administrator
10 listopada

Kiedy bierzemy coś w leasing, możemy tego używać, płacąc raty, a po spłaceniu ostatniej staje się to naszą własnością. Kupowanie na raty brzmi banalnie, dzierżawa to słowo nieco archaiczne — leasing jest niezwykle nowoczesny i modny — jako słowo i jako forma umowy. Ale najważniejsze,  żebyśmy potrafili z tego instrumentu umiejętnie korzystać w bieżącej działalności firmy. 

12 i 13 listopada

Multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców w czterech pojemnych kategoriach: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. I jednocześnie konfrontacja ich z uznanymi już mistrzami. Muzycy i tancerze pokażą swe talenty na scenie, twórcy filmów na ekranie, w zaimprowizowanej galerii wystawią swoje prace malarze i rzeźbiarze, a pisarze i poeci odczytają fragmenty swoich utworów. Motywem przewodnim wszystkich prac będzie Polska. W sobotę i niedzielę sztuka wypełni przestrzeń Centrum Expo XXI, gdzie na co dzień odbywają się imprezy targowe. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ludzi Sztuki.

10 listopada

Festiwal Światła i Dobrobytu to najważniejsze święto w Indiach i trwa tam aż pięć dni. U nas będzie skromniej, ale i tak będzie on okazją, by poczuć smak prawdziwych Indii. Na program festiwalu składa się konferencja, kiermasz i wieczorna gala, na którą też jesteśmy zaproszeni. Można powiedzieć trzy w jednym. Organizator to Kalata MEDIA. Anna Kalata Indiami zafascynowana jest nie od dziś, zagrała nawet w bollywódzkim filmie, jest też od kilku lat wiceprezesem zarządu Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

26 listopada

To temat debaty, która będzie jednym z wydarzeń towarzyszących organizowanemu już po raz siódmy Festiwalowi Filmów Dokumentalnych HumanDOC. A wybór tematu, biorąc pod uwagę charakter tego festiwalu, można uznać za oczywisty. Poprzedzi ją pokaz dokumentalnego filmu „Przeprawa” („The Crossing”), wzruszającego filmu o wędrówce do lepszego świata. Odpowiedź na zawarte w temacie pytanie, brzmi oczywiście nie, nie radzimy sobie, ale stwierdzenie tego nie przybliża nas niestety ani o krok do odpowiedzi, co powinniśmy zrobić. Film, który poprzedzi debatę powinien nam jednak uświadomić, że odwrócenie się plecami jest po prostu nieludzkie. 

dwa terminy: 17 i 18 listopada

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się więc do jej efektywnego wykorzystywania. Dwa szkolenia w Warszawie zamkną ten cykl bezpłatnych szkoleń, adresowanych zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i ich pracowników, które mają im w tym pomóc. 

5 listopada

Jak rozumieć hasło tegorocznego Kongresu? Hasła kolejnych kongresów formułowały dotąd wyzwania stojące przed Polską. Optymizm zabrzmiał dopiero w haśle poprzedniego, jubileuszowego X Kongresu: „Polska jutra. Możemy być lepsi”. Odpowiedź jest pewnie gdzieś pośrodku. Przed nami wyzwania, także te związane z miejscem Polski w Europie i świecie, ale mamy też swoje doświadczenia i atuty, które powinniśmy wykorzystać. Nieprzypadkowo wspomnieliśmy tu o wyzwaniach związanych z miejscem Polski w Europie, po raz kolejny, jako klub, wspieramy kongres, tym razem, jako partner jednej z kongresowych sesji, poświęconej Unii Europejskiej i migracjom. 

startuje 3 listopada !

Tym razem być może nie będzie pozdrowień z kosmosu, za to czeka nas na pewno 10 dni z rosyjskim kinem. Ciekawie zapowiada się główny konkurs. Można powiedzieć, jak zawsze, ale jak dotąd nigdy zawodu nie było, choć nie zawsze filmy, które zapowiadano jako faworytów okazywały się tymi najciekawszymi. Ale wtedy okazywało się, że zachwycił nas inny film, po którym się tego wcale nie spodziewaliśmy. 

9 listopada

O co właściwie chodzi? Coraz częściej w obok siebie pracują ludzie w różnym wieku, cudzoziemcy, w tym korzystający z azylu imigranci, o których jest ostatnio najgłośniej. W zawodach, które dotąd przypisane były jednej płci, pojawiają się osoby płci przeciwnej. To rodzi naturalnie problemy w zarządzaniu takimi zespołami i to właśnie ma być wiodącym tematem zbliżającego się kongresu. Mowa będzie o roli lidera.

9 listopada

Organizowana co roku przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych forum ma charakter debaty, która w tym może być wyjątkowo gorąca. Nie tylko wskutek panującej na świecie niestabilności, także dlatego, że to, jak prowadzić polską politykę zagraniczną jest przedmiotem sporu, który bardzo głęboko podzielił scenę polityczną. Debatę rozpocznie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, a do wzięcia w niej udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w parlamencie. 

17 listopada

Tak, targi, ale wystawcy nie będą pokazywali swojej oferty, ale to, co robią w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Nietypowe prawda? I nie będzie to nudne, bo CSR to nie tylko działalność charytatywna, a nawet dość powszechna jest opinia, że działalność charytatywna nie ma ze społeczną odpowiedzialnością biznesu tak naprawdę nic wspólnego. Bo społecznie odpowiedzialnym trzeba być na co dzień, nie od święta. Plus ciekawie zapowiadająca się konferencja. Przyjdźcie, zobaczcie, może Was zainspirują. Do tego wstęp wolny, bez żadnych zapisów.

16 listopada

Czy polski rynek kapitałowy dostosował się do Market Abuse Regulation? Ta unijna regulacja (wprowadzona rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 596/2014) ma chronić inwestorów przed manipulacjami poufnymi wiadomościami, zarazem nakłada dodatkowe obowiązki i może sprawić kłopoty tym, którzy zobowiązani są przez wymogi giełdy do przygotowywania raportów. I chodzi tu o spojrzenie z tej właśnie strony. Na bezpłatną konferencję przygotowaną we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych zaprasza nas Dziennik Gazeta Prawna

7 listopada

Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”. O tym, jak skonstruować ofertę, jak sformułować umowę, jak się zabezpieczyć (weryfikacja kontrahenta, gwarancje bankowe, zadatek, kaucje i zastawy), a także jak postępować, gdy coś nie wyjdzie: arbitraż oraz postępowanie sądowe. Bardzo dużo, jak na cztery godziny, zatem będzie to bardziej szkolenie. Ale będzie też czas na zadawanie pytań.

29 i 30 listopada

Dwudniowa bezpłatna konferencja, na którą Microsoft zaprasza do warszawskiego hotelu Double Tree Hilton. Nie będę tu reklamował Microsoftu, po prostu wiem, ile firm z ich produktów korzysta. W przypadku pakietów biurowych jest to zdecydowana większość. Doszło nawet do tego, niechętna monopolom Unia finansowała, także u nas, kursy przygotowujące do egzaminów z umiejętności korzystania z nich (ECDL, Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Prócz pakietów biurowych i oczywiście systemów operacyjnych, mają jednak jeszcze wiele innych produktów i to o nie przede wszystkim tu chodzi. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu