administrator
24 października

W kolejnym spotkaniu z tego cyklu wezmą udział prezesi przedsiębiorstw polskich, którym udało się odnieść sukces zagranicą. Po to, aby podczas dyskusji podzielić się swoimi doświadczeniami, abyśmy także mogli pójść w ich ślady. Wyjście poza krajowy rynek to może jeszcze nie warunek przetrwania firmy, nasz rynek jest całkiem duży, ale warunek rozwoju już tak. Bo na to bywa już zbyt mały. Ale pojawią się też przedstawiciele firm z zagranicy, którym udało się odnieść sukces na naszym rynku. Bo zagranicznych inwestycji wciąż potrzebujemy i to, jak radzą sobie u nas, też może być ciekawe.

26 października

Czy należący dziś na powrót do Chin Hong-Kong to rzeczywiście brama do nich? Organizatorzy konferencji będą się starali nas przekonać, ale nie ograniczą się do tego. Dowiemy się też o tym, jak założyć firmę w mającym specjalny status Hong-Kongu. To dziś strefa wolnego handlu i wolnego przepływu inwestycji, co pozwala na uniknięcie wielu barier obowiązujących w pozostałej części Chin. Jak jednak wygląda to w praktyce? Jakie są podatki i związane z tym przepisy, prawo pracy, jakie zasady obowiązują przy zawieraniu kontraktów handlowych?

27 października

Okazja do jego organizacji jest wizyta senegalskiego prezydenta Macky Salla, który otworzy je wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą. Razem z prezydentem Senegalu przyjadą do Polski ministrowie najważniejszych resortów gospodarczych tego kraju: gospodarki i finansów, rolnictwa, przemysłu i kopalń. 

21 października

21 października Fundacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. Lekarzy Polskich Poległych i Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej świętowała swoje dwudzieste urodziny!

9 listopada

Organizowana co roku przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych forum ma charakter debaty, która w tym może być wyjątkowo gorąca. Nie tylko wskutek panującej na świecie niestabilności, także dlatego, że to, jak prowadzić polską politykę zagraniczną jest przedmiotem sporu, który bardzo głęboko podzielił scenę polityczną. Debatę rozpocznie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, a do wzięcia w niej udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w parlamencie. 

19 października

To, że w Azji whisky piją nikogo nie dziwi, bo piją ją na całym świecie. Może, choć raczej tylko teoretycznie, poza krajami muzułmańskimi. Ale to, że w Azji potrafią dobrą whisky zrobić, może być już dla wielu zaskoczeniem. A potrafią. Zdobywany podczas prestiżowych World Whiskies Awards przez dwa z rzędu przez whisky z tajwańskiego Kavalan tytuł najlepszej najlepszej single malt nie jest przypadkiem. Ale przekonać mogliśmy się też o tym sami. Degustację poprowadziła ambasador tej marki, Kellie Du. Kobieta, bo kobiety też nie tylko whisky piją, ale i się na niej znają. 

7 listopada

Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”. O tym, jak skonstruować ofertę, jak sformułować umowę, jak się zabezpieczyć (weryfikacja kontrahenta, gwarancje bankowe, zadatek, kaucje i zastawy), a także jak postępować, gdy coś nie wyjdzie: arbitraż oraz postępowanie sądowe. Bardzo dużo, jak na cztery godziny, zatem będzie to bardziej szkolenie. Ale będzie też czas na zadawanie pytań.

28 października

Przed nami kolejna Gala Akademii Dobrego Stylu, odbędzie się ona 28 października, tak, jak poprzednia, w historycznym, ponad stuletnim gmachu Warszawskim Domu Technika na Czackiego. W jego reprezentacyjnej Sali Balowej znów wręczymy Gracje. Wyróżniamy nimi te wybitne postacie życia publicznego, których ponadczasowa elegancja i wdzięk powodują, że i pod tym względem mogą być one wzorem dla wszystkich. W dotychczasowych edycjach otrzymały je: Ewa Błaszczyk, Bożena Dykiel, Anna Jurksztowicz, Beata Tyszkiewicz, Otylia Jędrzejczak, Izabela Trojanowska, Laura Łącz, Halina Frąckowiak, Urszula Dudziak, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Dowbor, Jolanta Kwaśniewska, Lidia Popiel, Grażyna Wolszczak, Anna Popek, Katarzyna Frank-Niemczycka i Teresa Rosati. 

12 października

Na spotkanie z tego cyklu Robert Ziółek, prezes Mushchelki zaprasza nas do swojej siedziby na terenie Wytwórni Filmów Fabularnych przy Chełmskiej już po raz drugi. Miejsce, jakie obrał na siedzibę nie jest przypadkowe, jest bowiem również producentem filmowym. A klubowicze, co warto przypomnieć, byli gośćmi na premierach filmów „Git” oraz „Ostatni klaps”. 

14 - 16 października

Będzie mnóstwo atrakcji i w przeciwieństwie do innych imprez targowych, naprawdę dużo zwiedzających. My też będziemy tam obecni, wręczymy specjalne Perły EuroTurystyki najlepszym wystawcom. Będziemy mieli także wydzieloną odrębną klubową strefę, gdzie zorganizujemy stoiska dla dotychczasowych laureatów przyznawanych przez nas Pereł EuroTurystyki, ale to również propozycja dla wszystkich klubowiczów, którzy będą mogli tam wystawić swoje stoiska otrzymując znaczny rabat. 

14 i 15 października

Bez dwóch zdań najbardziej prestiżowa impreza tego typu w kraju poświęcona whisky. Na uczestników wydarzenia czeka kilkaset odmian tego szlachetnego trunku, pochodzących z praktycznie wszystkich zakątków świata, gdzie whisky się ceni. Nawet z Japonii, której pewnie większość nieobeznanych z tematem w ogóle z whisky nie kojarzy. A także irlandzkiej i amerykańskiej whiskey oraz bourbona. Łącznie 55 wystawców z aż 15 krajów.

3 - 13 listopada

To już po raz dziesiąty? To dlatego zaczynam tracić rachubę. Określenie święto rosyjskiego kina brzmi trochę jak slogan marketingowy, ale jest po prostu prawdziwe. Jeśli chcemy być z rosyjskim kinem na bieżąco, Sputnik to właściwie jedyna na to szansa. Na co dzień w kinie rosyjskie filmy są właściwie nieobecne, w telewizji jest już nieco lepiej, pojawiają się też filmy, które swoją premierę w Polsce miały właśnie na festiwalu, ale nie wszystkie. W praktyce, jeśli potraktujemy to poważnie, oznaczać to będzie prawie dwa tygodnie, przez które będziemy wyrwani z normalnego rytmu. Może nawet zarwiemy noc, podczas poprzednich organizowano też nocne maratony filmowe. Do startu kolejnego Sputnika pozostał już niecały miesiąc! 

26 października

więcej

17 i 18 października

Jedna z kilku branżowych konferencji organizowanych przez Grupę PTWP SA (prowadzącą serwisy portalspozywczy.pl, handlu.pl i wydawcę magazynu Rynek Spożywczy), według tego samego sprawdzonego wzoru i nawet w tym samym miejscu. Zarazem chyba największa konferencja organizowana w Polsce dla tej branży. 

13 października

Człowiek czy biznes vs człowiek i biznes. Jak branża finansowa może zarabiać pamiętając o człowieku? Istotą projektu NIENIEODPOWIEDZIALNI, jak deklarują organizatorzy konferencji, jest zwrócenie uwagi branży finansowej na jej współczesne wyzwania w tym konieczność przewartościowania swoich dotychczasowych zachowań rynkowych, nowego spojrzenia na rolę branży finansowej oraz potrzebę kreowania odpowiedzialnych postaw społecznych, służących budowaniu relacji opartych na zaufaniu i wiarygodności. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu