administrator
18 grudnia

Nasze świąteczne spotkanie zorganizowaliśmy w tym roku w restauracji Krasnodwór. Na stołach pojawiły się wyśmienite. tradycyjne, świąteczne potrawy. Był czas na rozmowę, o tym, jaki był mijający rok i czego spodziewamy się po następnym. Bo było to jednocześnie nasze ostanie spotkanie w tym roku. W nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas swym pięknym głosem znana operowa śpiewaczka Izabela Kopeć. I zachęciła nas do wspólnego śpiewania kolęd. Wcześniej jednak, jak co roku, wręczyliśmy Bizony Biznesu tym członkom klubu, którzy są z nami najdłużej. 

9 grudnia

Wystawę w hallu gmachu Krajowej Izby Gospodarczej przy Trębackiej zorganizowaliśmy razem z nowym członkiem premium naszego klubu, internetową galerią Art. Kwiatecka.com. Zaprezentowane na niej zostały obrazy właścicielki galerii, niezależnej artystki Iwony Ochnio-Kwiateckiej. Wystwa połączona była z ich sprzedażą i już podczas wernisażu znalazły one pierwszych nabywców. Tytuł wystawy to zarazem motto galerii i życiowe credo artystki.

13 grudnia

Do jednego ze swoich salonów zaprasza nas ich właścicielka, Krystyna Tarasiuk. Będzie można zobaczyć ich przy pracy, a także samemu poddać się różnym proponowanym przez nich zabiegom. Nie zabraknie wina i dobrego humoru, a cały event poprowadzi znana i lubiana chyba przez nas wszystkich aktorka Laura Łącz

21 grudnia

Konferencja poświęcona temu, co ma być w najbliższych latach głównym narzędziem wsparcia dla polskich przedsiębiorców ze strony Unii – tanich pożyczek i gwarancji kredytowych. Uświadamianie przedsiębiorcom, że udział dotacji w puli środków pomocowych maleje i w końcu zmaleje do zera (są to środki jednorazowego użytku) trwa. Może warto dać się przekonać już teraz, zanim i po kredyty ustawi się kolejka?

15 grudnia

Dziura w obrotach z Chinami straszy, zresztą nie tylko nas, dlatego Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych postanowiła pomóc tym, którzy spróbują ją zasypać i zaprasza ich na połączone z warsztatami szkolenie na Bagatelę, gdzie ma siedzibę. Będzie się można dowiedzieć, jak wejść na rynek chiński, jakie obowiązują tam przepisy, a także o upodobaniach chińskiego klienta. Wśród prelegentów będą polscy przedsiębiorcy, którym się to udało, a także przedstawiciele chińskich firm, bo tam również budzi to już niepokój. Warunkiem udziału jest przygotowanie trzech pytań do prelegentów... 

10 i 11 grudnia

Na kolejne, tym razem dwudniowe forum zaprasza nas EDUVISION, członek premium naszego klubu. Podczas forum wejdziemy w umysł księgowego, zatroszczymy się o bezpieczeństwo naszej firmy, poznamy narzędzia poprawiające jej kondycję oraz zadbamy zarówno o rozwój biznesowy, jak i osobisty. Nie zabraknie okazji do nawiązania nowych konatktów biznesowych, ważnym punktem programu jest spotkanie integracyjne pierwszego dnia forum, które rozpocznie się wieczorem i potrwa do późna w nocy. Forum odbędzie się w dobrze nam znanym MCC Mazurkas, co traktujemy jako dodatkową zachętę do wzięcia w nim udziału.

16 grudnia

Duża międzynarodowa, organizowana corocznie, konferencja poświęcona kluczowym zagadnieniom Europy Środkowo-Wschodniej, ale także Europy jako całości i świata, widzianym z pespektywy Polski jako centrum biznesowego (hubu) regionu. Dotąd była organizowana w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, co było postawieniem kropki nad i jeśli idzie o tematykę, i cel jej organizacji, w tym roku odbędzie się w hotelu Novotel, dawnym Forum przy Marszałkowskiej, co w tym akurat wypadku odbierze jej nieco splendoru. Pewne wydarzenia mają oczywiste dedykowane im miejsce. 

15 grudnia

Organizowana co roku, a potem częściej, międzynarodowa konferencja poświęcona energetyce. Tematyka jest właściwie niezmienna. Co zrobić, by gniazdkach nie zabrakło nam prądu i jak spełnić wymóg ograniczenia emisji dwutlenku węgla? Czy dalej polska energetyka ma być oparta na węglu? Czy na źródłach odnawialnych, czy może energetyce jądrowej? Bo mimo zmiany rządu, plany budowy elektrowni atomowej nie zostały zarzucone. A może wszyscy powinniśmy stać się producentami energii? 

8 grudnia

Nowa unijna dyrektywa w sprawie ochrony tajemnic przedsiębiorstwa przed ich bezprawnym pozyskiwaniem, wykorzystywaniem i ujawnianiem, weszła w życie w lipcu. Przepisy redefiniują gruntownie pojęcie czym jest tajemnicy przedsiębiorstwa i odwołują się również do zagadnienia whistleblowingu, które dotychczas nie było precyzyjnie uregulowane polskim prawem. Przedsiębiorstwa mają aż dwa lub tylko dwa lata na dostosowanie się do tych przepisów. Do udziału w połączonym ze śniadaniem biznesowym seminarium zaprasza nas kancelaria Bird & Bird.

29 listopada

Po Cyberponiedziałku czeka nas we wtorek Dzień Darmowej Dostawy. Cyberponiedziałek to odpowiednik Czarnego Piątku w sklepach internetowych. To czas łowienia okazji. Z okazjami bywa różnie, na szczęście w przypadku zamówień przez Internet mamy dwa tygodnie na zwrot i możemy to zrobić bez podawania powodów. W przypadku Dnia Darmowej Dostawy żadnych pułapek nie ma. Po prostu przy zakupach zamówionych tego dnia nie płacimy za kuriera bądź przesyłkę pocztą


1 grudnia

To jeden z najstarszych konkursów promujących przedsiębiorczość, organizowany jest od 1994 wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Już od kilku lat finałowa gala konkursu organizowana jest w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. W tym roku statuetki wyobrażające wznoszącego się do lotu orła odebrało 9 firm mikro i trzy małe. Bo to konkurs właśnie dla nich. Wyróżnia się firmy, które najlepiej radzą sobie na wymagającym konkurencyjności rynku i mogą być pod tym względem wzorem dla innych.

1 grudnia

Do udziału w tym spotkaniu, które obędzie się w warszawskim hotelu Novotel (tym w centrum Warszawy, dawnym hotelu Forum), zaprasza nas Polsko-Kazachstańska Izba handlowo-Przemysłowa. Weźmie w nim udział dziesięć południowokoreańskich firm, które chcą nam zaoferować produkty ze swoich fabryk.

5 grudnia

czyli spojrzenie na główne wyzwania UE. Międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z trzema thinktankami, z których każdy będzie gospodarzem osobnego panelu. Tematy, właściwie oczywiste, to kryzys migracyjny, rynek wewnętrzny i Unia Europejska w świecie, przy czym każdy z tych tematów pociąga za sobą ważne dla przyszłości Europy pytanie…

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu