują się nimi na co dzień oraz Marcos Neto, dyrektor Międzynarodowego Centrum Rozwoju Sektora Prywatnego działającego w ramach UNDP, agendy ONZ, której angielską nazwę można na polski przetłumaczyć jako Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dlaczego on? Bo, co dla niektórych może być zaskoczeniem, zaproszenie do udziału w przetargach skierowane jest w pierwszej kolejności właśnie do sektora prywatnego. 

18 - 20 listopada

Znów zapraszamy do Warsaw Ptak Expo w podwarszawskim Nadarzynie na wielkie święto fanów czterech, a także dwóch kółek. Przegląd tego wszystkiego, co działo się na rynku motoryzacyjnym w tym roku. A działo się sporo. Do obejrzenia będą jednak nie tylko samochody. Zadbano też o dodatkowe atrakcje. Będą pokazy driftingu, czyli jazdy w poślizgu, a więc tego, co wolelibyśmy, aby w rzeczywistości nas nie spotkało. Pokazy cynowania karoserii, czyli tego, czym to się w najlepszym wypadku kończy w praktyce. I Bikini Car Wash, co z pewnością spodoba się mężczyznom, a kobiety być może oskarżą nas o seksizm...Zaznaczamy, nie jesteśmy organizatorami! Klubowicze wchodzą za darmo!

20 listopada

Jak co roku odbędzie się w Wilanowie objęta naszym patronatem charytatywna aukcja na rzecz aktorów ze Skolimowa, z mieszczącego się tam Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Do kupienia podczas aukcji będą ubrania, akcesoria, a także biżuteria światowych marek i czołowych projektantów. Tradycyjnie towarzyszyć jej będzie pokaz mody wieczorowej, podczas którego jako modelki wystąpią młode uczestniczki również objętego naszym patronatem projektu „Debiutantki”.

23 listopada

Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”, w praktyce mające bardziej charakter szkolenia. Prelegentami będą tym razem eksperci z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, które jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci takich centrów działającej w Unii Europejskiej (a także Norwegii i Islandii), z angielska nazywanej ECC-Net. Temat, który powinien zainteresować nas nie tylko jako konsumentów, bo nie mniej ważny jest dla przedsiębiorców. 

10 listopada

Kiedy bierzemy coś w leasing, możemy tego używać, płacąc raty, a po spłaceniu ostatniej staje się to naszą własnością. Kupowanie na raty brzmi banalnie, dzierżawa to słowo nieco archaiczne — leasing jest niezwykle nowoczesny i modny — jako słowo i jako forma umowy. Ale najważniejsze,  żebyśmy potrafili z tego instrumentu umiejętnie korzystać w bieżącej działalności firmy. 

12 i 13 listopada

Multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców w czterech pojemnych kategoriach: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. I jednocześnie konfrontacja ich z uznanymi już mistrzami. Muzycy i tancerze pokażą swe talenty na scenie, twórcy filmów na ekranie, w zaimprowizowanej galerii wystawią swoje prace malarze i rzeźbiarze, a pisarze i poeci odczytają fragmenty swoich utworów. Motywem przewodnim wszystkich prac będzie Polska. W sobotę i niedzielę sztuka wypełni przestrzeń Centrum Expo XXI, gdzie na co dzień odbywają się imprezy targowe. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ludzi Sztuki.

10 listopada

Festiwal Światła i Dobrobytu to najważniejsze święto w Indiach i trwa tam aż pięć dni. U nas będzie skromniej, ale i tak będzie on okazją, by poczuć smak prawdziwych Indii. Na program festiwalu składa się konferencja, kiermasz i wieczorna gala, na którą też jesteśmy zaproszeni. Można powiedzieć trzy w jednym. Organizator to Kalata MEDIA. Anna Kalata Indiami zafascynowana jest nie od dziś, zagrała nawet w bollywódzkim filmie, jest też od kilku lat wiceprezesem zarządu Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

26 listopada

To temat debaty, która będzie jednym z wydarzeń towarzyszących organizowanemu już po raz siódmy Festiwalowi Filmów Dokumentalnych HumanDOC. A wybór tematu, biorąc pod uwagę charakter tego festiwalu, można uznać za oczywisty. Poprzedzi ją pokaz dokumentalnego filmu „Przeprawa” („The Crossing”), wzruszającego filmu o wędrówce do lepszego świata. Odpowiedź na zawarte w temacie pytanie, brzmi oczywiście nie, nie radzimy sobie, ale stwierdzenie tego nie przybliża nas niestety ani o krok do odpowiedzi, co powinniśmy zrobić. Film, który poprzedzi debatę powinien nam jednak uświadomić, że odwrócenie się plecami jest po prostu nieludzkie. 

dwa terminy: 17 i 18 listopada

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się więc do jej efektywnego wykorzystywania. Dwa szkolenia w Warszawie zamkną ten cykl bezpłatnych szkoleń, adresowanych zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i ich pracowników, które mają im w tym pomóc. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu