administrator
20 listopada

Jak co roku odbędzie się w Wilanowie objęta naszym patronatem charytatywna aukcja na rzecz aktorów ze Skolimowa, z mieszczącego się tam Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Do kupienia podczas aukcji będą ubrania, akcesoria, a także biżuteria światowych marek i czołowych projektantów. Tradycyjnie towarzyszyć jej będzie pokaz mody wieczorowej, podczas którego jako modelki wystąpią młode uczestniczki również objętego naszym patronatem projektu „Debiutantki”.

23 listopada

Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”, w praktyce mające bardziej charakter szkolenia. Prelegentami będą tym razem eksperci z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, które jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci takich centrów działającej w Unii Europejskiej (a także Norwegii i Islandii), z angielska nazywanej ECC-Net. Temat, który powinien zainteresować nas nie tylko jako konsumentów, bo nie mniej ważny jest dla przedsiębiorców. 

10 listopada

Kiedy bierzemy coś w leasing, możemy tego używać, płacąc raty, a po spłaceniu ostatniej staje się to naszą własnością. Kupowanie na raty brzmi banalnie, dzierżawa to słowo nieco archaiczne — leasing jest niezwykle nowoczesny i modny — jako słowo i jako forma umowy. Ale najważniejsze,  żebyśmy potrafili z tego instrumentu umiejętnie korzystać w bieżącej działalności firmy. 

12 i 13 listopada

Multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców w czterech pojemnych kategoriach: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. I jednocześnie konfrontacja ich z uznanymi już mistrzami. Muzycy i tancerze pokażą swe talenty na scenie, twórcy filmów na ekranie, w zaimprowizowanej galerii wystawią swoje prace malarze i rzeźbiarze, a pisarze i poeci odczytają fragmenty swoich utworów. Motywem przewodnim wszystkich prac będzie Polska. W sobotę i niedzielę sztuka wypełni przestrzeń Centrum Expo XXI, gdzie na co dzień odbywają się imprezy targowe. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ludzi Sztuki.

10 listopada

Festiwal Światła i Dobrobytu to najważniejsze święto w Indiach i trwa tam aż pięć dni. U nas będzie skromniej, ale i tak będzie on okazją, by poczuć smak prawdziwych Indii. Na program festiwalu składa się konferencja, kiermasz i wieczorna gala, na którą też jesteśmy zaproszeni. Można powiedzieć trzy w jednym. Organizator to Kalata MEDIA. Anna Kalata Indiami zafascynowana jest nie od dziś, zagrała nawet w bollywódzkim filmie, jest też od kilku lat wiceprezesem zarządu Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

26 listopada

To temat debaty, która będzie jednym z wydarzeń towarzyszących organizowanemu już po raz siódmy Festiwalowi Filmów Dokumentalnych HumanDOC. A wybór tematu, biorąc pod uwagę charakter tego festiwalu, można uznać za oczywisty. Poprzedzi ją pokaz dokumentalnego filmu „Przeprawa” („The Crossing”), wzruszającego filmu o wędrówce do lepszego świata. Odpowiedź na zawarte w temacie pytanie, brzmi oczywiście nie, nie radzimy sobie, ale stwierdzenie tego nie przybliża nas niestety ani o krok do odpowiedzi, co powinniśmy zrobić. Film, który poprzedzi debatę powinien nam jednak uświadomić, że odwrócenie się plecami jest po prostu nieludzkie. 

dwa terminy: 17 i 18 listopada

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się więc do jej efektywnego wykorzystywania. Dwa szkolenia w Warszawie zamkną ten cykl bezpłatnych szkoleń, adresowanych zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i ich pracowników, które mają im w tym pomóc. 

5 listopada

Jak rozumieć hasło tegorocznego Kongresu? Hasła kolejnych kongresów formułowały dotąd wyzwania stojące przed Polską. Optymizm zabrzmiał dopiero w haśle poprzedniego, jubileuszowego X Kongresu: „Polska jutra. Możemy być lepsi”. Odpowiedź jest pewnie gdzieś pośrodku. Przed nami wyzwania, także te związane z miejscem Polski w Europie i świecie, ale mamy też swoje doświadczenia i atuty, które powinniśmy wykorzystać. Nieprzypadkowo wspomnieliśmy tu o wyzwaniach związanych z miejscem Polski w Europie, po raz kolejny, jako klub, wspieramy kongres, tym razem, jako partner jednej z kongresowych sesji, poświęconej Unii Europejskiej i migracjom. 

startuje 3 listopada !

Tym razem być może nie będzie pozdrowień z kosmosu, za to czeka nas na pewno 10 dni z rosyjskim kinem. Ciekawie zapowiada się główny konkurs. Można powiedzieć, jak zawsze, ale jak dotąd nigdy zawodu nie było, choć nie zawsze filmy, które zapowiadano jako faworytów okazywały się tymi najciekawszymi. Ale wtedy okazywało się, że zachwycił nas inny film, po którym się tego wcale nie spodziewaliśmy. 

9 listopada

O co właściwie chodzi? Coraz częściej w obok siebie pracują ludzie w różnym wieku, cudzoziemcy, w tym korzystający z azylu imigranci, o których jest ostatnio najgłośniej. W zawodach, które dotąd przypisane były jednej płci, pojawiają się osoby płci przeciwnej. To rodzi naturalnie problemy w zarządzaniu takimi zespołami i to właśnie ma być wiodącym tematem zbliżającego się kongresu. Mowa będzie o roli lidera.

9 listopada

Organizowana co roku przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych forum ma charakter debaty, która w tym może być wyjątkowo gorąca. Nie tylko wskutek panującej na świecie niestabilności, także dlatego, że to, jak prowadzić polską politykę zagraniczną jest przedmiotem sporu, który bardzo głęboko podzielił scenę polityczną. Debatę rozpocznie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, a do wzięcia w niej udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w parlamencie. 

17 listopada

Tak, targi, ale wystawcy nie będą pokazywali swojej oferty, ale to, co robią w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Nietypowe prawda? I nie będzie to nudne, bo CSR to nie tylko działalność charytatywna, a nawet dość powszechna jest opinia, że działalność charytatywna nie ma ze społeczną odpowiedzialnością biznesu tak naprawdę nic wspólnego. Bo społecznie odpowiedzialnym trzeba być na co dzień, nie od święta. Plus ciekawie zapowiadająca się konferencja. Przyjdźcie, zobaczcie, może Was zainspirują. Do tego wstęp wolny, bez żadnych zapisów.

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu