administrator
13 maja

Zapraszają nas, a zwłaszcza tych, którzy swoją przygodę z biznesem dopiero rozpoczynają (możemy im ją polecić) organizatorzy, czyli Krajowa Izba Gospodarcza. Ale także tych, którzy chcieliby do tych początkujących wyciągnąć rękę, wystąpić jako mentorzy, bądź nawiązać współpracę. 

26 kwietnia

Warszawski przystanek europejskiego roadshow Facebooka. O mocy jaką ma Facebook nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W Polsce ma 14 milionów użytkowników, ale nie tylko o nich nam chodzi. Czyli jak dać ostrogę swojej firmie, bo słowo boost znaczy też ostroga. 

24 kwietnia

Jej bohaterem będzie muzyka cygańska (w stosunku do muzyki to określenie jest wciąż jak najbardziej poprawne), usłyszymy ją w MCC Mazurkas Conference Center & Hotel w międzynarodowym wykonaniu (bo Romowie są w Europie wszędzie), a w roli maestra wystąpi sławny Miklosz Deki Czureja, zwany królem czardasza. Romskich muzyków wesprze orkiestra kameralna Filharmonii Lwowskiej. Tradycyjnie Forum towarzyszyć będzie też wernisaż i finisaż poprzedniej wystawy malarstwa. Przypomnijmy jeszcze, że Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza, którzy nas do Ożarowa zapraszają, wyróżniliśmy za stworzenie Forum Humanum Mazurkas nagrodą specjalną Pereł EuroTurystyki

27 kwietnia

Rwanda to kraj, którego nazwa nie schodziła w latach dziewięćdziesiątych z pierwszych stron gazet, a wiadomości stamtąd rozpoczynały programy informacyjne w telewizji i radiu. Dziś o Rwandzie się nie pisze i to jest na pewno dobra wiadomość dla tych, którzy zajmują się biznesem.

19 kwietnia

Nowe przepisy weszły w życie już z początkiem roku i jest to zmiana o charakterze rewolucyjnym. Chodzi o długo dyskutowany zamiar dania firmom, które popadły w kłopoty, nowej szansy. Pierwszeństwo przed upadłością będzie miało postępowanie restrukturyzacyjne i to z użyciem środków pomocy publicznej. Jak to ma wyglądać w praktyce? Temu, powodom i celom wprowadzenia zmian w prawie [poświęcona będzie konferencja, podczas której dowiemy się też, jak z nowych rozwiązań będzie można skorzystać. Nikomu oczywiście tego nie życzymy, ale nowe rozwiązania na pewno warto znać. Tym bardziej, że służą one przede wszystkim temu, by do upadłości nie dopuścić. 

19 - 26 maja

Będzie to już dziewiąta odsłona Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”. To lustrzane odbicie festiwalu „Sputnik nad Polską”, który miał już swoją dziewiątą odsłonę w zeszłym roku. W Polsce jest to święto rosyjskiego kina, a w Rosji polskiego. Przez osiem dni w dwóch moskiewskich kinach: „Pięć Gwiazd na Pawieleckiej” oraz „Iluzjon” pokazywane będą najciekawsze polskie filmy z ostatnich dwóch lat. Jeśli macie w Moskwie znajomych, koniecznie im ten festiwal polećcie. A jeśli tam w tych dniach będziecie, pójdźcie z nimi do kina!

19 kwietnia

Forum ma być poświęcone możliwościom inwestycyjnym w krajach tworzących Radę Współpracy Zatoki, czyli Arabię Saudyjską, Bahrajn, Katar, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jakkolwiek szokująco by to nie zabrzmiało, chodzi o zachęcenie polskich przedsiębiorców do inwestowania w tych krajach, a nie odwrotnie. Nie jest to jednak żart, a co więcej, polscy przedsiębiorcy są już w tych krajach obecni i jeden z paneli składających się na forum będzie poświęcony ich doświadczeniom. A samą konferencję otworzy wystąpienie ambasadora Unii Europejskiej w Arabii Saudyjskiej, którym jest Polak, Adam Kułach.

do 1 maja

Sztuka tak bardzo zaangażowana, że gdzieś się w tym zagubiła sztuka. Najciekawszy eksponat stoi przed budynkiem(zróbcie sobie z nim selfie!), ale i tak warto wejść do środka. Bo to już ostatnie wystawy w dawnym pawilonie meblowym Emilia. Ciekawa przestrzeń, która nawet lepiej się sprawdziła jako wystawowa, niż w swojej pierwotnej funkcji. 

18 kwietnia

Polskie firmy według danych Komisji Europejskiej delegują do pracy w innych państwach Unii corocznie ponad czterysta tysięcy pracowników. Przygotowywane zmiany, co prawda, tego nie narzucają, ale zapewne wiele państw skorzysta z możliwości zrównania wysokości ich płac z płacami pracowników miejscowych, co oczywiście uderzy w konkurencyjność polskich firm. Bo nie ma co ukrywać, niższe płace, a wiec niższe koszty, to wciąż jest to jeden z ich atutów. 

22 - 24 września

Duże, wręcz bezprecedensowe wydarzenie biznesowe poświęcone rynkom Azji.  Organizatorzy chcą nas zachęcić, byśmy nie tylko z Azji importowali ale również do Azji eksportowali, bo to 3 miliardy konsumentów. W trakcie targów odbędzie się również  konferencja, podczas której dowiedzieć się będzie można więcej nie tylko o tamtych rynkach, ale także o tamtejszej kulturze i obyczajach, bo to też może nam się przydać. Natomiast goście z Azji dowiedzą się więcej o nas. Dodatkową atrakcją podczas targów będzie zorganizowany Festiwal Kultury Azjatyckiej. Bogaty i różnorodny program zaprezentują przedstawiciele z kilkunastu krajów Azji. Bedzie to idealna okazja do zapoznania się z kulturą i obyczajami krajów z najdalszych jej zakątków swiata.To już całkiem nietypowe, ale na Mazurach we wrześniu trwa wciąż sezon wakacyjny, zadbać więc wypada i o tego typu atrakcje. Wszystko odbędzie się i to już po raz drugi, w jednym z najnowocześniejszych centrów targowo-kongresowych w Europie, czyli Expo Mazury w Ostródzie. 

wernisaż 16 kwietnia, potrwa do 5 czerwca

Znany fotograf i nieznane, dotąd niewystawiane fotografie znanych ludzi, z którymi dodatkowo wiążą się ciekawe historie opisane przez ich autora. Bohaterami zdjęć i towarzyszących im historii z pamiętnika Ryszarda Horowitza są Roman Polański, Daniel Olbrychski, Jerzy Kosiński, Jan Lebenstein, Adam Hoffman, Piotr Skrzynecki, Urszula Dudziak, Zuzanna Łapicka, Kropka Gosławska oraz Andrzej i Magda Dudzińscy. Do Ney Gallery&Prints wybrać się na pewno warto. Wystawa potrwa do 5 czerwca.

30 marca

Podczas drugiego w tym roku spotkania naszej klubowej Akademii Kultury i Sztuki baleriny spoglądały na nas nie tylko z obrazów Agaty Mikulskiej-Sienkiewicz, ale i tańczyły pomiędzy nami. Świetny, choć krótki koncert dała też obdarzona operowym głosem Anna Maria Adamiak. Tradycyjnie już zorganizowaliśmy spotkanie akademii w hallu gmachu Krajowej Izby Gospodarczej, gdzie siedzibę ma też nasz klub i gdzie wciąż można oglądać wystawę.

24 kwietnia

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia, choć pierwotną i wciąż formalnie obowiązującą datą jego obchodów, ustanowioną przez ONZ, był pierwszy dzień wiosny. Ostatecznie ONZ uznała obie daty. W Polsce ze względu na piknikowy charakter obchodów jest to święto ruchome (chodzi o to, by to była niedziela) i w tym roku wypada 24 kwietnia. 

20 kwietnia

Gospodarka Szwajcarii ma się wciąż dobrze mimo wysokich kosztów pracy i bardzo wysokiego kursu franka, a zawdzięcza to innowacyjności, w której od lat przoduje. Polska też chce być innowacyjna, a więc pojawia się okazja do wymiany doświadczeń. Co być może (i najlepiej by tak było) zaowocuje też realną współpracą. 

kwiecień, maj i czerwiec

Aktualne propozycje szkoleń na kwiecień, maj i czerwiec. Ich organizator, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym i audycie finansowym firma, jest członkiem naszego klubu praktycznie od początku. 130 specjalistów, biura w 7 miastach i ponad dwadzieścia już lat obecności na rynku. Szkolenia to tylko jeden z obszarów ich działalności, ale są tym skuteczniejsi, że posiadaną teoretyczną wiedzę wspierają praktycznym doświadczeniem. Dlatego warto skorzystać, a do tego dla członków klubu 20% zniżki!

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu