administrator
27 listopada

Znów do MCC Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą zapraszają nas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. I jak to u nich, musi być z rozmachem. Na scenę wyjdzie w stuosobowym przeszło składzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego: balet, chór i orkiestra symfoniczna. Bez obaw, miejsca starczy także dla nas! Jego występ składać się będzie z dwóch części, pierwszej, patriotycznej, nawiązującej do wydarzeń sprzed stu lat, gdy legioniści Piłsudskiego wkroczyli do Warszawy i drugiej, zupełnie od niej różnej, na którą złożą się przeboje z najsłynniejszych musicali. Coś, z czym artystów w mundurach zupełnie nie kojarzymy. 

22 listopada

Na seminarium, które ma nam uświadomić, że w przetargach tych mogą uczestniczyć także polskie firmy i warto skorzystać z tej szansy, zaprasza nas Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy PARP, a wezmą w nim udział, którzy zajmują się nimi na co dzień oraz Marcos Neto, dyrektor Międzynarodowego Centrum Rozwoju Sektora Prywatnego działającego w ramach UNDP, agendy ONZ, której angielską nazwę można na polski przetłumaczyć jako Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dlaczego on? Bo, co dla niektórych może być zaskoczeniem, zaproszenie do udziału w przetargach skierowane jest w pierwszej kolejności właśnie do sektora prywatnego. 

18 - 20 listopada

Znów zapraszamy do Warsaw Ptak Expo w podwarszawskim Nadarzynie na wielkie święto fanów czterech, a także dwóch kółek. Przegląd tego wszystkiego, co działo się na rynku motoryzacyjnym w tym roku. A działo się sporo. Do obejrzenia będą jednak nie tylko samochody. Zadbano też o dodatkowe atrakcje. Będą pokazy driftingu, czyli jazdy w poślizgu, a więc tego, co wolelibyśmy, aby w rzeczywistości nas nie spotkało. Pokazy cynowania karoserii, czyli tego, czym to się w najlepszym wypadku kończy w praktyce. I Bikini Car Wash, co z pewnością spodoba się mężczyznom, a kobiety być może oskarżą nas o seksizm...Zaznaczamy, nie jesteśmy organizatorami! Klubowicze wchodzą za darmo!

20 listopada

Jak co roku odbędzie się w Wilanowie objęta naszym patronatem charytatywna aukcja na rzecz aktorów ze Skolimowa, z mieszczącego się tam Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Do kupienia podczas aukcji będą ubrania, akcesoria, a także biżuteria światowych marek i czołowych projektantów. Tradycyjnie towarzyszyć jej będzie pokaz mody wieczorowej, podczas którego jako modelki wystąpią młode uczestniczki również objętego naszym patronatem projektu „Debiutantki”.

23 listopada

Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”, w praktyce mające bardziej charakter szkolenia. Prelegentami będą tym razem eksperci z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, które jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci takich centrów działającej w Unii Europejskiej (a także Norwegii i Islandii), z angielska nazywanej ECC-Net. Temat, który powinien zainteresować nas nie tylko jako konsumentów, bo nie mniej ważny jest dla przedsiębiorców. 

10 listopada

Kiedy bierzemy coś w leasing, możemy tego używać, płacąc raty, a po spłaceniu ostatniej staje się to naszą własnością. Kupowanie na raty brzmi banalnie, dzierżawa to słowo nieco archaiczne — leasing jest niezwykle nowoczesny i modny — jako słowo i jako forma umowy. Ale najważniejsze,  żebyśmy potrafili z tego instrumentu umiejętnie korzystać w bieżącej działalności firmy. 

12 i 13 listopada

Multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców w czterech pojemnych kategoriach: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. I jednocześnie konfrontacja ich z uznanymi już mistrzami. Muzycy i tancerze pokażą swe talenty na scenie, twórcy filmów na ekranie, w zaimprowizowanej galerii wystawią swoje prace malarze i rzeźbiarze, a pisarze i poeci odczytają fragmenty swoich utworów. Motywem przewodnim wszystkich prac będzie Polska. W sobotę i niedzielę sztuka wypełni przestrzeń Centrum Expo XXI, gdzie na co dzień odbywają się imprezy targowe. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ludzi Sztuki.

10 listopada

Festiwal Światła i Dobrobytu to najważniejsze święto w Indiach i trwa tam aż pięć dni. U nas będzie skromniej, ale i tak będzie on okazją, by poczuć smak prawdziwych Indii. Na program festiwalu składa się konferencja, kiermasz i wieczorna gala, na którą też jesteśmy zaproszeni. Można powiedzieć trzy w jednym. Organizator to Kalata MEDIA. Anna Kalata Indiami zafascynowana jest nie od dziś, zagrała nawet w bollywódzkim filmie, jest też od kilku lat wiceprezesem zarządu Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

26 listopada

To temat debaty, która będzie jednym z wydarzeń towarzyszących organizowanemu już po raz siódmy Festiwalowi Filmów Dokumentalnych HumanDOC. A wybór tematu, biorąc pod uwagę charakter tego festiwalu, można uznać za oczywisty. Poprzedzi ją pokaz dokumentalnego filmu „Przeprawa” („The Crossing”), wzruszającego filmu o wędrówce do lepszego świata. Odpowiedź na zawarte w temacie pytanie, brzmi oczywiście nie, nie radzimy sobie, ale stwierdzenie tego nie przybliża nas niestety ani o krok do odpowiedzi, co powinniśmy zrobić. Film, który poprzedzi debatę powinien nam jednak uświadomić, że odwrócenie się plecami jest po prostu nieludzkie. 

dwa terminy: 17 i 18 listopada

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się więc do jej efektywnego wykorzystywania. Dwa szkolenia w Warszawie zamkną ten cykl bezpłatnych szkoleń, adresowanych zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i ich pracowników, które mają im w tym pomóc. 

5 listopada

Jak rozumieć hasło tegorocznego Kongresu? Hasła kolejnych kongresów formułowały dotąd wyzwania stojące przed Polską. Optymizm zabrzmiał dopiero w haśle poprzedniego, jubileuszowego X Kongresu: „Polska jutra. Możemy być lepsi”. Odpowiedź jest pewnie gdzieś pośrodku. Przed nami wyzwania, także te związane z miejscem Polski w Europie i świecie, ale mamy też swoje doświadczenia i atuty, które powinniśmy wykorzystać. Nieprzypadkowo wspomnieliśmy tu o wyzwaniach związanych z miejscem Polski w Europie, po raz kolejny, jako klub, wspieramy kongres, tym razem, jako partner jednej z kongresowych sesji, poświęconej Unii Europejskiej i migracjom. 

startuje 3 listopada !

Tym razem być może nie będzie pozdrowień z kosmosu, za to czeka nas na pewno 10 dni z rosyjskim kinem. Ciekawie zapowiada się główny konkurs. Można powiedzieć, jak zawsze, ale jak dotąd nigdy zawodu nie było, choć nie zawsze filmy, które zapowiadano jako faworytów okazywały się tymi najciekawszymi. Ale wtedy okazywało się, że zachwycił nas inny film, po którym się tego wcale nie spodziewaliśmy. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu