Do Warszawy przyjedzie przedstawiciele 14 firm z najmniejszego kraju Unii, który przystąpił do niej razem z Polską. Kraju, o którego historii pewnie wszyscy więcej wiemy niż o dniu dzisiejszym. Dziś, gdyby nie kryzys związany z uchodźcami, pewnie myślelibyśmy o nim jako wyłącznie atrakcji turystycznej. Turystyka to oczywiście mocna strona ich gospodarki. Ale wśród maltańskich firm biorących udział w forum, tylko jedna z nich da się do tej branży zaliczyć, oferując wczasy językowe. Do udziału w forum zapraszają nas Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, w którego siedzibie forum się odbędzie. Wezmą w nim udział ministrowie Jadwiga Emilewicz ze strony polskiej i Chris Cardona ze strony maltańskiej. Najważniejsze jednak będą rozmowy w formule B2B z przedstawicielami maltańskich firm.
Tak, to będzie już dwudziesty raz! Do Polski przyjadą polonijni przedsiębiorcy z całego świata. Z bliższej, dalszej zagranicy i z antypodów. Wielu z nich to już stali uczestnicy tego wydarzenia. Przyjadą nie po to, by odwiedzić kraj, ale by poszukać tu szans na udany biznes. Bo przecież są przedsiębiorcami. Nawiązują też kontakty między sobą, ale bardzo ważne, by spotkali tu też miejscowych przedsiębiorców. Od lat scenariusz wyglądał tak samo, pierwsza część spotkania w Warszawie, a potem część wyjazdowa. W tym roku będzie to zorganizowane nieco inaczej. Zbiórka w Warszawie, a potem zaraz wyjazd do Torunia, można też tam wybrać się bezpośrednio.
To już 15. Noc Muzeów w Warszawie! Będzie się działo, a takie skromne były początki! Z roku na rok wydarzeń przybywa. I my mamy wśród nich swój klubowy akcent, w Noc Muzeów tradycyjnie zapraszamy do Wilanowa, gdzie uczestniczki programu Debiutantki wezmą udział w pokazie mody z epoki. A że w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, cofniemy się tym razem w czasie o mniej niż sto lat. Nie do 1918 roku, ale do lat dwudziestych i trzydziestych. W tym roku pokaz na dziedzińcu pałacu w Wilanowie odbędzie się pod hasłem „Czar i wdzięk Niepodległej”. Początek pokazu o 21.00, zapraszamy!
Unia stawia na innowacyjność i nie chodzi tylko o deklaracje, idą za tym pieniądze. Pieniądze dla nas, dla przedsiębiorców. Część z nich możemy uzyskać wprost od Unii, do nich należy program Horizon 2020, inne są rozdzielane w ramach puli krajowej. O tym wszystkim będzie mowa podczas seminarium w Klubie Bankowca zorganizowanego przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej. I nie ma być to dyskusja w gronie naukowców czy ekspertów, zaproszenie skierowane jest do przedsiębiorców. Seminarium, objęte honorowym patronatem trzech ministerstw i Komisji Europejskiej, zakończy networkingowy lunch, służyć ma więc także nawiązaniu nowych użytecznych kontaktów.